Okamuraová – Kučová sk 0:2 (kon.) | Zarazuová – Škoch 2:1 (kon.)
0
5 2
Streda 02.09.2020, 12:15WTA Praha 125K (antuka)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:30.

Vážení priaznivci slovenského tenisu, vítam vás pri sledovaní šestnásťfinále WTA challengeru v Prahe, v ktorom vyzve naša Anna Karolína Schmiedlová rumunskú tenistku Jaqueline Adinu Cristianovú. Favoritkou zápasu je Schmiedlová, to však vzhľadom na jej posledný výkon nemusí nič znamenať.

Anna Karolína Schmiedlová: Slovenská tenistka najprv vyradila na challengeri v Prahe ruskú tenistku Lanserovú a v druhom kole skrečovala v druhom sete Cadantuová. Schmiedlovej výkon bol však slabý, nechala sa aj ošetriť v priebehu druhého setu, takže aj zdravotné prbolémy ovplyvnili jej hru. Uvidíme, ako bude na tom dnes, má ale šancu natiahnuť víťaznú šnúru na sedem zápasov.

Jaqueline Adina Cristianová: Rumunská tenistka je v rebríčku o čosi vyššie ako Schmiedlová, nachádza sa na 164. pozícii. Napriek tomu, že prehrala v kvalifikácii do turnaja sa dostala ako lucky loser a svoju šancu využila, pretože jednoznačne vyhrala nasledujúce dva zápasy proti slabším súperkám. Cristianová v tejto sezóne vyhrala na jednom turnaji, dokázala ovládnuť turnaja ITF v Trnave.

0:0

0-15
    Schmiedlová zápas začína príliš dlhým bekhendom.

15-15
    Cristianová tiež zaznamenala v otvorenej výmene prvú nevynútenú chybu.

15-30
    Prvá dlhšia výmena, na konci ktorej zatlačila Cristianová a Schmiedlová trafila z forehandu len sieť.

30-30
    Pokus o skrátenie Schmiedlová stihla dobehnúť a zakončila na sieti smečom.

30-40
    Schmiedlová sa sťažovala, že úder Cristianovej skončil v oute, ale empajrová rozhodkyňa potvrdila bod pre Rumunku a je tu hneď v prvom geme brejkbal.

0:1
    Cristianová berie Schmiedlovej prvé podanie, na záver prichádza nevynútená chyba slovenskej tenistky a rumunská tenistka vedie 1:0.

15-0
    Hneď druhý úder z bekhendu Cristianovej skončil v sieti.

30-0
    Potom je tu dvojchyba a otvára sa šanca pre Schmiedlovú.

30-15
    Lenže Schmiedlová nedokázala vrátiť do kurtu iba druhé podanie rumunskej tenistky.

30-30
    Výmena od základnej čiary končí úspechom pre Cristianovú, lebo Schmiedlovej dropshot neprešiel na druhú stranu.

40-30
    Schmiedlová sa dostala k brejkbalu, keď dokázala prinútiť Cristianovú zahrať úder len do siete.

40-40
    Cristianová ho ľahko odvracia, na sieti si došla po úspešný volej.

A-40
    V nasledujúcej výmene uspela Schmiedlová a má druhý brejkbal za sebou.

40-40
    Cristianová zlikvidovala aj ten dobrým skrátením, ktoré Schmiedlová už nevrátila cez sieť.

A-40
    Tretia šanca prichádza po nevynútenej chybe z bekhendu.

40-40
    Aj ten je odvrátený rumunskou tenistkou, Schmiedlová trafila forehand do outu.

40-A
    Prvá výhoda pre Cristianovú, pretože Schmiedlovej return bol nepresný.

0:2
    Brejk Cristianová napriek problémom potvrdila a vedie v prvom sete 2:0.

0-15
    Dobrý return Rumunky vrátila Schmiedlová len do outu.

0-30
    Ďalšie problémy pre Schmiedlovú a Cristianová si pripisuje winner z forehandu.

15-30
    Schmiedlovej pomohlo podanie a získala priamy bod.

30-30
    Nepresný return Cristianovej znamená, že sa Schmiedlová vracia do tejto hry.

40-30
    Schmiedlová má gembal po nevynútenej chybe z rakety Cristianovej.

1:2
    Schmiedlová dokázala otočiť nepriaznivý vývoj gemu a znižuje v prvom sete na 1:2.

