Montreal – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 3:2 (kon.) | Columbus – Toronto 3:4 (po pr.)
Minnesota – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – Vegas 3:4 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1) Stav série: 2:2
Toronto Maple Leafs
cz Sobota 08.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Predkolo

To už je z tohoto duelu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního rána. Na počtenou! (05:35:11)

Tři hvězdy utkání

1. hvězda: Auston Matthews (TOR) – 1+2
    2. hvězda: Zach Hyman (TOR) – 1+1
    3. hvězda: Elvis Merzlikins (CBJ) – %ús 92.5

Česká a slovenská stopa v utkání

Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 1 střela na bránu, +/- -1, čas na ledě 13:29

Je dobojováno! Hokejisté Toronta díky senzačnímu obratu vyrovnávají stav série na 2:2. O postupujícím do 1. kola Stanley Cupu bude jasno až po následujícím duelu. Columbus měl do 55. minuty utkání pod kontrolou. Díky trefám Atkinsona, Gavrikova a Jennera vedl už 3:0. Toronto více než 4 minuty před koncem základní hrací doby poprvé odvolalo Andersena a během chvíle bylo sníženo. William Nylander našel skulinu mezi betony a dal Torontu naději. O chvíli později se prosadil i kapitán John Tavares a rázem vypadaly šance Maple Leafs zase o chlup reálněji. Vyrovnání přišlo 23 vteřin před závěrečnou sirénou z hole Zacha Hymana. Nutno podotknout, že Blue Jackets minimálně třikrát mohli trefit prázdnou klec, ale to se jim nakonec k jejich smůle nepovedlo. Rozhodující trefa zápasu přišla v prodloužení v 74. minutě. Auston Matthews během deseti sekund využil přesilovku. Hráči Columbusu se po utkání na rozhodčí zlobili, neboť právě kvůli vyloučení Nicka Foligna cítí křivdu.

Toronto právě vstřelilo branku!
    Je hotovo! Toronto dává gól po deseti sekundách své přesilovky a definitivně otáčí dnešní utkání. Mitchell Marner přihrál do mezikruží Tavaresovi, který si moc dobře všiml na pravém kruhu AUSTONA MATTHEWSE. Nejlepší střelec Maple Leafs v základní části tvrdou ranou rozhodl zápas. Merzlikins se přesouval marně. Tato série ještě nekončí, bude se hrát pátý zápas! Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.

73:00
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., podrážení).

72:38
    Po souboji s Folignem zůstal Morgan Rielly ležet na ledě. Po chvíli se zvedl a vypadá to, že bude v pořádku. Hra pokračuje výhodou Toronta, které bude hrát přesilovku.

72:08
    Morgan Rielly zachytil na útočné modré čáře nepřesnou rozehrávku Davida Savarda. Elvis Merzlikins ale střelu obránce Toronta moc dobře viděl a puk skryl ve své lapačce.

71:36
    U mantinelu byl k vidění tvrdý souboj. Kukan svého soupeře bez respektu sestřelil. Vylučovat se nebude.

70:38
    Ilja Michejev se snažil před bránou vybídnout svého spoluhráče. Na kotouč ale John Tavares nakonec nedosáhl.

69:55
    Nick Foligno zůstal u zadní tyče úplně sám. Frederik Andersen se však výtečně přesunul a vynikajícím zákrokem pravým betonem odkopl puk do bezpečnější pozice.

69:03
    Útočný postup Maple Leafs zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

68:12
    Na okamžik zase přebral iniciativu Columbus. Také Toronto musí být důsledné v obranné činnosti.

67:40
    Wennberg uvolnil Bjorkstranda, jenž pálil bez přípravy. Andersen se stačil přesunout a k tomu dobře vytasil vyrážečku.

66:32
    Kerfootovi nevyšla křižná přihrávka, o kterou se pokoušel. Bránící hráči Columbusu zapracovali včas a rychle.

65:47
    David Savard vypálil od modré čáry. Jeho pokus se snažil těsně před Andersenem dorazit Foligno, ovšem těsně před brankovištěm skvěle zapracoval Tyson Barrie, jenž puk okamžitě odpálil.

65:20
    Střelu Mitchella Marnera z vrcholu pravého kruhu si Elvis Merzlikins stáhl do lapačky. Toronto je zatím o chlup lepší.

