Brémy – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Union Berlín – Schalke 1:1 (kon.) | Augsburg – Kolín nad Rýnom 1:1 (kon.)
Werder Brémy
0:1 (0:0)
VfL Wolfsburg
Nedeľa 07.06.2020, 13:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 30. kolo

Druhý polčas tohto stretnutia už presný zásah priniesol, bolo to ale až v 82. minúte, keď o tesnom víťazstve hostí rozhodol svojim gólom Weghorst. Dianie v druhom polčase nebola však nijak zaujímavé, Wolfsburg si v závere predsa len dokázal vytvoriť väčší tlak a tak si domov povezie tri body, ktoré ho dostanú na 6. miesto (kvalifikácia o Európsku ligu). Brémy si boj o zotrvanie v súťaži skomplikovali.

30. kolo nemeckej Bundesligy dnes ešte pokračuje dvoma stretnutiami, aj z nich nájdete náš online textový prenos. V tejto chvíli vám už ďalujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu. (15:26:29)

90+5

90+3
    Hostia ešte dokázali naopak zaútočiť, ale prízemný center pred bránu domácich dostala defenzíva Werderu do bezpečia.

90+2
    Zatiaľ však žiadny výrazný tlak domácich neprichádza. Už len málo delí Wolfsburg od zisku troch bodov.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!

90
    Tento útok domáci potiahli až do pokutového územia súpera, ale loptu včas do bezpečia odkopol brankár Casteels.

89
    Riadny hrací čas tohto stretnutia sa už čoskoro naplní. Určite sa však dá ešte očakávať prípadný nadstavený čas.

88
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Maximilian Arnold, prichádza Josuha Guilavogui.

88
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Jérôme Roussillon, prichádza Marcel Tisserand.

87
    Aj tréner domáceho celku ešte burcuje svojich zverencov, aby sa pokúsili útočiť aj naďalej. Brémy bojuje o záchranu a tak predsa len aj ten jeden bod z tohto zápasu by bol dobrý.

86
    Brémy to ešte pochopiteľne nevzdávajú a pokúšajú sa sústrediť zvyšok svojich síl do útoku. Wolfsburg ihneď vysoko dostupuje súperovu rozohrávku.

85
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Juja Osako, prichádza Davie Selke.

85
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Davy Klaassen, prichádza Nick Woltemade.

83
    Je to teda ťažká situácia pre domáci celok, ktorý už veľa času na prípadné vyrovnanie nemá. Uvidíme, či z toho ešte bude dráma až do záverečného hvizdu.

82
    VfL Wolfsburg dal gól!
    Tak sme sa predsa len dočkali gólu v tomto zápase! Domáci teraz prepadli v strede poľa, kde trocha zbytočne stratili loptu, následne sa zrodil rýchly brejk, pred bránou súpera si na presný center úspešne vyskočil WOUT WEGHORST a loptu upratal do siete – 0:1!

82
    Dostali sme sa do samotnej záverečnej časti tohto stretnutia. Aj naďalej je to bez gólov na oboch stranách, čo obom celkom vzhľadom na ich situáciu v tabuľke nevyhovuje.

81
    Teraz mali domáci aj kus šťastia! Wolfsburg zahrával priamy kop, ale všetky strelecké pokusy z vnútra pokutového územia boli zblokované a posledná strela v podaní Schlagere opečiatkovala brvno!

80
    Žltú kartu dostáva Leonardo Bittencourt (Werder Brémy).

79
    Celá snaha domácich sa opäť končí len nepresnou prihrávkou, ktorá smerovala k brankárovi Casteelsovi.

77
    Brémy kombinujú na útočnej polovici, ale len veľmi ťažko sa domáci presadzujú cez obranu súpera.

76
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Josh Sargent, prichádza Leonardo Bittencourt.

