Columbus – Tampa Bay 2:3 (kon.) | Chicago – Vegas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:1 (po pr.)
Calgary – Dallas 4:5 (po pr.)
New York Islanders
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 3:0
Washington Capitals
Nedeľa 16.08.2020, 18:10 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Predĺženie napokon nemalo dlhého trvania. Víťazom tohto zápasu sa stáva New York Islanders, ktoré sa v sérii s Washington Capitals dostáva do vedenia 3:0 a už len jedno víťazstvo delí ostrovanov od postupu do semifinále Východnej konferencie. Ešte dodám, že v tomto zápase sa predstavili v drese Capitals aj naši dvaja reprezentanti Martin Feherváry a Richard Pánik.

Štvrté stretnutie je na programe v noci z utorka na stredu. Nôž na krku má Washington Capitals, naopak New York Islanders môže spečatiť postup ďalej.

Ďakujem vám za vašu pozornosť a želám príjemný zvyšok neskorého večera! (21:01:46)

64:28 Mathew Barzal (NYI) - 2:1

64:28
    Islanders dali gól!

Nedáš – dostaneš! Staré otrepané pravidlo, ktoré sa opäť potvrdilo! Pred malou chvíľou mohol Jakub Vrána rozhodnúť toto stretnutie, ale Varlamova prekonať nedokázal. Na druhej strane potom Islanders založilo rýchly brejk a MATHEW BARZAL už veľkou šancou nepohrdol – 2:1!
    Asistencia: Jordan Eberle, Derick Brassard.

64:05
    Jakub Vrána postupoval sám na Varlamova, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať! Toto ešte môže českého hokejistu mrzieť!

63:09
    Tlak Caps ustálo a následne založilo rýchly brejk. Defenzíva súpera však aj v tomto prípade včas zapracovala.

62:31
    Ostrovania sa usadili v útočnom pásme, ale výsledkom tohto tlaku Islanders je len strela, ktorá končí na zadnom mantinely.

61:46
    Opäť sa to však začína prelievať z jednej strany na druhú, ale defenzívy pracujú úspešne.

61:18
    Dlhšiu dobu teraz v útočnom pásme kombinovalo Islanders, ale nedokázalo vymyslieť nič zaujímavého.

60:36
    Až v predĺžení sa Ovečkin dočkal svojej prvej strely medzi tri tyče, ale Varlamov si pripisuje úspešný zákrok.

60:10
    Prvé predĺženie tohto zápasu sa už npalno rozbehlo, buly vyhralo Caps, ktoré sa už snaží o prienik do útočného pásma.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, prvé predĺženie sa tak čoskoro začne!

Prvé predĺženie začne približne o 20:49.

Tretia tretina v Toronte gól napokon neponúkla a tak víťaza tretieho zápasu série medzi New York Islanders a Washington Capitals bude musieť určiť predĺženie. Ako je známe, to sa bude hrať až dovtedy, kým nepadne gól.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:46
    Nelson mal ešte gól na hokejke, ale Holtby sa všas presunul a schoval puk vo svojej výstroji!

59:26
    Washington bol pri puku, ale v pásme súpera Caps nič zaujímavého nevymsleli.

59:01
    Posledná minúta tretej tretiny.

58:31
    Stále hrá aktívnejšie Islanders, ktoré sa však teraz nevie presadiť cez defenzívu súpera.

58:01
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny, zápasu to teda zrejme nebudú a vyzerá to na predĺženie.

57:52
    Islanders je aj naďalej pri puku, ostrovanom teraz jednoznačne patria posledné chvíle zápasu. Gól však z toho nevedia vyťažiť, aj keď šance na to má.

57:36
    Tak toto bolo veľké šťastie pre Capitals! Teraz Islanders skvelo zakombinovalo pred Holtbym, obrovskú šancu mal na hokejke Toews, ale puk do odkrytej časti bránky nedokázal dopraviť!

