Viktor Kalinács
Predkolo kolo Európskej ligy - vzíde z neho 8 postupujúcich do 1. kola
Tre Penne (SMR) vs Gjilani (KOS)
Lincoln Red Imps (GIB) vs Prishtina (KOS)
FC Santa Coloma (AND) vs Iskra Danilovgrad (MNE)
Engordany (AND) vs Zeta (MNE)
Glentoran (NIR) vs HB Tórshavn (FRO)
St Joseph's (GIB) vs B36 Tórshavn (FRO)
Coleraine (NIR) vs La Fiorita (SMR)
NSÍ Runavík (FRO) vs Barry Town United (WAL)
Tre Penne (SMR) vs Gjilani (KOS)
Lincoln Red Imps (GIB) vs Prishtina (KOS)
FC Santa Coloma (AND) vs Iskra Danilovgrad (MNE)
Engordany (AND) vs Zeta (MNE)
Glentoran (NIR) vs HB Tórshavn (FRO)
St Joseph's (GIB) vs B36 Tórshavn (FRO)
Coleraine (NIR) vs La Fiorita (SMR)
NSÍ Runavík (FRO) vs Barry Town United (WAL)
Žrebovanie sa začne o 13:00.
Prvé fázy v kvalifikácii sa hrajú všetky na jeden zápas. Duely tohto 1. kola sú na programe 27. augusta. Víťazi postúpia do 2. kola Európskej ligy, porazení svoju púť v Európe skončia.
Skupina 1:
Nasadení:
1 Olimpija Ljubljana (SVN)
2 Maribor (SVN)
3 St Joseph's (GIB)/B36 Tórshavn (FRO)
Nenasadení:
4 Coleraine (NIR)/La Fiorita (SMR)
5 Víkingur Reykjavík (ISL)
6 Levadia Tallinn (EST)
Skupina 2:
Nasadení:
1 Žalgiris Vilnius (LTU)
2 Riteriai (LTU)
3 Budapest Honvéd (HUN)
Nenasadení:
4 Derry City (IRL)
5 Paide Linnameeskond (EST)
6 Inter Turku (FIN)
Skupina 3:
Nasadení:
1 Valletta (MLT)
2 Zrinjski (BIH)
3 Lincoln Red Imps (GIB)/Prishtina (KOS)
Nenasadení:
4 Differdange (LUX)
5 Bala Town (WAL)
6 Union Titus Petange (LUX)
Skupina 4:
Nasadení:
1 Aberdeen (SCO)
2 Rosenborg (NOR)
3 Motherwell (SCO)
Nenasadení:
4 Breidablik (ISL)
5 NSÍ Runavík (FRO)/Barry Town United (WAL)
6 Glentoran (NIR)/HB Tórshavn (FRO)
Skupina 5:
Nasadení:
1 Malmö (SWE)
2 Hammarby (SWE)
3 Kukës (ALB)
Nenasadení:
4 Puskás Akadémia (HUN)
5 Cracovia Kraków (POL)
6 Slavia Sofia (BUL)
Skupina 6:
Nasadení:
1 Shakhtyor Soligorsk (BLR)
2 Ventspils (LVA)
3 Dinamo Minsk (BLR)
Nenasadení:
4 Dinamo-Auto Tiraspol (MDA)
5 Sfintul Gheorghe Suruceni (MDA)
6 Piast Gliwice (POL)
Skupina 7:
Nasadení:
1 Shamrock Rovers (IRL)
2 AGF Aarhus (DEN)
3 FH Hafnarfjördur (ISL)
Nenasadení:
4 Honka Espoo (FIN)
5 Ilves Tampere (FIN)
6 Dunajská Streda (SVK)
Skupina 8:
Nasadení:
1 Vaduz (LIE)
2 The New Saints (WAL)
3 Servette (SUI)
Nenasadení:
4 Žilina (SVK)
5 Hibernians (MLT)
6 Ružomberok (SVK)
Skupina 9:
Nasadení:
1 Keşla (AZE)
2 Neftçi (AZE)
3 Hapoel Beer-Sheva (ISR)
Nenasadení:
4 Shkupi (MKD)
5 Laçi (ALB)
6 Dinamo Batumi (GEO)
Skupina 10:
Nasadení:
1 Bodø/Glimt (NOR)
2 Nõmme Kalju (EST)
3 Fehérvár (HUN)
