Molčan – Klein 1:2 (kon.) | Benčičová – Hrunčáková 2:0 (kon.)
6 6
Viktória Hrunčáková
0
2 3
Pondelok 22.06.2020, 17:15 • Bratislava (Slovensko) • Bratislava Tennis Open 2020 (antuka) • Finále

Máme za sebou ženské finále Bratislava Open medzi švajčiarskou tenistkou Belindou Benčičovou a našou Viktóriou Kužmovou. Bohužiaľ sa jasne potvrdili papierové predpoklady a víťazkou sa stala Belinda Benčičová, keď vo finále doslova prevalcovala našu tenistku. Kužmová nemala dnes skoro žiadnu šancu, okrem jedného zobratého podania na úvod druhého setu. Lenže Benčičová sa vrátila sériou vyhratých gemov do druhého setu a dokázala ho celkom ľahko otočiť. Viktóriu Kužmovú však môžu tešiť aspoň výkony, ktoré podávala na turnaji v priebehu týždňa. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem vám príjemný zvyšok dňa. Teším sa na Vás pri ďalších športových online prenosoch! (18:19:38)

Koniec zápasu

6:3
    Zápas končí priamym bodom, takže Belinda Benčičová sa stáva celkovou víťazkou Bratislava Open! Vo finále zdolala Viktóriu Kužmovú 6:2 a 6:3.

40-0
    Benčičová má tri mečbaly po víťaznom údere na sieti!

30-0
    Prichádza aj ďalší po chybe slovenskej tenistky.

15-0
    Benčičová začína podanie na víťazstvo ziskom úvodného fiftínu.

5:3
    Kužmová sa však udržala ešte v zápase, hru zakončila výborným víťazným úderom z forehandu.

30-40
    No a teraz sme mali šancu vidieť fantastický lob Benčičovej, ktorý môže kandidovať na úder zápasu.

15-40
    Ale prichádza dvojchyba Kužmovej.

0-40
    Benčičová vyhodila do outu ďalší return, takže šanca na čistú hru aj pre Kužmovú.

0-30
    Priamy bod pre našu tenistku.

0-15
    Kužmovej sa teraz podaril postupný útok, výmenu zakončila víťazným volejom.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

5:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2
    Čistá hra to aj je, po priamom bode je už len jeden gem od víťazstva vo finále Belinda Benčičová.

40-0
    Potom prichádza ďalší do protipohybu Kužmovej, takže šanca na čistú hru.

30-0
    Švajčiarska tenistka je teraz jednoznačne lepšia, pripisuje si ďalší víťazný úder.

15-0
    Hru na potvrdenie brejku začína lepšie Benčičová.

4:2
    Ale druhý už využíva víťazným backhandom, takže v druhom sete už vedie s brejkom 4:2.

40-30
    Benčičová však našťastie prvý nevyužila, jej úder skončil len v tesnom oute.

40-15
    Kužmovej sa teraz nedarí naozaj nič, po dvojchybe sú tu dva brejkbaly pre Benčičovú.

30-15
    Teraz si pritiahla Kužmovú na sieť a výmenu zakončila ľahkým víťazným úderom.

15-15
    Ale švajčiarska tenistka reaguje výborným returnom, ktorý Kužmová už nevrátila.

0-15
    Kužmová trafila dobrý prvý servis, ktorý vrátila Benčičová až za základnú čiaru.

3:2

3:2

3:2
    Hru na podaní zakončila víťazným úderom po čiare z backhandu a už vedie 3:2.

40-15
    Benčičová zaznamenala ďalšie eso.

30-15
    Avšak teraz pokazila ťažký volej na sieti, takže prvý bod v tomto geme pre Kužmovú.

30-0
    Následne si pomáha priamym bodom z podania.

15-0
    Benčičová sa uvoľnila a pripisuje si ďalší víťazný úder.

2:2
    Kužmová gem zakončuje nešťastnou dvojchybou, takže Benčičovej sa podaril ribrejk.

A-40
    No a bohužiaľ sa Benčičová prepracovala k brejkbalu.

40-40
    Následne však trafila len forehand do siete.

30-40
    Dôležitý priamy bod pre Kužmovú.

30-30
    Benčičovej return letel len tesne vedľa bočnej čiary, ale pristál v oute.

30-15
    Zase ju však zráža zbytočná nevynútená chyba.

15-15
    Ale Kužmovej sa darí kontrovať víťazným úderom z backhandu po čiare.

15-0
    Benčičová si pripisuje víťazný forehand po čiare.