64:43
    Morgan Rielly se zapojil do ofenzívy. Svým průnikem po levém křídle ale Merzlikinse překonat nedokázal.

64:26
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu. V prodloužení ale sledujeme opravdu parádní tempo hry.

63:58
    Na druhé straně pálil bez přípravy Cody Ceci. Obránce Toronta ale taktéž svatyni domácích minul.

63:26
    Gustav Nyquist si nabruslil na pravý kruh, kde si zpracoval přihrávku spoluhráče. Švédský útočník zařízení netrefil.

62:52
    Jones se snažil protečovat kotouč do útočného pásma. To se mu ale nepovedlo podle jeho představ.

62:12
    Marnerova střela Merzlikinsovi vypadla. K dorážce se ale žádný hokejista v bílém dresu nedostal.

61:43
    Také Columbus se však osmělil a nyní obléhá území okolo brány Toronta.

61:07
    Zach Hyman projel středním pásmem jako nůž máslem. Pokus střelce vyrovnávací branky zamířil do vyrážečky Merzlikinse.

60:37
    Columbus se následně musel ubránit jen za cenu icingu. Vhazovat se bude před Merzlikinsem.

60:22
    John Tavares našel na levé straně Matthewse, který okamžitě střílel. Jeho pokus rozvlnil pouze boční síť, ale hosté i prodloužení načali ve velkém tempu.

60:01

Viděli jsme opravdu dechberoucí závěr základní hrací doby. Columbus necelých šest minut před koncem třetí třetiny zvýšil na 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí tým cokoliv mohlo připravit o postup. Závěrečné minuty si však v Torontu budou ještě dlouho pamatovat. Branky Nylandera a Tavarese vrátily Maple Leafs do hry. V úplném závěru i při třetí hře bez brankáře vyrovnal Zach Hyman. Psychická pohoda je nyní na straně Toronta, takže nás čeká velice zajímavé prodloužení.

Střely na bránu po 3. třetině: 32 – 39.

60:00
    59:37 Zach HYMAN - 3:3

59:37
    Neuvěřitelné! Toronto během posledních čtyř minut smazává tříbrankovou ztrátu a utkání půjde do prodloužení! Kanadský celek utekl 23 sekund před koncem základní hrací doby hrobníkovi z lopaty. Auston Matthews přihrál na levý kruh ZACHU HYMANOVI, jenž propálil Merzlikinse střelou mezi betony. 3:3. Asistence: Auston Matthews a William Nylander.

58:57
    Mitchell Marner byl volný na pravém kruhu. Rána torontského útočníka se ale mezi tři tyče nevešla.

58:40
    V těchto chvílích se bojuje o puk v rohu kluziště.

58:08
    Až teď zamířil Frederik Andersen potřetí na střídačku. Bude z toho i třetí gól Maple Leafs?

57:36
    Columbus se na chvíli dostal do útočného pásma, ale ambice ke střele neměl. Andersen zatím zůstává v bráně.
    56:54 John TAVARES - 3:2

56:54
    Hosté se nechtějí vzdát! Opět odvolali Andersena a zároveň měli štěstí, že rána Columbusu v odkryté kleci neskončila. Poté Matthews vybídl v mezikruží JOHNA TAVARESE, jehož přesná střela do šibenice snížila ztrátu na rozdíl jediného gólu. 3:2. Asistence: Auston Matthews a Mitchell Marner.
    56:05 William NYLANDER - 3:1

56:05
    Tak přece je Merzlikins překonán a Toronto snižuje. Marner posunul puk před bránu na Hymana, který přihrál WILLIAMU NYLANDEROVI. Nylander dokázal dostat kotouč mezi betony lotyšského gólmana. 3:1. Asistence: Zach Hyman a Mitchell Marner.

55:44
    Toronto už nemá co ztratit. Při vhazování v pásmu Blue Jackets už nyní bude hrát v šesti hráčích v poli. Andersen je na střídačce.
    54:18 Boone JENNER - 3:0

54:18
    Columbus právě vstřelil branku!
    Sen o postupu se Torontu boří jako domeček z karet. Columbus přidává třetí branku a nyní už je velmi blízko k postupu. Nick Foligno obral o puk Morgana Riellyho, který se tak dopustil obrovské chyby. Po Riellyho ztrátě kotouče našel Foligno BOONA JENNERA, jemuž se povedlo brankáře Andersena překonat rychlou střelou do horního růžku. 3:0. Asistence: Nick Foligno.

