3:2 (1:1)
Derry City FC
cz Utorok 25.08.2020, 18:00Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci 1. předkola Evropské ligy se utkají týmy Riteriaie a Derry City. Celý souboj se odehraje na jedno utkání na hřišti litevského týmu.

FK Riteriai

Litevská liga se hraje od jara do podzimu. Riteriai skončilo na třetím místě tabulky po nadstavbové části, když získalo 46 bodů v osmadvaceti zápasech se skóre 44:29. Nejlepší střelec týmu byl Litevec Donatas Kazlauskas, který se v ročníku prosadil celkem devětkrát a přidal další čtyři asistence. Riteriai hrálo před dvěma týdny čtvrtfinále poháru, kde vyhrálo na hřišti Alytusu 2:0 a postoupilo už do semifinále. V aktuálním ročníku soutěže je domácí tým na šestém místě tabulky.

Poslední tři zápasy

Riteriai VS. Žalgiris 2:2
    Riteriai VS. Kauno Žalgiris 0:1
    Alytus VS. Riteriai 0:2

Irský tým je nyní na pátém místě tabulky, v devíti zápasech získal 11 bodů se skóre 11:10 a na pohárovou třetí příčku má ztrátu tří bodů. Nejlepší střelec týmu je momentálně Walter Figueira, ten vstřelil 3 branky. V posledním zápase Derry vyhrálo doma nad Cork City 3:1, když první poločas prohrálo, ale ve druhém poločase se trefil Figueira, Hammill a v poslední minutě se prosadil Akintunde.

Derry City VS. Cork City 3:1
    Shelbourne VS. Derry City 1:1
    Derry City VS. Shamrock Rovers 1:2

FK Riteriai: Simaitis – Kalermo, Sveikauskas, Barauskas, Malžinskas – Dombrauskik – Traore, Lezama, Gragaravičius – Paulauskas, Kazlauskas
    Náhradníci: Paukste, Filipavicius, Jeriomenko, Masenzovas, Ramanauskas, Kodz, Godwin

Derry City FC: Cherrie – Horgan, Toal, Cole, Coll – Hammill, McCormack, Dunwoody, Thomson – Meite, Akintunde
    Náhradníci: Gartside, McChrystal, Clifford, Harkin, Mallon, Boyce, Bruna.

1

2
    Na polovině hřiště fauloval domácí Lezama a hned se přerušuje hra.

3
    Hosté se pokusili nakopnout míč na levou stranu hřiště, kde však míč skončil pouze na prázdné tribuně.

4
    Domácí Kazlauskas faulovaný kousek od vápna a jeho tým si tak kopne přímý kop.

5
    Míč si vzal domácí Traore a z velkého úhlu se pokusil překvapit brankáře na přední tyčku, jenže trefil pouze postranní síť.

6
    Domácí Paulauskas si dal na středu hřiště míč daleko od nohy, to byla chyba a také hned o míč přišel.

7
    Hostující tým se dostal dopředu, ale to vedlo pouze ke kombinaci a ne k žádnému zakončení.

8
    Domácí posílali dlouhý nákop dopředu na Kazlauskase, který však nedokázal vysoký míč udržet.

9
    Lezama byl zády k brance faulován a jeho tým si kopne přímý kop z hodně velké dálky.

10
    Rozehrával ho Sveikauskas a přeci centroval do vápna, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

11
    Na levou stranu hřiště dostal míč hostující Thomson a z voleje centroval do vápna, kde však nikoho v černých dresech nedokázal najít.

12
    Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, nyní je na míči domácí tým.

13
    Po levé straně se dopředu snažil protáhnout Malžinskas, ale jeho průnik zastavil soupeř faulem.

14
    Ze středu hřiště centroval do vápna Lezama, jenže jeho nepřesný míč skončil mimo hřiště.

15
    Hostující Hammill se snažil uvolnit na pravé straně, míč si ovšem moc předkopl a tím ho pouze daroval soupeři.

16
    Domácí tým nyní drží míč na vlastních kopačkách okolo poloviny hřiště.

17
    Hammill byl kousek od vápna stažen k zemi soupeřem, rozhodčí však zůstal chladným a faul neodpískal.

18
    Thomson chtěl jít dopředu po levé postranní lajně, což ovšem přečetl Traore a dokázal ho od míče odstavit.

18
    Derry City právě vstřelilo branku! Po dlouhém nákopu dopředu vyhrál důležitý hlavičkový souboj ve vápně Ibrahim Meite, který hlavičkou našel JOE THOMSONA, ten si míč zpracoval a následně polovysoký míč umístil přesně k tyčce domácí branky a poslal svůj tým do zaslouženého vedení po necelých dvaceti minutách hry.
    18. THOMSON - 0:1

20
    Hammill přešel přes soupeře na pravé straně a následně nahrával do vápna, jenže tato nahrávka se mu hodně nepovedla.