Nenasadení:
4 Mura (SVN)
5 Kauno Žalgiris (LTU)
6 Bohemian (IRL)
Skupina 11:
Nasadení:
1 Maccabi Haifa (ISR)
2 Apollon Limassol (CYP)
3 Alashkert (ARM)
Nenasadení:
4 Saburtalo (GEO)
5 Željezničar (BIH)
6 Renova (MKD)
Skupina 12:
Nasadení:
1 Lech Poznań (POL)
2 Partizan (SRB)
3 Ordabasy Shymkent (KAZ)
Nenasadení:
4 RFS (LVA)
5 Valmiera (LVA)
6 Botoşani (ROU)
Skupina 13:
Nasadení:
1 Progrès Niederkorn (LUX)
2 FCSB (ROU)
3 CSKA-Sofia (BUL)
Nenasadení:
4 Shirak (ARM)
5 Engordany (AND)/Zeta (MNE)
6 Sirens (MLT)
Skupina 14:
Nasadení:
1 Universitatea Craiova (ROU)
2 Shkëndija (MKD)
3 Bačka Topola (SRB)
4 Kairat Almaty (KAZ)
Nenasadení:
5 Noah (ARM)
6 Sumgayit City (AZE)
7 Petrocub-Hincesti (MDA)
8 Lokomotive Tbilisi (GEO)
Skupina 15:
Nasadení:
1 APOEL (CYP)
2 Sutjeska (MNE)
3 Beitar Jerusalem (ISR)
4 Santa Coloma (AND)/Iskra Danilovgrad (MNE)
Nenasadení:
5 Lokomotiv Plovdiv (BUL)
6 Borac Banja Luka (BIH)
7 Teuta (ALB)
8 Tre Penne (SMR)/Gjilani (KOS)
V sedmičke je zaradená Dunajská Streda, ktorá s istotou bude hrať proti jednému z trojice Shamrock Rovers, AGF Aarhus a FH Hafnarfjördur.
O skupinu ďalej nájdeme rovno dvoch slovenských zástupcov. Ružomberok i Žilina sa môžu tešiť buď na Vaduz, The New Saints alebo asi najťažšieho súpera z tejto trojice – švajčiarsku Servette.
Aby sa zabránilo dlhému žrebovaniu, dostali tímy v skupinách číslo 1 až 13 číselné označenie od 1 po 6. To znamená, že pre tieto skupiny prebehne žrebovanie naraz.
Ak sa napríklad vytiahnu z osudia loptičky 2 a 6, bude to znamenať, že každý tím z prvých trinástich skupín, ktorý mal pred žrebom prisúdené číslo 2, bude hrať doma proti tímu z rovnakej skupiny, ktorý má číslo 6.
Rovnaká procedúra bude prebiehať aj pre skupiny 14 a 15, len s tým rozdielom, že v týchto skupinách je až osem tímov, preto sa dvojice budú žrebovať až po tom, čo skončí lós pre prvých 13 skupín.
Skupina 7:
Nasadení:
1 Shamrock Rovers (IRL)
2 AGF Aarhus (DEN)
3 FH Hafnarfjördur (ISL)
Nenasadení:
4 Honka Espoo (FIN)
5 Ilves Tampere (FIN)
6 Dunajská Streda (SVK)
Skupina 8:
Nasadení:
1 Vaduz (LIE)
2 The New Saints (WAL)
3 Servette (SUI)
Nenasadení:
4 Žilina (SVK)
5 Hibernians (MLT)
6 Ružomberok (SVK)
Ružomberok aj Dunajská Streda spoznajú svojho súpera naraz, keďže im patrí číslo 6 v ich skupinách, rovnako sa v jeden moment dozvedia, či ich čaká cesta na štadión súpera, alebo budú hrať doma.
My sme si ich už vysvetlili v našom textovom prenose. Napokon samotný úvod do žrebovania by mal trvať dlhšie, ako vylosovanie potrebných 7 dvojíc.
