Pokorný – Gombos 0:2 (kon.) | Martin – Minárik 2:0 (kon.)
6 6
Katarína Kužmová
0
3 2
Štvrtok 18.06.2020, 15:53 • Bratislava (Slovensko) • Bratislava Tennis Open 2020 (antuka)

Tak ako sa očakávalo, známejšia a skúsenejšia Viktória postupuje do semifinále, keď zdolala svoju sestru Katarínu 2:0 na sety po hrách 6:3 a 6:2! Bolo to celkom zaujímavé stretnutie, v určitých momentoch Katarína dokázala klásť veľký odpor.

Viktória Kužmová sa v semifinále stretne s ruskou tenistkou Blinkovou. Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera! (17:10:23)

Koniec zápasu

6:2
    GEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Na druhý pokus pri svojom servise už Viky bola úspešná a druhý set tak vyhráva pomerom 6:2!

40-30
    Prvý mečbal je minulosťou.

40-15
    Viktória Kužmová získava dva mečbaly pri svojom servise!

30-15
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Katarína Kužmová na úvod tohto gemu výborne returnovala.

5:2
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

5:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2
    Katarína Kužmová už tento gembal využíva a zachránila sa tak ešte v tomto zápase! Za stavu 5:2 však Vikória môže celý zápas ukončiť vo svoj prospech.

40-A
    Loptu získava Kužmová.

40-40
    Zhoda.

40-A
    Situácia sa zopakovala, je tu tak gembal na udržanie sa v zápase.

40-40
    Katarína Kužmová si však pomáha kvalitným servisom, zápas tak ešte nekončí.

A-40
    Viktória Kužmová získava mečbal!

40-40
    Ale nevyužíva ho! Pôjde sa cez zhodu.

30-40
    Dlhšiu výmenu zvládla lepšie Katarína, ktorá tak získava gembal na udržanie sa v tomto zápase.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

15-15

15-0
    Dôležitý servis však nezahájila úspešne.

5:1
    Ktorý je využitý! Viktória Kužmová tak vyhráva v druhom sete 5:1 a jej sestra Katarína Kužmová musí podávať na udržanie sa v tomto zápase!

40-30
    Gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Ďalší presný return od Kataríny, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku.

15-15

0-15
    Katarína Kužmová úspešne returnovala, takže Viky nezahájila cestu za potvrdením brejku úspešne.

4:1

4:1

4:1
    Katarína Kužmová ukončila tento gem dvojchybou! Viky si tak berie späť svoje stratené podanie a vyhráva v druhom sete 4:1!

40-30
    Viktória Kužmová bola na sieti úspešnejšia, získava tak brejkbal!

30-30
    Presný return od Viktórie, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Katarína Kužmová si pomáha servisom a znova tak vedie o jeden fiftín.

15-15

0-15

3:1
    Čistou hrou si Katarína berie späť svoje stratené podanie, ktorým znižuje stav v druhom sete na 3:1!

0-40
    Katarína Kužmová od siete úspešne skrátila hru a získava tri brejkbaly!

0-30
    Ďalší fiftín na konte Kataríny, ešte to vyzerá na zaujímavý gem.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku nezačala Viky úspešne, jej sestra správne returnovala.

3:0

3:0

3:0
    Opäť sa podobná situácia zopakovala, takže Viky získava aj tento servis svojej sestry a v druhom sete vyhráva 3:0!

40-30
    Katarína Kužmová poslal svoj bekhend von z dvorca, jej sestra tak získava brejkbal!

30-30
    Viky teraz ubehala svoju sestru, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

15-15
    Katarína Kužmová zahrala presný úder na čiaru, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Viky sa prezentuje presným returnom.

2:0
    S ťažkosťami, ale predsa Viktória Kužmová potvrdila brejk a ujíma sa v druhom sete vedenia 2:0!

A-40

40-40
    Druhý gem v druhom sete však stále pokračuje, sme opäť na zhode.

40-40
    Zostáva však nevyužitý, ide sa cez zhodu.

40-30

30-30
    Po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

15-15

0-15
    Úvod servisu však Viky nevyšiel, po výmene zahrala loptičku len do autu.

1:0
    Skúsenejšia hráčka berie svojej sestre hneď prvé podanie v druhom sete a ide do vedenia 1:0! Zvládne servis na potvrdenie brejku?

40-15
    Viktória Kužmová správne returnovala a získava dva brejkbaly!

30-15

30-0
    Katarína Kužmová na úvod druhého setu má problémy so servisom, druhý fiftín v rade pre hráčku na príjme.

15-0
    Prvý fiftín v druhom sete získava Viky a to pri podaní svojej sestry.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Katarína Kužmová.

0:0

6:3
    Viky úspešne premenila setbal pri svojom servise, prvý set vyhráva pomerom 6:3!

40-30
    Viktória Kužmová získava setbal!

30-30
    Katarína Kužmová úspešne obhodila svoju sestru, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Toto bola ďalšia dlhšia výmena, Viky ju od siete zakončila úspešne a získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Dlhšiu výmenu však už Viky zvládla, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Servis na víťazstvo nezačala Viky úspešne.

5:3
    Katarína Kužmová gembal využíva a znižuje stav prvého setu na 3:5! Viktória Kužmová však ide podávať na víťazstvo v prvej sade hry.

30-40
    Napokon je tu gembal na udržanie sa v prvom sete.

30-30
    Katarína Kužmová sa previnila dvojchybou, po 30 na oboch stranách. Príde gembal, či setbal.

15-30
    Dlhšiu výmenu zakončila Viky pomocou víťazného bekhendu.

0-30

0-15
    Dôležité podanie zahájila Katarína priamym bodom.

