Kolín nad Rýnom – Union Berlín 1:2 (kon.) | Düsseldorf – Dortmund 0:1 (kon.) | Hertha – Frankfurt 1:4 (kon.)
Paderborn – Brémy 1:5 (kon.) | Wolfsburg – Freiburg 2:2 (kon.) | Bayern – Mönchengladbach 2:1 (kon.)
Hertha BSC
1:4 (1:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 13.06.2020, 15:30 • Olympiastadion (Berlin) • Nemecká Bundesliga • 31. kolo

Hostia zvládli v druhom polčase otočiť stav stretnutia štyrmi gólmi a odnáša si z Berlína tri body! Hertha vyhrala prvý polčas, keď sa presadil Krzysztof Piątek, ale v závere bol vylúčený Dedryck Boyata. Hostia túto výhodu perfektne využili. Po prestávke prišiel na trávnik André Silva a ten sa podpísal pod víťazstvo dvomi gólmi a jednou gólovou prihrávkou . Výborný zápas, ďakujem za pozornosť a vidíme sa nabudúce! Pekný zvyšok víkendu! (17:25:15)

90

89
    Záver stretnutia sa už iba dohráva a čakáme na údaj o nadstavenom čase.

88
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Danny da Costa, prichádza Timothy Chandler.
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Djibril Sow, prichádza Mijat Gaćinović.

87
    Frankfurt dal gól! Gól strelil ANDRÉ SILVA.
    Stefan Ilsanker krásne vysunul Silvu a ten zoči voči domácemu brankárovi nezaváhal! Po príchode na začiatku druhého polčasu dva góly a jedna asistencia. Muž zápasu je jasný.

85
    Rozhodujúcim ťahom bol príchod na ihrisko Andrého Silvu. Ten odohral fantastický druhý polčas a má asi najväčšiu zásluhu na zvrátení stavu.

84
    Štandardnú situáciu domácich rozohral Matheus Cunha. Jeho strela z diaľky smerovala do priestoru brány, ale Trappovi veľa starostí nenarobila.

83
    Žltú kartu dostáva Stefan Ilsanker (Eintracht Frankfurt).

82
    Peter Pekarík v sklze zasiahol pred aktívnym Kostičom, ale hostia zostávajú s loptou na kopačkách na polovici súpera.

81
    Futbalisti Frankfurtu si záver zápasu poriadne užívajú a so svojim súperom sa doslova hrajú.

80
    Domáci sa snažili poslať dlhú loptu za obranu, ale rozhodca píska ofsajd.

79
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Dominik Kohr, prichádza Stefan Ilsanker.

78
    Hru nám kúskujú nedovolené zákroky a striedania. Hostia majú loptu vo svojej moci a kontrolujú vývoj stretnutia.

77
    Žltú kartu dostáva Marvin Plattenhardt (Hertha BSC).

76
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Krzysztof Piątek, prichádza Matheus Cunha.

75
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Bas Dost, prichádza Jonathan de Guzmán.

74
    Žltú kartu dostáva Filip Kostić (Eintracht Frankfurt).

72
    Frankfurt sa dnešným víťazstvom bodovo vyrovnajú v počte bodov svojmu súperovi.

71
    Filip Kostić mohol ísť sam na domáceho brankára, ale loptu si prvým dotykom zle spracoval a odskočila mu príliš ďaleko.

70
    Druhý polčas je jednoznačne v réžii Frankfurtu a myslím si, že hostia v tomto zápase ešte s ofenzívnym predstavením ani z ďaleka nekončia.

69
    Frankfurt dal gól! Gól strelil EVAN N'DICKA.
    Domáci futbalisti nevedia kam skôr skočiť a hostia ich opäť vyškolili. Do streleckej listiny sa zapisuje Evan N'Dicka. Ten nádhernou strelou z hranice veľkého vápna rozvlnil sieť.