21
    Máme za sebou dvacet minut hry a sledujeme zatím hodně bojovný fotbal z obou stran. O něco lepší je hostující tým, který také dokázal vstřelit branku.

22
    Domácí Kalermo se pokusil vysunout spoluhráče po pravé lajně, do míče však dal větší razanci a poslal ho mimo hrací plochu.

23
    Grigaravičius dostal míč na levou stranu hřiště, kde se pokusil nasadit soupeři jesle, což se mu nepovedlo a o míč přišel.

24
    Žlutou kartu dostává Kauzlauskas (FK Riteriai).

25
    Roh pro hostující tým.

26
    Od praporku centroval do vápna hostující McCormack, ale jeho centr skončil pouze mimo hřiště.

28
    Nahrávka podél lajny Traoremu nevyšla, takže se jeho tým bude znovu muset bránit.

29
    Na pravé straně hřiště dostal trochu prostoru domácí Kalermo, a tak odcentroval do vápna, kde však nenašel nikoho ve žlutých dresech.

30
    Kazlauskas padl k zemi u postranní lajny, čímž pouze posunul míč do autu, faul se nepíská, takže hrát bude vedoucí tým.

31
    McCormack se uvolnil od soupeře u pravé postranní lajny, ten ho hned musel faulovat.

32
    I nadále zůstává lepším týmem ten hostující, který je častěji v držení míče.

33
    Hodně se nyní hra kouskuje. Na míči je domácí brankář Simaitis.

34
    Prostor na pravé straně pro centr dostal Hammill, ale jeho centr byl sražený.

35
    Centr domácího Traoreho skončil hodně daleko za brankou Cherrieho, ten bude rozehrávat od branky.

36
    Domácí tým to stále zkouší dopředu pomocí dlouhých nákopů, který však jsou hodně nepřesné.

37
    Hostující tým se dostal na míč, útočit však úplně nechtěl a poslal míč až ke svému brankáři.

38
    Hammill pokračovat v nepřesnostech, když si na polovině hřiště moc předkopl míč.

39
    Trakai právě vstřelil branku!
    Máme tu srovnáno. Na pravé straně utekl soupeři domácí Donatas Kazlauskas a pravačkou nacentroval do vápna, kde na přední tyčce našel GYTISE PAULAUSKASE, který dokázal hlavou procedit míč mezi rukavicemi brankáře soupeře.
    39. PAULAUSKAS - 1:1

41
    Domácí Lezama si chtěl narazit míč se spoluhráčem na hranici vápna, jenže mu nepřesně nahrál.

42
    Zmatek před vápnem domácího týmu ukončil až důrazný odkop domácího Sveikauskase.

43
    Kazlauskas dostal míč na střed hřiště, jenže ho hned ztratil a ještě se provinil faulem na soupeře.

44
    Grigaravičius dostal míč za vápnem, dal si ho na levačku a pálil. Jeho pokus ovšem trefil jen prvního soupeře.

45
    Dlouhý aut z levé strany hřiště nikoho z domácích nenašel, hostující obrana míč dokázala odvrátit.

45+1
    Žlutou kartu inkasoval někdo z hostující lavičky.

45+1
    Žlutou kartu dostává McCormack (Derry City FC).

45+1

První poločas nabídl dvě branky. Skóre otevřel v 18. minutě důraznou a přesnou střelou hostující Thomson. Před a po této brance byl hostující tým tím lepším, což se začalo měnit zhruba po půlhodině hry, kdy otěže zápasu přebral domácí celek a po centru z pravé strany se hlavou na přední tyčce prosadil ve 39. minutě Paulauskas.

