Okamuraová – Kučová sk 0:2 (kon.) | Zarazuová – Škoch 2:1 (kon.)
Kristína Kučová
2
6 6
Streda 02.09.2020, 10:09WTA Praha 125K (antuka)

Tak to bol vynikajúci výkon Kristíny Kučovej v tomto zápase, ktorá doslova zmietla svoju japonskú súperku. Slovenská tensitka sa teda raduje z postupu do osemfinále na tomto podujatí v Prahe.

Ďakujem za pozornoť, prajem pekný zvyšok dňa! (11:18:33)

Koniec zápasu

1:6
    GEM, SET, ZÁPAS Kristína Kučová! Slovenská tensitka využíva hneď prvý mečbal, zápas ukončila pri servise súperky winnerom a druhý set ovládla ešte jednoznačnejším pomerom 6:1!

30-40
    Okamuraová zahrala loptičku do autu, Kristína Kučová získava pri servise súperky mečbal!

30-30
    Kučová s ďalším presným returnom a rovnako získava dva fiftíny v rade. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Loptu získava Kučová.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku po priamom bode.

15-0
    Kjoka Okamuraová musela cez druhý servis, následnú výmenu Kučová zakončila do autu.

1:5
    Kristína Kučová ukončila tento gem priamym bodom, úspešne potvrdila brejk a v druhom sete vyhráva 5:1! Kjoka Okamuraová bude podávať na udržanie sa v tomto zápase.

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Loptu získava Okamuraová.

0-30
    Okamuraovej dlhý úder končí v aute, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

0-15
    Prechod na sieť naša tenistka zvládla a úspešne odštartovala cestu za potvrdením brejku.

1:4
    Koniec prestávky, podávať bude Kristína Kučová.

1:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:4
    Okamuraovej úder zastavuje páska, Kristína Kučová berie aj tento servis súperky a vyhráva v druhom sete 4:1! Slovenská tenistka už kráča za postupom do ďalšieho kola.

15-40
    Úder japonskej tenistky končí ďaleko v aute, dva brejkbaly pre Kristínu Kučovú!

15-30

0-30
    Okamuraová má opäť na servis problémy, Kučová po presnom údere získava druhý fiftín v rade a je blízko k zisku ďalších brejkbalov.

0-15
    Kučová vyťahuje presný return a získava fiftín.

1:3
    Kristína Kučová čistou hrou potvrdzuje brejk a ide v druhom sete do vedenia 3:1!

0-40
    Tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30
    Kristína Kučová si pomáha priamym bodom a získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Okamuraová vyhodila dlhý bekhend do autu, Kučová začína cestu za potvrdením brejku úspešne.

1:2

1:2

1:2
    Slovenská tensitka čistou hrou berie prvýkrát podanie súperky v druhom sete a ujíma sa vedenia 2:1!

0-40
    Aj Kristína Kučová teraz získava tri brejkbaly!

0-30
    Druhý fiftín v rade pre Kučovú, zatiaľ sú tie gemy ako cez kopirák.

0-15
    Kučová zahrala presný return na úvod servisu súperky.

1:1
    Kjoka Okamuraová posiela dlhý úder do autu, Kristína Kučová odvrátila v tomto geme tri brejkbaly a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!

40-A
    Výhoda Kučová.

40-40
    Tento prechod na sieť však lepšie vyšiel Japonke, sme späť na zhode.

40-A
    Od siete získava slovenská tenistka gembal.

40-40
    Tretí fiftín v rade aj pre našu tenistku, pôjde sa tak aj v druhom geme druhého setu cez zhodu!

40-30
    Opäť úspešné podanie našej tenistky, aj druhý brejkbal je minulosťou.

40-15
    Priamym bodom Kristína odvracia prvú hrozbu.

40-0
    Kjoka Okamuraová získava tri brejkbaly!

30-0
    Druhý fiftín v rade pre súperku našej tenistky, rovnaká situácia ako v predchádzajúcom geme.

15-0
    Japonská tenistka presne returnovala, Kučová tak prvý servis v druhom sete neodštartovala úspešne.