75
    Toto bola len ďalšia veľmi nepresná strela z veľkej vzdialenosti a postarali sa o ňu domáci futbalisti.

73
    Stále neprichádza ten potrebný impulz. Ak to takto pôjde ďalej, gólov sa veru v tomto zápase nedočkáme a dôjde určite k spravodlivej deľbe bodov.

72
    Nepresná prihrávka domáceho celku len doputovala k brankárovi Casteelsovi, ten sa snaží rýchlo založiť útočný výpad svojho tímu.

70
    Necelých 20 minúto stáva do konca tohto stretnutia. Stále netrpezlivo čakáme na úvodný presný zásah, ale dnes je finálna fáza slabou stránkou aktérov tohto zápasu.

69
    Rýchly brejk hostí takisto žiadny úspech neslávil a brankár Pavlenka rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.

68
    K realizácii spomínaného priameho kopu sa postavil Augustinsson, ale jeho priama strela na bránu bola nepresná a brankár Casteels nemusel vôbec zasahovať.

67
    Žltú kartu dostáva Kevin Mbabu (VfL Wolfsburg).

67
    Faul tesne pred pokutovým územím hosťujúceho celku a Brémy získavajú možnosť zahrávať veľmi zaujímavý priamy kop.

66
    Ani domácim nevyšiel teraz rýchly protiútok, prízemný center na hranicu pokutového územia končí len u futbalistov Wolfsburgu.

65
    Wolfsburg po nedovolenom zákroku zahrával priamy kop z nádejnej pozície, ale center bol až moc pretiahnutý a nič zaujímavého neponúkol.

64
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Admir Mehmedi, prichádza Daniel Ginczek.

63
    Pokus o rýchly útočný výpad hostí nebol úspešný a tak len odovzdali loptu späť domácemu tímu. Žiadne výraznejšie oživenie hry v druhom polčase stále neprichádza.

62
    Celá útočná snaha domácich končí len nedovoleným zákrokom a tak sa lopta presúva na kopačky hosťujúceho celku.

61
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Philipp Bargfrede, prichádza Fin Bartels.

61
    Rohový kop domácich odvrátila defenzíva Wolfsburgu do bezpečia. Brémy však ostávajú pri lopte a operujú na polovici súpera.

60
    Hodina z tohto stretnutia na Weserstadion je už minulosťou. Aj naďalej čakáme na úvodný presný zásah tohto stretnutia. Medzičasom sa v dejisku stretnutia spustil hustý dážď.

59
    Center z priameho kopu až do pokutového územia si hostia postrážili a už vyvážajú loptu do bezpečia.

58
    Žltú kartu dostáva Marin Pongračić (VfL Wolfsburg).

57
    Brémy sa dostávajú k lopte a snažia sa o ďalší prechod na polovicu súpera. Wolfsburg sa sťahuje späť pred svoje pokutové územie.

56
    Obdobnú situácie sme potom videli aj na druhej strane. Koncovka oboch celkov dnes teda stále úspešná nie je, uvidíme, kedy príde v druhom polčase aj niečo zaujímavejšie.

54
    Žltú kartu dostáva Xaver Schlager (VfL Wolfsburg).

53
    Dlhšie okupovanie pokutového územia hostí sa skončilo len nepresnou hlavičkou Bargfredeho. Brankár Casteels tak uvedie loptu späť do hry svojim výkopom.

52
    Brémy sa už presúvajú na polovicu súpera a snažia sa nájsť recept na prekonanie defenzívy Wolfsburgu.

51
    Domáci aj naďalej držia loptu na svojich kopačkách, ale nedarí sa im v prechode na útočnú polovicu. Zatiaľ to teda vyzerá, že gólové hody to v tomto stretnutí nebudú.

50
    Hosťom nevyšla rozohrávka priameho kopu a tak svoju kombináciu už rozbieha domáci celok.

49
    Žltú kartu dostáva Josh Sargent (Werder Brémy).

49
    Dusno teraz bolo ale pred bránou domácich, kde v krátkom slede smerovali dva nebezpečné center, ale oba dokázala defenzíva Werderu odvrátiť do bezpečia.