68
    Filip Kostić vyslal tvrdú strelu, ale trafil len dobre postaveného brániaceho hráča Herthy.

67
    Dajči Kamada faulovaný pri ďalšom prieniku a bude to štandardná situácia pre Frankfurt z nebezpečnej pozície.

66
    Náznak šance aj na strane Herthy, ale domáci futbalista v páde nedokázal presne zakončiť.

65
    Hostia pokračujú v obliehaní domácej brány, ale priestor v okolí šestnástky je poriadne prehustený.

64
    Dajči Kamada fauloval Petra Pekaríka a aspoň na malý moment si domáci môžu vydýchnuť.

63
    Frankfurt dokázal veľmi rýchlo využiť početnú výhodu a otočiť stav stretnutia. Dedryck Boyata si v kabíne určite spytuje svedomie.

62
    Obrovská paráda! Dajči Kamada doslova znemožnil domácu obranu, keď posadil na zadok hneď troch brániacich hráčov a ponúkol loptu svojmu spoluhráčovi pred prázdnu bránu! André Silva pätičkou otáča skóre!

60
    Rozohral ho úplne rovnako, ale ani tento pokus žiadne nebezpečenstvo pre domácu bránu nepriniesol.

59
    Lopta letí na prednú žrď, ale tam je dobre pripravený Pekarík. Filip Kostić si rozohrávku zopakuje.

58
    Hráči Herthy reklamujú nedovolený zákrok, ale hlavný rozhodca ukazuje, že hostia budú rozohrávať rohový kop.

57
    Hertha je stále zatvorená na vlastnej polovici. Domáci futbalisti dlho nevydržia takto brániť.

56
    Držanie lopty je plne v réžii futbalistov Frankfurtu.

55
    Peter Pekarík pokazil rozohrávku a hostia ohrozili domácu bránu! Strela spoza šestnástky však smerovala priamo do stredu brány.

54
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Lazar Samardžič, prichádza Lukas Klünter.

53
    V druhom polčase sa hrá stále iba na domácu bránu. Na futbalistoch Frankfurtu je vidieť, že chcú ísť za víťazstvom.

52
    Frankfurt pokračuje v tlaku a Rune Jarstein musí byť v pozore.

51
    Frankfurt dal gól! Gól strelil BAS DOST.
    Hosťom sa podarilo veľmi rýchlo po zmene strán vyrovnať! Center z pravej strany na hlavu jedného z hostí, ktorý vyzval Bas Dosta a ten z ťažkého uhla prekonáva domáceho brankára!

50
    Hostia sú na polovici súpera s loptou na kopačkách, ale finálna fáza im stále viazne. Takýto obraz hry budeme vidieť v ostatných minútach často.

49
    Vladimír Darida to teraz poriadne schytal a zostáva ležať na trávniku. Faul sa nepíska a Darida s bolesťami stáva. Snaží sa zranenie rozchodiť.

48
    Filip Kostić poslal center z ľavej strany priamo do rukavíc brankára Rune Jarsteina.

47
    Dobrá kombinácia hostí, ale center z pravej strany bol veľmi nepresný a rozohrávať budú domáci futbalisti.

46
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Vedad Ibišević, prichádza Niklas Stark.
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Lucas Torró, prichádza André Silva.

46

Rozhodca fúkol do píšťalky a ukončil zaujímavý a hlavne veľmi tvrdý prvý polčas. Domáci sa dostali do vedenia zásluhou Krzysztofa Piąteka, ale hostia v závere prvého polčasu vystupňovali svoj tlak. Podarilo sa im z toho vyťažiť vylúčenie Dedrycka Boyatu a pokutový kop, ktorý bol napokon odvolaný po zhliadnutí videa. Čaká nás zaujímavý druhý polčas, zostaňte s nami!

45+4

45+3
    Po rohovom kope zostáva na trávniku Peter Pekarík. Po krátkom ošetrení sa opäť pokračuje v hre.

45+2
    Filip Kostić triafa iba hradbu tiel a následná dorážka letí mimo bránu! Zdá sa, že lopta bola tečovaná a nasledovať bude rohový kop.

45+1
    Do akcie zasiahol video rozhodca a pokutový kop sa ruší! Červená karta platí, ale bude z toho iba štandardná situácia z hranice veľkého vápna.

