Veselý – Klein sk 2:1 (kon.) | Rosol – Gombos sk 0:2 (kon.)
3 2
Norbert Gombos
2
6 6
Sobota 04.07.2020, 13:51 • TK Sparta Praha • O pohár priateľstva – muži (antuka)

Vítáme vás pri on-line prenose. Stretnutie začíná o 12:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. Cez víkend sa odohrá priateľské stretnutie medzi Českom a Slovenskom, bude sa hrať hneď v niekoľkých kategóriach.

Hlavným lákadlom v Česku bude súboj mužskej reprezentácie. Približne od 12:00 na seba narazia Lukáš Rosol a Norbert Gombos. Podľa postavenia v rebríčku by mal byť favoritom slovenský tenista, ktorému patrí 109. miesto, ale skúsený 34-ročný český tenista bude ťažkým orieškom.

Prvé stretnutie napokon dopadlo v prospech Česka, keď v náročnom stretnutí porazil Jiří Veselý nášho Lukáša Kleina 2:1 na sety!

Čo nevidieť by sa tak malo začať aj toto stretnutie, verme, že Norbert vybojuje pre naše farby prvý bod.

Aktéri tohto stretnutia sú už a kurte a venujú sa svojej krátkej rozcvičke, po ktorej sa tak toto stretnutie môže začať.

Ako prvý začne na servise slovenský tenista Norbert Gombos, zápas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

0:0

0-15
    Norbert Gombos zahájil toto stretnutie priamym bodom z podania.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre nášho tenistu a na svoje konto si pripisuje prvé eso.

0-40
    Rosolov bekhend putoval do autu a ani teraz sme žiadnu výmenu nevideli.

0:1
    Výborne! Norbert Gombos vstúpil do tohto stretnutia čistou hrou, predviedol kvalitný servis a ujíma sa vedenia 1:0!

15-0
    Konečne sme sledovali dlhšiu výmenu, Gombosov nízky úder zastavuje páska.

30-0
    Lukáš Rosol získava svoj druhý fiftín v tomto zápase, úder nášho reprezentanta putoval do autu.

40-0
    Český tenista zaznamenáva priamy bod a má tak rovnako šancu na čistú hu.

1:1
    Z druhého podanie zaznamenal Lukáš Rosol eso a takisto čistou hrou získava prvý gem v tomto zápase – 1:1!

0-15
    Aut z rakety domáceho tenistu, aj tento servis tak Gombos odštartoval úspešne.

15-15
    Až teraz prichádza prvý fiftín aj na príjme, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Norbert Gombos sa po servise presunul na sieť a po presnej smeči znova vedie o jeden fiftín.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúceho tenistu.

30-40
    Gombosov úder putoval len do autu, takže prvý gembal stratil.

1:2
    Slovenký tenista musel cez druhý servis, ale ten bol úspešný a tak si udržal aj tento servis, čím sa ujíma vedenia 2:1 v prvom sete!

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Rosol.

0-15
    Cez druhý servis musel domáci tenista, čo sa mu stalo osudným a následnú výmenu zakončil len dlhým úderom do autu.

0-30
    Rosolov úder zastavila teraz páka, Gombos vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.

0-40
    Český tenista s veľkými ťažkosťami na servise a tak náš reprezentant získava tri brejkbaly!

15-40
    Lukáš Rosol odvrátil prvú hrozbu priamym bodom z podania.

1:3
    Následne však Norbert Gombos umiestnil loptičku presne na čiaru a po prvom brejku tohto zápasu vyhráva v prom sete 3:1!
    0:0; 1:3 - Norbert Gombos

0-15
    Cestu za potvrdením brejku odštartoval Norbert Gombos esom.

0-30
    Rosolov úder dopadol za základnú čiaru, druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

15-30
    Loptu získava Rosol.

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku po priamom bode.

1:4
    Norbert Gombos pohodlne potvrdil brejk a v prvom sete vyhráva 4:1! No, uvidíme, ako ďalej sa bude úvodná sada hry vyvíjať.

1:4

1:4

15-0
    Gombosov úder bol pridlhý a putoval len do autu, Rosol tak úspešne odštartoval tento servis.

