Pokorný – Gombos 0:2 (kon.) | Martin – Minárik 2:0 (kon.)
2
6 6
Štvrtok 18.06.2020, 12:58Bratislava Tennis Open 2020 (antuka)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Lukáš Pokorný a Norbert Gombos. Predbežný začiatok je naplánovaný na 12:00.

Po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu sa už športovci vracajú aj na tenisové turnaje. Zatiaľ sú to však len podujatia na domácej pôde s prevažne tamojšími tenistami, ale čoskoro sa už aj kolotoč medzinárodných turnajov rozbehne.

Už tradične sa každý rok koná tenisové podujatie Challenger Bratislava, ktoré je okorenené aj medzinárodnou účasťou. Tohto roku sa však mužského a ženského turnaja zúčastnia len naši slovenskí tenisti a tenistky, predstaví sa naša hlavná elita, ale aj mladé nádeje, ktoré popri skúsených hráčoch naberú potrebné skúsenosti. Ženský turnaj však predsa len bude mať aj zahraničnú príchuť, pozvanie prijala
    Belinda Benčičová, ktorá má ale slovenské korene a počas pandémie sa zdržuje na Slovensku a naše tenistky tak budú preverená jednou zo svetových hviezd.

V tomto prenose zavítame do mužskej časti turnaja, kde bude jednotkou Andrej Martin. Pôvodne mal na tomto podujatí štartovať aj Martin Kližan, ale znemožnilo mu to zranenie.

V štvrťfinále na seba narazia mladý tenista Lukáš Pokorný a dvojka turnaja Norbert Gombos. Očakáva sa teda ľahký postup Gombosa, ale určite mu mladý tenista nič len tak ľahko nedaruje.

Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom slovenského tenisu! Dnes pokračuje tenisové podujatie v Bratislave štvrťfinálovými stretnutiami a približne od 12:00 na seba na kurte narazia Lukáš Pokorný a nasadená dvojka tohto podujatia Norbert Gombos. Očakáva sa teda ľahký priebeh pre Gombosa, ale mladý tenista mu určite nič len tak nedaruje.

Na hracej ploche TK Slovan Bratislava je už všetko pripravené na štart tohto zápasu, čaká sa len na jeho aktérov. Počasie však nie je ideálne, možno sa štart bude posúvať.

Momentálne v dejisku stretnutia prší! Štart zápasu sa teda odkladá.

Na vedľajších kurtoch sa už postupune všetko prirpavuje, čoskoro by sa tak aj strenutie medzi Pokorným a Gombosom mohlo začať.

Obaja tenisti sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej krátkej rozcvičke, po ktorej sa už toto stretnutie bude môcť začať!

Ako prvý začne na servise Lukáš Pokorný.

0:0

0-15
    Lukáš Pokorný neodštartoval svoj prvý servis v tomto zápase úspešne, jeho dlhý forhend po výmene končí v aute.

15-15
    Následne aj Gombos prepálil svoj úder, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Dlhšiu a tvrdú výmenu zakončil Pokorný úderom za základnú čiaru a znova teda pri svojom servise prehráva o jeden fiftín.

15-40
    Dvojchyba podávajúceho hráča, takže hneď v úvode zápasu získava Norbert Gombos dva brejkbaly!

30-40
    Prvú hrozbu odvrátil Pokorný víťazným bekhendom.

0:1
    Pokorný sa presunul na sieť, odkial ho však Gombos krásne prehodil a tak si berie hneď jeho prvé podanie v tomto zápase!

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahájila turnajová dvojka úspešne.

0-30
    Víťazným bekhendom sa Gombos dostáva do vedenia o dva fiftíny pri svojom servise.

0-40
    Priamym bodom z podania získava Gombos tri gembaly na potvrdenie brejku.

0:2
    Norbert Gombos čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!

0-15
    Pokorný poslal dlhý forhend len do autu, neodštartoval tak úspešne ani svoj druhý servis v tomto zápase.

0-30
    Situácia sa zopakovala a tak Norbert Gombos vyhráva pri servise o dva fiftíny.

15-30
    Loptu získava Pokorný.

15-40
    Presný úder do protipohybu od Gombosa, ktorý tak získava dva brejkbaly!

0:3
    Lukáš Pokorný ukončil tento gem dvojchybou a tak stráca aj svoje druhé podanie! Norbert Gombos vyhráva v prvom sete 3:0 a opäť bude podávať na potvrdenei brejku.

0:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:3
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

0-15
    Priamym bodom z podania odštartoval Gombos cestu za potvrdením brejku.

0-30
    Dlhšiu výmenu zakončil Pokorný úderom do pásky.

0-40
    Na Gombosov volej nedokázal Pokorný reagovať správnym spôsobom, turnajová dvojka má k dispozícii tri gembaly na potvrdenie brejku.

0:4
    Aj v tomto prípade Norbert Gombos potvrdil brejk pomocou čistej hry a v prvom sete vyhráva 4:0! Zrejme je už o jeho osude rozhodnuté.

0-15
    Loptu získava Gombos.

0-30
    Pokorný nezvládol druhé podanie a už dlhšiu dobu si na svoje konto nepripísal žiadny fiftín.

15-30
    Teraz však mladý tenista zvládol prechod na sieť a znižuje stav tejto hry na rozidel jednej loptičky.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Norbert Gombos aj pri tomto servise súpera získava brejkbal!

0:5
    Pokorný sa previnil dvojchybou, stráca teda aj toto svoje podanie a Norbert Gombos za stavu 5:0 bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

0:5

0:5

0-15
    Turnajová dvojka musela cez druhé podanie, ale servis na víťazstvo napokon odštartovala úspešne.