1:2

1:2

1:2
    Kužmová ho dokázala premeniť, takže ide do vedenia 2:1 v druhom sete!

30-40
    Ďalší fantastický víťazný return Kužmovej a predsa je tu prvý brejkbal pre našu tenistku!

30-30
    Ale prekvapivo v dlhej výmene teraz kazí Benčičová.

30-15
    Potom prichádza chyba Kužmovej, takže zatiaľ sa k brejkbalom nepriblížila.

15-15
    Lenže aj Benčičovej pomáha v dôležitých chvíľach skvelé podanie.

0-15
    Krásny víťazný forehand po čiare od Kužmovej, ktorá sa zrejme stále viac a viac začína rozohrávať.

1:1
    Hra je zakončená chybou Benčičovej, takže Kužmovej sa podarilo vyrovnať v druhom sete na 1:1.

15-40
    Následne prichádza priamy bod a dve gembaly pre slovenskú tenistku.

15-30
    Kužmová si však pomáha tretím esom v zápase.

15-15
    Kužmová však vyhodila tiež veľmi ľahký forehand.

0-15
    Benčičovej return z forehandu skončil až za základnou čiarou.

1:0
    V dlhej výmene pretlačila Benčičová Kužmovú a podarilo sa jej napriek malým problémom podržať prvé podanie v druhom sete.

A-40
    Lenže brejkbal zatiaľ stále neprichádza, lebo tentokrát Kužmová nevrátila podanie Benčičovej do hry.

40-40
    Ale opäť sa zaskvela skvelým víťazným returnom Kužmová, tentokrát ho trafila z forehandovej strany.

40-30
    Následne prichádza prvé eso v zápase pre Benčičovú.

30-30
    Lenže Švajčiarka si pomáha výborným podaním.

15-30
    A Benčičová následne kazí backhand, ktorý ešte nenechala dopadnúť na zem.

15-15
    Výborný return Kužmovej, ktorý dopadol priamo na lajnu.

15-0
    Na začiatok druhého setu si Benčičová pripisuje víťazný backhand cross.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Belinda Benčičová.

0:0

6:2
    Druhý však už premenila symbolicky po ďalšej chybe z rakety Kužmovej, takže Benčičová sa na víťazstvo 6:2 v úvodnom sete príliš nenadrela.

40-30
    Benčičová však úvodný setbal nevyužíva po zle trafenom returne.

40-15
    No a sú tu dva setbaly pre Benčičovú po zle trafenom úderu od Kužmovej.

30-15
    Lenže ďalšia z nevynútených chýb Kužmovej, ktorá jej komplikuje situáciu na podaní.

15-15
    Kužmová však kontruje a podarilo sa jej získať tento fiftín.

15-0
    Švajčiarska tenistka začína lepšie aj túto hru.

5:2

5:2

5:2
    Hru na podaní Benčičová zakončila víťazným forehandom na sieti.

40-15
    Následne sú na svete dva gembaly pre Švajčiarku.

30-15
    Lenže Benčičová víťazí v tejto výmene.

15-15
    Výborný backhand po čiare od Kužmovej, takže sa jej podarilo vyrovnať.

15-0
    Dobré podanie Benčičovej, ktorý Kužmová vrátila len do siete.

4:2
    Kužmová podanie drží a znižuje stav úvodného setu na 2:4.

15-40
    Úvodná dvojchyba Kužmovej v zápase prišla v najvhodnejšom čase.

0-40
    A ani do tretice sa nepodarilo švajčiarskej tenistke rozohrať výmenu.

0-30
    Teraz sa Benčičovej nepodarilo vrátiť do kurtu ani druhé podanie našej tenistky.

0-15
    Benčičovej sa nevydaril return, ktorý letel ďaleko za základnú čiaru.

4:1

4:1

4:1
    Benčičová brejk potvrdila a gem ukončila tretím priamym bodom v tejto hre.

40-30
    Lenže následne opäť nedokázala vrátiť výborné podanie Benčičovej.

30-30
    Kužmová však prinútila k chybe Benčičovú výborným returnom.

30-15
    Benčičová si pripísala ďalší priamy bod z podania.

15-15
    Následne však kazí aj švajčiarska tenistka.

15-0
    Ďalšia zo zbytočných chýb Kužmovej, takže Benčičová vstupuje dobre do gemu na potvrdenie brejku.

3:1
    Benčičová prvýkrát berie našej tenistke servis a ide do vedenia 3:1, po nevynútenej chybe od Kužmovej.

