Norimberk – Fürth 0:1 (kon.) | Heidenheim – Regensburg 4:1 (kon.) | Kiel – Wiesbaden 1:2 (kon.)
Osnabrück – Bochum 0:2 (kon.)
1.FC Heidenheim 1846
4:1 (1:0)
SSV Jahn Regensburg
cz Sobota 13.06.2020, 13:00 • Voith-Arena, Heidenheim an der Brenz • 2. nemecká Bundesliga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci 31. kola německé 2. Bundesligy přivítá čtvrtý Heidenheim dvanáctý Regensburg. Zatímco domácí stále mohou pomýšlet na postup do nejvyšší soutěže, tak celek z Regensburgu se nachází v relativně klidné zóně tabulky.

SSV Jahn Regensburg (12. místo, 10 – 9 – 11, skóre 45:48, 39 bodů)
    Fotbalisté Regensburgu se momentálně nacházejí devět bodů od barážového šestnáctého místa a mohou tak být v relativním klidu. Jahn navíc drží sérii pěti zápasů bez porážky. První čtyři utkání skončila remízou, naposledy se pak tento celek dočkal i vítězství, když na domácím hřišti zdolal 3:0 Darmstadt. Nejlepším ligovým střelcem Regensburgu je osmigólový Dán Andreas Albers.

Posledních 5 zápasů Regensburgu:
    Regensburg – Kiel 2:2
    Sandhausen – Regensburg 0:0
    Regensburg – Norimberk 2:2
    Osnabrück – Regensburg 2:2
    Regensburg – Darmstadt 3:0

1.FC Heidenheim 1846 (4. místo, 13 – 9 – 8, skóre 39:31, 48 bodů)
    Fotbalisté Heidenheimu jsou stále ve hře o postup do nejvyšší soutěže. Na třetí Hamburg (baráž o postup) ztrácejí dva body a čtyřbodové manko mají na druhý Stuttgart (přímý postup). Naposledy Heidenheim padl 1:2 na hřišti ještě nedávno bundesligového Hannoveru, před tím naopak uhrál sedm bodů ze tří zápasů. Na domácím hřišti se tomuto týmu daří. Na svém stadionu disponuje celkovou bilancí 9 – 4 – 2. Nejlepším střelcem Heidenheimu je s dvanácti zásahy Tim Kleindienst.

Posledních 5 zápasů Heidenheimu:
    Bochum – Heidenheim 3:0
    Heidenheim – Wehen 1:0
    St. Pauli – Heidenheim 0:0
    Heidenheim – Aue 3:0
    Hannover – Heidenheim 2:1

První vzájemné utkání zvládli lépe fotbalisté Regensburgu, kteří doma zvítězili 3:1. Góly vítězů tehdy stříleli Knipping, Alberts a George, za Heidenheim srovnával Multhaup.
    Utkání bude řídit zkušený sudí Felix Brych.

1.FC Heidenheim 1846: K. Müller – Busch, Mainka (C), Beermann, Föhrenbach – Kerschbaumer, Dorsch, Leipertz – Otto – Thomalla, Kleindienst.
    Náhradníci: Eicher – Feick, Strauß, Sessa, Multhaup, Mohr, Theuerkauf, Brändle, Schimmer.

SSV Jahn Regensburg: Meyer – Saller, Correia, Nachreiner (C), Okoroji – George, Gimber, Besuschkow, Makridis – Stolze, Albers Nielsen.
    Náhradníci: Weidinger – Hein, Knipping, Geipl, Derstroff, Heister, Lais, Grüttner, Seydel.

Rozhodčí: Brych – Dietz, Ostheimer.

1

2
    Heidenheim právě vstřelil branku!
    Domácím stačila minuta k otevření skóre duelu! Po standardní situaci chyboval brankář Meyer, který se vrhl do chumlu hráčů, ale při boxování míče nebyl dostatečně důrazný a pohotový ROBERT LEIPERTZ balón uklidil do prázdné brány.
    2. Robert LEIPERTZ - 1:0

3
    Snový začátek pro domácí tým, který se rychle ujal vedení a nemusí tak dobývat obranu papírově hře postaveného soupeře.

5
    Po standardní situaci si připravili šanci také hosté. Nakopnutý míč prodloužil hlavou jeden z naskakujících hráčů a na zadní tyči se dostal k zakončení Jann George. Ten ale mířil jen do boční sítě.