45
    Hostia budú po faule v šestnástke zahrávať pokutový kop!

45
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Dedryck Boyata (Hertha BSC). Po zhliadnutí videa rozhodca zmenil svoj verdikt a udelil hráčovi červenú kartu priamo.

44
    Pekarík zvládol ťažkú situáciu na pravej strane a nedovolil hosťom poslať loptu do vápna.

43
    Z následného rohového kopu k ohrozeniu domácej brány neprišlo.

42
    Hostia mohli v závere prvého dejstva vyrovnať stav! Krásna kombinácia, na ktorej konci bol Dajči Kamada, ale z blízka nedokázal prekonať domáceho brankára!

41
    Tvrdú prízemnú strelu vyslal z diaľky Filip Kostić, ale Rune Jarstein nemusel zasahovať. Lopta smerovala mimo priestor brány.

40
    Hostia v závere prvého polčasu zvyšujú svoju aktivitu, ale chýba tomu väčšia presnosť v prihrávkach.

39
    Dajči Kamada vyslal veľmi nepresný center do vápna, ktorý nikoho nenašiel.

38
    Proti pravidlám sa previnil Jordan Torunarigha a hostia budú zahrávať štandardnú situáciu z nebezpečnej pozície.

37
    Center od rohovej zástavky a najvyššie vyskočil Dedryck Boyata, ktorý poslal loptu ďaleko od brány Herthy Berlín.

36
    Krásne sólo do šestnástky predviedol Dominik Kohr a vybojoval pre svoj tím aspoň rohový kop.

35
    Hra nám opäť začala plynúť a pri lopte sú domáci futbalisti.

34
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Per Ciljan Skjelbred, prichádza Lazar Samardžič.

32
    Zdravotné problémy hlási Per Ciljan Skjelbred a v akcii musí byť aj lekársky tím Herthy.

31
    Frankfurt má loptu vo svojej moci a pomalou rozohrávkou sa snaží dostať bližšie k bráne Herthy.

30
    Polhodina hry je za nami a domáci zaslúžene vyhrávajú. Hosťom zatiaľ kombinácia príliš nevychádza.

29
    Aktívny Vedad Ibišević nemôže pokračovať v hre, pretože stál v momente prihrávky v ofsajde.

28
    Prudká lopta do vápna domáceho tímu a Peter Pekarík s vypätím všetkých síl dokázal v sklze zabrániť nebezpečenstvu.

27
    Marko Grujić sa snažil presadiť na pravej strane, ale pomohol si rukami a hlavný rozhodca píska faul.

26
    Hostia sa dostali po dlhej dobe k lopte a snažia sa upokojiť hru. Po pár prihrávkach však o loptu prišli a do ofenzívu môžu ísť tak domáci futbalisti.

25
    Vladimír Darida od rohovej zástavky nenašiel žiadneho spoluhráča a hostia sa dokázali oslobodiť.

24
    Hertha po strelenom góle pokračuje v tlaku a hostia odvracajú iba na rohový kop.

23
    Hertha dala gól! Gól strelil KRZYSZTOF PIĄTEK.
    Domáci otvárajú skóre! Krzysztof Piątek sa dostal v pokutovom území k odrazenej lopte a predral sa cez troch brániacich hráčov až pred brankára Trappa. Pozrel sa kde stojí domáci brankár a nekompromisne poslal loptu do siete!

21
    Výborný center na pravú stranu, odkiaľ Dedryck Boyata poslal loptu do vápna. Tá našla úplne voľného Ibiševiča, ten však prestrelil bránu! Napokon sa píska ofsajd.

20
    Hertha Berlín bude zahrávať štandardnú situáciu zo strednej vzdialenosti. Brankár Frankfurtu si už stavia múr.

19
    V akcii opäť Vedad Ibišević, keď sa snažil vystreliť spoza šestnástky. Obetavo sa mi vrhol pod nohy Lucas Torró a zablokoval strelecký pokus.

18
    Vedad Ibišević sa dokázal presadiť cez obranu Frankfurtu, ale loptu si zle spracoval a nakoniec o ňu prišiel. Zdalo sa, že si pomohol faulom, ale hlavný rozhodca mlčí.