56:31
    Toto bola veľmi dobrá pasáž hry od Islanders, ale ostorvania z neho gól nevyťažili. Bol to taký ten pasívny tlak, keď len držali puk na hokejkách.

55:17
    K puku sa dostal Barzal, ale nedokázal zakončiť a len sa s pukom otočil okolo súperovej bránky. Jeho prihrávku na modrú čiaru potom súper zachytil.

55:01
    Nasleduje reklamná prestávka.

55:01
    Škoda tejto nevyužitej situácie pre Islanders! Caps chybovali v rozohrávke, zrodilo sa rýchle prečíslenie, kde to Beauvillier zobral na seba, ale moc vymýšlal, miešal s pukom a vyprodukoval len slabé zakončenie priamo do Holtbyho!

54:16
    Washington sa usadil v útočnom pásme, skúša rozbehnúť kolotoč pred Varlamovom.

53:42
    Opäť sa hra prelieva z jednej strany na druhú, sledujeme však skôr boj o puk po rohoch klziska. Vyložené šance neprichádzajú.

52:43
    Stále teda neprichádza ďalší presný zásah a pomaly to vyzerá, že sa pôjde do predĺženia.

52:06
    Aj pred Holtbym to vyzeralo na nebezpečenstvo, ale obrana súpera včas zapracovala.

51:43
    Vrána sa snažil vybojovať puk pred Varlamovom, ale to sa mu napokon nepodarilo a Islanders zakladá rýchly brejk.

51:26
    Rýchly brejk Capitals, po ktorom sa do zakončenia dostal Eller, ale jeho zakončenie len vyprášilo Varlamove betóny.

50:46
    Pelech dostal veľmi dobrú prihrávku na druhú stranu, ale jeho zakončenie vyráža Holtby ramenom do bezpečia!

50:36
    Islanders získalo puk za svojou bránkou, postupne sa snaží o prechod do útočného pásma.

50:14

50:14
    V dobrej pozícii sa teraz ocitol Richard Pánik, ktorý zvolil priame zakončenie na Varlamova, ale ten schoval puk vo svojej výstroji! Pinho sa presúval pred bránku, ale k odrazenému puku sa napokon nedostal.

49:12
    Hra sa už postupne prelieva z jednej strany na druhú, ale bez zakončenia na jednu či druhú bránu. Zatiaľ to vyzerá, že tri tretiny na určenie víťaza stačiť nebudú.

48:35
    Túto presilovku zahralo Islanders veľmi dobre, najlepšie zatiaľ v tomto zápase. Gól však ostravania nedali, snažia sa pokračovať vo svojej aktivite.

48:25
    Washington Capitals hrá v plnom počte.

48:09
    Od modrej nebezpečne vystrelil Pulock, následne pred brankárom súpera sa snažil o dorážku Bailey, ale puk za Holtbyho nedostal!

47:39
    Islanders pokračuje vo veľkom nápore, ale koncovka viazne. Caps však teraz prežívajú veľmi náročné chvíle.

47:28
    Bailey po prihrávke pálil z prvej, ale jeho tvrdá strela na Holtbyho neprešla.

46:51
    Nebezepčenstvo pred Holtbym, puk nebezpečne podskakoval pred bránkou, ale nikto v modrom drese ho nedokázal upratať do siete!

46:35
    Už svoju piatu presilovku v tomto zápase rozbehlo Islanders. Početná výhod ostovanov je dnes slabou stránkou tohto celku.

46:25

46:25
    Vylúčenie v tíme Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., sekanie).

46:13
    Caps sa usadilo v útočnom pásme, Ovečkin prihrával pred bránku, ale tam sa puk dostáva len na hokejky ostrovanov.

46:00
    Toto je zakázané uvoľnenie Islanders, hra sa presťahuje pred Varlamova.

45:05
    Na ľad sa dostala štvrtá formácia Capitals aj s našim Richardom Pánikom, ktorý výborne zastavil rodiaci sa útok súpera.