A-40
    Teraz prichádza fantastické obhodenie Kužmovej na sieti a Benčičová má úvodný brejkbal v zápase!

40-40
    Následne to isté, tentoraz z backhandovej strany presne na čiaru.

30-40
    Benčičová trafila výborný return z forehandu, na ktorý nemala Kužmová žiadnu šancu zareagovať.

15-40
    Ďalšie eso pre Kužmovú, ktoré potvrdil aj empajrový rozhodca.

15-30
    Naša tenistka si však pomáha výborným podaním.

15-15
    Kužmová sa pokúsila o dropshot, ale jej pokus bol neúspešný a loptičku zastavila sieť.

0-15
    Benčičovej nevyšiel backhand, ktorý končí len v sieti.

2:1

2:1

2:1
    Prichádza aj ďalší priamy bod, takže Benčičová si udržala aj druhé podanie v zápase.

40-30
    Benčičová však má gembal po priamom bode z podania.

30-30
    Výborná odpoveď Kužmovej, ktorá si pripisuje víťazný forehandový return.

30-15
    Teraz si však pomohla Švajčiarka krásnym víťazným úderom.

15-15
    Benčičová však následne kazí ľahký backhandový volej, ktorý letel do outu.

15-0
    Lenže teraz si nevynútenú chybu z forehandu pripísala aj Kužmová.

1:1
    Return Benčičovej končí v sieti a Kužmová tak vyrovnáva na 1:1.

15-40
    Lenže Kužmová sa prepracovala k dvom gembalom.

15-30
    Pokazený backhand našej tenistky, takže Benčičová získala úvodný fiftín na príjme.

0-30
    Return Benčičovej letel až za základnú čiaru.

0-15
    Kužmová začína prvý gem na podaní esom.

1:0
    Priamym bodom uzatvorila Benčičová úvodnú hru na podaní.

40-15
    Benčičová nedala smečom žiadnu šancu Kužmovej.

30-15
    Prvá dlhšia výmena, ktorú zakončila Švajčiarka víťazným úderom z forehandu.

15-15
    Benčičová kontruje tvrdým forehandom, ktorý už naša tenistka nedokázala vrátiť.

0-15
    Výborný return Kužmovej, ktorá získala úvodný fiftín.

0:0

Obidve finalistky sú už na kurte a budú sa rozohrávať. Zápas bude sledovať aj slušný počet divákov.

Organizátoru turnaja sa rozhodli, že dnes sa finálové stretnutia hrať nebudú! Finále ženskej aj mužskej dvojky preložili až na pondelok, pretože aj na zajtra sa predpovedá dážď!

Podľa aktuálnych informácií sa obe finálové stretnutia (mužov aj žien) odohrajú súčastne na dvoch kurtoch. Predpokladaný začiatok je o 17:00, ale je to len orientačný čas.

V dejisku stretnutia stále prší a tak dnešný finálový program strále nedoštartoval!

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Belinda Benčičová a Viktória Kužmová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 14:30.

Po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu sa už športovci vracajú aj na tenisové turnaje. Zatiaľ sú to však len podujatia na domácej pôde s prevažne tamojšími tenistami, ale čoskoro sa už aj kolotoč medzinárodných turnajov rozbehne.

Od 17. – 20. 6 bol na programe turnaj Bratislava Tennis Open 2020. Zúčastnili sa ho naši najlepší tenisti, ale aj dorastenci a mladé nádeje. Ženská časť turnaja bola okorenená aj dvoma účasťami zo zahraničia, keď v ženskom pavúku sa predstavila Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová a ruská tenistka Anna Blinkova, ktorá má slovenského trénera.

Dnes teda turnaj vrcholí finálovými stretnutiami u mužov a žien. Najprv sa bude rozhodovať o víťzovi pri mužoch, potom u žien. Ženské finále napokon bude do slovenskou účasťou, Viktória Kužmová včera v ťažkom zápase vyradila už spomínanú ruskú tenistku, ale v treťom sete jasne dominovala, nasadila súpera kanára a dnes sa tak predstaví vo finále. To, že tam nechýba svetová osmička a jednotka tohto turnaja Belinda Benčičová nie je vôbec žiadne prekvapenie. Výraznejšie sa Benčičová´na postup nenatrápila, verme však, že vo finále to tak ľahké mať nebude.

Favorit tohto finále je teda jasný, ale my sa určite budeme tešiť na kvalitné stretnutie a verme, že s úspešným koncom pre našu tenistku!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.