53:48
    Columbus je na tom bruslařsky lépe. Vypadá to, že tempo hry má i na konci 54. minuty plně pod kontrolou.

53:15
    Liam Foudy natáhl krok a po levém křídle se dostal do pásma hostů. Andersena chtěl překonat střelou mezi betony. Brankář Toronta si mezírku mezi nimi pohlídal.

52:55
    Robertson z celkem dobré pozice zařízení netrefil. Kotouč se následně dostal pryč z obranného pásma Columbusu.

52:22
    Duboisova přihrávka pod sebe sice měla oči, ale nebyla provedena ideálně. Toronto se zmocnilo kotouče a vydává se dopředu.

51:04
    Mitchell Marner se objevuje zpět na hrací ploše. Oslabení Toronta skončilo, ale vidina pouhých devíti minut do konce třetí třetiny není pro Maple Leafs nikterak příznivá.

50:43
    Columbus se v útočném pásmu pro tuto chvíli neusadil. Jde vidět, že domácí i v přesilovce teď už myslí hlavně na zadní vrátka.

50:00
    Oba celky střídají. Werenski drží puk za bránou a čeká na nabídku spoluhráčů.

49:22
    Oliver Bjorkstrand hned dvakrát po sobě nebezpečně střílel. Jeho druhý pokus ale letěl z větší dálky. Nakonec bránu minul.

49:04
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., podrážení).

48:15
    Elvis Merzlikins se odpoutal včas od tyčky a dokázal přečíst úmysl Morgana Riellyho, jenž po odrazu od mantinelu okamžitě střílel. Jednalo se o další velký zákrok brankáře Blue Jackets.

48:07
    Columbus vyhodil puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Merzlikinse.

47:46
    Hostující útočník William Nylander nyní nemohl vytěžit víc, než nahození na bránu a zisk útočného pásma. Vjel mezi tři hráče v tmavých dresech, kteří mu moc prostoru nenabídli.

47:16
    Dlouho se hraje bez přerušení. Tohle samozřejmě nahrává Columbusu, kterému tak čas do konce zápasu rychle utíká.

46:36
    Nick Foligno přepadl přes nohy obránce Toronta až příliš ochotně. Vylučovat se rozhodně nebude.

45:58
    Zach Werenski se také tentokrát zapojil do útočení. Těsně za modrou čárou nahodil puk po bráně. Andersen jej vykopl pravým betonem.

45:18
    Jason Spezza našel pěknou přihrávkou přes celé útočné pásmo Barrieho. Bývalý obránce Colorada vypálil bez přípravy do boční konstrukce brány.

44:36
    Kasperi Kapanen se vřítil do útočné třetiny. Taktéž Elvis Merzlikins byl na druhé straně úspěšný.

43:52
    Andersen musel být znovu v pohotovosti. Werenski střílel od modré čáry do šibenice, jenže dánský gólman vytáhl své rameno.

43:26
    Hostující obrana si nedala pozor na Erica Robinsona, který stál na kruhu poměrně dlouho osamocen. Frederik Andersen si proti pokusu hráče Columbusu povyjel a zmenšil mu střelecký úhel.

43:09
    Rozjetý William Nylander zkusil štěstí tvrdou střelou příklepem. Rána švédského útočníka orazítkovala zadní mantinel.

42:48
    Hosté si přihrávají v útočném pásmu a momentálně hledají vhodné střelecké pozice.

42:09
    Liam Foudy napálil z pravého křídla tyč. S Torontem to rázem mohlo vypadat ještě hůře.

41:40
    Také Morgan Rielly je zpět na ledě. Po delší době pokračujeme v plném počtu hráčů na ledě.

41:03
    Werenskému kotouč odskočil do rohu kluziště. Toronto se posléze vyhozením puku přes všechny čáry na chvíli ubránilo.

40:27
    Dubois hledal zpoza brány Atkinsona, jenž si najel na pravý kruh. Přihrávku svého spoluhráče ale promáchl.