44:34
    New York Islanders hrá v plnom počte.

44:23
    Ovečkin nebezpečne operoval pred Varlamovov bránou, ale nedotiahol to až do úspešného zakončenia.

43:53
    Viac ako polovica z tejto presilovky Capitals je už minulosťou, hokejistom v bielych dresoch sa teraz nedarí dlhšie sa udržať v útočnom pásme.

43:16
    Ostrovania sa zatiaľ bránia úspešne a už viackrát dokázali vyhodiť puk cez všetky čiary do bezpečia.

42:44
    Caps rozbehlo svoju druhú presilovku v tomto zápase. Tá prvá sa skončila vyrovnávajúcim gólom, uvidíme, čo z toho bude teraz.

42:34
    Vylúčenie v tíme New York Islanders (Matt Martin – 2 min., faul lakťom).

42:05
    Kuzněcov sa snažil založiť útok svojho celku, ale puk skončil len za Varlamovov bránkou.

41:36
    Zakázané uvoľnenie, opäť sa bude vhadzovať pred ruským brankárom.

41:25
    Islanders pokračovalo vo svojej aktivite, ale zrodil sa rýchly brejk Capitals a následne sa vhadzovalo pred Varlamovom.

41:05
    Od modrej čiary nahadzoval puk Leddy, ale nič nebezpečné to pre Holtbyho neznamenalo.

40:36
    Hokejisti v modrých dresoch získali puk na svoje hokejky, ale útočnú akciu sa im kvôli ofsajdu nepodarilo založiť.

40:10
    Tretia tretina v Toronte je už v plnom prúde, buly vyhralo Islanders.

40:01

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Aj prostredná tretina tohto stretnutia je už minulosťou, podobne ako v tej prvej padol len jeden presný zásah. V 26. minúte využilo Capital svoju prvú presilovku v tomto zápase, keď sa dokázal presadiť Kuznecov a tak po dvoch tretinách platí medzi Islanders a Capitals nerozhodný stav 1:1! Môžme konštatovať, že druhá tretina bola vyrovnaná, zaujímavé príležitosti boli na oboch stranách.

Uvidíme, čo nám ponúkne tretia tretina, ktorá sa začne približne o 20:00.

40:00

39:26
    Samotný záver druhej tretiny patrí Islanders, ale súper sa úspešne bráni a zrejme sa na prestávku pôjde za nerozhodného stavu.

39:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

38:34
    Hokejisti v modrých dresoch sú pred koncom druhej tretiny veľmi aktívny, ale aj toto ich zaknčenie dokázal Holtby pokryť.

37:58
    Islanders ešte pokračovalo vo svojej aktivite, Eberle si nakorčuloval z boku pred bránku súpera, ale puk poslal len do bočnej siete.

37:25
    Zrodil sa rýchly brejk Islanders, po presnej prihrávke pálil z prvej Lee, ale jeho tvrdú strelu dokázal sa včas premiestňujúci Holtby ukryť vo svojej výstroji!

36:28
    Dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli, všetko sú to len nepresné nahodenia do útočného pásma.

36:10
    Sme v záverečnej časti druhej tretiny. Prostredná časť zápasu zatiaľ vychádza lepšie Capitals, keďže sa v nej zrodil vyrovnávajúci gól.

35:53
    V krátkom slede sa hra rýchlo presunula pred Holtbyho, ale ani Islanders nič zaujímavého vymyslieť nedokázalo.

35:16
    Po krátkom prerušení sa už pokračuje ďalej, Jensen poslal puk priamo do Varlamovej lapačky.

34:47

34:35
    Islanders aj Capitals zakombonovali v útočnom pásme súpera, ale výsledkom tejto snahy sú len nepresné strelecké pokusy.

34:06
    Oba celky sa v tejto chvíli neboja vysoko napádať rozohrávku súpera. Je to veľmi bojovné stretnutie z boch strán, dnes asi gólové hody nečakajme.

