B. Bystrica – Trebišov 6:1 (kon.) | L. Mikuláš – Šamorín 3:0 (kon.) | Púchov – Bardejov 3:0 (kon.)
Podbrezová – Slovan Bratislava U21 1:0 (kon.) | Skalica – Dubnica 2:0 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
6:1 (2:1)
Slavoj Trebišov
Sobota 15.08.2020, 17:00 • MFK Lokomotiva Zvolen • MONACObet liga • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá MFK Dukla Banská Bystrica a Slavoj Trebišov. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 17:00.

Nový ročník druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku je už v plnom prúde, tento víkend sú na programe zápasy tretieho kola.

MFK Dukla Banská Bystrica:
    Domáci celok ako vicemajster odštartoval nový ročník úspešne a určite aj teraz bude patri medzi favoritov na popredné umiestnenie. Banská Bystrica si najprv poradila s rezervou Slovana pomerne vysoko 4:0 a následne zdolala aj minuloročného majstra z Dubnice pomerom 1:0.

Slavoj Trebišov:
    Hosťujúci celok mal v minulom kole voľno, pretože súťaž hrá napokon 15 tímov. Trebišov vstúpil do súťaže remízou s Dubnicou 1:1, čo bolo troška menšie prekvapenie. Trebišov zrejme nepatrí medzi adeptov na prvé priečky, ale môžu určite prekvapiť.

Ako dopadne toto stretnutie? Sledujte náš online prenos!

MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Nosko, Tóth, Uhrinčať, Snitka (C), Polievka, Frimmel, Prikryl, Vujošević, Migaľa, Vajda

Náhradníci: Nôta – Laksik, Dolný, Gonda, Kupčík, Bača, Tocka

Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič, Katunský, Ilinjo (C), Kanu, Begala, Radovanović, Chovan, Sitarčík, Pálfi, Špak

Náhradníci: Knurovský – Vaľko, Vodilka, Tereščenko, Bajtoš

Rozhodca: Matej Choreň – Martin Vitko, Juraj Halíček – Igor Valent

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

1

1
    Prvý polčas vo Zvolene sa už naplno rozbehol, výkop patril Banskej Bystrici.

2
    Hneď dva nebezpečné útoky za sebou založil domáci celok, ale neviedlo to k žiadnemu presnému zakončeniu. Trebišov je však v úvode zápasu pod tlakom.

3
    Vicemajster vstúpil do tohto stretnutia veľmi aktívne a prakticky celý čas drží loptu na svojich kopačkách. Dukla operuje v tesnej blízkosti pokutového územia.

4
    Aktivita domáceho celku je teraz prerušená hlavným rozhodcom, ktorý odpískal faul. Konečne sa tak k lopte dostáva aj Trebišov.

5
    Zakrátko však Dukla zahrávala autové vhadzovanie na polovici súpera, kde opäť operuje s loptou na svojich kopačkách.

6
    Domáci futbalisti zakombinovali pred pokutovým územím svojho dnešného súpera, ale do žiadnej zaujimavej streleckej pozície sa už nedostali.

7
    Prvýkrát v tomto zápase sa dostali do útoku aj hostia z Východu, presunuli sa až pred šestnastku, ale ani Trebišov sa nedostal o ohrozeniu súperovej brány.

8
    V krátkom slede zahrávala Dukla dva rohové kopy za sebou, ale ani jeden z nich nerezonoval až do zakončenia na Vinclérovu bránu.

9
    Banská Bystrica dala gól!

Je tu úvodný presný zásah tohto stretnutia! Dukla teraz dominovala a svoju aktivitu pretavila gól, keď prvé zakončenie medzi tri žrde končí gólom, keď si neštastného vlastenca dáva PREDRG RADONOVIĆ a Banská Bystrica sa tak ujíma vedenia 1:0!

10
    Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia je už minulosťou. Banská Bystrica ako papierový favorit sa ujala pomerne rýchlo vedenia.

11
    Na rade je teda Trebišov, ktorý musí doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Opäť je však lopta prevažne na kopačkách domáceho celku.

12
    Hostia z Východu republiky znova čelili náporu zo strany súpera, ale už držia loptu na svojich kopačkách.

13
    Banská Bystrica sa po dlhšej dobe musela brániť, ale úspešne pokryla nebezpečný útočný výpad súpera a momentálne kombinuje na svojej polovici ihriska.

14
    Sledovali sme postupný útok zo strany favorita zápasu a ten napokon rezonoval do streleckého pokusu, ktorý smeroval mimo tri žrde Vinclérovej brány.

15
    Domáci sa pustili do vysokého napádania súperovej rozohrávky, ale previnili sa faulom a hostia budú rozohrávať loptu v blízkosti svojej brány.