40:03
    David Savard se hned zapojil do hry. Přesilovka Columbusu začíná.

40:01

Toronto bude muset zabrat, jestliže nechce zhruba za hodinu ukončit sezonu. Columbus ve druhé třetině ještě navýšil své vedení. Ve 25. minutě se trefil ruský zadák Vladislav Gavrikov. Poté si Columbus své vedení celkem zkušeně hlídal a hosty do vážnějších šancí nepouštěl. Jistý výkon Elvise Merzlikinse dodává svěřencům Johna Tortorelly klid.

Střely na bránu po 2. třetině: 26 – 31.

40:00

39:39
    Morgan Rielly musel hasit problém, který si sám svou nepřesnou přihrávkou přivodil. Nyquista podrazil, a proto půjde na trestnou lavici.

39:14
    Auston Matthews střílel zápěstím. Merzlikins zakročil svou lapačkou a přerušil hru.

38:58
    Scott Harrington přistrčil puk Duboisovi, který jej vyvezl až do pásma Maple Leafs.

38:22
    Elvis Merzlikins po nepříjemné střele z kruhu musel zasahovat. Toronto se poté muselo pro puk vrátit a dokonce se svým nepřesným založením útoku provinilo zakázaným uvolněním.

38:03
    V krátké době nás čeká další přesilovka hostů. Těsně před začátkem závěrečné dvouminutovky druhé třetiny zde máme komerční pauzu.

38:03
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (David Savard – 2 min., podrážení).

37:39
    Také Foligno se už vrátil na led. Oba celky jsou v plném počtu.

37:10
    Dvojice Wennberg – Texier odvedla v útočném pásmu skvělou práci. Ušetřila několik cenných sekund. Torontu se zkrácená přesilovka vůbec nedaří.

36:36
    David Savard zpoza své brány vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Útočníci Columbusu tak budou mít prostor k vystřídání.

35:58
    Přesilovka Toronta začala. Mezitím se Dubois vydal na útočný výlet, který skončil střelou těsně vedle přední tyče.

35:39
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., hákování).

35:17
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Cam Atkinson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., hrubost).

35:17
    Před bránou Toronta se po zákroku Frederika Andersena strhla mela. Rozhodčí zřejmě budou vylučovat.

34:58
    Při rodícím se přečíslení hostů se jeden z bránících hráčů Columbusu vložil do přihrávky. Toronto se tak k zakončení nedostalo.

34:15
    Columbus hraje svou první přesilovku v utkání. Zatím ji však nenačal moc dobře. Nedaří se mu se usadit v pásmu Maple Leafs.

33:52
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jason Spezza – 2 min., sekání).

33:52
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Dean Kukan – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jason Spezza – 5 min., bitka).

33:52
    Dean Kukan se s Jasonem Spezzou pustil do pěstního souboje. Oba hráči si rozdali několik ran a celkem dlouho v bitce vydrželi.

33:19
    Torontu se přechod do útoku nevydařil dle představ. Po teči jednoho z beků puk opustil hrací plochu.

32:52
    John Tavares přihrál do strany Williamu Nylanderovi, jehož následnou pobídku směrem k modré čáře si zpracoval Travis Dermott. Posledně jmenovaný hráč vypálil pouze do připraveného Merzlikinse.

32:15
    Domácí se pustili do forčekingu. Rozehrávku Maple Leafs napadali velice vysoko.

31:25
    Pětice bránících hráčů Columbusu se shromáždila před bránou. Toronto ani teď nevystřelilo, přestože palebná pozice Kapanena vypadala nadějně.

30:45
    Martin Marinčin se po špatné rozehrávce dostal do potíží. Posléze se zdálo, že si pomohl faulem, ovšem ruka hlavního rozhodčího vzhůru nešla.

30:16
    Seth Jones nahodil od modré čáry. Na teč bylo v předbrankovém prostoru připraveno několik spoluhráčů, jenže ani jeden z nich kotouč nezasáhl.

29:38
    Nathan Gerbe si sklepl kotouč ze vzduchu. Snažil se dostat mezi dva hráče, ale na nic víc to nebylo. Střela totiž nepřišla.

