Norimberk – Bochum 0:0 (kon.) | Kiel – Bielefeld 1:2 (kon.) | Sandhausen – Hannover 3:1 (kon.)
Karlsruher SC – St. Pauli 1:1 (kon.)
Kieler SV Holstein 1900
1:2 (0:1)
DSC Arminia Bielefeld
cz Sobota 30.05.2020, 13:00 • Holstein-Stadion (Kiel) • 2. nemecká Bundesliga

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dne. (14:59:34)

Fauly: 17:10

Zápas je u konce a z vítězství se nakonec přeci jen raduje Bielefeld, který vyhrál na hřišti Kielu 2:1. První poločas jasně patřil právě Arminii, která si vytvořila několik šancí a jednu z nich proměnil ve 23. minutě po sklepnutí Klose Jonathan Clauss. Druhý poločas ale domácí výrazně zvedli kvalitu své hry a už v 51. minutě se dočkali vyrovnání, když se prosadil Alexander Mühling. Závěr duelu byl vyrovnaný a otevřený na obě strany a když už se zdálo, že se obě mužstva rozejdou smírně, došlo na rozhodující branku zápasu, když se v nastaveném čase hlavou prosadil po Hartelově centru střídající Sven Schipplock. Kiel už poté neměl čas na odpověď.

90+4

90+4
    Domácí se dostali ještě do jednoho zakončení, ale to bylo nepřesné.

90+4
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Marcel Hartel, přichází Fabian Kunze.
    90+2. Sven SCHIPPLOCK - 1:2

90+2
    Bielefeld právě vstřelil branku!
    Velká radost na straně hostů, kteří se v nastaveném čase vrací do vedení 2:1! Skvělý centr z pravé strany narýsoval Hartel a na zadní tyči našel střídajícího SVENA SCHIPPLOCKA. A ten se hlavou nemýlil, poslal míč do sítě. Asistence: Marcel Hartel.

90+2
    Aleksandar Ignjovski zazdil nadějnou akci Kielu velmi nepřesnou přihrávkou, a tak se nyní zase dostávají ke slovu hosté.

90+1
    Andreas Voglsammer si pomohl ve vápně rukama, píská se mu útočný faul.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Jonas Meffert, přichází Dominik Schmidt.

89
    Kiel měl prostor na rychlý brejk, který po rychlém zaseknutí zakončil Fabian Reese. Trefil však přesně Ortegův prostor.

88
    Reinhold Yabo podklouzl a tím pádem omylem nepříjemně fauloval skluzem Prietla.

87
    Míč po zásahu Klose propadl až do prostoru zadní tyče, ale tam nebyli nikdo z domácích, jen brankář Arminie Stefan Ortega.

86
    Rohový kop budou naopak na druhé straně zahrávat domácí.

85
    Prostor na zakončení si našel vrchní kanonýr Bielefeldu Fabian Klos, ale branku neohrozil a ke svému údivu nevybojoval ani rohový kop.

83
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Nils Seufert, přichází Sven Schipplock.
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Emmanuel Iyoha, přichází Lion Lauberbach.
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Alexander Mühling, přichází Aleksandar Ignjovski.

83
    Po rohovém kopu chtěl zevnitř vápna pálit Emmanuel Iyoha, ale míč mu utekl.

82
    Do vápna Arminie letěl centr z rohového kopu a domácí si ho zopakují.

81
    Domácí směřovali centre ze standardní situace na přední tyč, poradil si s tím brankář Arminie Stefan Ortega.

80
    Amos Pieper zezadu postrčil oběma rukama Saliha Özcana, to je jasný faul.

79
    Za obranu Kielu se snažil dostat Reinhold Yabo, ale dlouhý míč nakonec uzmuli obránci Kielu.

78
    Na druhé straně centreoval z levé strany Reese, ale nepřesně.

77
    Klos hledal z pravé strany přízemním centrem střídajícího Yaba, ale blíž měl k tomu míči brankář Gelios.

76
    Andreas Voglsammer se nedokázal na levé straně uvolnit k centru a vybojoval jen autové vhazování.

74
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Reinhold Yabo.
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Finn Porath.

73
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Cebio Soukou, přichází Andreas Voglsammer.

