Alkmaar – Plzeň 3:1 (po pr.) | Karabach – Tiraspol 2:1 (kon.) | Celje – Molde 1:2 (kon.)
FK Sūduva – Tel Aviv 0:3 (kon.) | Lok. Záhreb – Rapid Viedeň 0:1 (kon.) | Razgrad – Midtjylland 0:1 (kon.)
Dinamo Brest – FK Sarajevo 2:1 (kon.) | Légia Varšava – Omonia Nikózia 0:2 (po pr.) | Kluž – D. Záhreb 2:2 (5:6 po pen.)
YB Bern – KÍ Klaksvík 3:1 (kon.) | Celtic – Ferencvároš 1:2 (kon.)
Young Boys Bern
3:1 (0:0)
KÍ Klaksvík
Streda 26.08.2020, 20:15 • Stade de Suisse, Bern • Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

Druhý polčas v Berne už ponúkol presné zásahy a to hneď štyri. Domáci celok ako favorit tohto zápasu v druhom polčase výrazne zabral a po góloch Nsameho a Sulejmaniho vyhrával 2:0. KÍ Klaksvík však predviedol húževntaný výkon a v 79. minúte sa podarilo na 2:1 znížiť J. Johannesenovi. Zakrátko však domáci išli opäť do vedenia o dva góly zásluhou Ngamaleua a skóre 3:1 sa už potom nemenilo.

Podľa očakávania tak do tretieho predkola postupuje švajčiarsky Young Boys Bern, ktorý sa však celkom nadrel na toto víťazstvo a hosťujúci Klaksvík predviedol sympatický výkon. Púť tohto tímu v pohárovej Európe však nekončí, o dva týždne ho čaká súboj v treťom predkole Európskej ligy.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera! Dočítania pri ďalších prenosoch. (22:11:28)

90+5

90+4
    Žltú kartu dostáva Andreasen (KÍ Klaksvík).

90+3
    Striedanie v tíme KÍ Klaksvík: z ihriska odchádza Midtykogen, prichádza Olsen.

90+2
    O osude tohto stretnutia už vyzerá byť rozhodnuté, do tretieho predkola Ligy majstrov postúpi favorit tohto zápasu a to Young Boys Bern.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o prípadnom nadstavenom čase.

89
    Striedanie v tíme KÍ Klaksvík: z ihriska odchádza Bjartalio, prichádza Došljak.

88
    Po dlhšej dobe zaútočili aj hostia, ale aj brankár Von Ballmoos si pripisuje úspešný zákrok. Uvidíme, či sa ešte dočkáme v závere zápasu nejakej zaujímavej príležitosti či už na jednej alebo druhej strane.

87
    Sledovali sme pekný individuálnu akciu domáceho futbalistu Spielmanna, ktorý následne centroval pred bránu súpera, ale loptu si do svojich rukavíc prevzal brankár Joensen.

86
    Young Boys Bern aj naďalej kombinuje na polovici súpera. Zatiaľ to teda vyzerá na pohodlný záver v podaní domáceho celku.

85
    Sme už v samom závere druhého polčasu. Favorit zápasu aj naďalej vyhráva o dva góly a smeruje za postupom do tretieho predkola Ligy majstrov.

84
    Žltú kartu dostáva Bjartalio (KÍ Klaksvík).

83
    Bern sa už snaží mať znova všetko pod kontrolou, drží loptu a chce aj naďalej hrať aktívne.
    82. Ngamaleu (YBB) - 3:1

82
    YB Bern dal gól!
    Domáci futbalisti nechú pripustiť žiadne komplikácie a znova odskakujú súperovi na dva góly! Hostia nedokázali odvrátiť center do pokutového územia, k lopte sa dostal nepokrytý NGOUMO NGAMELUE a pohodlne upratal loptu za bezmocného Joensena – 3:1!

81
    Švajčiarsky celok sa okamžite pokúša o prienik na polovicu súpera a prinavrátiť si tak vedenie o dva góly.

80
    Približne desať minút zostáva do konca druhého polčasu. Klaksvíku sa podarilo znížiť a ešte to môže byť veľmi zaujímavý záver tohto stretnutia.
    79. Johannesen (KLK) - 2:1

Miroslav Revaj

Góly: 51. Nsame, 57. Sulejmani, 82. Ngamaleu – 79. J. Johannesen

Karty:   36. Aebischer (YBB) – 24. Klettskard (KLK), 29. Johannesen (KLK), 33. Pavlovič (KLK), 84. Bjartalio (KLK), 90+4. Andreasen (KLK)

Young Boys Bern: Von Ballmoos – Maceiras, Lustenberger (C), Camara, Lefort – Aebischer, Sierro, Sulejmani – Fassnacht, Nsame, Ngamaleu
    Náhradníci: Faivre – Zesiger, Garcia, Spielmann, Gaudino, Pereira, Mambimbi

KÍ Klaksvík: Joensen – Pavlovič, Danielsen, Faero, Brinck, Biskopsto – Johannesen, Vatnsdal, Bjartalio, Midtykogen – Klettskard
    Náhradníci: Turi – Niclasen, Petersen, Langgard, Johannesen, Došljak, Olsen

Rozhodca: Athanasios Tzilos – Vasileios Nikolakakis, Andreas Meintanas – Dimitrios Karantonis (včetci GRE)