48
    Wolfsburg pri prechode do útoku stratil loptu a tak tu bol ďalší rýchly brejk domácich. Ten je však zakončí len nepresnou prihrávkou.

47
    Po rýchlom útočnom výpade domácich smeroval prízemný center pred bránu Wolfsburgu, ale tam sa ho zmocnil brankár Casteels.

46
    Na Weserstadion sa už rozbehol druhý polčas, ani jeden z trénerov nespravil do druhého dejstva žiadnu zmenu v zostave, výkop patril domácim futbalistom.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Skončilo sa úvodné dejstvo tohto stretnutia, ktoré veľa zaujímavého neponúklo, oba tímy mali nejaké tie zaujímavejšie momenty, ale oba celky podržali brankári. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 14:32.

45+1

45
    V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!

45
    Žltú kartu dostáva Davy Klaassen (Werder Brémy).

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa už čoskoro naplní. Uvidíme, či sa ešte bude aj niečo nadstavovať. K videniu bol ešte priamy kop domácich, lopta ale končí len u brankára Casteelsa.

43
    To sa však nepodarilo a tak sú už pri lopte domáci. Už to teda vyzerá, že na presné záshy si budeme musieť počkať až do druhého polčasu.

42
    Wolfsburg momentálne pri lopte a kombinuje na svojej polovici. Snaží sa o postupné založenie útoku.

41
    Dianie v prvom polčase už pokračuje ďalej, ostáva necelých päť minút do polčasovej prestávky. Dočkáme sa ešte presného zásahu v úvodnom dejstve?

40
    Vyzeralo to, že jeden z hostí zasiahol loptu v pokutovom území rukou, ale penalta nariadená nebola. Hra je momentálne prerušená kvôli ošetrovaniu Mehmediho.

39
    Gebre Selassie výborne vpadol aj s loptou do pokutového územia hostí, jeho následný prízemný center bol zblokovaný na hranicu pokutového územia a potom už prišlo len nepresné zakončenie domácich.

38
    Brémy sa pokusili o založenie rýchleho útočného výpady, ale hostia ho zastavili aj za cenu faulu v okolí stredového kruhu.

37
    Nepresné zakončenie hostí spoza pokutového územia, nasledovať bude len odkop od Pavlenkovej brány.

36
    Pri lopte je momentálne domáci celok, ktorý sa snaží o postupný prechod na polovicu súpera. Wolfsburg však teraz výborne obsadzuje stred poľa.

35
    Opäť sa postupne útočné výpady rozbiehajú na oboch stranách, ale defenzívy pracujú aj naďalej rovnako úspešne.

34
    Centrovaná lopta sa dostala len do rukavíc brankára Pavlenku a ten ju už rýchlo rozohráva na svojich spoluhráčov.

33
    Je tu nedovolený zákrok zo strany domáceho celku a tak hostia získavajú priamy kop na útočnej polovici.

32
    Po ňom prišiel len nepresný pokus hlavou od Veljkovića, Casteels sa chystá k rozohrávke lopty od svojej brány.

31
    Toto bol výborný prechod domácich do útoku, Osako si nabehol za obranu súpera a následne spoza pokutového územia vyslal tvrdú strelu! Brankár Casteels si na svoje konto pripísal výborný zákrok a nasledovať bude rohový kop.

30
    Polhodina zo stretnutia na Weserstadion je už minulosťou. Aj naďalej čakáme na úvodný presný zásah, zatiaľ ani jeden z celkov nemal vyslovene gólovú šancu.

29
    Ofsajd hostí a loptu späť do hry uvedie brankár domáceho výberu Pavlenka.

28
    Následne sme mali možnosť vidieť celkom peknú kombináciu hosťujúceho celku, po ktorej prišla strela spoza pokutového územia a po jej zblokovaní tak Wolfsburg získava ešte rohový kop.