73
    Ortega udělal chybu v rozehrávce a k míči se dostal Iyoha. Ale nestihl rychle zakončit a Ortega se dokázal vrátit do branky a bylo po problémech.

72
    Po rohovém kole pálil z voleje zpoza vápna Marcel Hartel, ale jeho pokus obrana Kielu zablokovala.

71
    Obě mužstva stále myslí na tři body a ne jen držení remízy, takže nás zřejmě čeká velmi zajímavých posledních dvacet minut zápasu.

70
    Na druhé straně se mohl prosadit zase Fabian Klos, ale toho pro změnu skvěle vychytal Ioannis Gelios.

69
    Obrovskou šanci měl po centru z pravé strany Emmanuel Iyoha, ale z blízka napálil pouze tyč!

67
    Na Ortegu mířila střela z dálky, se kterou si v pohodě poradil.

65
    Do zakončení ze střední vzdálenosti se dostal Nils Seufert, ale domácí jeho ránu zablokovali.

64
    Žlutou kartu dostává domácí Jonas Meffert za dohrání Hartela.

63
    Stefan Thesker nakopl míč dopředu na hrot na Če-songa, ten ale těžký míč v tísni nezpracoval.

61
    Emmanuel Iyoha našel přihrávkou pod sebe Mefferta, ale tomu střela vůbec nesedla.

60
    Clauss nedokázal zpracovat těžkou přihrávku vzduchem a míč mu utekl do autu.

59
    Píská se ofsajd, ve kterém se ocitl Cebio Soukou.

58
    Hosté se nyní snaží trochu uklidnit hru, přeci jen ve druhém poločase pouští Kiel do až příliš mnoha šancí.
    56. Reese trefil tyč!

56
    Mühling centroval na bližší tyč, s čím si hosté poradili. Ale pak ještě pálil Fabian Reese, který málem k asistenci přidal i gól, ale proti byla branková konstrukce, kterou trefil i s přispěním zákroku Ortegy.

56
    Johannes van den Bergh hledal před brankou centrem ze strany Özcana. Bude z toho nakonec rohový kop pro Kiel.

55
    Začátek druhého poločasu je zatím velice výživný. Padl už i gól a obě mužstva se soustředí hlavně na hru směrem dopředu.

53
    I Če-song šel do souboje tělem, ale zároveň použil i ruce, takže to byl faul.

52
    O rychlou odpověď se na druhé straně pokusil stoper Bielefeldu Amos Pieper, který vypálil z velké dálky a s jeho prudkou střelou měl Gelios práci.
    51. Alexander MÜHLING - 1:1

51
    Kiel právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají na 1:1! Střídající Reese se hned po šesti minutách na hřišti skvěle předvedl, když po rychlé kličce našel přesným centrem z levé strany ALEXANDERA MÜHLINGA. Ten pak hlavičkou ke vzdálenější tyči překonal Ortegu. Asistence: Fabian Reese.

50
    Střelou z dálky zkusil štěstí hostující Nils Seufert, ale nemířil mezi tři tyče.

49
    Tentokrát na zemi zůstávají hned dva hráči a jsou to Phil Neumann a Cebio Soukou, kteří se srazili.

47
    Fabian Klos schytal hned za úvod druhé půle docela ostrý zákrok a je mírně otřesený.

46
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází David Atanga, přichází Fabian Reese.

46

Druhý poločas začne přibližně v 14:02.

První poločas je za námi, viděli jsme celkem zajímavý a rychlý fotbal, zejména ze strany favorizované Arminie. Ta až na úvodních pět minut zápasu jasně vládla a tvořila si velké množství šancí. V 18. minutě ještě Gelios nebezpečnou Hartelovu střelu skvěle vyrazil, ale na pokus Jonathana Clausse o pět minut později už byl i on krátký.

45+2

45+2
    Následně ještě pálil Salih Özcan, ale jeho pokus byl zablokovaný.

45+1
    Domácí vymysleli zajímavý centr z levé strany, ale I Če-song se do zakončení nedostal.

45+1
    Nastavovat se bude jen jedna minuta.

45
    Do zakončení hlavou se dostal Nilsson, ale přesný nebyl.

45
    Arminia má ještě jedu standardní situaci z pravé strany.
    45. Tvrdá rána Clausse.

45
    Bielefeld se dostal do ještě jedné zajímavé akce. Dost prostoru se otevřel před Claussem a střelec první branky zápasu vypálil. Ale jen vyprášil rukavice Geliose.