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Jaqueline Adina Cristianová.

0-15
    Schmiedlovej bekhend bol nepresný a letel jednoznačne mimo.

0-30
    Cristianová útočila a výmenu zakončila tvrdým forehandom na sieti.

0-40
    Tri gembaly v prospech Cristianovej po neúspešnom bekhende Schmiedlovej.

15-40
    Teraz bola trpezlivejšia Schmiedlová a dočkala sa forehandu do siete od Criastianovej.

30-40
    Ani druhý gembal rumunská tenistka nevyužíva, pretože zopakovala identickú chybu.

40-40
    Schmiedlovej sa oplatilo bojovať a dostáva sa na zhodu po nepresnom bekhende Cristianovej.

40-A
    Cristianová si dokázala vypracovať štvrtý gembal po útočnej hre.

40-40
    Schmiedlová sa dostáva na zhodu po chybe rumunskej tenistky.

A-40
    Znova sa vyplatilo bojovať a je tu šanca na brejk pre Schmiedlovú.

2:2
    Úder Cristanovej letel až za základnú čiaru a Schmiedlová vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

15-0
    Schmiedlová začína svoje podanie priamym bodom.

15-15
    Cristianovej sa podarilo získať fiftín zvládnutou výmenou od základnej čiary.

15-30
    Ďalší úder Schmiedlovej len do siete a znova si komplikuje gem na podaní.

15-40
    Schmiedlová pokazila výborne rozohranú výmenu a Cristianová má dva brejkbaly.

2:3
    Na záver zbabraného gemu dvojchyba a Cristianová po tom čo stratila podanie znova Schmiedlovú brejkla a vedie 3:2.

2:3

2:3

15-0
    Cristianová začína len dvojchybou.

15-15
    Schmiedlovej uletel bekhend, ktorý pristál v jasnom oute.

30-15
    Úder z rakety Cristianovej doletel až za základnú čiaru a znova nádej pre Schmiedlovú.

40-15
    Schmiedlová má dve šance na brejk po dropshote do siete od Cristianovej.

3:3
    Rumunská tenistka nedokázala potvrdiť brejk, prehráva si druhé podanie v zápase a Schmiedlová znova vyrovnáva, stav je 3:3.

15-0
    Schmiedlová vstupuje do hry na podaní získaným fiftínom.

15-15
    V ďalšej výmene je úspešná Cristianová, ktorej sa podarilo vyrovnať.

30-15
    Schmiedlová sa približuje ku gembalom, keďže zvládla získať fiftín.

30-30
    Cristianová pritlačila a donútila slovenskú tenistku k vynútenej chybe.

40-30
    Schmiedlová má však gembal po víťaznom forehande po lajne.

4:3
    Schmiedlová si drží podanie druhýkrát v zápase a vedie 4:3 v prvom sete.

4:3

4:3

15-0
    Cristianová na úvod svojho podania chybuje z forehandu.

15-15
    Ani Schmiedlová nie je dvakrát presná, teraz jej znova uletel bekhend.

30-15
    V dlhších výmenách sa zdá, že má menšiu prevahu Schmiedlová, ktorá sa dočkala chyby z forehandu od Cristianovej.

30-30
    V nasledujúcej dlhej výmene však uspela Cristianová, ktorej úder skončil za základnou čiarou.

30-40
    Dropshot zahraný v pravý moment znamená gembal pre Cristianovú.

40-40
    Problémy pre Rumunku na podaní budú pokračovať, lebo chybuje z forehandu.

40-A
    Cristianová sa prepracovala k výhode, pomohla mu k nej ďalším nepresným úderom Schmiedlová.

4:4
    Cristianová potvrdila servis aj cez zhodu, drží sa v prvom sete a vyrovnáva na 4:4.

15-0
    Pekný tenisový moment po dlhšej dobre, keď Schmiedlová prehodila Cristianovú na sieti forehandom.

15-15
    Rumunská tenistka si zakričala come on po zvládnutej výmene a víťaznom údere.

30-15
    Následne však Cristianová triafa z forehandu len sieť.

40-15
    Dva gembaly pre Schmiedlovú po ďalšej z chýb Cristianovej.

5:4
    Smeč Cristianovej z výbornej pozície len do siete a Schmiedlová vedie 5:4 v úvodnom sete.