0-30
    Pokorný posiela svoj úder ďaleko do autu, Gombos pri servise na víťazstvo v prvom sete vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Norbert Gombos po priamom bode získava tri setbaly!

0:6
    Turnajová dvojka čistou hrou ukončila prvý set, v ktorom svojmu dnešnému súperovi nasadila kanára! Lukáš Pokorný zatiaľ vôbec nestačí na svojho skúseného súpera, uvidíme, ako sa bude vyvíjať druhý set!

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Pokorný.

15-0
    Na úvod druhého setu sme sledovali dlhšiu výmenu, ktorú zakončil Gombos len úderom do pásky.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

40-0
    Pokorný si pomáha servisom a získava tak tri gembaly.

40-15
    Čistá hra na konte mladého tenistu to však nebude, Gombos vyťahuje presný return.

1:0
    Priamym bodom z podania ukončil Lukáš Pokorný prvý gem druhého setu, prvýkrát v zápase si udržal servis a získava tak vôbec svoj prvý gem!

0-15
    Norbert Gombos odštartoval svoj prvý servis v druhom sete úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.

0-30
    Pokornému prechod na sieť nevyšiel, druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

0-40
    Presný úder do protipohybu od podávajúceho hráča, Gombos má šancu na čistú hru.

15-40
    Tá to napokon nebude, Pokorný ju odvracia úspešným dropšotom.

30-40
    Nepresný bekhend od Gombosa smeroval do autu, turnajovej dvojke tak zostáva posledný gembal.

1:1
    Ten však už Norbert Gombos využil, priamym bodom ukončil tento gem a vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

0-15
    Gombos umiestnil svoj bekhend presne na čiaru, Pokorný teda nezahájil tento svoj servis úspešne.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Pokorného nízky úder zastavuje páska, Gombos tak znova vyhráva pri servise súpera o jeden fiftín.

15-40
    Dlhšiu výmenu teraz zvládla turnajová dvojka, ktorá tak získava dva brejkbaly!

1:2
    Hneď na prvý pokus je Norbert Gombos, ktorý teda berie prvýkrát v druhom sete servis súpera a ujíma sa vedenia 2:1!

1:2

1:2

0-15
    Cestu za potvrdením brejku odštartoval Gombos úspešne.

0-30

0-40
    Norbert Gombos získava tri gembaly na potvrdenie brejku keď si pomohol kvalitným servisom.

1:3
    Turnajová dvojka potvrdila brejk čistou hrou a v druhom sete tak vyhráva 3:1!

15-0
    Hru na sieti lepšie zvládol podávajúci hráč, ktorý získava fiftín na svoje konto.

15-15
    Krásny lob od Gombosa, po 15 na oboch stranách.

15-30

30-30
    Pokorný predviedol úspešný dropšot, po 30 na oboch stranách. Príde gembal, či brejkbal.

40-30
    Dlhý forhend do autu od Gombosa, správne je teda tá prvá možnosť.

2:3
    Lukáš Pokorný gembal využíva, snižuje stav v druhom sete na 2:3!

2:3

2:3

0-15
    Priamym bodom z podania zahájil Gombos tento gem.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-30
    Dlhý úder od Gombosa končí za základno učiarou.

15-40
    Norbert Gombos získava po kvalitnom servise dva gembaly.

30-40
    Turnajová dvojka musela cez druhý servis, ktorý mu nevyšiel a Pokorný presným returnom vymazal prvý gembal svojho dnešného súpera.

2:4
    Norbert Gombos je však už na druhý pokus úspešný, priamym bodom upravuje stav druhého setu na 4:2 z jeho pohľadu!

15-0

15-15

15-30
    Lukáš Pokorný sa previnil dvojchybou, Norbert Gombos tak získava druhý fiftín v rade pri servise súpera.

15-40
    Norbert Gombos zvládol lepšie dlhšiu výmenu a tak získava dva brejkbaly!

30-40
    Prvú hrozbu dokázal Pokorný priamym bodom z podania odvrátiť.

40-40
    No a napokon zmazal aj druhý brejkbal, vôbec prvýkrát v tomto zápase sa pôjde cez zhodu!

A-40
    Táto dlhšia výmena dopadla lepšie pre Pokorného, ktorý získava tretí fiftín v rade a získava tak gembal.

3:4
    A ten aj využíva! Toto je teda taký prvý svetlejší moment mladého tenistu, ktorý ešte bojuej v druhom sete a chce to Gombosovi v ceste do semifinále sťažiť – 3:4!

3:4

3:4

0-15
    Priamym bodom z podania odštartoval Gombos túto hru.

0-30
    Prechod na sieť dopadol lepšie pre turnajovú dvojku, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.

0-40
    Norbert Gombos so šancou na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to napokon nebude, forhend od Gombosa končí na páske.

3:5
    Pokorný zakončil dlhšiu výmenu len do autu, takže Norbert Gombos vyhráva v druhom sete 5:3 a tak jeho súper musí podávať na udržanie sa v tomto štvrťfinálovom zápase!

0-15
    Veľmi dôležité podanie neodštartoval Pokorný úspešne.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre Gombosa, zatiaľ to teda vyzerá, že zápas sa chýli k svojmu koncu.

0-40
    Razantný forhend od Gombosa, ktorý získava tri mečbaly!

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Norbert Gombos! Turnajová dvojka napokon ukončila tento zápas pri servise súpera a druhý set ovládla pomerom 6:3!

Koniec zápasu

V druhom sete už mladý tenista Lukáš Pokorný viacej vzdoroval, získal napokon tri gemy, ale Norbert Gombos to mal celý čas celé pod kontrolou a podľa predpokladov po hladkom priebehu zápasu postupuje do semifinále!

Tam sa stretnutie s lepším z dvojica Horanský – Klein. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (13:51:31)