44
    Nielsson znovu výborně pracoval v obraně a nechal se fauloval I Če-songem.

43
    Ve vápně byl nejvýš hostující obránce Joakim Nilsson a odvrátil míč.

42
    Salih Özcan si dobrým pohybem vynutil faul a standardu si na druhé straně vyzkouší také domácí. Žlutou artu dokonce dostává Manuel Prietl. Ten si tedy v příští zápase nezahraje.

41
    Bránění standardek zatím Kielu vychází, což se teď znovu potvrdilo.

40
    David Atanga se musel vrátit do obrany a zaskočit za van den Bergha, ale pomohl si faulem, takže bude Arminia zahrávat zajímavou standardní situaci z pravé strany.

39
    Kiel přeci jen v závěru poločasu mírně ožívá. Po levé straně se dostal do vápna Salih Özcan, ale následně ani nevystřelil ani neodcentroval.

38
    Až mimo trávník byl vytlačen Fabian Klos a nepříjemně se narazil o tvrdý povrch.

37
    Rohový kop však Salih Özcan poslal jen přesně do rukou brnakáře Ortegy, který byl jinak dosud téměř bez práce.

37
    Kiel si vybojoval po jedné rychlejší přihrávce svůj první rohový kop.

36
    Kiel se snaží postupným útokem dostat blíž k brance Arminie, ale je to velice pomalé, hosté se stihli včas zatáhnout.

34
    Arminia už zase vládne středu pole a hráči Kielu jen běhají bez míče.

33
    Stefan Thesker v souboji s Hartelem hodně zbytečně přitvrdil a zasáhl ho nepříjemně šlapákem.

30
    Havert hledal ostrým centrem z pravé strany ve vápně opět Klose, ale ten se k míči v tomto případě nedostal.

29
    Slabší chvilku si vybral brankář Kieleru Gelios, jehož rozehrávka skončila v autu.

28
    V obraně Kielu výborně zapracoval Stefan Thesker, který vystoupil před Klose a nepustil na něj dlouhý míč za obranu.

27
    David Atanga se chtěl prodrat dopředu, ale přitom fauloval loktem Cédrica Brunnera.

25
    Arminia vede naprosto zaslouženě, protože je od začátku lepším týmem a šancí i standardek už měla několik.
    23. Jonathan CLAUSS - 0:1

23
    Klos ukázal, že dokáže nejen střílet góly, ale také je krásně připravovat. Výborně zpracoval dlouhý míč a poté našel přesnou přihrávkou pod sebe volného JONATHANA CLAUSSE. Ten pak svou tečovanou střelou překonal Geliose. Asistence: Fabian Klos.

22
    Hartel byl faulovaný a Arminia zahrávala standardní situaci. Na zadní tyči si na centr do vápna naběhl Klos, ale z blízka Geliose nepřekonal.

21
    Po dobré přihrávce od Kloseho se ke střele dostal Nils Seufert, ale levačkou pálil příliš vysoko.

19
    Kiel znovu odvrátil centr Bielefeldu letící od rohového praporku.
    18. Hartel pěkně pálil.

18
    Tentokrát už Marcel Hartel mířil přesně pod břevno, ale Ioannis Gelios dokázal parádním zákrokem míč zvednout nad branku.

17
    Do další šance se dostal z druhé vlny dobíhající Marcel Hartel, ale jeho střela byla pro změnu nepřesná.

15
    Po pár sekundách se ale hosté přeci jen dostali do velké šance. Na dlouhý míč za obranu si naběhl Klos, ale nedokázal překonat Geliose, který předvedl skvělý zákrok.

14
    I napotřetí se však Kiel dokázal celkem bez problému ubránit.

14
    Hosté pomalu přebírají kontrolu nad dějem hry a mají další rohový kop.

13
    Po rohovém kopu zůstal na zemi ležet Stefan Thesker, který se se soupeřem nepříjemně střetl v hlavičkovém souboji.