29:03
    Hosté kombinovali v pásmu soupeře, jenže ke střelbě se nedostali. Columbus se už ubránil posunutím puku do středního pásma.

28:27
    Cam Atkinson okamžitě po přejetí útočné třetiny vypálil. Jeho ránu Andersen zachytil. Účel však splněn byl, Columbus vybojoval útočné pásmo.

28:08
    Savardův pokus od modré čáry tentokrát Frederik Andersen vyrážečkou poslal do rohu kluziště.

27:36
    Columbus zřejmě bude muset oprášit svou dobře fungující defenzívu. Hokejisté v tmavých dresech své soupeře rychle dostupují a šikovným hráčům typu Tavarese, Marnera nebo Matthewse nedávají ani centimetr prostoru.

27:06
    Modrokabátníci museli vyčistit prostor před bránou, aby se hosté nedostali k dorážce. To se povedlo, hra je přerušena a následuje komerční pauza.

26:36
    Columbusu hraje vše do karet. Toronto se nyní velice obtížně usazuje před bránou Blue Jackets.

25:44
    Z podobné situace na druhé straně Elvis Merzlikins neinkasoval. Po dalším přerušení hry bude mít Toronto výhodu vhazování v útočném pásmu.
    24:40 Vladislav GAVRIKOV - 2:0

24:40
    Už je to o dva góly! Frederik Andersen nyní rozhodně své spoluhráče nepodržel. David Savard přihrál podél modré čáry VLADISLAVU GAVRIKOVOVI, jehož střela zápěstím skončila pod břevnem. Andersen na tento pokus zřejmě viděl i přesto, že před brankovištěm stál Atkinson. Brankář Maple Leafs však lapačkou promáchl. 2:0. Asistence: David Savard a Alexandre Texier.

23:55
    Nyquist si dělal prostor za bránou Toronta. Posléze se puk dostal mezi kruhy, odkud bekhendem střílel Boone Jenner. Útočník s číslem 38 na zádech jen těsně přestřelil.

23:33
    Merzlikins poprvé ve druhé periodě přerušil hru. Po krátké pauze se bude vhazovat po jeho pravici.

23:06
    Až nyní to zkusil Kyle Clifford. Zkušený útočník ale trefil nastavenou vyrážečku Elvise Merzlikinse.

22:15
    Columbus už svého soupeře vyhnal do vlastního pásma. Nyní oba celky střídají. Na první střelecký pokus, který by zamířil mezi tři tyče, ve druhé třetině stále čekáme.

21:36
    Toronto se stále drží v útočném pásmu. Zatím se však Javorové listy pohybují jen v okolí mantinelu.

20:27
    Auston Matthews předvedl pěknou individuální akci, po které přihrál na modrou čáru Dermottovi. Zadák Toronta poté hledal před bránou Marnera, jehož teč prosvištěla vedle tyče.

20:01

První třetina je za námi. Sledovali jsme rozhodně lepší úvodní část než tu včerejší. K vidění bylo mnoho šancí, ale ujala se jen ta, kterou na konci 4. minuty využil Cam Atkinson. Columbus je tak napřed. Stále platí, že Elvis Merzlikins v této sérii ještě neinkasoval, celkově už 70 minut.

Střely na bránu: 13 – 15

20:00

19:53
    Columbus ještě zkoušel kombinovat před bránou hostů, ovšem finální pas z hole Setha Jonese přesný nebyl.

19:24
    Werenski je zpět na ledě. Columbus své první oslabení v dnešním utkání přežil.

19:06
    Boone Jenner vyvezl puk s přehledem až do střední třetiny. Přesilovka hostů za chvíli skončí.

18:32
    Toronto se už usadilo v pásmu Blue Jackets. Barrie tvrdě vystřelil. Pozorný Merzlikins zasáhl.

17:52
    Kasperi Kapanen se chystal ke střele z mezikruží, jenže kotouč se mu nakonec převalil před hůl. O chvíli později se domácí ubránili vyhozením puku přes všechny čáry.

17:24
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., podrážení).

17:21
    Při ponechané výhodě pálil z pravého kruhu Auston Matthews. Merzlikins jeho pokus vyrazil.