1:0
    Okamuraová ukončila prvý gem druhého setu bekhendovým winnerom a ide do vedenia 1:0! Bol to pre ňu náročný gem, prehrávala o dva fiftíny, ale k brejkbalom sa už Kučová nedostala.

A-40
    Eso japonskej tenistky, získava tak druhý gembal.

40-40
    Zostal však po dlhom údere do autu nevyužitý, hneď v úvode druhého setu sa ide cez zhodu.

40-30
    Kjoka Okamuraová si pomáha po dlhej dobe servisom a získava gembal.

30-30
    Dva fiftíny v rade aj pre podávajúcu hráčku, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

0-30
    Dlhý úder podávajúcej hráčky putoval do autu, Kučová vyhráva o dva fiftíny a je blízko k zisku prvých brejkbalov v druhom sete.

0-15
    Kristína Kučová získava prvý fiftín v druhom sete, svoj úder umiestnila presne na čiaru.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Kjoka Okamuraová.

0:0

2:6
    Priamym bodom ukončila Kristína Kučová prvý set, ktorý získava jednoznačným pomerom 6:2! Uvidíme, ako sa bude vyvíjať druhý set, pevne veríme, že v taktomto výkone bude Kristína pokračovať ďalej.

30-40
    Kučovej nízky úder zastavuje páska, prvý setbal je tak minulosťou.

15-40
    Kristína Kučová získava dva setbaly!

15-30

15-15
    Okamuraová vytiahla presný return, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Priamym bodom zahájila Kučová cestu za víťazstvom v prvom sete.

2:5

2:5

2:5
    Okamuraová zahral dlhý úder za základnú čiaru, Kristína Kučová jej berie aj tento servis a vyhráva v prvom sete 5:2! Slovenská tenistka bude podávať na víťazstvo v úvodnej sade tohto zápasu.

15-40

0-40
    Fantastická hra našej tenistky, je tu tretí fiftín v rade a ďalšie tri brejkbalové možnosti!

0-30
    Druhý fiftín v rade pre našu tenistku po presnom prechode na sieť.

0-15
    Kučová vytiahla presný return na úvod tohto servisu súperky.

2:4
    Kristína Kučová si pomáha servisom a tak napokon brejk úspešne potvrdila a vyhráva v prvom sete 4:2!

40-A

40-40
    Ani tretí gembal naša tenistka nevyužila, späť na zhodu.

40-A
    Výhoda Kučová, úder japonskej tenistky zastavila páska.

40-40
    No a aj druhý gembal je minulosťou! Kristína Kučová tak bude musieť brejk potvrdiť cze zhodu.

30-40
    Okamuraová presným returnom odvrátila prvý gembal.

15-40
    Výborný bekhend po čiare od našej tenistky, Kučová získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

0-30
    Okamuraová posiela nízky forhend len do pásky, druhý fiftín v rade pre Kučovú.

0-15
    Slovenská tenistka zahájila cestu za potvrdením brejku priamym bodom.

2:3

2:3

2:3
    Výborne! Kristína Kučová čistou hrou berie prvýkrát v tomto zápase servis svojej súperky a ide v úvodnom sete do vedenia 3:2!

0-40
    Kjoka Okamuraová má veľké problémy na servise a Kristína Kučová má k dispozícii tri brejkbaly!

0-30
    Tvrdou hrou si vybojovala aj druhý fiftín v rade a je blízko k zisku ďalší brejkbalov.

0-15
    Slovenská tensitka zahrala na úvod piateho gemu v prvom sete presný return.

2:2
    Na druhý pokus je už Kristína Kučová úspešná a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

30-40
    Po veľmi dlhej výmene zahrala naša tenistka úder do pásky a stráca tak prvý gembal.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúcu tenistku.

15-30
    Priamy bod, Kučová získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Nasledoval presný skrátený úder našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Dlhý úder slovenskej tenistky do autu, tento servis tak nezačala úspešne.

2:1

2:1

2:1
    Priamym bodom ukončila Kjoka Okamuraová tento pre ňu náročný gem, musela odvracať brejkbal, čo však zvládla a v prvom sete vyhráva 2:1!

A-40
    Tento nízky úder našej tenistky cez pásku neprešiel, druhý gembal pre Japonku.