12
    I dalšímu rohovému kopu se domácí ubránili, dokázali odvrátit centr směřující na bližší tyč.

9
    Rohovému kopu se domácí ubránili. Pak ještě z dálky vypálil kapitán hostů Fabian Klos, ale branku netrefil.

8
    Hra už se přesunula na opačnou stranu a Arminia bude zahrávat první rohový kop zápasu.

7
    David Atanga odcentroval z levé strany a na zakončení už se chystal I Če-song. Nakonec se k němu však nedostal.

5
    Domácí jsou v úvodu utkání zatím aktivnějším týmem, ale žádnou šanci si ještě nevytvořili.

3
    Ve středovém kruhu se dopustil faulu Nils Seufert a rozehrávat tak budou domácí.

1
    Utkání odstartovalo, obě mužstva se zatím nikam neženou.

1

Kieler SV Holstein 1900: Gelios – Neumann, Wahl (C), Thesker, van den Bergh – Meffert – Mühling, I Če-song – S. Özcan, Iyoha, Atanga.
    Náhradníci: Reimann – Baku, Dehm, Ignjovski, Lauberbach, Porath, Reese, Young-Jae, Schmidt.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Hartherz – Prietl – Seufert, Hartel – Clauss, Klos (C), Soukou.
    Náhradníci: Linnér – Behrendt, Kunze, Lucoqui, Salger, Schipplock, Voglsammer, Weihrauch, Yabo.

Rozhodčí: Ittrich – Unger, Zielsdorf.

Vzájemné zápasy

První ligové vzájemné střetnutí z této sezony dopadlo lépe pro Bielefeld, který doma zvítězil 2:1. Bielefeld vyhrál tři poslední utkání proti Kielu. Kiel však Bielefeld porazil dvakrát ze tří domácích utkání.

Bielefeld se také v posledních letech pohybuje v nižších soutěžích, do 2. Bundesligy postoupil v sezoně 2014/15 a v minulé sezoně obsadil 7. místo. Aktuální sezonu má Arminia rozjetou ještě lépe a dokonce může doufat, že se v příští sezoně poprvé od sestupového ročníku 2008/09. Klub totiž vede s 53 body tabulku a na barážovou příčku má náskok už sedmi bodů. Po restartu zatím Arminia odehrála dva duely a oba remizovala, naposledy 0:0 na hřišti Hamburku. Venku Bielefeld zatím v této sezoně v lize odehrál 14 utkání s bilancí osmi výher, pěti remíz a jediné porážky.

Kiel je průměrným německým druholigovým celkem, který se ještě nikdy nepodíval do nejvyšší soutěže, aktuálně se pohybuje od svého postupu od sezony 2017/18 ve 1. Bundeslize. V Kielu jasně vládne házená a fotbal je zde trochu v ústraní. Aktuální sezona ale fotbalovému Kielu velmi pěkně vychází, klub je se 38 body na sedmém místě tabulky. Na baráž o sestup má náskok devíti bodů, na baráž o postup má ztrátu bodů osm. Od restartu soutěže má Kiel na kontě po jedné remíze, výhře i prohře, naposledy prohrál 1:2 na hřišti Bochumi. Doma zatím Kiel v této sezoně v lize odehrál 13 utkání s bilancí čtyř výher, pěti remíz a čtyř porážek. Jediné domácí utkání po restartu Kiel vyhrál překvapivě 3:2 nad Stuttgartem.

Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 29. kola 2. Bundesligy mezi týmy Kieler SV Holstein 1900 a DSC Arminia Bielefeld. Zápas se odehraje na Holstein-Stadionu v Kielu a bude se hrát bez diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Petr Sumbal

Góly: 51. Mühling – 23. Clauss, 90+2. Schipplock

Karty:   64. Meffert (KIE) – 42. Prietl (BIE)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 8:12. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:10.
    Kieler SV Holstein 1900: Gelios – Neumann, Wahl (C), Thesker, van den Bergh – Meffert (90. Schmidt) – Mühling (83. Ignjovski), I Če-song (74. Porath) – S. Özcan, Iyoha (83. Lauberbach), Atanga (46. Reese).

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Hartherz – Prietl – Seufert (83. Schipplock), Hartel (90+4. Kunze) – Clauss (74. Yabo), Klos (C), Soukou (73. Voglsammer).

Rozhodca: Ittrich – Unger, Zielsdorf