27
    Toto bola len nepresná prihrávka hosťujúceho celku za postranú čiaru, Brémy tak rozohrávajú loptu zo svojej polovice ihriska.

26
    Z prebiehajúceho tlaku však domáci nič nevyťažili a už je pri lopte Wolfsburg. Hostia sa ale snažia skôr o postupný prechod na polovicu súpera.

25
    Brémy zrejme táto situácia nakopla a aj naďalej domáci ostávajú pri lopte a snažia a už usadiť na polovici súpera. Snáď sa to konečne začne poriadne celé rozbiehať.

24
    Teraz však hostia mali veľké šťastie, že táto situácia neskončila gólom! Sargent predviedol skvelý nábeh do pokutového územia, ale jeho nebezpečný strelecký pokus odvrátila obrana do bezpečia!

23
    Nebezpečne vyzerajúci prízemný center do pokutového územia si domáci celok postrážil, Wolfsburg aj naďalej ostáva operovať na polovici súpera.

22
    Polovica z úvodného dejstva je už minulosťou, zatiaľ stále čakáme na prvý gólový zápis. Viacej z hry majú v posledných chvíľach hostia, ale k žiadnej vyloženej šanci to nevedie.

21
    Následne sa lopta predsa len dostala až do pokutového územia, ale tam sa hostia opäť prezentovali len útočným faulom.

20
    Teraz tu je nedovolený zákrok domáceho celku a tak hostia získavajú priamy kop na polovici súpera. Nejedná sa však o žiadnu nebezpečnú pozíciu.

19
    Toto bol len ďalší útočný faul hosťujúceho celku, brankár Pavlenka dlhým výkopom hľadá svojich spoluhráčov na polovici súpera.

18
    Zakrátko sa však hostia opäť dostávajú k lopte a pokúšajú sa zo svojej polovice ihriska založiť ďalšiu útočnú akciu. Defenzíva domácich však úspešne vzdoruje.

17
    Útočné snažanie hosťujúceho celku sa teraz končí, nedovoleným zákrokom sa previnil Brooks. Brémy tak rozohráva loptu zo svojej polovice ihriska.

16
    Wolfsburg momentálne kombinuje len na svojej polovici ihriska, ďalej sa nemôže dostať. Uvidíme, kedy sa dočkáme ďalšej zaujímavejšej situácie, ktorá prinesie potrebné oživenie do tejto hry.

15
    Ten už nič zaujímavého nepriniesol, hostia sú však aj naďalej pri lopte a snažia sa o založenie ďalšej útočnej akcie. Aj naďalej však platí, že súper vysoko napáda rozohrávku.

14
    Poriadny vietor pred bránou domácich teraz spravil Brooks, ktorý vyslal nebezpečnú prihrávku až pred samotného Pavlenku, pred ním zasiahlo jeho defenzíva a Wolfsburg tak ešte získava rohový kop.

13
    Toto bola prvá vážnejšia situácia v tomto zápase! Weghorst zachytil zlú rozohrávku súpera a postupoval aj s loptou na brankára Casteelsa, ktorého sa následne snažil obhodiť, ale jeho zakončenie bolo slabé a Pavlenka si pripisuje úspešný zákrok!

13
    Zatiaľ sme len svedkami veľmi nepresných streleckých pokusov zo strednej vzdialenosti. Po jednom z nich bude loptu od svojej brány rozohrávať brankár Casteels.

12
    Domáci majú teraz problémy opustiť svoju polovicu ihriska, aj keď je lopta na ich kopačkách. Aj naďalej tak z oboch strán vidíme vysoké dostupovanie súperovej rozohrávky.

11
    Toto bol nevydarený center od hosťujúceho celku, loptu si prebral Pavlenka a už ju aj rozohráva na svojich spoluhráčov. Wolfsburg sa snaží obsadiť stred poľa.

10
    Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia uplynula, zatiaľ čakáme na prvú vážnejšiu situáciu na jednej či druhej strane. Hra je však vyrovnaná, oba tímy chcú hrať útočne.

