Siniaková – Kanepiová 0:2 (kon.) | Muchová – Williams 2:0 (kon.)
Vekić – Plíšková 2:1 (kon.) | Hrunčáková – McNallyová sk 0:2 (kon.)
Vondroušová – Sasnovičová 0:2 (kon.) | Baindl – Kvitová 0:2 (kon.)
Caty McNallyová
2
6 6
Streda 02.09.2020, 03:54US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Čo dodať. Slovenská tenistka Viktória Kužmová tak ani tento rok nepostupuje do druhého kola ženskej dvojhry na US Open, dnes to bol veľmi zlý výkon našej tenistky, ktorý nestačil na mladú vychádzajúcu hviezdu Caty McNallyovú a podľahla jej 2:0 na sety po hrách 4:6 a 1:6!

S týmto konštatovaním sa už lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň! (04:58:37)

Koniec zápasu

1:6
    GEM, SET, ZÁPAS Caty McNallyová! Na druhý pokus bola už americká tenistka úspešná a druhý set ovládla jednoznačným pomerom 6:1!

15-40
    Loptu získava Kužmová.

0-40
    Nízky forhend od Kužmovej zastavuje pásky, tri mečbaly pre súperku!

0-30
    Slovenská tenistka pokračuje dvojchybou, zrejme sa tento zápas schyľuje k svojmu koncu.

0-15
    Nezačína však servis úspešne, McNallyová zahrala presný return.

1:5
    Caty McNallyová ukončila tento gem priamym bodom, úspešne potvrdila brejk a vyhráva v druhom sete 5:1! Viktória Kužmová ide podávať na udržanie sa v tomto zápase.

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Viktória Kužmová zahrala presný return a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Americká tenistka zahrala presný volej na sieti, na čo súperka reaguje nepresným úderom za základnú čiaru.

0-15
    Caty McNallyová odštartovala cestu za potvrdením brejku priamym bodom.

1:4
    Koniec prestávky, podávať bude Caty McNallyová.

1:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:4
    Bekhend od slovenskej reprezentantky končí v aute! Viktória Kužmová stráca ďalšie podanie a prehráva v druhom sete 1:4!

30-40
    Je tu brejkbal pre americkú tenistku!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Po servise naša tenistka zahrala presný dropšot a získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, McNallyová posiela svoj úder do tesného autu.

0-15
    Forhend slovenskej tenistky vyletel von z dvorca, Viky tak tento servis nezačala úspešne.

1:3
    Americká tenistka je hneď na prvý pokus úspešná a ujíma sa vedenia 3:1 v druhom sete!

15-40
    Caty McNallyová si pomáha presným skráteným úderom a získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Loptu získava McNallyová.

15-15
    Nasleduje však priamy bod, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku musela McNallyová zahájiť cez druhý servis, ktorý jej nevyšiel a je to fiftín pre Kužmovú.

1:2

1:2

1:2
    Viktória Kužmová ukončila tento gem dvojchybou, stratila tak svoj servis a v druhom sete prehráva 1:2!

30-40
    Priamym bodom Viky odvracia prvú hrozbu.

15-40
    Kužmovej nízky úder zastavuje páska, Caty McNallyová má k dispozícii dva brejkbaly!

15-30
    Dlhý forhend Kužmovej putuje von z dvorca, McNallyová pri servise súperky získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Obe tensitky sa presunuli na sieť a následne tam úspešne výmenu zakončila McNallyová, po 15 na oboch stranách.

15-0
    McNallyová posiela svoj dropšot len do pásky.

1:1
    Po druhom servise je Američanka úspešná, čistou hrou vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!

0-40
    Ďalší priamy bod, Caty McNallyová získava tri gembaly.

0-30
    Následne umiestnila presný forhend na čiaru a vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    McNallyová zahájila svoj prvý servis v druhom sete priamym bodom.

1:0
    Viky je už na druhý pokus úspešná, na jej dropšot reagovala McNallyová nepresne a tak si v tomto prípade svoj prvý servis udržala!

40-30
    Kužmová posiela forhend do pásky, stráca tak prvý gembal.

