Faerské ostrovy – S. Macedónsko 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Estónsko 1:1 (kon.) | Belgicko – Nemecko 4:1 (kon.)
Luxembursko – Arménsko 2:1 (kon.) | Lichtenštajnsko – Gruzínsko 0:2 (kon.) | Litva – Škótsko 0:1 (kon.)
Poľsko – Rusko 1:0 (kon.) | Fínsko – Ukrajina 0:2 (kon.) | Sev. Írsko – Dánsko 0:1 (kon.)
Malta – Rumunsko 0:3 (kon.) | Moldavsko – Bosna 1:1 (kon.) | Švédsko – Taliansko 3:0 (kon.)
Portugalsko – Bielorusko 0:0 (odl.) | Izrael – Kazachstan 1:2 (kon.) | Albánsko – Andorra 3:1 (kon.)
Srbsko – Bulharsko 1:2 (kon.) | Holandsko – Nórsko 2:0 (kon.) | Slovensko – Švajčiarsko sk 1:2 (kon.)
Rakúsko – Anglicko 1:2 (kon.)
Luxembursko
2:1 (1:1)
Arménsko
cz Utorok 08.09.2020, 17:00 • La Frontière, Esch-sur-Alzette • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na příští mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Lucemburskem a Arménií!

Arménie

Hosté jsou na tom o něco lépe hlavně díky prvnímu vzájemnému zápasu s Lucemburčany. Ten na domácí půdě zvládli v poměru 2:0 a zaznamenali tak dosud jediné tři body. V dalších zápasech hráči Arménie prohráli 0:1 s Italy i Irskem. Dosud poslední duel však skončil vysokou prohru 0:6 s již jmenovanou Itálií.

Lucembursko

Ve městě Esch-sur-Alzette se uskuteční souboj dvou nejslabších týmů první kvalifikační skupiny. Obě mužstva si mezi sebou pravděpodobně rozdělí dvě poslední místa. V horší výchozí pozici je Lucembursko, které prohrálo všech pět zápasů a v nich si připsalo mizerné skóre 0:16. V říjnu loňského roku doma hostilo Švédsko a prohrálo 0:3.

Lucembursko: Otelle – Bernady, Korac, Dublin (C), Schmit – Schaus, Latic, Medina, Duriatti – Rupil, Avdusinovic.
    Náhradníci: Machado – Osmanovic, Hansen, Prudhomme, Ostrowski, Dzogovic, Duarte, Simon.

Arménie: Šahatuni – Kočarjan, Maghakjan, Daniielian, E. Grigorjan – R. Mkrtčjan (C), S. Mkrtčjan – N. Grigorjan, Harutjunjan, Šaghojan – Melkonjan.
    Náhradníci: Aslanjan, Nersesjan – Aghasarjan, Portugaljan, Nahapetjan, Hovhannisjan.

Rozhodčí: Xhaja – Tartaraj, Myftari (ALB).

1

2
    Domácí nastoupili v červených dresech, zatímco hráči Arménie zvolili bílé barvy.

3
    Krátce po nedovoleném zákroku Latice se proti fotbalovým regulím provinil také Edgar Grigorjan, tudíž se míč vrací Lucemburčanům.

4
    Hovhannes Harutjunjan kopal po faulu Dublina na Melkonjana přímý kop, ale domácí hráči dokázali jeho střelu zablokovat.

5
    Arménie za malou chvíli o balón přišla. Melkonjan se ho snažil získat zpět, ale pomohl si faulem na Latice.

6
    Kenan Avdusinovic si neseřídil mířidla natolik, aby umístil střelu z přímého kopu mezi tři tyče Šahatuniho brány.

8
    Podobně na druhé straně dopadl i Juri Maghakjan, takže se vše připravuje k Otelleho odkopu.

9
    Kenan Avdusinovic na útočné polovině nepřiměřeně atakoval Daniieliana. Míč pro Arménce.

10
    O střelecké pokusy není v úvodu zápasu nouze. Duriatti se jako první trefil mezi tyče, ale Šahatuni míč do sítě nepustil.

11
    O realizaci rohového kopu se postaral Schaus, ale Lucembursku to do žádné další příležitosti nepomohlo.

12
    A zase rychle na opačnou stranu, kde se málem poprvé měnilo skóre! Zakončení Hovhannese Harutjunjana se zastavilo až o brankovou konstrukci.

13
    Tak to se jen tak nevidí, aby během pár vteřin orazítkovaly tyče oba týmy! V týmu Lucemburska se to „podařilo“ Avdusinovicovi.

14
    A hned vzápětí ještě jedna střela na arménskou bránu! Rupil nemířil špatně, ale Šahatuni odpověděl spolehlivým zákrokem.