16:42
    Po střele Tysona Barrieho od modré čáry bylo před Merzlikinsem pořádně rušno. Domácí brankář své čisté konto uhájil díky rychlé práci beků, kteří puk odklidili.

15:28
    Wennberg zavezl puk do útočného pásma, kde jej posunul Robinsonovi, jenž zkoušel přihrát přes celou šíři třetiny. Hole bránících hráčů Toronta ale byly včas vytrčeny.

15:01
    Hostům se přechod přes útočné pásmo nepovedl. Odpískán byl ofsajd.

14:29
    Ihned po vyhraném buly v útočném pásmu to po bráně Toronta zkoušel Seth Jones. Tvrdá střela obránce Columbusu ale skončila v lapačce Andersena.

13:48
    Gavrikov poslal puk po mantinelu až na obrannou modrou čáru Maple Leafs. Justin Holl si při následné rozehrávce dával pozor, aby nechyboval.

13:03
    Oliver Bjorkstrand pálil z otočky pouze do ramene připraveného Frederika Andersena. Dánský brankář černou gumu vyrazil do bezpečí.

12:31
    Nyní už útočí hosté. Snaží se si vynutit tlak, jenže Columbus důsledně brání.

11:26
    Domácí sehráli svou akci v útočné třetině parádně. Foligno bekhendem vracel do mezikruží Jennerovi, který měl před sebou poloprázdnou bránu. Puk však netrefil ideálně.

11:06
    Alexandre Texier velice nebezpečně přihrával před bránu. Jeho pobídku si hledal střelec úvodní branky Atkinson. Andersen ale zasahovat nemusel, neboť k teči nedošlo.

10:50
    Další příležitost pro Maple Leafs. Střelu od modré čáry Merzlikins vyrazil před sebe k Engvallovi, jenž okamžitě dorážel. Kotouč propadl těsně před brankovou čáru, odkud jej Merzlikins přikryl pod lapačku.

10:08
    Kapanenovo nahození si dobruslil Kerfoot. Toronto ale moc dlouho u puku nezůstalo, protože důsledná obrana Blue Jackets byla důraznější.

09:24
    Zach Werenski poslal touš do rohu kluziště. Columbus ale následný osobní souboj u mantinelu nezvládl.

08:45
    Na druhé straně zkoušel štěstí Nyquist, jenž nabízel puk před bránu spoluhráčovi jemným nahozením. Puk byl opravdu tečován, jenže zamířil do ochranné sítě.

08:02
    Toronto opět pořádně zatopilo pod kotlem. Zhruba 40 sekund drželo domácí celek v pásmu. Střela Justina Holla Merzlikinsovi sice z výstroje vypadla, ovšem gólman Columbusu dorážku nedopustil.

06:57
    Velkou šanci prováhal Robertson. Ceci prostrčil kotouč na Tavarese, který si moc dobře svého spoluhráče na levém kruhu všiml. Rána Robertsona ale mířila do spodních pater brány, kam se Elvis Merzlikins přesunul.

06:22
    Znovu to svěřenci Johna Tortorelly zkoušeli rychlým protiútokem. Morgan Rielly se ale dokázal vrátit na svou pozici.

05:50
    Gustav Nyquist zastavil kotouč v mezikruží, ale okamžitě byl tvrdým hitem sestřelen obráncem.

05:08
    Domácí pokračují v aktivitě. Zdá se, že Columbus také lépe bruslí.
    03:58 Cam ATKINSON - 1:0

03:58
    Úvodní branka padá podstatně dříve než včera a dnes ji střílí Columbus! Jeden z hostujících hráčů podklouzl v útočné třetině a rázem z toho bylo přečíslení dva na jednoho. Dubois parádně připravil puk před brankoviště CAMU ATKINSONOVI, jenž se těsně před Andersenem nemýlil. 1:0. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Elvis Merzlikins.

03:34
    Vladislav Gavrikov si vyměnil kotouč se spoluhráčem, aby mohl zkusit vystřelit k přední tyči. Andersen si spodní část brány pokryl.

03:06
    Blue Jackets si zatím připsali více palebných pokusů. Toronto se dosud víceméně brání.

02:29
    Začalo se v dobrém tempu. Eric Robinson pálil zápěstím z levého kruhu. Také teď byla Andersenova lapačka na svém místě.