6
    Hostující brankář Alexander Meyer se zřejmě při situaci, která vedla k inkasovanému gólu, zranil a nemůže v utkání pokračovat. Nahrazuje ho Alexander Weidinger.

8
    Domácí budou čelit standardní situaci soupeře. Ty jsou na obou stranách zatím velmi nebezpečné.

9
    Rozehrával ji Besuschkow a po jeho centru vznikl v domácí šestnáctce zajímavý závar. Andreas Albers se dokonce po kontaktu s protihráčem ocitl na zemi, na penaltu to ale podle sudího Brycha nebylo.

10
    Regensburg hraje po inkasovaném gólu aktivně. Tentokrát hosté rozehrávali rohový kop, centr Besuschkowa obrana Heidenheimu odvrátila.

12
    Domácí útočníci teď dobře napadali rozehrávku Jahnu. Nachreiner raději odkopl míč do autu.

13
    Po pravé straně postupoval dopředu hostující George. Byl ale včas zastaven a zakládat útok může zase domácí tým.

14
    Dobrý centr z levé strany našel hlavu Sebastiana Stolzeho. Ten ale mířil vedle pravé tyče domácí svatyně.

15
    Jonas Föhrenbach byl na levé straně faulován Marcelem Correiou. Standardní situaci má k dispozici domácí celek.

16
    Domácí exekutor zvolil střílený centr, po němž se obraně Regensburgu podařilo dostat míč do bezpečí.

18
    Busch poslal parádní míč na zadní tyč, kde se dostal k hlavičce Tim Kleindienst. Ten ke smůle domácích neusměrnil balón do prostoru brány.
    18. Šance Kleindiensta.

20
    Hostující Benedikt Saller se prezentoval nepřesným centrem z pravé strany. Míč se snesl až za bránu.

21
    Föhrenbach narazil na půlce do hostující zdi a hráči Heidenheimu se musejí rychle vracet zpátky do obrany.

22
    Protiútok Jahnu musela domácí obrana zastavovat faulem. Bude z toho přímý kop z 25 metrů.

23
    Jeho rozehrávky se ujal Chima Okoroji. Trefil pouze domácí zeď.

24
    Dobrý centr Busche z pravé strany. Před naskakujícím Kleindienstem zasahoval za cenu rohového kopu jeden z obránců Regensburgu.

24
    Rohový kop Heidenheimu hosté bez větších potíží přestáli.

25
    Z brány musel rychle vystartovat domácí brankář Kevin Müller, který odehrál míč na roh před dotírajícím Besuschkowem.

26
    Také domácí obrana si s rohovým kopem soupeře poradila.

27
    Hostující Benedikt Saller se zatím potýká s přesností svých centrů. Už druhý v rozmezí několika minut poslal za bránu soupeře.

28
    Domácí se radovali z gólu, ale ten nakonec neplatí! Po chybě George se dostal ve středu hřiště k balónu Dorsch. Ten následně poslal do šance Kleindiensta, jehož střelu brankář Weidinger vykopl právě k Niklasovi Dorschovi, jenž doráže do prázdné brány. Pomezní však odmával ofsajd!
    28. Domácí gól nebyl uznán pro ofsajd.

29
    Ofsajd domácích potvrdil i systém VAR. Platí tedy stav 1:0 pro Heidenheim.

32
    Zatím sledujeme docela hezký zápas. Hraje se poměrně otevřený fotbal.

33
    Domácí zahrávali rohový kop, po němž brankář Weidinger míč vyboxoval.

34
    Další roh domácího týmu a Weidinger míč opět boxoval mimo svou šestnáctku.

36
    Dlouhý pas za hostující obranu hledal nabíhajícího Kleindiensta. Před ním však hlavou zakročil stoper Correia.

37
    Saller posílal od brankové čáry do šestnáctky Heidenheimu zpětnou přihrávku. Míč si ale našel jeden z bránících hráčů.