16
    Poprvé se nám hra trochu uklidnila. Za úvodní čtvrthodinu byla i tak k vidění solidní porce sedmi střeleckých pokusů.

17
    Karen Melkonjan si nepohlídal své postavení v momentě přihrávky. Albánský pomezní sudí odhalil jeho ofsajd.

18
    Timothe Rupil se chopil rozehrávky poté, co byl Edgaru Grigorjanovi odpískán faul na křídelníka Schause.

19
    Arménská defenziva si na obranné třetině hřiště poradila. Domácí se nachází hodně daleko od brankáře Šahatuniho.

21
    Yannick Schaus opět skončil na zemi. Nedovoleně si proti němu tentokrát počínal Hovhannes Harutjunjan.

23
    Irvin Latic to přehnal s důrazem, což vedlo k faulu na Melkonjana. Hra se začíná dosti kouskovat.

24
    Arménie právě vstřelila branku!
    Velká radost na hostující střídačce! Arménie ve čtyřiadvacáté minutě otevírá skóre zápasu. Gólman Tom Otelle konkrétně nestačil na zakončení HOVHANNESE HARATJUNJANA.

27
    Krátce po úvodní trefě tu máme i premiérovou žlutou kartu. Za faul na Edgara Grigorjana si ji vysloužil Yannick Schaus.

29
    Harutjunjan dělá domácí defenzivě opravdu značné potíže. Své o tom ví i Medina, který ho zastavil jen za cenu faulu.

31
    Po půlhodině hry je na programu rohový kop ve prospěch Arménů.

32
    Standardku konkrétně zrealizoval Harutjunjan, ale Tom Otelle tentokrát žádnému zakončení čelit nemusel.

33
    Lucemburčané se od inkasovaného gólu trochu hledají. Po žlutém faulu středopolaře Gianniho Mediny na Harutjunjana budou opět bránit.

34
    Když už se domácí dostali do bezpečné vzdálenosti od svého vápna, tak se urodil přestupek útočníka Kenana Avdusinovice.

35
    Vesměs všichni odborníci na hlavičky se stahují před Otelleho branku, kam zřejmě poletí centr od rohového praporku.

36
    Harutjunjanova rozehrávka nadělala v šestnáctce velkou paseku. Ke střele se dostal Melkonjan a jen o kousek netrefil prostor brány!

37
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    Vzhledem k vývoji posledních minut tu máme překvapivou vyrovnávající trefu! Po rozehrávce Rupila našel recept na překonání Vardana Šahatuniho domácí stoper SEID KORAC.

39
    Už několikátý faul lucemburského útočníka Avdusinovice. Tentokrát jej odnesl s dvojkou hrající Artur Daniielian.

40
    Hosté toho nijak nevyužili, protože si Dublin vynutil faul všudepřítomného Harutjunjana.

42
    A znovu byla v permanenci píšťalka hlavního rozhodčího, který posoudil jako nedovolené počínání domácího Rupila.

44
    První žlutou kartu registrujeme také na arménském kontě. V příštích soubojích si bude muset dávat velký pozor hrotový útočník Karen Melkonjan.

45
    Gianni Medina se pokusil skóre dokonce otočit, ale rozměry Šahatuniho branky mu nestačily.

45+1
    Nastavují se 2 minuty.

45+2

Je za námi první půle, která měla velkolepý úvod. Oba týmy si hned v úvodních minutách vytvořily velké šance, při kterých brankářům pomohly i dobře postavené tyče. Skóre se poprvé změnilo v pětadvacáté minutě zásluhou hostujícího Haratjunjana, nicméně za Lucembursko po nepříliš vydařené pasáži vyrovnal Korac.

46

47
    Hostům stačilo jen pár vteřin hry, aby pro sebe ukořistili rohový kop.

48
    Balón uvedl do pohybu Narek Grigorjan, ale jeho spoluhráči se k žádnému ohrožení Otelleho branky nepropracovali.

49
    Další faul do sbírky Avdusinovice. K míči se dostala Arménie, dokud si podobným způsobem nepočínal také Harutjunjan.

51
    S fauly se teď roztrhl nemalý pytek. Mezi provinilce se nejprve zařadil Dublin a pak i Mkrtčjan, jenž si nevěděl rady s Avdusinovicem.

53
    Výklady pravidel porušil také domácí krajní obránce Loris Bernady. Následuje útočné snažení Arménů.

55
    Ani to ale netrvalo dlouho. Daniielian navíc fauloval Rupila a srovnal statistiku žlutých karet na 2:2.

56
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Sergej Mkrtčjan, přichází Armen Nahapetjan.