16
    Opäť sledujeme aktivitu smerom dopredu zo strany Dukly. Domáci sú zrejme gólom veľmi povzbudení a snažia sa navýšiť svoje vedenie.

17
    Pred pokutovým územím Trebišova sa schyľovalo k nebezpečenstvu, ale defenzíva hostí to zvládla a upratala loptu do bezpečia.

18
    Žltú kartu dostáva Vojtovič (Slavoj Trebišov).

19
    Tento útočný výpad domácich prerušuje hlavný rozhodca Choreň, keďže sa jednalo o nedovolený zákrok. Na svojej polovici tak Trebišov získava priamy kop.

20
    Po dlhšej dobe tu bol útočný výpad zo strany hosťujúceho celku, ale nič výnimočné divákom vo Zvolene neponúkol.

21
    Toto bol nedovolený zákrok zo strany hosťujúceho celku a Dukla mala možnosť zahrávať priamy kop v tesnej blízkosti pokutového územia. Po jeho rozohrávke tu bude ešte aj rohový kop.

22
    Dukla zahrávala v poradí svoj tretí rohový kop, ktorý však súper dokázal ubrániť, ale stále nemá Trebišov loptu vo svojej moci.

23
    Slavoj Trebišov sa pokúsil o založenie rýchlej útočnej akcie, ale pred pokutovým územím súpera sa hostia previnili nedovoleným zákrokom.

24
    Banská Bystrica sa teraz smerom dopredu moc neponáhľa. Takýto stav jej vyhovuje a tak domáci zvolili postupný prechod na polovicu svojho dnešného súpera.

25
    Teraz sme mali možnosť videiť útočné výpady na oboch stranách, ale nič prevratného neznamenali. Momentálne je pri lopte hosťujúci celok.

26
    Hostia z Trebišova mali v minulom kole voľno. Zatiaľ musia aj naďalej doťahovať náskok Bystrice, ale času na to majú ešte dostatok.

27
    Určitú dobu teraz práve hostia kombinovali na útočnej polovici, ale nepodarilo sa im v tomto zápase ešte vyslať žiadnu strelu.

28
    Trebišov dal gól!
    Je vyrovnané! Trebišov teraz odohral výbornú pasáž hry, keď zakombinoval pred pokutovým územím, odkiaľ prišlo aj prvé zakončenie na bránu súpera a to končí tak ako aj v prípade domácich presným zásahom, o čo sa postaral PATRIK CHOVAN – 1:1!

29
    Po rozohrávke v strede poľa sa k lopte opäť dostáva hosťujúci celok. Dukla ubrala zo svojej aktívnej hry a razom má problémy.

30
    Polhodina zo stretnutia vo Zvolene je už minulosťou. Po jednom góle už padlo na oboch stranách, takže stav medzi Banskou Bysricou a Trebišovom je vyrovnaný.

31
    Hra sa musela prerušiť, pretože jeden z hráčov hostí bol ošetrovaný. Diane v prvom polčase už pokračuje ďalej.

32
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Frimmel, prichádza Dolný.

33
    Po strelenom góle je aktívnejší hosťujúci celok, ktorý po krátkej dobe znova kombinuje na útočnej polovici.

34
    Došlo však k strate lopty a domáci okamžite založili rýchly útočný výpad. Ten však Trebišov dokázal pohodlne ubrániť.

35
    Pomaly sa blíži záverečná časť prvého polčasu a oba celky sa pokúšajú zakladať rýchle útočné výpady. Uvidíme, či do prestávky padne ešte nejaký presný zásah.

36
    V držaní lopty je momentálne domáci celok, ktorý sa presunul na útočnú polovicu. Trebišov sa teda v týchto chvíľach prvého polčasu musí brániť.

37
    Po zrazenej prihrávke získava Dukla autové vhadzovanie v tesnej blízkosti pokutového územia súpera.

38
    Následne Dukla zakombinovala pred pokutovým územím Trebišova, ale neviedlo to k zakončeniu. Stále je však v držaní lopty domáci celok.

39
    Celá táto útočná snaha domácich rezonuje len do nedovoleného zákroku a tak bude Trebišov rozohrávať loptu zo svojej polovice ihriska.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu, stav je aj naďalej vyrovnaný 1:1.

41
    Slavoj Trebišov zahrával svoj prvý rohový kop v tomto zápase, ktorý však Dukla zvládla ubrániť.

42
    Potom sa zrodil rýchly útočný výpad zo strany domácich futbalistov, ale Trebišov sa stihol vrátiť a všetko včas poriešiť.