5:2

5:2

5:2
    Viktória Kužmová bez problémov za pomoci čistej hry potvrdila brejak a v prvom sete vyhráva 5:2! Katarína Kužmová tak musí podávať na udržanie sa v prvej sade hry.

40-0
    Tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0

15-0
    Viktória Kužmová odštartovala cestu za potvrdením brejku úspešne.

4:2
    Katarína Kužmová zahrala nízky úder len do pásky, takže stráca toto svije podanie!

40-15
    Ďalší úder od Kataríny za základnú čiaru, Viktória má k dispozícii dva brejkbaly!

30-15
    Nepresný forhend do autu, Viky teda znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Katarína predviedla úspešný druhý servis, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Viky zahrala presný úder po čiare, jej sestra tak nezačala tento servis úspešne.

3:2

3:2

3:2
    Kratšiu výmenu zakončila Katarína nepresným úderom a tak ide jej sestra Viky v prvom sete do vedenia 3:2!

40-30
    Viky si pomáha servisom a tak získava gembal.

30-30

15-30
    Katarína získava druhý fiftín v rade pri správnom returne a ide do vedenia pri servise svojej sestry.

15-15

15-0
    Esom zahájila Viky piaty gem prvého setu.

2:2
    Katarína Kužmová brejk úspešne potvrdila, vyrovnala na 2:2 a prvý set sa tak prakticky začína znova!

15-40
    Viky chcela umiestniť svoj forhend na čiaru, ale to sa jej nepodarilo a tak Katarína získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku, Katarína Kužmová zatiaľ svojej známejšej sestre úspešne vzdoruje.

0-15
    Katarína zahájila cestu za potvrdením brejku priamym bodom.

2:1

2:1

2:1
    Katarína Kužmová si čistou hrou berie späť svoje stratené podanie! No, toto je určite veľmi zaujímavé a uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať.

0-40
    A sú tu prvé problémy pre Viky, musí čeliť zo strany svojej sestry trom brejkbalom!

0-30
    Dlhšiu výmenu zakončila Viky len úderom do autu a tak pri svojom servise prehráva o dva fiftíny.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahájila Viky len dvojchybou.

2:0
    Úder podávajúcej hráčky zastavuje páska! Viky tak berie svojej sestre prvé podanie v tomto zápase a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete.

A-40
    Katarína Kužmová sa pokúsila zahrať víťazný úder, ktorý jej nevyšiel a tak Viktória získava štvrtý brejkbal!

40-40
    Zhoda.

40-A
    A po druhom fiftíne v rade získava gembal.

40-40
    Ostáva však nevyužitý, Katarína si pomohla servisom.

A-40
    Je tu tretí brejkbal pre Viktóriu!

40-40
    Ale aj druhý brejkbal je minulosťou! Katarína tak doťahuje druhý gem prvého setu na zhodu.

40-30
    Toto bol skvelý prechod Kataríny na sieť a presným volejom odvrátila prvú hrozbu v podobe straty podania.

40-15
    Katarína Kužmová posiela svoj dlhý úder do autu, darovala tak svojej sestre dva brejkbaly!

30-15
    Teraz si Katarína pomáha servisom a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre skúsenejšiu Viktóriu, uvidíme, ako sa tento gem ešte bude ďalej vyvíjať.

15-0
    Bekhend od Kataríny končí na páske, nezačala tak úspešne svoj prvý servis v tomto zápase.

1:0
    Viktória Kužmová si pomáha servisom a ide do vedenia 1:0 v prvom sete!

40-15
    Forhend od Kataríny končí v aute, dva gembaly pre Viktóriu.

30-15
    Prvý fiftín v tomto zápase pre Katarínu, ktorá zahrala presný return pri podaní svojej sestry.

30-0
    Následne musela Viktória cez druhý servis, ktorý zvládla a Katarína Kužmová posiela svoj úder len do pásky.

15-0
    Viktória Kužmová začína toto stretnutie priamym bodom z podania.

0:0

Ako prvá začne na servise Viktória Kužmová.

Sestry Kužmové už prichádzajú spoločne na kurt, prebehne ešte ich krátka rozcvička a po nej sa toto zaujímavé stretnutie môže začať!

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom slovenského tenisu! Dnes pokračuje tenisové podujatie v Bratislave štvrťfinálovými stretnutiami a krátko pred 16tou hodinou sa v ženskom pavúku proti sebe postavia sestry Kužmové! Veľkou favoritkou na postup do semifinále je známejšia a skúsenejšia Viktória Kužmová, ale určite to bude zaujímavý rodiný súboj.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Viktória Kužmová a Katarína Kužmová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 15:00.

Po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu sa už športovci vracajú aj na tenisové turnaje. Zatiaľ sú to však len podujatia na domácej pôde s prevažne tamojšími tenistami, ale čoskoro sa už aj kolotoč medzinárodných turnajov rozbehne.

Už tradične sa každý rok koná tenisové podujatie Challenger Bratislava, ktoré je okorenené aj medzinárodnou účasťou. Tohto roku sa však mužského a ženského turnaja zúčastnia len naši slovenskí tenisti a tenistky, predstaví sa naša hlavná elita, ale aj mladé nádeje, ktoré popri skúsených hráčoch naberú potrebné skúsenosti. Ženský turnaj však predsa len bude mať aj zahraničnú príchuť, pozvanie prijala
    Belinda Benčičová, ktorá má ale slovenské korene a počas pandémie sa zdržuje na Slovensku a naše tenistky tak budú preverená jednou zo svetových hviezd.

Dnes je aj v ženskej časti turnaja naplánované štvrťfinálové zápolenie. V rámci neho sa uskutoční veľmi zaujímavé stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia sestry Kužmové. Favoritkou je určite známejšia a skúsenejšia Viktória. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.