39
    Domácí fotbalisté Otto a Thomalla kombinovali u pravé postranní čáry. Vystavili se ale do ofsajdu.

41
    Timo Beermann musel poslat k zemi unikajícího Charalampose Makridise. Domácí obránce za to dostal žlutou kartu.

42
    Přímý kop Besuschkowa byl sražen zdí za bránu. Roh pro Regensburg.

43
    Po rohu Besuschkowa se dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti Sebastian Stolze. Domácí podržel reflexivním zákrokem Kevin Müller!
    43. Hlavičku Stolzeho reflexivně vyrazil Müller.

43
    Další roh hostí už defenziva Heidenheimu bez větších potíží přestála.

45
    Blíží se konce prvního poločasu. Uvidíme, kolik času sudí Brych ještě nastaví.

45+1
    Nakonec obligátní minutku. Domácí budou zahrávat roh.

45+1
    Po Dorschově rohu se dostal k hlavičce Kleindienst. Míč směřoval někam na zadní tyč, kde ho odvrátil obránce.

45+1

Po prvním poločase vede Heidenheim nad Regensburgem 1:0. Zatím jediný gól vstřelil už ve 2. minutě Robert Leipertz, který potrestal nedůrazné počínání brankáře Meyera. Ten se navíc při gólové situaci zranil a o pár minut později tak musel trávník opustit. Celkově sledujeme vyrovnaný a poměrně zajímavý zápas, v němž si oba celky vytvořily několik nadějných příležitostí.

Aktéři zápasu se již vracejí na trávník. Ještě čekáme na hosty.

I ti už přicházejí na hřiště. Druhý poločas může za pár desítek sekund začít.

46

47
    Výkop hostujícího brankáře Weidingera skončil v zámezí. Vhazovat budou domácí.

48
    Domácí Daniel Kerschbaumer byl při rozehrávce nepříjemně dohrán Gimberem. Drží se za koleno, ale měl by být v pořádku.

49
    Centr Jonase Föhrenbacha byl tečován a míč tak směřoval přímo na hostující bránu. Weidinger byl ale pozorný a hrací předmět lapil do rukavic.

51
    Domácí chybovali v rozehrávce a dopředu tak mohl směřovat George. Ten se rozhodl pro individuální řešení situace a míč mu sebral Patrick Mainka.

52
    Žlutou kartu dostává Max Besuschkow (SSV Jahn Regensburg).

53
    Robert Leipertz se dostal před šestnáctkou k odraženému míči a vyprodukoval přízemní střelu. Té ale scházela razance a Alexander Weidinger tak míč lapil.

54
    Domácí se o chvíli později dostali k další střele zpoza šestnáctky. Ta ale byla nepřesná.

56
    Přesnost scházela také hlavičce Davida Otta. Domácí jsou každopádně po změně stran zatím nebezpečnější.

58
    Hostující Jann George je rychlý hráč, ale občas také zbytečně zbrklý. To potvrdil i nyní, když svůj průnik po pravé straně završil špatnou přihrávkou.

59
    Hráči Heidenheimu si nyní vyměňují balón na vlastní polovině a kontrolují hru.

59
    Došlo ale ke ztrátě míče a zahrozit tak mohli hosté. Makridis se nalevo zbavil Busche a na jeho centr tak tak, že na zadní tyči nedosáhl spoluhráč Stolze.

60
    Na druhé straně servíroval Busch míč před odkrytou bránu Kleindienstovi, který ve skluzu těsně nedosáhl!

63
    Domácí zazdili rychlý přechod do útoku. Finální přihrávka Otta mířila do země nikoho.

64
    Heidenheim se snaží hrát aktivně. Skóre ale musejí dotahovat hosté. Dá se čekat, že se budou s přibývajícím časem stále více tlačit dopředu.

64
    George se zase proti domácí obraně neprosadil. Tenhle fotbalista toho hodně naběhá, snaží se, ale schází mu větší efektivita.

65
    Domácí zdvojnásobují svůj náskok! Busch z pravé strany perfektně odcentroval, Denis Thomalla míč na zadní tyči hlavou přiťukl TIMOVI KLEINDIENSTOVI a ten přesnou hlavičkou rozvlnil síť za zády bezmocného Weidingera – 2:0.
    65. Tim KLEINDIENST - 2:0

66
    Střídání v týmu SSV Jahn Regensburg: ze hřiště odchází Charalampos Makridis, přichází Julian-Maurice Derstroff.
    Střídání v týmu SSV Jahn Regensburg: ze hřiště odchází Jann George, přichází Aaron Seydel.