The New Saints (WAL) vs. MŠK Žilina
FH Hafnarfjördur (ISL) vs. DAC Dunajská Streda
Servette FC (SUI) vs. MFK Ružomberok
Petrocub-Hincesti (MDA) vs. Bačka Topola (SRB)
Teuta (ALB) vs. Beitar Jerusalem (ISR)
Sumgayit City (AZE) vs. Shkëndija (MKD)
Borac Banja Luka (BIH) vs. Sutjeska (MNE)
Kairat Almaty (KAZ) vs. Noah (ARM)
Santa Coloma (AND)/Iskra Danilovgrad (MNE) vs. Lokomotiv Plovdiv (BUL)
Lokomotive Tbilisi (GEO) vs. Universitatea Craiova (ROU)
Tre Penne (SMR)/Gjilani (KOS) vs. APOEL (CYP)
Maribor (SVN) vs Coleraine (NIR)/La Fiorita (SMR)
Riteriai (LTU) vs Derry City (IRL)
Zrinjski (BIH) vs Differdange (LUX)
Rosenborg (NOR) vs Breidablik (ISL)
Hammarby (SWE) vs Puskás Akadémia (HUN)
Ventspils (LVA) vs Dinamo-Auto Tiraspol (MDA)
AGF Aarhus (DEN) vs Honka Espoo (FIN)
The New Saints (WAL) vs Žilina (SVK)
Neftçi (AZE) vs Shkupi (MKD)
Nõmme Kalju (EST) vs Mura (SVN)
Apollon Limassol (CYP) vs Saburtalo (GEO)
Partizan (SRB) vs RFS (LVA)
FCSB (ROU) vs Shirak (ARM)
Olimpija Ljubljana (SVN) vs Víkingur Reykjavík (ISL)
Žalgiris Vilnius (LTU) vs Paide Linnameeskond (EST)
Valletta (MLT) vs Bala Town (WAL)
Aberdeen (SCO) vs NSÍ Runavík (FRO)/Barry Town United (WAL)
Malmö (SWE) vs Cracovia Kraków (POL)
Shakhtyor Soligorsk (BLR) vs Sfintul Gheorghe Suruceni (MDA)
Shamrock Rovers (IRL) vs Ilves Tampere (FIN)
Vaduz (LIE) vs Hibernians (MLT)
Keşla (AZE) vs Laçi (ALB)
Bodø/Glimt (NOR) vs Kauno Žalgiris (LTU)
Maccabi Haifa (ISR) vs Željezničar (BIH)
Lech Poznań (POL) vs Valmiera (LVA)
Progrès Niederkorn (LUX) vs Engordany (AND)/Zeta (MNE)
St Joseph's (GIB)/B36 Tórshavn (FRO) vs Levadia Tallinn (EST)
Budapest Honvéd (HUN) vs Inter Turku (FIN)
Lincoln Red Imps (GIB)/Prishtina (KOS) vs Union Titus Petange (LUX)
Motherwell (SCO) vs Glentoran (NIR)/HB Tórshavn (FRO)
Kukës (ALB) vs Slavia Sofia (BUL)
Dinamo Minsk (BLR) vs Piast Gliwice (POL)
Hafnarfjördur (ISL) vs Dunajská Streda (SVK)
Servette (SUI)vs Ružomberok (SVK)
Hapoel Beer-Sheva (ISR) vs Dinamo Batumi (GEO)
Fehérvár (HUN) vs Bohemian (IRL)
Alashkert (ARM) vs Renova (MKD)
Ordabasy Shymkent (KAZ) vs Botoşani (ROU)
CSKA-Sofia (BUL) vs Sirens (MLT)
Petrocub-Hincesti (MDA) vs Bačka Topola (SRB)
Teuta (ALB) vs Beitar Jerusalem (ISR)
Sumgayit City (AZE) vs Shkëndija (MKD)
Borac Banja Luka (BIH) vs Sutjeska (MNE)
Kairat Almaty (KAZ) vs Noah (ARM)
Santa Coloma (AND)/Iskra Danilovgrad (MNE) vs Lokomotiv Plovdiv (BUL)
Lokomotive Tbilisi (GEO) vs Universitatea Craiova (ROU)
Tre Penne (SMR)/Gjilani (KOS) vs APOEL (CYP)
The New Saints (WAL) vs. MŠK Žilina
FH Hafnarfjördur (ISL) vs. DAC Dunajská Streda
Servette FC (SUI) vs. MFK Ružomberok