40-40
    Výborný bekhend po čiare od slovenskej tenistky, sme späť na zhode.

A-40
    Úspešný servis a následne rýchly prechod na sieť, gembal pre Okamuraovú.

40-40
    Nasledovala veľmi dlhá výmena, po ktorej Kučová napálila svoj úder len do pásky, brejkbal je minulosťou a prvýkrát v tomto zápase sa pôjde cez zhodu.

30-40
    Dvojchyba japonskej tenistky a Kristína Kučová získava prvý brejkbal v tomto zápase!

30-30
    Kristína Kučová krásne dobehla skrátenú loptičku a na sieti potom presne obstrelila súperku. Po 30 a uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Japonka opäť previedla výborný prechod na sieť, po presnom umiestnení loptičku na čiaru opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Okamuraová úspešne zapracovala na sieti a skráteným úderom ukončila túto výmenu vo svoj prospech.

1:1
    Kristína Kučová ukončila druhý gem prvého setu presným bekhendovým winnerom a vyrovnáva na 1:1!

30-40
    Okamuraová zahrala krásny forhend presne na čiaru a prvý gembal je minulosťou.

15-40
    Situácia sa zopakovala a tak slovenská tenistka má k dispozícii dva gembaly.

15-30
    Nízky úder japonskej tenistky zastavila páska, druhý fiftín v rade pre Kučovú.

15-15
    Potom sme sledovali dlhšiu výmenu, ktorú Okamuraová ukončila bekhendom do autu a je tu prvý fiftín v tomto zápase pre Kučovú.

15-0
    Kristína Kučová musela začat cez druhý servis, po ktorom Japonka umiestnila presný úder na čiaru a získava fiftín.

1:0
    Kjoka Okamuraová po druhom servise ukončila prvý gem tohto zápasu, servis si udržala čistou hrou a ide do vedenia 1:0!

40-0
    Ďalší aut z rakety našej tenistky, Okamuraová má k dispozícii tri gembaly.

30-0
    Druhý fiftín v rade po priamom bode.

15-0
    Kjoka Okamuraová začína prvý servis v tomto zápase úspešne, Kristína Kučová výmenu ukončila dlhým bekhendom do autu.

0:0

Ako prvá začne na servise japonská tenistka Kjoka Okamuraová.

Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke, po ktorej sa už toto stretnutie môžme naplno rozbehnúť. Prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Aj dnes pokračuje ďalšími stretnutiami tenisové podujatie WTA Praha 125K a Slovensko má stále na ňom svoje zastúpenie. O malú chvíľu sa na kurt dostane Kristína Kučová, ktorá zabojuje o postup do osemfinále proti japonskej tenistke Kjoke Okamuraovej.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Kjoka Okamuraová a Kristína Kučová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 10:00.

Aj dnes pokračuje ďalšími stretnutiami ženský Challenger v Prage, v dvojhre má Slovensko stále ešte dvojnásobné zastúpenie, do druhého kola sa dostali Kristína Kučová a Anna Karolína Schmiedlová.

Kjoka Okamuraová:
    24-ročná tenistka z Japonska sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 244. mieste. Okamuraová sa zúčastňuje na striedačku ITF turnajov a WTA turnajov. Počas dlhej pandemickej prestávky Okamuraová žiadnu oficiálnu exibíciu neodohrala, toto podujatie v Prahe je tak jej prvé po dlhej pauze. Prvé dve kolá úspešne zvládla, keď zdolala poľskú tenistku Frechovú a potom aj domácu tenistku Havlíčkovú.

Kristína Kučová:
    30-ročná slovenská tenista sa v rebríčku WTA momentálne nachádza na 173. mieste. Kristína počas spomínanej pandemickej prestávky takisto žiadnu exibíciu nedohrala a rovnako tak tento turnaj je jej prvým po dlhej pauze. Aj slovenská tenistka zvládla prvé dve prekážky, najprv zdolala Mrdezovú z Chorvátska a následne si poradila aj s rumunskou tenistkou Paarovou, pričom v oboch zápasoch nestratila ani jeden set.

Papierovou favoritkou tohto zápasu bude naša tenistka, ale určite ju nečaká ľahké stretnutie. Samozrejme jej budeme držať palce, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.