33:31
    Na presilovkách musí veru Islanders popracovať. Ani túto štvrtú ostrvania nevyužili a môžu byť dokonca radi, že neinkasovali v nej gól.

33:10

33:00
    Až teraz tvrdú strelu vylsla Brassard, ale brankár Holtby si pripisuje úspešný zákrok a hra je prerušená. Islanders získava aspoň buly v útočnom pásme.

32:46
    Aj táto presilovka je katastrofálna v podaní Islanders. Hokejisti v modrých dresoch sa nevedia poriadne usadiť v útočnom pásme.

31:55
    V oslabení sa teraz Wilson rútil sám na brankára Varlamova, ale skvelo chytajúceho Rusa sa mu nepodarilo prekonať! Obrovská šanca, ktorú Wilson nevyužil a to ho ešte môže poriadne mrzieť.

31:30
    Islanders rozbehlo svoju štvrtú presilovku v tomto zápase, predchádzajúce tri ostrovania nedokázali využiť.

31:10
    Vylúčenie v tíme Washington Capitals (Radko Gudas – 2 min., hákovanie).

30:43

30:10
    Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny tohto zápasu. Platí nerozhodný stav 1:1, čoraz viac zaujímavých situácii pribúda na oboch stranách.

29:46
    Zaujímavý pokus na bránku Islanders vyslal Orlov, ale aj tento pokus dokázal Varlamov pokryť.

29:36
    Po vyhratom buly Washington kombinuje v útočnom pásme aj naďalej. Vyzerá to ešte na poriadne dramatické stretnutie.

29:17
    Chyba v rozohrávke Islanders a do veľkej šance sa dostal Eller, sám pred brankárom Varlamovom však poslal puk len do jeho výstroje!

28:56
    Nebezpečenstvo teraz hrozilo pred Holtbym, ale napokon defenzíva Capital upratala puk do bezpečia.

28:05
    Teraz už sledujeme kombináciu Islanders v útočnom pásme. Momentálne je to ako na hojdačke, sledujeme veľmi zaujímavý zápas, ktorý sa už konečne poriadne rozbehol.

27:15
    Veľká šanca pre Capitals na otočenie skóre! Wilson sa dostal k puku pred bránkou súpera, ale z ideálnej pozície ani nadvakrát nedokázal prekonať Varlamova!

27:07
    Washington postupune pridáva na svojej aktivite, po zakázanom uvoľnení Islanders sa bude vhadzovať pred Varlamovom.

26:17

26:05
    Začína sa teda odznova. Capitals tento gól určite výrazne pomohol, pretože doteraz sa hokejisti tohto celku ako by len v tomto zápase hľadali. Uvidíme, ako to ovplyvní ďalší vývoj.
    25:50 Jevgenij Kuzněcov (WSH) - 1:1

25:50
    Washington dal gól!
    No a to sa Washingtonu aj podarilo! Capitals využíva hneď prvú presilovku v tomto zápase a vyrovnáva stav tohto stretnutia na 1:1, keď na konci úspešnej kombinácie bol JEVGENIJ KUZNĚCOV a jeho strela švihom zapadla za Varlamova – 1:1!
    Asistencia: John Carlson, Alexandr Ovečkin.

25:25
    Capitals hrá vôbec svoju prvú presilovku v tomto zápase. Ideálna šanca na strelenie gólu a vrátiť sa tak späť do zápasu.

25:10
    Vylúčenie v tíme New York Islanders (Jordan Eberle – 2 min., sekanie).

24:36
    No a Islanders pokračuje vo svojej aktivite ďalej. Uvidíme, ako sa bude celé toto stretnutie ďalej vyvíjať, Capitals je vo veľmi zlej situácii.