30-0
    Lukáš Rosol si pomáha servisom a získava tak druhý fiftín v rade.

40-0
    No a po este českého tenistu nasledujú tri gembaly.

2:4
    Český reprezentant čistou hrou udržal tento svoj servis a znižuje v prvom sete na 2:4 z jeho pohľadu!

0-15
    Výborný servis nášho tenistu a následne presne zahratý bekhend.

15-15
    Norbert Gombos musel cez druhý servis a po ňom si fiftín pripisuje súper, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Rosol chyboval pri svojom údere a tak je tu fiftín pre podávajúceho tenistu.

15-40
    Dva gembaly pre Gombosa, Rosol vyhodik loptičku von z kurtu.

2:5
    Slovenský reprezentant ukončil tento gem parádnym kraťasom a ide tak do vedenia 5:2 v prvom sete! Lukáš Rosol bude musieť podávať s novými loptami na udržanie sa v prvej sade hry.

2:5

2:5

15-0
    Lukáš Rosol umiestnil po returne nášho tenistu loptičku presne na čiaru.

30-0
    Priamy bod z podania, druhý fiftín v rade pre českého reprezentanta.

30-15
    Aut z rakety podávajúceho tenistu, Gombos znižuje na rozdiel jednej loptičky.

40-15
    Lukáš Rosol zaznamenáva priamy bod z podania a získava dva gembaly.

40-30
    Loptu získava Gombos.

3:5
    Lukáš Rosol zvládol servis na udržanie sa v prvom sete a znižuje jeho stav na 3:5! Norbert Gombos tak teraz pri svojom servise bude môcť prvý set ukončiť.

0-15
    Slovenský reprezentant začína podanie priamym bodom.

15-15
    Rosol predviedol správny útok, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Pod tlakom zahral Gombos svoj úder len do pásky, Rosol sa ešte nadychuje a pokúša tento prvý set zdramatizovať.

30-30
    Norbert Gombos si pomáha najlepšie ako sa dá – esom.

30-40
    Ďalší presný servis slovenského tenistu, ktorý získava setbal!

40-40
    Slovenský reprezentant musel cez druhý servis, po ktorom súper vytiahol správny return a setbal je preč! Putuje sa vôbec prvýkrát v tomto zápase na zhodu.

40-A
    Norbert Gombos si znova pomohol servisom, je tu druhý setbal!

3:6
    No a na druhý pokus je už slovenský reprezentant úspešný a prvý set získava pomerom 6:3! Veľmi rýchlo prebiehala prvá sada hry, Norbert Gombos získal jeden brejk a následne už prvý set dotiahol do zdárneho konca, hlavne skvelý servis predviedol náš tenista.
    0:1; 3:6 - Norbert Gombos

0:0

0:0

0-15
    Český reprezentant nevstúpil do druhého setu na servise úspešne, fiftín pre nášho tenistu.

0-30
    Nevynútená chyba od Rosola, slovenský reprezentant vyhráva na servise súpra o dva fiftíny.

0-40
    Norbert Gombos po skvelom forhende získava tri brejkbaly!

0:1
    Výborne! Norbert Gombos čistou hrou berie podanie svojho súpera hneď na úvod druhého setu a tak ide do vedenia 1:0!
    0:1; 0:1 - Norbert Gombos

15-0
    Cestu za potvrdením brejku nezahájil Gombos úspešne, súpes výborne returnoval.

15-15
    Norbert Gombos si pomáha esom, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Tento return od Rosola putoval len do autu, druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

30-30
    Gombosov forhend len do autu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Toto bol presný return českého reprezentanta, ktorý získava svoj prvý brejkbal v tomto zápase!

40-40
    Norbert Gombos si pomáha servisom a tak túto hrozbu odvrátil.

40-A
    Po Rosolovej chybe získava náš tenista gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Opäť tu je zhoda.

40-A
    Druhý gembal na potvrdenie brejku.

0:2
    Norbert Gombos je už na druhý pokus úspešný a tak po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 2:0! To je výborný štart nášho tenistu.

0-15
    Dlhšiu výmenu zakončil Rosol pod tlakom len bekhendom do autu.