57
    Hrotoví útočníci obou celků si opravdu často pomáhají fauly. Do pár vteřin se vešly prohřešky Melkonjana i Avdusinovice.

59
    Avdusinovic si o žlutou kartu říkal tak dlouho, až ji skutečně dostal. Sudí Xhaja už neměl trpělivost po faulu na Kočarjana.

59
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Luca Duriatti, přichází Clayton Duarte.

60
    Úvod druhé půle ani zdaleka nepřipomíná dění zkraje první části. O první střelu se po změně stran pokusil Nahapetjan, ale míč až k Otellemu nedoletěl.

62
    Střely na branku: 3 – 2.

63
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Narek Grigorjan, přichází Narek Aghasarjan.

63
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Gianni Medina, přichází Jan Ostrowski.

65
    Dobrá práce arménské obrany proti střele Schause, která byla sražená na rohový kop.

66
    Seid Korac nebyl daleko od svého druhého gólu v utkání! Po centru Rupila minul bránu jen o malý kousek.

67
    Se žlutým napomenutím bude dnešní duel dohrávat také hostující kapitán Rudik Mkrtčjan.

68
    Ale nebude v tom rozhodně sám, protože se žlutilo i po faulu Seida Korace na Melkonjana.

70
    Žlutá karta se ani nestihla v kapsičce ohřát a už znovu šla na světlo světa. Důvodem byl zákrok Kočarjana na Avdusinovice.

72
    Stále se druhá půle nese v přehnaně bojovném duchu. Za fauly Schause a Nahapetjana však karetní tresty nepadly.

74
    Do konce utkání zbývá necelých dvacet minut. Ve druhé půli jsme ještě neviděli žádnou střelu na branku, takže se remízový výsledek zdá být stále pravděpodobnější.

76
    Remíza by na podobě tabulky nic nezměnila. Lucembursko by bylo poslední s mankem tří bodů na pátou Arménii.

78
    Konečně alespoň menší drama v podobě střely Harutjunjana, se kterou si však strážce domácí branky poradil. Kopat se bude roh.

79
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Melkonjan, přichází Hovhannisjan.

80
    Po rohu Harutjunjana se do zakončení dostal Kočarjan, ale Otelel tentokrát zasahovat nemusel.

81
    Za pár vteřin už to bylo o něčem jiném. Aktivně hrající Harutjunjan prostor branky trefil, ale na překonání Otteleho to nestačilo.

82
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Schaus, přichází Hansen.

82
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Rupil, přichází Prudhomme.

83
    Kočarjan viděl po faulu na Avdusinovice svou druhou žlutou kartu, která jej poslala předčasně do sprch.

84
    I v deseti šla Arménie do útoku. Šaghojanova střela byla ztečovaná na rohový kop.

85
    Harutjunjan z rohového kopu nic nevymyslel. I pět minut před koncem předepsané hrací doby tak platí nerozhodný stav.

86
    Nic na tom nezměnil ani Avdusinovic, který se po několika faulech uvedl i střelou. Té ale scházela přesnost a Šahatuni může vykopávat.

89
    Edgar Grigorjan dostává žlutou kartu, neboť se sudím nelíbil jeho zákrok na domácího záložníka Latice.

89
    Hodně nevšední moment! Edgar Grigorjan fauloval jen pár vteřin po první žluté kartě. Za zákrok na Hansena viděl druhou a Arménie bude dohrávat v devíti.

90
    Hodně rozkouskovaná druhá půle bude trvat ještě pět nastavených minut.

90+2
    Hosté mají v poli jen osm hráčů, ale i to jim nyní stačilo k tomu, aby se propracovali do zakončení. Gól z něj ale nebyl, Šaghojan se do prostoru branky netrefil.

90+3
    Moc času na rozhodnutí Lucemburčané nemají. Po nepřesném pokusu Kenana Avdusinovice to platí dvojnásob.

90+4
    Domácí využívají dvojnásobnou početní výhodu a pár vteřin před koncem rozhodují o své první výhře v kvalifikaci! Hrdinou okamžiku se díky přesné koncovce stal KENAN AVDUSINOVIC.

90+5
    Asi poslední akci domácích fotbalistů přerušil pomezní rozhodčí, kterému se nezdálo ofsajdové postavení Hansena.

90+5

Je dobojováno! Po vyrovnané první půli se fotbal ze hry vytratil. Albánští sudí řešili kvantum faulů, které ke konci zapříčinily hned dvě vyloučení na straně Arménie. Domácí svou krátkou početní výhodu zužitkovali ve čtvrté nastavené minutě, kdy první lucemburské vítězství v probíhající kvalifikaci vystřelil Avdusinovic.

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:18.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:30:43)