68
    Teď už to bude pro hosty hodně těžké. Heidenheim navíc hraje ve druhém poločase dobře, je v pozici celku, který kontroluje hru.

70
    Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Daniel Kerschbaumer, přichází Tobias Mohr.
    Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Denis Thomalla, přichází Norman Theuerkauf.

71
    Do konce utkání schází zhruba dvacet minut. Heidenheim směřuje k důležitým třem bodům. Ty mužstvo potřebuje v boji o postup.

73
    Hosté se usadili před pokutovým územím domácích, ale ti dobře brání. Centr Derstroffa skončil právě na defenzivě Heidenheimu.

74
    Sebastian Nachreiner ostře zajel do Davida Otta a dostal za to žlutou kartu.

75
    Následný přímý kop zahrával právě David Otto. Zamířil do středu brány, kde byl připravený brankář Weidinger.

75
    Regensburg právě vstřelil branku!
    Hosté dramatizují závěr zápasu! Po dlouhém autu prodloužil Andreas Albers hlavou balón k AARONOVI SEYDELOVI, který se z otočky prosadil přes padajícího obránce i brankáře Müllera, jenž si na míč sáhl, ale zabránit gólu nedokázal – 2:1.
    75. Aaron SEYDEL - 2:1

77
    A hosté ožili! Derstroff odcentroval na hlavu Maxe Besuschkowa, jehož zakončení nadvakrát zkrotil v rukavicích Müller.

79
    Střídání v týmu SSV Jahn Regensburg: ze hřiště odchází Max Besuschkow, přichází Andreas Geipl.
    Střídání v týmu SSV Jahn Regensburg: ze hřiště odchází Benedikt Gimber, přichází Marc Lais.

80
    Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Robert Leipertz, přichází Maurice Multhaup.

81
    Domácí mohou být zase klidnější! Rychlý protiútok začal u levého obránce Föhrenbacha, který našel rozběhnutého Kleindiensta. Ten míč dotáhl do šestnáctky, kde poslal do šance Davida Otta. Ten proti brankáři Weidingerovi neuspěl, ale vyražený balón si znovu našel a naservíroval ho právě TIMOVI KLEINDIENSTOVI, jenž zakončoval do odkryté brány.
    81. Tim KLEINDIENST - 3:1

83
    Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Marnon-Thomas Busch, přichází Robert Strauß.
    Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Tim Kleindienst, přichází Stefan Schimmer.

83
    Domácí Maurice Multhaup se zapisuje do statistik žlutou kartou.

86
    Teď už je zřejmě definitivně rozhodnuto! Domácí dobře roztáhli hru na pravé křídlo, kam si naběhl David Otto. Ten následně poslal přízemní centr na vzdálenější tyč, kde balón ve skluzu doklepl do sítě střídající STEFAN SCHIMMER – 4:1.
    86. Stefan SCHIMMER - 4:1

87
    Další šance domácích. Nepříjemný balón vytahoval na rohový kop brankář Weidinger.

88
    David Otto zasáhl v hlavičkovém souboji soupeře do obličeje rukou. Dostal za to žlutou kartu.

89
    Málem další gól Heidenheimu! Nabídku Normana Theuerkaufa zblízka doťukl do sítě Stefan Schimmer, jenž se ale nacházel v ofsajdu.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty!

90+1
    Domácí jsou v pohodě. Brankář Kevin Müller si troufl i na kličku napadajícímu protihráči.

90+2

Fotbalisté Heidenheimu poráží na domácím hřišti Regensburg 4:1 a stále se drží v boji o postup do nejvyšší soutěže. Zápas dlouho neměl nijak jednoznačný průběh. Domácí sice od 2. minuty vedli, když chybu brankáře Meyera, který se navíc zranil, potrestal Robert Leipertz, ovšem i hosté byli v první půli nebezpeční. Další góly pak padaly až po změně stran. V 65. minutě zvýšil vedení Heidenheimu Tim Kleindienst, ovšem o deset minut později korigoval střídající Aaron Seydel. Větší drama se však nakonec nekonalo. Domácí totiž rychle uklidnil svým druhým zásahem Tim Kleindienst a na konečných 4:1 pak pečetil skóre Stefan Schimmer.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:10. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:10.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek sobotního odpoledne! (15:00:13)