15-15
    Následne si však český reprezentant pomáha servisom.

30-15
    Situácia sa zopakovala a tak Rosol získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Víťazný return z rakety Norberta Gombosa, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Tento forhend slovenského tenistu končí len v aute, gembal pre súpera.

1:2
    Lukáš Rosol získava prvý gem v druhom sete keď zahral presný kraťas a tým znížil na 1:2 zo svojho pohľadu!

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

0-15
    Slovenský reprezentant otvára túto hru esom.

0-30
    Dlhý Rosolov úder končí len v aute.

0-40
    Norbert Gombos získava šancu na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to napokon nebude, český tenista zahral presný return.

1:3
    Ale toto je už nepresný bekhend od Lukáša Rosola, takže Norbert Gombos si servis pohodlne udržal a vyhrá v druhom sete 3:1!

0-15
    Norbert Gombos dostal súpera na príjme pod tlak a Rosol reagoval len vyhodenou loptičkou.

0-30
    Nevynútená chyba od Rosola, náš reprezentant vyhráva pri jeho servise o dva fiftíny.

15-30

15-40
    Český tenista nezvládol druhý servis a tak bude čeliť dvom brejkbalom súpera!

30-40
    Lukáš Rosol si pomáha priamym bodom a odvrátil tak prvý brejkbal.

40-40
    Rosolovi znova vyšiel servis a tak odvrátil aj druhý rbejkbal, pôjde sa cez zhodu.

40-A
    Tretí brejkbal pre Norberta Gombosa!

1:4
    Rosolovi smeč nevyšiel, Norbert Gombos berie tento jeho servis a v druhom sete už vyhráva 4:1!
    0:1; 1:4 - Norbert Gombos

1:4

1:4

15-0
    Slovenský tenista zahájil cestu za potvrdením brejku len dvojchybou!

30-0
    Lukáš Rosol zahral presný return a získava tak druhý fiftín v rade pri servise súpera.

40-0
    Ďalšia dvojchyba od Gombosa, ktorý bude čeliť trom brejkbalom!

40-15
    Konečne Gombosovi zafungoval servis a tak prvý brejkbal odvracia.

40-30
    Aj druhý brejkbal je minulosťou! Gombos zvládol ísť cez druhý servis.

40-40
    Tretí gemabal vymazaný! Pôjde sa cez zhodu.

40-A
    Priamy bod z podaniaa a tak tu je gembal na potvrdenie brejku.

1:5
    Famózne zvládnutá už stratená hra od Gombosa, ktorý vymazal tri brejkbaly, získaný brejk potvrdil a za stavu 5:1 bude Lukáš Rosol podávať na udržanie sa v tomto zápase!

15-0

30-0
    Forhend slovenského tenistu zastavuje páska.

40-0
    Výborne zahratý bekhend do protipohybu od Rosola, ktorý má k dispozícii tri gembaly na udržanie sa v tomto zápase.

2:5
    Lukáš Rosol sa čistou hrou udržal v tomto zápase, keď znížil stav v druhom sete na 2:5! Norbert Gombos však ide podávať na celkové víťazstvo.

2:5

2:5

0-15
    Gombos musel cez druhý servis ale ten bol kvalitný a získava tak fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, slovenský reprezentant sa previnil dvojchybou.

30-15
    Lukáš Rosol získava druhý fiftín v rade, keď mi teraz pomohla páska.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Ale pozor! Je tu brejkbal na udržanie sa v tomto zápase, Gombos zahral svoj bekhend len do autu!

40-40
    Prichádza však zhoda, Rosol brejkbal nevyužil.

40-A
    Norbert Gombos získava mečbal!

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Norbert Gombos! Aj v druhom sete v podstate kraľoval slovenský reprezentant, ktorý dovolil uhrať súperovi o jeden gem menej a po výhre 2:0 na sety a po hrách 3:6 a 2:6 zaznamenáva pre Slovensko prvý bod v tomto meraní síly u mužov!
    0:2; 2:6 - Norbert Gombos

Koniec zápasu

Z mužskej časti turnaja je to dnes všetko, Česko aj Slovensko si pripísalo po jednom bode a všetko to tak je zajtra otvorené.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (14:54:27)