43
    Dlhšiu dobu teraz držal loptu na svojich kopačkách domáci celok, ale nič výnimočné to neprinieslo.

44
    Riadny hrací čas v prvom polčase bude čoskoro minulosťou. Uvidíme, či sa bude aj niečo nadstavovať.

45
    Ešte sa zrodil jeden útočný výpad zo strany domáceho celku a z neho rezonuje len odkop od Vinclérovej brány.

45+1
    Plynie nám už nadstavený čas prvého polčasu. Pri lopte je Slavoj Trebišov, ale smerom dopredu sa už moc neponáhľa.

45+2
    Dukla Banská Bystrica zahrávala v poradí svoj piaty rohový kop, ale ten nič zaujímavého neponúkol.

45+3
    Bola nariadená penalta pre Banskú Bystricu! Krátko pred odchodom do šatní si tak domáci môžu prinavrátiť svoje vedenie o jeden gól!

45+4

Domáci celok napokon penaltu dokázal úspešne realizovať a ujíma sa vedenia po góle RÓBERTA POLIEVKA – 2:1!

45+4

Úvodné dejstvo vo Zvolene medzi Banskou Bystricou a Trebišovom je už minulosťou. Dukla vstúpila do tohto stretnutia veľmi aktívne a už v 9. minúte sa ujala vedenia. Postupne sa však hra vyrovnala a Trebišov sa gólovo presadil v 28. minúte. Záver prvého polčasu bol hektický, kopala sa penalta proti hosťom a domáci po jej úspešnej realizácii vyhrávajú 2:1!

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 18:04.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

46

46
    Druhý polčas vo Zvolene je už v plnom prúde, výkop patril Trebišovu, ktorý musí doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

47
    Hosťujúci celok sa tak okamžite po výkope presunul na útočnú polovicu, ale tam zatiaľ nedokázal nič zaujímavého vymyslieť.

48
    Dukla po zisku lopty založila rýchly útočný výpad, po ktorom bude ale nasledovať len odkop od Vinclérovej brány.

49
    Od úvodných minút druhého polčasu sú tu časté nedovolené zákroku a tak sa hra na začiatku druhého polčasu kúskuje. Dukle to určite prekážať nemusí.

49
    Žltú kartu dostáva Pálfi (Slavoj Trebišov).

50
    Žltú kartu dostáva Uhrinčať (MFK Dukla Banská Bystrica).

50
    Platí to aj po tomto útočnom výpade domácich futbalistov, Trebišov bude rozohrávať loptu z vnútra svojho pokutového územia.

51
    Slavoj Trebišov je pri lopte, ale hosťom sa nedarí v prechode na útočnú polovicu. Dukla výborne obsadzuje stred poľa.

52
    Teraz sa však hosťom podarilo preniknúť až na polovicu súpera a rezonuje to do streleckého pokusu. Brankár Krejší si pripisuje svoj druhý úspešný zákrok v tomto zápase.

53
    Na útočnú polovicu sa teraz presúva Banská Bystrica, ktorá sa tam snaží udržať čo najdlhšie. Domáci celok je stále vo vedení a nemá sa kam ponáhľať.

54
    Dukla aj naďalej operuje na polovici súpera, Trebišov sa tak musí brániť a hostia majú určite do konca zápasu pred sebou ešte dosť náročnú úlohu.

55
    Aktivita domáceho celku rezonovala už do šiesteho rohového kopu Dukly. Trebišov bol pred svojou bránou pozorný a dostáva loptu do bezpečia.

56
    Stále sledujeme aktivitu domáceho celku, ktorý kombinuje pred pokutovým územím súpera. Keby sa Duke podarilo dať tretí gól, bolo by to určite v domácich radoch veselšie.

57
    Trebišov sa tak stále musí brániť a to hosťom za takéhoto stavu vôbec nevyhovuje.

58
    Žltú kartu dostáva Tóth (MFK Dukla Banská Bystrica).

58
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Tóth, prichádza Tocka.
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Uhrinčať, prichádza Starší.

59
    Zrodil sa rýchly útočný výpad hostí, po ktorom musel zasahovať brankár Krejčí a po jeho zákroku zahrával Trebišov ešte rohový kop. Ten napokon rezonuje v nepresné zakončenie.

60

Je to o dva góly! Domáci futbalisti hrali v týchto chvíľach zápasu aktívnejšie a zaslúžene zvyšujú svoje vedenie na 3:1 po druhom góle RÓBERTA POLIEVKU!

61
    Hodina zo stretnutia vo Zvolene je už minulosťou. Banská Bystrica vyhráva nad Trebišovom 3:1 a je na najlepšej ceste za ziskom troch bodov do tabuľky.

62
    Trebišov sa však ešte nevzdáva a pokúša sa o prienik na útočnú polovicu.

63
    Dukla zvládla ubrániť tento menší nápor zo strany súpera a s loptou na kopačkách sa pokúša o prienik do útoku.

64
    Domáci futbalisti úspešne zakombinovali pred pokutovým územím a získavajú rohový kop.

65
    Po rozohrávke rohového kopu vznikala pred pokutovým územím Trebišova nebezpečná situácia, s ktorou si však Slavoj poradil.