01:50
    Riley Nash to zkoušel bekhendem, ale jeho ránu Andersen vyrazil lapačkou. Posléze se vydal vpřed Jason Spezza, jehož rána skončila na hokejkách bránících hráčů.

01:24
    Toronto se tentokrát v útočném pásmu neudrželo. Columbus rozehrává z vlastní poloviny kluziště.

00:39
    Merzlikins zaváhal za bránou! Mitchell Marner se okolo ní obtočil a rychle se snažil zasunout puk k tyči. Lotyšský brankář se ale stačil přemístit a na poslední možný okamžik zakročil.

00:18
    Columbus se hned od začátku usadil v útočné třetině. Nick Foligno se zpoza brány snažil najít Jennera. To se mu povedlo, ale Andersen napoprvé zasáhl levým betonem.

00:01

Ještě před úvodním buly tradičně uslyšíme hymny Spojených států amerických a Kanady.

Také tento zápas se odehraje bez divácké podpory z tribun.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Harrington, Kukan – Atkinson (A), Dubois, Texier – N. Foligno (C), Jenner (A), Nyquist – Bjorkstrand, Wennberg, Foudy – Robinson, Riley Nash, Gerbe.

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly (A), Holl, Marinčin, Dermott, Barrie – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Robertson – Kapanen, Kerfoot, I. Michejev – Spezza, Engvall, Clifford.

Rozhodčí: Lee, Charron – Amell, Pancich.

Columbus v případě výhry postoupí do klasické části play-off NHL. V série zatím vede 2:1 na zápasy. Svěřenci Johna Tortorelly ve včerejším utkání dokázali otočit zápas i přes nepříznivý průběžný stav 0:3. Po hattricku Duboise a jedné brance Jonese Blue Jackets slavili v prodloužení až v čase 78:24. Columbus byl od poloviny zápasu lepší a svého soupeře nakonec dokázal přestřílet. Modrokabátníci zároveň ukázali, že nejen defenzíva je jejich silná stránka. Toronto bylo v prvních dvou utkáních lepší a daleko více tlačilo na pilu. Columbus svou urputnou obranou a rychlým přechodem do útoku ale už několikrát svého soupeře zaskočil a možná i proto vede 2:1 na zápasy. Povede se už v dnešním utkání sérii ukončit, nebo nás čeká ještě pátý rozhodující duel? Maple Leafs se určitě nebudou chtít jen tak vzdát, zvlášť když celé play-off Východní konference se hraje v jejich hale.

Předchozí zápasy série

1. zápas
    Toronto – Columbus 0:2

Branky a nahrávky: 42. Atkinson (D. Savard), 60. Wennberg (N. Foligno, Atkinson)

2. zápas
    Toronto – Columbus 3:0

Branky a nahrávky: 36. Matthews (Hyman), 45. Tavares (Dermott, W. Nylander), 60. Rielly (Matthews, Kerfoot)

3. zápas
    Columbus – Toronto 4:3 v prodloužení

Branky a nahrávky: 32. Dubois (Werenski, Atkinson), 48. S. Jones, 51. Dubois (Atkinson, D. Savard), 79. Dubois (Texier) – 19. Ceci (Kerfoot, Kapanen), 28. W. Nylander (Marner, Matthews), 29. Robertson (Kapanen, Kerfoot)

Česká a slovenská stopa v sérii

Martin Marinčin (Toronto) – Slovensko

Přeji příjemné sobotní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Columbusu Blue Jackets dnes budou usilovat o postup do 1. kola Stanley Cupu. Torontu Maple Leafs v případě porážky může sezona skončit. Kdo bude ve čtvrtém utkání této série úspěšnější?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 4. Atkinson (Dubois, Merzlikins), 25. Gavrikov (D. Savard, Texier), 55. Jenner (N. Foligno) – 57. W. Nylander (Hyman, Marner), 57. Tavares (Matthews, Marner), 60. Hyman (Matthews, W. Nylander), 74. Matthews (Tavares, Marner)

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly (A), Holl, Marinčin, Dermott, Barrie – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Robertson – Kapanen, Kerfoot, Michejev – Spezza, Engvall, Clifford.

Rozhodca: Lee, Charron – Amell, Pancich