Nouza – Lehečka 0:2 (kon.) | Krumich – Šafránek 0:2 (kon.)
2 5
Jiří Lehečka
2
6 7
cz Štvrtok 06.08.2020, 10:08 • TJ Spoje Praha • Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA – dvouhry (antuka)

Reprezentant bílého týmu Jiří Lehečka potvrdil roli favorita, Petra Nouzu porazil za 69 minut po setech 6:2 a 7:5.

První set měl jasný průběh. Rodák z Mladé Boleslavi v něm brejkl soupeře hned v úvodním gemu, druhý brejk následně přidal v pátém gemu. Za stavu 5:2 pak využil první setbol.

Druhé dějství bylo o poznání vyrovnanější. Nouza výrazně zpřesnil svoji hru, přesto znovu přišel o svůj první servis v setu. Brejk ovšem smazal za stavu 3:4, a to dokonce čistou hrou. V závěru utkání však opět kraloval Lehečka, jenž při skóre 5:5 získal brejk, který posléze potvrdil čistou hrou, střetnutí ukončil esem.

Jiří Lehečka posílá bílý tým z Prostějova do vedení 1:0. Favorité směřují za udržením neporazitelnosti v rámci Barev pro budoucnost ČTS by MONETA.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (11:28:50)

Konec zápasu

5:7
    Jiří Lehečka ukončuje zápas stylově esem. Jeho protivník se za dělovkou na střed pouze ohlédl.

0-40
    Po servisu ven z kurtu poslal rodák z Prahy return za základní čáru. Osmnáctiletý mladík má tři mečboly!

0-30
    Lehečka přiriskoval druhý servis, a to se mu vyplatilo. Nouza vracel slabý return, po němž následoval dělový bekhend po lajně. Petr na tuto ránu nenašel odpověď.

0-15
    Jirka začíná výborně, přímým bodem po servisu na téčko.

5:6
    Konec přestávky, podávat bude Jiří Lehečka.

5:6
    Následuje přestávka a výměna stran.
    0:1; 5:6 - Jiří Lehečka

5:6
    Lehečka získává brejk. Vede 6:5 a půjde podávat na vítězství v utkání! Nouza po chybě odhodil raketu skoro až do sítě.

15-40
    Rodák z Mladé Boleslavi má k dispozici dva brejkboly. Znovu vytáhl velmi zdařilý return, po němž šel k síti. V této pozici zahrál vítězný forhend do pravého rohu.

15-30
    Klíčem k úspěchu byl výborný return. Po něm přišel kratší úder za pásku, jehož Lehečka bez váhání využil k dělovému forhendu, ten další už donutil soupeře pálit mimo kurt.

15-15
    V těžké pozici a pod velkým úhlem chtěl Lehečka překvapit soupeře forhendem po lajně. Míček skončil o pár centimetrů v autu.

0-15
    Díky velké bojovnosti slaví Jirka zisk cenného fiftýnu. Celou výměnu výborně oběhal, Nouza následně selhal při bekhendovém voleji u sítě.

5:5
    Čistou hrou vyrovnává Jiří Lehečka na 5:5. Po forhend k základní čáře Nouza pod tlakem nečistě trefil forhend.