25 25 25
Nemecko
0
18 22 13
cz Streda 09.09.2020, 20:00 • Lecce Palasport, Lecce (ITA) • Mistrovství Evropy do 18 let • Skupina 2

Česká reprezentace hráčů do osmnácti let si na mistrovství Evropy zahraje o medaile! V přímém souboji o postup do semifinále Češi deklasovali Německo 3:0.

Hned úvod zápasu napověděl, kdo bude tahat za kratší konec. Němci okamžitě ztráceli šest bodů, které nedokázali do konce prvního dějství stáhnout. Nejvyrovnanější byl druhý set, který dokázala německá reprezentace dotáhnout do dramatické koncovky, kterou si ale pohlídali svěřenci Jana Svobody. Třetí set už byl zcela v režii týmu pod taktovkou nahrávače Šimona Bryknara.

V sobotním semifinále Češi narazí na vítěze skupiny 1 a tím bude vítěz utkání Itálie – Bulharsko. (21:17:50)

Konec zápasu

25:13
    A právě Klajmon byl na podání. Němci se nesehráli v poli a míč spadl na zem. Češi jsou v semifinále mistrovství Evropy!

24:13
    Po souhře Bryknara s Klajmonem má český výběr hned jedenáct mečbolů.

23:13
    Tentokrát už prudké podání skončilo na pásce.

23:12
    A Jan Jirásek zapisuje eso a přibližuje český tým postupu do semifinále.

22:12
    Jan Jirásek práskl do servisu a zatlačil soupeře. Bod poté daroval Čechům útokem do autu Jung.

21:12
    Klajmon je dnes bezchybný. Po nahrávce Bryknara jen sklepl míč na polovinu soupeře.

20:12
    Po dalším výtečném podání se ale prosazují Němci útokem ze středu.

20:11
    David Kollátor byl na podání. Na síti poté zaznamenal bod Klajmon.

19:11
    Po vysoké nahrávce smečoval nedůrazně Jirásek. Češi si ale zajistili bod blokem.

18:11
    Němci se ani na tři pokusy útokem neprosadili. Kollátor práskl do smeče, ale míč vyhodil jen do autu.

18:10
    Desátý bod pro německou reprezentaci zajistil útokem o blok Bonin.

18:9
    Bukáček poslal pořádně nebezpečnou plachtu, kterou podpořil útokem o blok Kollátor.

17:9
    Jirásek dostal opakovanou nahrávku a nyní již trefil přesně postranní čáru.

16:9
    Fabikovič měl potíže na přihrávce, poté smečoval Jirásek v nouzi jen do autu.

16:8
    Struška neudržel míč ve hře po útoku ze středu sítě.

16:7
    Daniel Fabikovič se opřel do podání. Český tým proměnil bodovku útokem Kollátora.