66
    Zakrátko sa však musel mať brankár Vinclér na pozore, pripisuje si však presný zákrok.

67
    Opäť sledujeme aktivitu zo strany domácich a tá rezonovala do ďalšieho zakončenia na bránu súpera. Vinclér si však v krátkom slede pripisuje ďalší úspešný zákrok.

68
    Trebišov bol znova pod tlakom, ale zvládol sa ubrániť a už získava loptu na svoje kopačky.

68

Zrodil sa štvrtý gól domáceho celku! Banská Bystrica tak už určite doma získa všetky tri body a opäť tak neokúsi na začiatku novej sezónu trpkosť prehry – 4:1! Autorom presného zásahu je MILADIN VUJOŠEVIĆ.

69
    Momentálne práve hostia operujú na útočnej polovici, ale nedarí sa im prekonať defenzívu domáceho celku.

70
    Banská Bystrica vybojovala loptu pred svojim pokutovým územím a okamžite založila rýchly útočný výpad.

71
    Trebišov však dobre obsadil stred poľa a svojho dnešného súpera do žiadnej vyloženej šance nepustil.

72
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Vojtovič, prichádza Bajtoš.
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Pálfi, prichádza Vodilka.

73
    Hostia svoje zbrane neskladajú a po zisku lopty sa okamžite presúvajú na útočnú polovicu.

74
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Vujošević, prichádza Laksik.
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Polievka, prichádza Kupčík.

75
    Dukla momentálne operuje na polovici súpera a úspešne tak zbiera cený čas pred záverečnou časťou tohto stretnutia.

76

Do Vinclérovej brány napokon padá aj po piatykrát lopta! Banská Bystrica navýšila svoje vedenie na 5:1! Autorom presného zásahu je LUKÁŠ LAKSIK!

77
    O osude celého zápasu je tak už v predstihu rozhodnuté. Hrá sa len o konečnú podobu výsledku.

78
    Trebišov znova čelí veľkému tlaku zo strany súpera. Uvidíme, či do konca zápasu sa ešte dočkáme presného zásahu.

79
    Dukla zahrávala svoj deviaty rohový kop, ale súperovu bránu neohrozila.

80
    Necelých desať minút zostáva do konca druhého polčasu a tak aj tohto zápasu.

81
    Na obraze hry sa už dlhšiu dobu nič nemení. Pri lopte je Banská Bystrica, ktorá ešte aj v záverečnej časti zápasu hrá veľmi aktívne.

82
    Predsa len, päť gólov sa nepodarí streliť len tak v každom zápase. Domáci futbalisti sú ešte pri chuti.

83
    Už desiaty rohový kop v tomto zápase zahrávala Dukla, je to však bez následnej strely na bránu súpera.

84
    No a v krátkom slede prišiel aj ďalší rohový kop domáceho celku. Trebišov sa ubránil a určite si už hostia želajú, aby toto stretnutie skončilo.

85

Demolácia Trebišova ešte nekončí! Dukla Banská Bystrica dáva v tomto zápase svoj šiesty gól – 6:1! Autorom presného zásahu je PATRIK PRIKRYL.

86
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Begala, prichádza Tereščenko.
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Radovanović, prichádza Vaľko.

87
    Po tomto útočnom výpade bude nasledovať odkop od brány Vincléra.

88
    Dukla sa zakrátko znova presúva na útočnú polovicu, hostia sa tak zrejme až do konca zápasu budú musieť brániť.

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu a tak aj celého zápasu sa čoskoro naplní. Nieje dôvod, aby sa niečo nadstavovalo.

90
    Žltú kartu dostáva Vajda (MFK Dukla Banská Bystrica).

90+1

Ak ste čakali, že druhý polčas bude vyrovnaný, tak ste sa mýlili. Trebišov sa pokúšal ešte v druhom dejstve so zápasom niečo spraviť, ale Dukla rozbehla parádny gólostroj a stáva sa víťazom tohto zápasu, keď Trebišov zdolala výsledkom 6:1!

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok sobotného večera! (18:50:22)

Miroslav Revaj

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Dukla Banská Bystrica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím Slavoj Trebišov. Viac informácií tu.

Góly: 9. Radovanović (vla.), 45+4. Polievka (pen.), 60. Polievka, 68. Vujošević, 76. Laksik, 85. Prikryl – 28. Chovan

Karty:   50. Uhrinčať (BBY), 58. Tóth (BBY), 90. Vajda (BBY) – 18. Vojtovič (SLT), 49. Pálfi (SLT)