40-15
    Slovenská tenistka má k dispozícii dva gembaly.

30-15
    Kužmová výborne obstrelila súperku na sieti a získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Dlhšiu výmenu zakončila Viky presným úderom na čiaru, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Viktória Kužmová musela na úvod druhého setu cez druhé podanie a následne výmenu zakončila nepresným forhendom do autu.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

0:0

4:6
    Američanka je hneď na prvý pokus úspešná a úvodnú sadu tohto zápasu vyhráva pomerom 6:4! Caty McNallyová hneď v úvode získala brejk a následne si držala servis. Viky Kužmová potom takisto získala svoj prvý brejk, ktorý však nepotvrdila a tento moment rozhodol o prvom sete. Uvidíme, čo nám ponúkne druhá sada hry.

15-40
    Viktória Kužmová posiela svoj úder za základnú čiaru a tak Caty McNallyová má k dispozícii dva setbaly!

15-30
    Priamy bod prichádza pre McNallyovú aj po druhom servise.

15-15
    Následne to však odčinila priamym bodom, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Caty McNallyová však začína tento servis dvojchybou.

4:5

4:5

4:5
    A ribrejk je na svete! Kužmová ukončil tento gem dlhým forhendom do autu, brejk sa jej tak nepodarilo potvrdiť a za stavu 5:4 bude Caty McNallyová podávať na víťazstvo v prvom sete!

30-40
    McNallyová zahrala presný return a získava brejkbal!

30-30
    Toto je dvojchyba od Kužmovej, po 30 na oboch stranách. Prvýkrát je tu takýto stav, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Dlhý forhend umiestnila domáca tenistka len do autu.

15-15
    Eso od Kužmovej, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku musela Kužmová zahájiť cez druhý servis, po ktorom ukončila výmenu do pásky.

4:4
    Na tretí pokus je však už Kužmová úspešná, tento gem zakončila bekhendovým winnerom a prvýkrát v zápase berie servis súperky, čím vyrovnáva na 4:4 v prvom sete!

40-30
    Po druhom servise následne domáca hráčka odvrátila aj druhú hrozbu.

40-15
    Ten prvý odvrátila priamym bodom.

40-0
    McNallyová sa previnila prvrou dvojchybou a tak bude čeliť trom brejkbalom!

30-0
    McNallyová posiela svoj úder len do pásky a na servise prehráva o dve loptičky. Kužmová je tak blízko k získaniu prvých brejkbalov v tomto zápase.

15-0
    Viktória Kužmová získava prvý fiftín tejto hry, predviedla úspešný return pri servise súperky.

3:4

3:4

3:4
    Slovenská reprezentantka po ďalšom priamom bode ukončila tento gem pomocou čistej hry, čím znížila stav v prvom sete na 3:4!

40-0
    Nasleduje priamy bod, Kužmová má k dispozícii tri gembaly.

30-0
    Výborný forhend presne na čiaru od našej tenistky, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.

15-0
    McNallyová posiela svoj forhend tesne za základnú čiaru.

2:4
    Caty McNallyová sa po servise presunula na sieť, tam úspešne zakončila túto výmenu a vyhráva v prvom sete 4:2!

30-40
    Viktória Kužmová odvracia prvý gembal súperky bekhendovým winnerom.

15-40
    Domáca tenistka vyborne na sieti obhodila našu reprezentantku a získava dva gembaly.

15-30
    McNallyová posiela dlhý bekhend do autu, je znížené na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Americká tenistka si počkala na sieti a odtiaľ po presnom voleji získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Caty McNallyová odštartovala šiesty gem prvého setu priamym bodom.

2:3

2:3

2:3
    Krásnym bekhendovým winnerom ukončila Kužmová tento gem, znižuje stav v prvom sete na 2:3 z jej pohľadu!

40-15
    McNallyová posiela bekhend do pásky, dva gembaly pre Kužmovú.

30-15

30-0
    Priamy bod pre slovenskú tenistku.

15-0
    Viktória Kužmová donútila po servise súperku aby išla k sieti a následne posiela úder do otvoreného priestoru.

1:3
    Caty McNallyová predviedla vynikajúci prechod na sieť a čistou hrou sa ujíma vedenia 3:1 v prvom sete!