17
    Ďalší faul domáceho tímu a hlavný rozhodca by si už mal na ihrisku urobiť poriadok.

16
    Bas Dost a Jordan Torunarigha sú podľa všetkého v poriadku a budú môcť pokračovať. Od úvodu sa hrá veľmi tvrdo.

15
    Vladimír Darida odkopol loptu mimo hraciu plochu. Niekoľko tvrdých zákrokov má za následok zranenia na oboch stranách.

14
    Tesne vedľa! Filip Kostić poslal loptu ľavačkou krásne ponad múr, ale jeho strela mierila tesne nad bránu. Lopta ešte pohladila vrchnú sieť domácej brány.

13
    Hostia budú zahrávať štandardnú situáciu z hranice vápna. Loptu si postavil Filip Kostić.

12
    Danny da Costa poslal prudký center z pravej strany, ale našiel len dobre pripraveného Petra Pekaríka, ktorý hlavou poslal loptu do bezpečia.

11
    Hostia získali loptu a mohli vyraziť do rýchleho brejku, ale Djibril Sow sa pošmykol a loptu stratil. Súhra zatiaľ škrípe na oboch stranách.

10
    Hertha v posledných okamihoch drží loptu na svojich kopačkách, ale hostia výborne bránia.

9
    Vladimír Darida si zbiehal na dlhý pas za obranu, ale hosťujúci obranca stihol hlavou odohrať loptu a pomohol si malou domov.

8
    Domáci sa prvý raz usadili na polovici súpera a kombinujú v okolí šestnástky Frankfurtu.

7
    Hra musí byť na okamih prerušená, pretože tvrdý zákrok si vyžiadal ošetrenie. Bas Dost je už však na nohách a zdá sa, že v stretnutí bude môcť pokračovať.

6
    Žltú kartu dostáva Dedryck Boyata (Hertha BSC).

5
    Už tretí nedovolený zákrok na strane domácich po pár odohraných minútach. Domáci by mali krotiť svoju agresivitu.

4
    Prvý náznak príležitosti! Krásny center do vápna a Danny da Costa zakončuje hlavou. Hlavička však nemá potrebnú razanciu a Rune Jarstein schoval loptu vo svojich rukaviciach.

3
    Opatrný úvod z oboch strán. Domáci sa snažia napádať rozohrávku hostí, ale Vladimír Darida sa dopustil faulu.

2
    Domáci sa previnili proti pravidlám a ich ofenzívna akcia skončila po hvizde rozhodcu.

1

Hertha BSC: Jarstein – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt – Maier, Skjelbred, Grujić, Darida – K. Piątek, Ibišević (C).
    Náhradníci: Smarsch – Dardai, Samardžič, Stark, Esswein, Lukebakio, Ngankam, Klünter, Cunha.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, N'Dicka – D. da Costa, Kohr, Torró, Kostić – Sow, Kamada – Dost.
    Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, André Silva, Chandler, Ilsanker, Gaćinović, A. Touré, Durm, Hinteregger..

Prvý vzájomný duel v tejto sezóne sa skončil nerozhodne 2:2. Uvidíme, kto bude úspešnejší v tomto zápase. Sledujte ho s nami!

Hertha naposledy tesne podľahla Dortmundu, keď jediným gólom rozhodol o víťazstve Borussie Emre Can. Tím z hlavného mesta má ešte teoretickú šancu na pohárovú miestenku, stráca však sedem bodov. Frankfurt v poslednom zápase trochu prekvapivo prehral doma s Mainzom. Na svojom konte má o tri body menej ako Hertha a nachádza sa v pokojnom strede tabuľky. Cez týždeň vypadol aj z nemeckého pohára, keď ho v semifinále vyradil Bayern Mníchov.

Vitajte pri sledovaní nemeckej Bundesligy! Futbal sa po pandémii pomaly vracia opäť na scénu. V 31.kole privíta Hertha Berlín na svojom štadióne Eintracht Frankfurt. Hrať sa bude samozrejme bez divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.