5:4

5:4

0-15
    Forehandový return Schmiedlovej skončil až za základnou čiarou.

0-30
    Cristianová dobehla náročný úder z forehandu a poslala na druhú stranu ešte lepší, ktorý Schmiedlová vrátila do siete.

0-40
    Vyzerá to na čistú hru pre rumunskú tenistku, raz už však podanie zo stavu 40:0 prehrala.

15-40
    Schmiedlová prvý gembal odvracia, lebo Cristianovej sa nevydaril forehand.

5:5
    Druhý už Cristianová premieňa víťazným úderom a vyrovnáva na 5:5.

15-0
    Schmiedlová začína hru na podaní winnerom z forehandu.

30-0
    Cristianovej dropshot nevyšiel, zastavila ho sieť.

30-15
    Konečne vidíme aj viacej víťazných úderov, Cristianová trafila jeden po lajne.

40-15
    Ale potom len príliš dlhý forehand a dva gembaly pre slovenskú tenistku.

6:5
    Schmiedlová si týmto podržaným podaním zaistila minimálne skrátenú hru, vedie 6:5.

6:5

6:5

15-0
    Schmiedlová začína túto hru lepšie, Cristianová chybuje na sieti s ľahkým úderom.

15-15
    Nádherné skrátenie v podaní Cristianovej, Schmiedlová nemala nárok.

30-15
    Bekhend Cristianovej skončil v oute, čo potvrdila aj empajrová rozhodkyňa a šanca pre Schmiedlovú môže prísť.

40-15
    Sú tu dva setbaly po skazenom údere do siete od Cristianovej.

40-30
    Prvý rumunská tenistka zlikvidovala presným forehandom.

40-40
    Ani druhý nie je využitý, lebo Schmiedlová ukončila výmenu pokazeným bekhendom.

A-40
    Prichádza tretia možnosť po forehande do siete z rakety Cristianovej.

7:5
    Na záver ďalšia nevynútená chyba Cristianovej a Schmiedlová uspela vo vyrovnanej koncovke prvého setu. Nedá sa povedať, že by bola naša tenistka lepšia, ale dokázala dvakrát stiahnuť manko brejku a v závere setu sama udrela, čo jej prinieslo víťazstvo 7:5 a vedenie 1:0 na sety! Dúfajme, že Schmiedlová dokáže nadviazať na tenis zo záveru setu a pôjde za víťazstvom.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:0
    Tak ešte zrejme nejaké nečistoty na kurte, ktoré sa musia odpratať pred začiatkom druhého setu.

0-15
    Druhý set začala Schmiedlová forehandom do siete, ktorý hrala pod tlakom.

0-30
    Pokazený slajzovaný úder znamená problémy hneď na začiatku druhého setu.

0-40
    Dobrý return rumunskej tenistky jej prináša hneď tri brejkbaly.

0:1
    Na záver víťazný bekhend Cristianovej, ktorá berie Schmiedlovej podanie čistou hrou a ujíma sa vedenia 1:0.

15-0
    Schmiedlovej prvý fiftín v tomto sete prichádza po pokazenom bekhende Cristianovej.

30-0
    Šanca aj pre Schmiedlovú, ktorá pritvrdila a vynútila si chybu Cristianovej.

30-15
    Cristianová dokázala výmenu zakončiť víťazným úderom na sieti a brejkbaly zatiaľ neprichádzajú.

40-15
    Sú tu dva brejkbaly pre Schmiedlovú, out Cristianovej potvrdila empajrová rozhodkyňa, napriek tomu, že sa to Rumunke nepáči.

40-30
    Schmiedlová nevyužíva prvý brejkbal, lebo jej forehand zastavil sieť.

1:1
    Druhý už premieňa forehandom na základnú čiaru, ktorý Cristianová vrátila do outu a je vyrovnané 1:1 v druhom sete.

15-0
    Schmiedlová začína hru na podaní lepšie, získala úvodný fiftín.

15-15
    Ale následne triafa zbytočnú dvojchybu.

30-15
    Dobré podanie, ktoré Cristianová nevrátila do kurtu.

30-30
    Nevynútená chyba z bekhendu Schmiedlovej dramatizuje túto hru.

40-30
    Výmenu od základnej čiary zvládla Schmiedlová, Cristianová pokazila forehand a je tu gembal.

