Vegas – Dallas 3:0 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:0 (0:0, 3:0, 0:0) Stav série: 1:1
Dallas Stars
cz Streda 09.09.2020, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Finále Z. konferencie

58:48
    Alexandr Radulov zbytečně fauloval v pravém rohu útočného pásma Dallasu. Dvě minuty vysoká hůl. Tak ne, kvůli krvavému zranění nakonec 2+2 minuty.

56:07
    Jake Oettinger zamířil na střídačku Dallasu, který se pokouší v šesti hráčích o obrovský zázrak.

54:00
    Nicolas Roy mohl přidat čtvrtý gól, jeho parádní střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale orazítkovala přední levou tyč! Málem stav 4:0.

50:27
    Stars vyhodili kotouč podél trestných lavic na zakázané uvolnění a Vegas už je více než deset minut bez střely na bránu. Jake Oettinger má snadný debut. Zatím na něj nešla žádná střela.

44:58
    Jake Oettinger přišel do brány na závěrečných dvacet místo Antona Chudobina a odbývá si debut v playoff. Nikdy předtím v něm nechytal.

40:39
    Radek Faksa byl vyloučen v úvodu třetí části a Golden Knights mají další příležitost zvýšit své vysoké vedení.

40:01
    Střídání v týmu Dallas Stars: prostor tří tyčí opouští Anton Chudobin, přichází brankář Jake Oettinger.

37:53
    Reilly Smith se řítil po nádherné kolmé přihrávce od Williama Karlssona během oslabení sám na bránu, u pravé tyče ale nedokázal puk zasunout za záda skvěle roztaženého Antona Chudobina!

37:44
    Brayden McNabb byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Dallas si zahraje přesilovou hru.
    34:32 Tomáš NOSEK - 3:0

34:32
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Golden Knights předvedli nádhernou kombinační akci na jeden dotyk a TOMÁŠ NOSEK skóroval na vzdálenější pravé tyči po přihrávce Chandlera Stephensona z levého křídla do prázdné sítě! Tic-Tac-Goal v podání Vegas a je to rázem 3:0! Asistence: Chandler Stephenson a Nicolas Roy.
    33:59 Mattias Janmark se řítil na Robina Lehnera úplně sám!

33:59
    Dallas přečkal přesilovou hru Vegas a Mattias Janmark se řítil po nádherné přihrávce sám na bránu, poté ale zamířil do hrudi Robina Lehnera!

31:48
    Jamie Benn se pustil do jednoho z protihráčů a byl vyloučen za hrubost. Kapitán Dallasu na trestné lavici.
    29:49 Sheu Theodoreovi teď sebralo gól nedovolené bránění

29:49
    Golden Knights právě vstřelili branku, která po Coach Challenge neplatí!
    Shea Theodore sice propálil Antona Chudobina ostrou střelou z vrcholu mezikruží, jenže Anton Chudobin přišel do kontaktu s bruslí jednoho z hráčů Vegas a hlavní trenér Rick Bowness si vzal Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře, se kterou uspěl. Skóre zůstává 2:0.

29:04
    Alexandr Radulov zbytečně fauloval a vyfasoval dvě minuty za sekání. Další přesilová hra pro Knights.
    28:24 William KARLSSON - 2:0

28:24
    WILLIAM KARLSSON si zpracoval puk v levém kruhu pro vhazování a táhlou střelou zápěstím poté zamířil mezi betony Antona Chudobina ke vzdálenější pravé tyči! Vegas skórovalo podruhé v řadě a v přesilové hře zdvojnásobilo náskok – 2:0. Asistence: Shea Theodore a Paul Stastny.

27:26
    Z tlaku Golden Knights teď pramenilo vyloučení. Corey Perry usedl na trestnou lavici na 2 minuty za podrážení.
    24:53 Paul STASTNY - 1:0

24:53
    PAUL STASTNY si teď najel před bránu brankáře Antona Chudobina na skvělou přihrávku Maxe Paciorettyho z pravého křídla a parádní tečí usměrnil kotouč za jeho záda! Knights vedou. Asistence: Max Pacioretty a Brayden McNabb.
    22:06 Corey Perry nedokázal ani nadvakrát otevřít skóre duelu

22:06
    Corey Perry se ocitl ve slibné šanci v blízkosti levé tyče, jenže ani nadvakrát skvělého Robina Lehnera nepřekonal! Moc nyní nechybělo.

21:20
    Anton Chudobin skvěle zasáhl pravým betonem a vzápětí byl vyloučen za hákování Brayden McNabb.
    12:50 Anton Chudobin vytáhl vleže další spektakulární zákrok!

12:50
    Před bránou Dallasu bylo teď pořádné horko a Anton Chudobin předvedl tygří skok, po kterém kotouč senzačně neskončil za jeho zády! Mark Stone mířil z ostrého úhlu do zdánlivě prázdné brány, jenže ležící Anton Chudobin dokázal jeho pokus vyrazit hokejkou, přestože ležel na břichu hlavou ke své bráně a měl to tak velice složité!
    05:59 Fantastický semafor v podání Antona Chudobina!

05:59
    Nicolas Roy využil volného prostoru a z prostoru mezikruží dobře mířil do pravého horního rohu brány, jenže Anton Chudobin vytáhl senzační semafor, po kterém ukryl puk ve své lapačce!

03:01
    John Klingberg, hrdina úvodního zápasu série proti Vegas, fauloval na levé straně obranného pásma Dallasu útočícího Ryana Reavese a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Úvodní přesilová hra pro Vegas.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 25. Stastny (Pacioretty, McNabb), 29. W. Karlsson (Theodore, Stastny), 35. Nosek (Stephenson, N. Roy)

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Theodore, Martinez, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (A), Stephenson, Tuch – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – N. Roy, Stastny, Pacioretty – Reaves, Nosek, W. Carrier.
    Dallas Stars: Chudobin (41. Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Perry, Seguin, Dickinson – Radulov, Pavelski, Janmark – Ja. Benn (C), Faksa, Comeau (A) – Gurianov, Hintz, Kiviranta.

Rozhodca: Gord Dwyer, Jean Hebert. Čároví: Derek Amell, Steve Barton