Den 2: Žlutý tým (Spoje) – Modrý tým (I.ČLTK) 9:19 (kon.) | Den 2: Bílý tým (Prostějov) – Červený tým (Sparta) 18:3 (kon.)
koniec udalosti
Den 2: Bílý tým (Prostějov) – Červený tým (Sparta)

18:3

cz Piatok 19.06.2020, 10:00 • TK Agrofert Prostějov • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Od nás je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek dne. Na viděnou. (13:04:12)

Třetí kolo Barev pro budoucnost se uskuteční ve dnech 2. a 3. července. Bílý Prostějov v něm bude hrát opět doma, tentokrát proti žlutému týmu ze Spojů, proti kterému bude opět velkým favoritem. Červený tým přivítá na Spartě modrý tým z ČLTK.

Bílý tým se základnou v Prostějově si tak v soutěži připisuje druhé vítězství. Minulý týden uspěl i na kurtech I.ČLTK Praha, kde zdolal 15:10 na zápasy modrý tým. Červený tým naopak po výhře 16:10 nad žlutým týmem ze Spojů poprvé prohrává, a to vskutku drtivým způsobem.

Přehled pátečních výsledků:

Bílý tým – Červený tým
    Zdeněk Kolář (229.) – Michael Vrbenský (405.) 6:2, 4:6, 10:8
    David Poljak (463.) – Lukáš Rosol (180.) 6:7(5), 6:4, 10:6
    Barbora Krejčíková (115.) – Nikola Tomanová (716.) 6:4, 6:2
    Brenda Fruhvirtová (-) – Barbora Palicová (-) 6:3, 6:3
    Linda Nosková (1100.) – Nelly Kněžková (-) 6:2, 1:6, 6:7(5)
    Dalibor Svrčina (858.) – Martin Krumich (1089.) 6:0, 6:3
    Jiří Lehečka (617.) – Andrew Paulson (822.) 6:3, 6:0
    Vitalij Sačko (UKR, 538.) – Tomáš Jiroušek (816.) 6:2, 6:1
    Jaroslav Pospíšil (638.) – Filip Apltauer (-) 6:2, 6:0
    Linda Fruhvirtová (1100.) – Patricie Kubíková (-) 6:4, 6:1

Jak již bylo dříve avizováno, po dohodě obou kapitánu Jaroslava Navrátila a Daniela Vacka se dnes debly hrát nebudou. Hosté dali před hraním v nevlídném sychravém počasí přednost cestě domů. Měření sil mezi bílým a červeným týmem tak končí naprosto jednoznačným výsledkem 18:3 pro domácí.

12:57
    Program druhého hracího dne v Prostějově skončil.

12:57
    Přinášíme výsledky posledních tří dvouher, které se uskutečnily na vedlejších kurtech. Dvě z nich vyhráli domácí, jednu hosté.

12:3
    Krejčíková Tomanovou porazila 6:2 a 6:4.

12:23
    Usilovně pro vás zjišťujeme alespoň konečné výsledky z vedlejších kurtů. Z Prostějova bohužel nejsou dodávána živá data ze všech dvorců. Jisté je, že další výhru bílého týmu přidala Barbora Krejčíková. Přesné skóre dodáme.

12:15
    Je hotovo, bílý tým je dnes v deštivém počasí k nezastavení a zřejmě chtěl co nejdříve do sucha! Patnáctý bod přidala na konto Prostějova teprve třináctiletá Brenda Fruhvirtová, která přehrála dvakrát 6:3 o tři roky starší Barboru Palicovou.

12:01
    Prostějovští mají pomyslné mečboly, konec programu je na spadnutí. Ukrajinský tenista Vitalij Sačko, jenž rád objíždí české turnaje, porazil až překvapivě snadno Tomáše Jirouška ve dvou setech 6:2 a 6:1.

11:59
    A další konečný výsledek, který se zrodil jen pár minut po tom předchozím! I další velmi těsný a dramatický duel putuje na konto bílého týmu z Prostějova. Michael Vrbenský si po prohrané první sadě se Zdeňkem Kolářem nakonec vynutil supertiebreak, k čemuž mu v prostředním dějství stačil jediný brejk z páté hry. V následné "loterii" na deset vítězných bodů si ale o chloupek počínal lépe zkušenější krajan Kolář, který zvítězil 6:2, 4:6 a 10:8.

11:54
    Velké překvapení je na světě! David Poljak otočil zápas s Lukášem Rosolem a i tato dvouhra tak nakonec putuje na konto bílého týmu z Prostějova! Úvodní sada nenabídla jediné ztracené podání, v té druhé už se celkem tři zrodila. Poljak vedl 5:2, Rosol se ale docvakl a za stavu 5:4 servíroval na vyrovnání skóre. A za stavu 40:15 k němu měl skutečně blízko, jenže Poljak následně získal na returnu čtyři míče v řadě. V rozhodujícím supertiebreaku promarnil Poljak vedení 5:2 a zdálo se, že se misky vah překlánějí na stranu zkušeného brněnského rodáka. Ten ale od druhé změny stran, která se konala za stavu 6:6, neuhrál už ani jeden míč. Poljak v závěru duelu fantasticky returnoval a vyhrál tak 6:7(5), 6:4 a 10:6.

11:40
    David Poljak vzal ve druhém setu Lukáši Rosolovi dvakrát servis a vynutil si po výsledku 6:4 rozhodující supertiebreak!

11:28
    Duel Jiřího Lehečky s Andrewem Paulsonem končí výhrou prvně jmenovaného. Zápas mladíků byl po šesti úvodních gemech vyrovnaný 3:3, poté ale začal dominovat Lehečka, který od tohoto stavu nepovolil soupeři už ani jednu hru!

11:16
    Martin Krumich již ve druhém setu získal tři gemy, celkově ale prohrál s favorizovaným Daliborem Svrčinou 6:0 a 6:3. Bílý tým tak zaokrouhluje svůj bodový zisk na deset a opět se o něco přiblížil celkovému vítězství!

11:05
    Velmi vyrovnaný je zatím zápas mezi Davidem Poljakem a Lukášem Rosolem. Oba tenisté si v prvním setu spolehlivě střežili svá podání – k vidění nebyl jediný brejkbol – a tak musel rozhodnout tiebreak. V tom uspěl nejtěsnějším možným rozdílem 7:5 Rosol. Poslední Poljakův úder navíc vyvolal vášně, neboť byl hlášen aut, ale domácí hráč ho po kontrole stopy nenašel.

11:03
    Zdeněk Kolář ztratil svá úvodní dvě podání, Michael Vrbenský ale ani jeden brejk na podání nepotvrdil a navíc od stavu 2:1 ztratil hned pět gemů v řadě. První set tedy vyhrál 6:2 Kolář.