24:09
    Veľká šanca pre Islanders! Pageau sa natlačil pred Holtbyho a po jeho zakončení končí puk na tyčke! Capitals malo tak obrovské šťastie, že neinkasovalo druhý gól v tomto zápase.

23:56
    Hra sa v posledných chvíľach prelieva z jednej strany na druhú, sledujeme aj strelecké pokusy, ktoré sú však nepresné.

23:46
    Na druhej strane teraz zasahoval Varlamov, ale s pokusom z hokejky Kovaľčuka nemal žiadne problémy.

22:31
    Eberle sa dostal do zakončenia z tesnej blízkosti, puk posiela tesna nad Holtbyho bránku!

22:10
    Holtby musel vyrážať pokus od modrej čiary, následne sa Islanders usadilo v útočnom pásme a opäť vyvíja na súpera veľký tlak.

21:49
    Svoj prvý zákrok v druhej tretine si už pripisuje aj Varlamov, po prerušení hry sa bude vhadzovať v obranom pásme Islanders.

21:28
    Už aj hokejisti v bielych dresoch sa dostali do útočného pásma, kde však nič zaujímavého nevymysleli. Islandres sa pokúša o rýchly brejk.

21:10
    Washington čelil hneď v úvode druhej tretiny náporu zo strany súpera, ktorý však zvládil a už drží puk na svojich hokejkách.

20:36
    Islanders sa po získaní puku ihneď presunulo do útočného pásma a na pozore sa musel mať brankár Holtby, včas však spojil svoje betóny nebezpečnú strelu vyrazil do bezpečia!

20:10
    Druhá tretina v Toronte je už v plnom prúde, buly vyhralo Capitals, ktoré usí doťahovať náskok súpera.

20:01

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodná tretina v Toronte je už minulosťou, zatiaľ sme v zápase medzi New York Islanders a Washington Capitals videli jeden presný zásah. Postaral sa oň kapitan ostrovanov Lee v 15. minúte. Capitals čelilo až trom oslabeniam počas prvej tretiny, ale všetky zvládlo ubrániť. Celkovo môžme konštatovať, že momentálne vedúci celok bol aktívnejší, ale Capitals má stále šancu to napraviť.

Druhá tretina sa začne približne o 19:04.

20:00

19:01

18:26
    Naopak, Islanders po každom získaní puku vie narobiť poriadny vietor pred bránkou Holtbyho. Prestávka teraz prejme Capitals padne vhod.

17:49
    Útočnú snahu Capitals uprieť nemožno, ale hokejistom v bielych dresoch sa nedarí v prvej tretine výraznejšie zapracovať v útočnom pásme.

17:15
    Už tretiu presilovku nedokázalo Islanders využiť. Podstatné však pre tento celok je, že krátko pred koncom prvej tretiny vyhráva po góle, o ktorý sa postaral kapitán Lee.

16:58

16:36
    Až do svojho pásma si musia pre puk hokejisti momentálne vedúceho celku. Zatiaľ to vyzerá, že aj táto presilovka zostane nevyužitá.

15:58
    Presilovka však dnes nebude zrejme silnou stránkou Islanders. Opäť sa súper dokázal oslobodiť a nazbierať tak cené sekundy.

15:10
    Washington Capitals pred malou chvíľlou inkasoval gól a už ide tretíkrát v prvej tretine do oslabenia.

14:58
    Vylúčenie v tíme Washington Capitals (Brenden Dillon – 2 min., sekanie).

14:58
    14:50 Anders Lee (NYI) - 1:0

14:50

Je tu otvárací zásah tohto stretnutia! Islanders teraz výborne zahralo pred bránkou súpera, jednu veľkú šancu ešte dokázal Holtby vychytať, ale po nej sa zrodila krásna súhra hokejistov Islanders, na ktorej konci stál ANDERS LEE a puk úspešne dopravil do odkrytej časti bránky – 1:0! Asistencia: Adam Pelech, Ryan Pulock.