0-40
    Presný stopball od podávajúcej hráčky od siete, získava tak tri gembaly.

0-30
    McNallyová musela cez druhý servis, ktorý však zvládl a naša tenistka potom ukončila výmenu do pásky.

0-15
    Kužmová posiela dlhý bekhend do autu.

1:2

1:2

1:2
    Po ese je tu aj priamy bod, tento servis si Kužmová udržala a znižuje stav v prvom sete na 1:2 z jej pohľadu!

40-15
    Viktória Kužmová si na konto pripisuje eso a získava dva gembaly.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, slovenská tenistka si pomáha servisom.

0-15
    Viktória Kužmová ani tento servis nezačína úspešne, po výmene poslala loptičku len do pásky.

0:2
    Caty McNallyová je už na druhý pokus úspešná a po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0! To je veľmi dobrý vstup Američanky do tohto stretnutia.

30-40

15-40
    Caty McNallyová má k dispozícii dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Kužmová vytiahla presný return pri servise súperky a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Domáca tensitka zahrala presný winner po čiare a vyhráva na servise o dva fiftíny.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahájila McNallyová priamym bodom.

0:1
    McNallyová s úspešnou hrou na sieti a využíva tak hneď prvý brejkbal, čím sa v prvom sete dostáva do vedenia 1:0 a čaká ju servis na potvrdenie brejku!

15-40
    Caty McNallyová zahrala ďalší presný return a hneď v úvode zápasu získava dva brejkbaly.

15-30

15-15
    Kužmová si teraz pomáha podaním, po priamom bode to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Prvý fiftín v tomto zápase získava McNallyová, zahrala presný return pri servise našej tenistky.

0:0

Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po nej sa už naplno rozbehne celé stretnutie. Ako prvá začne na servise Viktória Kužmová.

Prajem príjemnú neskorú noc či skoré ráno. Podľa pôvodného plánu sa malo stretnutie medzi Viktóriou Kužmovou a Caty McNallyovou odohrať ešte včera, ale napokon sa odohrá dnes v týchto hodinách.

Stretnutie prvého kola ženskej dvojhry medzi Viktóriou Kužmovou a Caty McNallyovou sa presúva na druhú hodinu ráno nášho času. Uvidíme, ako sa to posúvanie bude ďalej vyvíjať a či sa stretnutie neodohrá až neskôr.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Viktória Kužmová a Caty McNallyová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 22:30.

Fanúšikovia tenisu sa predsa len dočkali, na konci augusta sa predsa len rozbehne US Open! Ešte pred turnajom museli hráč bývať v bublinách a všetci absolvovali test na koronavírus. Slovensko samozrejme bude mať na US Open svoje zastúpenie. Žiaľ, Jozef Kovalík z mužskej dvojhry už vypadol, svoje prvé zápasy odohrajú v utorok v tejto kategórii Norbert Gombos a Andrej Martin. Jediným slovenským želiezkom v ohni v ženskej dvojhre je Viktória Kužmová.

Viktória Kužmová:
    Našej mladej 22-ročnej tenistke v rebríčku WTA patrí momentálne 85. miesto. Počas dlhej prestávky odohrala Viky domáce exibičné turnaje, ale následne absolvovala exibíciu aj v Česku, darilo sa jej tak striedavo. Slovenská tenistka odohrala sa predstavila aj na Cincinati, tam však vypadla v druhom kole. Maximom Viktórie na US Open v ženskej dvojhre je prvé kolo.

Caty McNallyová:
    Táto mladá 18-ročná tenistka patrí podľa odborníkov medzi vychádzajúce hviezdy. Priemíeru na US Open v ženskej dvojhre absolvovala minulý rok a dotiahla do napokon do druhého kola. Jej posledná forma nie je až tak moc oslnivá, doma sa však bude chcieť určite prezentovať čo najlepšie.

Aj podľa stávkových kancelárií, tento zápas nemá jasného favorita. Zrejme tak môžme očakávať vyrovnané, verme že aj zaujímavé stretnutie a že to bude so štastným koncom pre našu tenistku. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:30.