47
    Hostující Horgan byl u lajny v těžké situaci, a tak zvolil pouze odkop na polovinu soupeře.

48
    Domácí tým vhazoval dlouhý aut do pokutového území, kde však hostující obrana dokázala míč odvrátit.

49
    Přímý kop pro domácí tým z pravé strany hřiště.

49
    Domácí tým obrací skóre a po druhé brance hlavou jde do vedení v dnešním utkání. Přímý kop zahrával Grigaravičius, jež našel na penaltě osamoceného GYTISE PAULAUSKASE, který hlavou poslal míč dnes podruhé do sítě.
    49. PAULAUSKAS - 2:1

51
    Hostující tým se hned po inkasované brance pokouší dostat dopředu, ale přes obranu soupeře to nejde jednoduše.

52
    Z pravé strany odcentroval do vápna Horgan, ale jeho centr dokázal domácí brankář vyboxovat.

53
    Po dalším centru od lajny se k zakončení ve vápně dostal Meite, který pouze mířil na střed branky.

54
    Hostující Meite byl poslán k zemi na levé straně hřiště a jeho tým si kopne přímý kop.

55
    K přímému kopu se postavil McCormack a centroval do vápna, kde však našel pouze připravené rukavice brankáře Simaitise.

56
    Jake Dunwoody se pokusil vymotat na středu hřiště, pak si ale dal míč od nohy a přišel o něho.

57
    Střídání v týmu Derry City FC: ze hřiště odchází Dunwoody, přichází Mallon.

59
    Domácí tým po druhé brance hodně zalezl a snaží se bránit výsledek.

60
    Rohový kop pro hosty.

61
    Od praporku centroval do vápna Mallon, jehož centr na střed našel jen brankáře.

62
    Thomson si seběhl na střed hřiště a pravačkou zkoušel propálit soupeře, kterého však jen trefil.

63

63
    Derry City právě vstřelilo branku! Je znovu srovnáno. Hosté rozehráli roh na krátko a na centr do malého vápna od Adama Hammilla si naběhl EOIN TOAL, který také dokázal vyskočit nejvýš a důraznou hlavičkou poslal míč do domácí sítě.
    63. TOAL - 2:2

65
    Po pravé straně se snažil uvolnit hostující Hammill, ale míč mu v solidní pozici utekl za lajnu.

66
    Na druhé straně se po delší době dostal dopředu domácí tým a Kalermo centroval do vápna, avšak pouze nepřesně.

67
    Hostující Adam Hammill měl před sebou volno, tak se položil do střely, která ovšem skončila vedle branky.

68
    Dlouhá nákop domácích dopředu si hostující obrana pohlídala a pro míč si došel brankář Cherrie.

69
    Za vápno dostal důrazný míč Kazlauskas, zpracoval si ho a hned střílel. Jeho pokus však mířil hodně vedle branky.

70
    Hammill udělal dva rychlé kroky na středu hřiště a musel být soupeřem faulován.

71
    Obránce Cole vyjel s míčem dopředu, ale moc daleko se nedostal, protože byl faulován.

72
    Žlutou kartu dostává Akintunde (Derry City FC).

73
    Střídání v týmu Derry City FC: ze hřiště odchází Thomson, přichází Clifford.

74
    Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, u míče nyní Derry.

75
    Zdravotní problémy měl hostující Meite, ale už by snad měl být v pořádku.

76
    Střídání v týmu FK Riteriai: ze hřiště odchází Traore, přichází Kodz.

77
    U míče je nyní hostující tým, který je v posledních minutách lepším týmem.

78
    Dlouhý aut domácích sice měl mířit do pokutového území, tak se ale nestalo, po chybě hostů ale následuje roh pro domácí.

79
    Rohový kop rozehrával Lezama, který centroval do vápna, ale jeho přetažený centr nikoho v pokutovém území nenašel.

80
    Na hřišti už je hodně emocí, oba týmy si rozhodně chtějí dojít pro postup dál.

81
    Lezama zkusil takovou marnou střelu z rohu pokutového území, ta však podle očekávání trefila tři soupeře.

82
    Hostující Toal se vytáhl dopředu a zpoza vápna pálil pravačkou pouze nad branku soupeře.

83
    Vysoký míč dopředu na Meiteho byl pouze do ofsajdové pozice.

84
    Rohový kop pro hostující tým.

84
    Hammill si vzal míč a centroval do vápna z rohu, jenže jeho pas nikoho v černém nenašel.

85
    Střídání v týmu Derry City FC: ze hřiště odchází Meite, přichází Harkin.

86
    Na kraji vápna se k míči dostal Hammill a aktivní záložník se pokusil o střelu, která však pouze trefila brankáře.

