21 22 11
Poľsko
3
25 25 25
cz Sobota 05.09.2020, 20:00 • Lecce Palasport, Lecce (ITA) • Mistrovství Evropy do 18 let • Skupina 2

Česká reprezentace hráčů do osmnácti let nevstoupila do mistrovství Evropy vůbec přesvědčivě. Proti polské reprezentaci nezískala ani set a v pondělním utkání proti Bělorusku bude mít co dohánět.

V prvních dvou setech sice výběr trenéra Jana Svobody dlouho držel se soupeři krok, ale v koncovkách ukázali Poláci větší přesnost ve všech činnostech a zaslouženě šli do vedení. Třetí set už byl zcela jednoznačný. Českému týmu se nedařilo útočit, přišly chyby i na přihrávce a třetí dějství nakonec skončilo debaklem o čtrnáct bodů. (21:26:51)

Konec zápasu

11:25
    Je konec! Češi na úvod evropského šampionátu prohrávají s Polskem 0:3. Závěr patřil nepřesnému českému podání.

11:24
    Český tým se ještě drží v zápase a odvrací první mečbol. Bod zařídil útokem ze středu Bukáček.

10:24
    Hned čtrnáct mečbolů pro Poláky! Szymendera sice útokem přes blok bod nedal, ale poté českou hradbu na síti dokázal vytlouct.

10:23
    Teprv desátý bod pro českou reprezentaci. Útok Fabikoviče skončil po doteku bloku daleko v autu.

9:23
    Po parádní nahrávce smečoval Tytus Nowik téměř na bezblok.

9:22
    Polský tým riskuje na podání, ale tentokrát balon skončil v síti.

8:22
    Bryknar s Pelikánem se ještě vrací do hry na úkor Romana a Kollátora. Bod však znovu putuje k soupeřům po útoku Klajmona do sítě.

8:21
    Ani souhra střídajících Romana s Tóthem na středu sítě nevyšla.

8:20
    Kollátor po nepřesné nahrávce jen odevzdal míč a poté smečoval do sítě.

8:19
    Poláci míří za třísetovým vítězstvím. Další chybu na servisu předvedl Bukáček.

8:18
    I po oddechovém čase se postavil na podání Nowak. Bodovku však poslal jen do bloku Szymendera.

7:18
    Oddechový čas pro domácí.

7:18
    Nápor polského výběru pokračuje esem. To si připisuje blokař Mateusz Nowak.

7:17
    Nowik dlouho neměl příležitost útočit, ale nyní se předvedl smečí do zadní části kurtu.

7:16
    Ani středem sítě se Češi neprosadili, ale chybu v útoku předvedl také Jakub Olszewski.

6:16
    A po bloku na Stiebera je to už o deset bodů. Poláci míří za úvodním vítězstvím na šampionátu.