9
    Oba celky sa po zisku lopty snažia hrať aktívne smerom dopredu a zakladať tak časté útočné výpady. Momentálne sú pri lopte hostia, ale ďalej ako za stred poľa sa nedostávajú.

8
    Zakrátko sme boli opäť svedkami rohového kopu domácich, ale center pred bránu súpera dokázala defenzíva hostí odvrátiť do bezpečia. Brémy ešte môžu operovať na polovici súpera.

7
    Wolfsburg pokryl aj tento center od rohovej zástavky a už sa snaží rýchlo presunúť do útoku. Okamžite však čelí zo strany domáceho celku vysokému napádaniu.

6
    Po rýchlom protiútoku získali domáci svoj prvý rohový kop v tomto zápase. K centru od rohovej zástavky sa dostal Selassie, jeho strelecký pokus bol zblokovaný a Brémy si rohový kop zopakuje.

5
    Opäť sledujeme útočnú snahu hosťujúceho celku, ktorý sa snaží presadiť po kraji ihriska. Werder sa tak musel stiahnuť na svoju polovicu ihriska a čeliť tlaku zo strany súpera.

4
    Prvýkrát sa v útoku už snažil presadiť aj domáci celok, ale Roussillon bol na kraji obrany úspešný a napokon z toho bude len odkop od Casteelsovej brány.

3
    Ďalší útok favorita tohto zápasu zastavuje postraný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd. Pavlenka už stihol rozohrať loptu na svojich spoluhráčov.

2
    Pokus o rýchly útočný výpad hosťom nevyšiel, ale Wolfsburg je aj naďalej pri lopte a snaží sa zo svojej polovice ihriska založiť útok.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril hosťujúcemu celku, ktorý odohrá toto stretnutie v modrých dresoch. Domáci nastupujú na zápas v zelenom.

1

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom futbalu! Dnes sa troma zápasmi uzavrie 30. kolo nemeckej Bundesligy. Od 13:30 sa uskutoční stretnutie na Weserstadion, kde domáci Werder Brémy privíta Wolfsburg. Domáci futbalisti stále bojujú o záchranu v súťažú, hostia naopak o kvalifikáciu v Európskej lige. Body tak potrebujú oba celky a my teda verme, že uvidíme kvalitné stretnutie. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa opäť prihlásime.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Vogt, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Bargfrede, Klaassen, Augustinsson – Sargent, Osako

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Brooks, Pongračić, Roussillon – Arnold, X. Schlager – Brekalo, Mehmedi, Joao Victor – Weghorst

Rozhodca: Bibiana Steinhausová – Markus Häcker, Marcel Unger

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 30. kola nemeckej Bundesligy. V ňom sa proti sebe postavia mužstvá Werder Brémy a VfL Wolfsburg. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 13:30.

Nemecká Bundesliga pokračuje po vynútenej prestávke 30. kolom. Aj s týmto zápasom sa ich ešte odohrá päť a nie je o všetkom stále rozhodnuté. Weserstadion bude hostiť stretnutie tímov z opačných častí tabuľky.

Werder Brémy:
    Domáci celok je namočený v záchranárskych prácah, aktuálne mu patrí len 25 bodov a to stačí na predposledné miesto. Brémy na prípadnú baráž strácajú 3 body a na 15. miesto strácajú 6 bodov. Po prestávke Brémy zaznamenali v troch kolách všetky tri možné výledky.

VfL Wolfsburg:
    Hosťujúci celok má iné starosti. Na svojom konte má 42 bodov a stále je v hre o Európsku ligu. Práve na 6. miesto stráca len jeden bod, takže ak v tomto zápase uspeje tak naň pôjde s náskokom dvoch bodov. Po prestávke hostia zaznamenali jednu výhru a dve prehry.

Postavenie v tabuľke favorizuje hostí, ale oba tímy majú o čo hrať a potrebujú stále zbierať body. Verme, že tak uvidíme kvalitné stretnutie, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.