87
    Další roh si kopne Derry City.

88
    Míč do vápna samozřejmě centroval Hammill, jehož centr pouze našel domácí beky.

88
    Střídání v týmu FK Riteriai: ze hřiště odchází Dombrauskik, přichází Ramanauskas.

90
    Domácí Grigaravičius se snažil uvolnit ve vápně, jenže narazil pouze na soupeře a míč posla mimo hřiště.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2
    Hostující tým si kopne rohový kop.

90+2
    Hammill centroval od praporku do vápna, kde na středu našel Colea, jehož hlavička skončila pouze nad domácí brankou.

90+3
    Nepřesný nákop dopředu od domácího týmu a zápas pravděpodobně směřuje do prodloužení.

90+3
    Druhý poločas skončil.

I druhý poločas nabídl dvě branky, každou na jedné straně, a tak uvidíme dalších 30 minut hry, poté možná na řadu přijdou i pokutové kopy.

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Domácí tým jde do vedení. DONATAS KAZLAUSKAS si z levé strany navedl míč blíž ke středu a zpoza vápna poslal nebezpečný míč na zadní tyčku, kam už Chrrie nedosáhl a svědomí po této brance rozhodně nemá čisté.
    92. KAZLAUSKAS - 3:2

94
    Nepovedená nahrávka domácího týmu končí pouze u brankáře hostů.

95
    Hodně neupravená hra v posledních minutách. Domácí už rozhodně nechtějí inkasovat.

96
    Rohový kop pro domácí tým.

97
    Hosté mají míč na vlastních kopačkách a nahrávají si na polovině.

98
    Dlouhý míč po lajně hledal Horgana, který ovšem míč na hrací ploše už nestihl.

99
    Hodně soubojů na středu hřiště, je to dnes hodně bojovné utkání.

100
    Domácí se dostali dopředu a dlouhý aut mířil do vápna, kde však nikdo z vedoucího týmu nebyl.

101
    Střídání v týmu FK Riteriai: ze hřiště odchází Paulauskas, přichází Filipavicius.

102
    Na trávníku se nyní nachází jeden z hostujících hráčů, který má nějaké zdravotní problémy.

104
    Žlutou kartu dostává Malžinskas (FK Riteriai).

104
    Roh pro hosty.

105
    Hammill od praporku centroval pouze do rukavic brankáře,

105
    První prodloužení skončilo.

První prodloužení nabídlo jedinou branku, když svůj tým přiblížil k postupu Kazlauskas hezkou ranou zpoza vápna.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Clifford má nějaké zdravotní problémy a nachází se na trávníku v péči lékařů.

108
    Clifford bohužel bude odvezen na nosítkách, a tak dnes rozhodně dohrál.

109
    Stále ještě probíhá ošetřování domácího hráče a stále se nehraje.

111
    Až nyní opustil Clifford hrací plochu, přeji brzké uzdravení.

112
    Střídání v týmu Derry City FC: ze hřiště odchází Clifford, přichází Bruna.

113
    Dlouhý nákop hostů ovoce nepřineslo, míč má na kopačkách domácí tým.

114
    Další vysoký míč dostal do vápna soupeře Hammill, který si však pomohl faulem.

116
    Střídání v týmu FK Riteriai: ze hřiště odchází Grigaravičius, přichází Godwin.

117
    Domácí si pomáhají dlouhým nákopem dopředu, což se jim nyní náramně hodí, navíc tím spoří čas.

118
    Kazlauskas zajel na polovině hřiště zbytečně do soupeře, dostal za to druhou žlutou kartu v zápase a jde předčasně do sprchy.

120
    Ke konci zápasu bohužel máme technické problémy, snad je rychle vyřešíme.

120+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

120+2
    Žlutou kartu dostává Lezama (FK Riteriai).

120+4
    Kazlauskas se z levé strany protáhl do vápna a dostal se i ke střele, která však mířila nad branku.

120+6

Dnešní bojovné utkání skončilo dobře pro domácí Riteriai, který vyhrál 3:2 po prodloužení, když vítěznou branku dal v první minutě nastaveného času Kazlauskas. Domácí tým sice v prvním poločase prohrával, ale poté otočil vývoj zápasu, ten však do prodloužení poslal obránce Toal. Litevský tým se ve druhém předkole Evropské ligy se utká s lepším z dvojice Maribor/Coleraine.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:10. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 29:18.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (20:35:14)