40-40
    Dostávame sa na zhodu, pretože Cristianová sa dočkala vynútenej chyby Schmiedlovej.

40-A
    Ďalšia šanca na brejk, Cristianovej útok Schmiedlová nezastavila.

1:2
    Cristianová berie aj druhé podanie Schmiedlovej v druhom sete, dostáva sa do vedenia 2:1. Zatiaľ sme v druhom sete videli tri prehrané podania.

1:2

1:2

0-15
    Return druhého podania Cristanovej skončil v sieti.

0-30
    Cristianová si pripisuje presným forehandom víťazný úder.

15-30
    Z rakety Crisianovej priletel príliš dlhý bekhend.

30-30
    Znova nevynútená chyba z bekhendu rumunskej tenistky jej komplikuje hru na podaní.

40-30
    Aj v tomto geme má Schmiedlová brejkbal, Cristianová triafa len sieť.

2:2
    Séria chýb Cristianovej od stavu 30:0 a Schmiedlovej sa znova podaril ribrejk, vyrovnáva na 2:2.

15-0
    Dlhý úder z rakety Cristianovej končí za základnou čiarou.

30-0
    Tentokrát forehand Cristianovej letel do siete, ktorá prehral už šesť loptičiek za sebou.

40-0
    Schmiedlová si zabezpečila esom tri gembaly.

3:2
    Schmiedlová vyhrala osem loptičiek za sebou, čím otáča z 1:2 na 3:2.

3:2

3:2

0-15
    Volej Cristianovej z forehandu na čiaru jej priniesol fiftín po dlhej dobe.

15-15
    Cristianovej sa nevydaril pokus o skrátenie, jej úder skončil v sieti.

30-15
    Cristianová pokračuje v chybách, ani jej bekhend neprešiel na druhú stranu.

40-15
    Cristianová je úplne vykoľajená a triafa dvojchybu, takže dva brejkbaly pre Schmiedlovú.

40-30
    Prvý sa jej podarilo odvrátiť víťazným volejom na sieti.

4:2
    Lenže potom zahrala bekhend do siete a Schmiedlová má konečne nádejné vedenie 4:2 v druhom sete.

15-0
    Schmiedlová začína hru na potvrdenie brejku priamym bodom.

30-0
    Cristianová poslala forehand len do siete, čím pomáha Schmiedlovej.

30-15
    Rumunská tenistka dokázala výmenu dohrať na sieti úspešným forehandom.

40-15
    Schmiedlová má dva gembaly po returne do outu z forehandu.

5:2
    Schmiedlová si bez problémov drží ďalší servis, od stavu 1:2 vyhrala štyri hry za sebou a od víťazstva ju delí už len jedna hra.

5:2

5:2

15-0
    Schmiedlová je teraz vo výmenách jasne lepšia, k fiftínu jej pomohol bekhend po lajne.

15-15
    Cristianová už riskuje, teraz jej priniesol tvrdý úder po lajne fiftín.

30-15
    Ale potom nepresný bekhend a Schmiedlová má na dosah mečbaly.

40-15
    Sú tu dva mečbaly na príjme pre Schmiedlovú po údere do siete od Cristianovej.

40-30
    Prvý Cristianová odvrátila esom.

6:2
    Na záver však prichádza symbolicky nevynútená chyba Cristianovej, ktorá znamená víťazstvo 7:5 a 6:2 pre Schmiedlovú, ktorá postupuje ďalej na challengeri WTA v Prahe!

Koniec zápasu

Máme za sebou zápas plný zvratov medzi Annou Karolínou Schmiedlovou a Jaqueline Adina Cristianovou. V prvom sete bola dvakrát s brejkom rumunská tenistka, obidve výhody však stratila a v samom závere si prehrala podanie tretíkrát, takže Schmiedlová vyhrala prvý set 7:5. V druhom sete si na začiatku ani jedna z hráčok nevedela podržať podanie. Cristianová úplne akoby odišla z kurtu od stavu 2:1 a 30:0 a odvtedy bola na kurte prakticky iba Schmiedlová. Cristianová v závere triafala jednu nevynútenú chybu za druhou a prehrala druhý set 2:6. Schmiedlová si na meno osemfinálovej súperky musí ešte počkať. Ja sa s vami lúčim a teším sa na vás pri ďalších športových online prenosoch! (14:01:24)