14:10
    Ale opäť sledujeme, ako sa rýchle útočné výpady striedajú na oboch stranách. Uvidíme, či sa v prvej tretine napokon dočkáme aj presného zásahu.

13:46
    Capitals naopak zvládlo úspešne aj svoje druhé oslabenie a už sa pokúša niečo vymyslieť v útočnom pásme.

13:05
    Aj druhá početná výhoda Islanders zostala nevyužitá, bola síce zahratá lepšie ako tá prvá, ale to podstatné nepriniesla.

12:38

12:16
    Opäť pokus od modrej čiary, o ktorý sa postaral Pulock a následne dorážal pred Holtbym kapitán Islanders Lee, ale trafil len brankárove betóny!

11:49
    Viac ako polovica z tejto početnej výhody Islanders je už minulosťou, opäť hokejistom v modrých dresoch nevychádza podľa predstáv.

11:16
    Od modrej čiary to vyskúšal po dlhej kombinácii Toews, ale nemieril úspešne. Capitals sa následne oslobodzuje.

10:48
    New York Islanders hrá svoju druhú presilovku v prvej tretine. Tá prvá bola zo strany Islanders katastrofálna, uvidíme, ako tomu bude teraz.

10:38
    Vylúčenie v tíme Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., sekanie).

09:21
    Vlastnou vinou nepríjemne padol na ľad Martin a išiel hneď na striedačku s bolestivou grimasou na tvári. Snáď bude hokejista Islanders v poriadku.

08:49
    Od modrej čiare napriahol k tvrdej strele Gudas, ale jeho pokus zblokovala obrana súpera a puk sa tak na Varlamova ani nedostal.

08:36
    Už dlhšiu dobu operuje v útočnom pásme Capitals, ale defenzíva súpera je pozorná. Varlamov však neustále striehane, odkiaľ môže prísť prípadné nebezpečné zakončenie.

07:58
    Prvú veľku šancu v tomto zápase mal Brassard, keď sa dostal k puku pred bránou súpera, ale poslal ho priamo len do výstroje brankára Holtbyho!

07:38
    Washington sa rýchlo presunul do útočného pásma, tvrdá strela od Jensena sa odrazila od zadného mantinelu a potom prišlo zakončenie od Hagelina, ktoré smerovalo do lapčaky Varlamova.

06:56
    Po prestávke sa vhadzovalo pred Holtbym. Islanders sa usadilo v útočnom pásme, ale len si posúva puky popri rohoch mantinelu.

06:47

06:10
    Islanders zahrali túto presilovku veľmi zle, prakticky ani neohrozili Holtbyho. Na ľade je tak už vyrovnaný počet hráčov a uvidíme, kedy sa dočkáme prvej zaujímavejšej príležitosti v tomto zápase.

05:57

05:32
    Capitals sa výborne bráni v oslabení a znova dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia. Vyzerá to, že prvá presilovka Islanders v tomto zápase ostane nevyužitá.

04:54
    New York Islanders táto presilovka zatiaľ nevychádza, polovica času je preč. Až od Varlamova musí podľa zápisu domáci celok zakladať ďalší útočný výpad.

04:05
    Ako prvý si v tomto zápase zahrá presilovku Islanders. Hokejisi v modrých dresoch sa už pokúšajú o prienik do pásma súpera.

03:57
    Vylúčenie v tíme Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., nedovolené bránenie).

03:21
    Sledovali sme pekný útočný výpad od Oshieho, ale nikto z jeho spoluhráčov nedokázal reagovať na jeho prihrávku a tak sme znova nič zaujímavého nevideli.

02:46
    Pochvalo si teraz zaslúži aj slovenský reprezentant Fehérváry, ktorý zrazil tvrdú strelu súpera a zrodil sa rýchly brejk jeho celku. Varlamov po ňom však zasahovať nemusel.

02:36
    Po ďalšom rýchlom útočnom výpade Islanders nahadzoval puk na bránku súpera Leddy, ale nikto z jeho spoluhráčov na tento puk nereagoval.

02:10
    Od úvodu sledujeme rýchly hokej z oboch stranách, oba celky sa snažia často o zakončenie. Capitals dnes potrebuje vyhrať, aby si napravilo psychiku a znížilo tak stav série.

01:41
    K puku sa dostal Jensen a jeho strelu šivhom musel vyrážakou pokryť Varlamov! Následne sa zrodil rýchly brejk Islanders, ale úspešný zákrok si pripisuje aj Holtby na druhej strane

00:52
    Washington Capitals vybojoval puk na svoje hokejky a skúšal sa natlačiť pred brankára Varamova. Aktívne pred domácou bránkou bojoval Oshie, ale neúspešne.

00:10
    Prvá tretina v Torone sa už rozbehla, úvodné buly vyhral Islanders, ktorého hráči nastupujú dnes v modrých dresoch, Capitals má dresy bielej farby.

00:01

Štátne hymny práve dozneli, za malú chvíľu bude vhodené úvodné buly. Prajem príjemný športový zážitok!

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne!

Ako sme si už určite pri zápasoch NHL zvykli, začiatok sa o pár minút posunie.

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom hokeja a obzvlásť NHL. Aj dnes pokračujú súboje v play-off a v rámci štvrťfinále Východnej konferencie medzi sebou bojujú New York Islanders a Washington Capitals. Väčší dôvod na radosť majú zatiaľ hokejisti Islanders, keďže vyhrávajú 2:0 na zápasy. Nás môže tešiť, že šancu v tomto zápase dostanú v drese Capitals aj slovenski reprezentanti Richard Pánik, ktorý figuruje vo všertej útočnej formácii a Martin Fehérváry, ktorý nastupuje v tretej obranej lajne. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným buly sa opäť prihlásime.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee – Jo. Bailey, B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin

Washington Capitals: Holtby (Vaněček) – Carlson, Kempný, Orlov, Dillon, Jensen, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin – Oshie, Eller, J. Vrána – Kovaľčuk, Boyd, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik

Rozhodca: Hebert, Dwyer – Amell, Pancich

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá New York Islanders a Washington Capitals. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:00.

Po prestávke spôsobenou pandémiou koronavírusu sa už konečne dočkali aj fanúšikovia hokeja a obzvlášť NHL. V upravenom formáte sa odohrala kvalifikácia o play-off a po nej sme sa už presunuli do vyraďovacej časti.

Jednou z dvojičiek vo štvrťfinále Východnej konferencie je New York Islanders a Washington Capitals. Ešte pred prerušením súťaže sa Washington Capitals nachádzal na treťom mieste a po prestávke v skupine o umiestnenie túto pozíciu aj obhájil. New York Islanders sa pred prestávkou nachádzal na siedmom mieste a po obnovení súťaže hral šestnásťfinále play-off. Domáci celok napokon v ňo vyradil Floridu 3:1 na zápasy a vo výbornej forme pokračuje aj v tomto meraní síl.

Prvé dve stretnutie v tomto štvrťfinále už prebehli a po nich má väčší dôvod na radisť New York Islanders. Washington Capitals prvé dva zápasy nezvládol, keď prehral 2:4 a 2:5 a nachádza sa tak v náročnej situácii. Martin Feherváry zatiaľ do play-off nezasiahol, Richard Pánik odohral druhé stretnutie vo štvrtej formácii.

Ako dopadne toto stretnutie? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 15. Lee (Pelech, Pulock), 65. Barzal (Eberle, Brassard) – 26. Kuzněcov (Carlson, Ovečkin)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Washington Capitals: Holtby (Vaněček) – Carlson (A), Orlov, Dillon, Jensen, Gudas, Fehérváry – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), Eller, J. Vrána – Kovaľčuk, Hagelin, Hathaway – Dowd, Pinho, Pánik.

Diváci: bez divákov