cz Štvrtok 21.05.2020, 18:00 • CSC Neman, Grodno • Bieloruská Vysšaja Liga

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:52:51)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 11:4. Rohy: 5:5.

Je konec! FK Neman Hrodna předvedl fantastický obrat a zvítězil tak nad FC Torpedo Žodino 3:1. Už v 10. minutě jsme se dočkali úvodní branky, kterou vstřelil hostující hráč Jusov. Posléze ovšem byl domácí tým jasně lepším celkem a nakonec se mu podařilo srovnat, když se ve 43. minutě trefil Rassadkin. Také ve druhé půli byl domácí celek lepší a to potvrdil v 69. minutě gólem z penalty Žukovskij. Nakonec vše ztvrdil v 89. minutě Marušič a Neman se dostal ze sestupového pásma.

90+4

90+3
    Následný rohový kop ale nepřinesl nic nebezpečného a následovat tak bude odkop od domácí svatyně.

90+2
    Hosté to zkusili po levé straně a následně přišel centr z pravého křídla, který odvrátil obránce do zámezí.

90+1
    Torpedo se sice snaží něco vymyslet, ale dát dva góly je skoro nereálné.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
    89. Zoran MARUŠIČ - 3:1

89
    Neman Hrodna právě vstřelila branku!
    Hotové, vyřízené! Domácí celek jde do vedení 3:1 a tři body tak zůstanou doma! Domácí hráč poslal skvělý přízemní centr z levé strany do vápna, kde se ze souboje dvou hráčů dostal balón až na volného ZORANA MARUŠIČE a ten neměl problém zakončit do zcela odkryté brány. Asistence: Raman Vegerja.

89
    Ovšem následně přišla ztráta míče a také brejk Nemanu, který byl zakončen sraženou střelou.

88
    Torpedo získalo autové vhazování na pravé straně a snaží se tak procpat do zakončení.

87
    A znovu je domácí hráč na lopatkách a hra je tak na malou chvíli pozastavená.

86
    Střídání v týmu FK Neman Hrodna: ze hřiště odchází Kadimjan, přichází Leško.

85
    Nyní je hra přerušená, protože domácí hráč zůstal po souboji se soupeřem ležet na hrací ploše.

84
    Útok po levém křídle domácího celku nepřinesl nic velkého, ale ani následný brejk Torpeda nedopadl podle představ.

83
    Střídání v týmu FC Torpedo Žodino: ze hřiště odchází Gorbačik, přichází Leonovič.

82
    Málem to bylo už 3:1, ale rána Cebelina skončila pouze vedle brány soupeře.

81
    Sudí nyní vytahuje žluté karty jako na běžícím páse a dalším potrestaným je Vegerja, ale také Lipe Veloso

80
    Kadimjan se dopustil nedovoleného zákroku a uviděl kartu žluté barvy.

78
    Domácí mužstvo opět drží míč na svých kopačkách a pomalou kombinací chce projít blíž ke svatyni soupeře.

77
    Hosté sice získali standardní situaci, ale následný centr si domácí obrana bez problémů pohlídala.

76
    Žlutou kartu dostává Vasiljev (FK Neman Hrodna).

75
    Kadimjan zkoušel zakončení technicky na zadní tyč, ale jeho pokus skvěle vyrazil Sjamuk!

74
    Balón se ocitl mimo hrací plochu a Neman Hrodna tak bude pokračovat autovým vhazováním.

72
    Střídání v týmu FK Neman Hrodna: ze hřiště odchází Žukovskij, přichází Vegerja.

71
    Nyní přišel faul domácího hráče a Torpedo tak získalo volný kop z levé strany.
    69. Valerij ŽUKOVSKIJ - 2:1

69
    Domácí mužstvo otáčí vývoj tohoto utkání a jde do vedení 2:1! K pokutovému kopu se postavil VALERIJ ŽUKOVSKIJ, který zakončil k levé tyči, kde si na balón sáhl gólman Samjuk, ale nedokázal jej vyrazit mimo tři tyče!
    68. Penaltový faul hostujícího hráče.

68
    Byla nařízena penalta pro Neman Hrodna! Domácí hráč se snažil zakončit hlavou, ovšem byl zfaulován. Míč se nakonec odrazil od břevna a posléze jej vystřelil do prázdné branky další hráč, ale sudí tento gól neuznal a ukázal na pokutová puntík!

66
    Hostující gólman Sjamuk dokázal vychytat gólové zakončení Marušiče, který se snažil prostrčit míč mezi nohy! Stav je tak nadále nerozhodný!

65
    Následně byl k vidění protiútok Nemanu Hrodna, ale zakončení z voleje nebylo přesné ani silné a rovněž zamířilo vedle svatyně.

64
    Gorbačik se skvěle prodral z pravé strany a odcentroval, ale míč odvrátila obrana soupeře bez nějakých problémů.

63
    Ovšem následná střela ze standardní situace se vůbec nepovedla a skončil hodně vedle brány Sjamuka.

62
    Další nebezpečná šance ze strany domácích, kteří získali přímý kop z nějakých třiadvaceti metrů.

60
    Střídání v týmu FC Torpedo Žodino: ze hřiště odchází Jusov, přichází Žurnevič.

60
    Hodina hry je u svého konce a stav mezi Neman Hrodna a Torpédem Žodino je i nadále 1:1.

59
    Střídání v týmu FK Neman Hrodna: ze hřiště odchází Rassadkin, přichází Jablonskij.

57
    Ovšem po centru do vápna přišel faul ze strany hostů.

56
    Druhá polovina tohoto utkání nám toho zatím moc nepřináší, ale to se možná změní nyní, neboť Torpedo získalo rohový kop.

54
    Domácí celek zkoušel projít dopředu z levé strany, ale nepřesné zpracování celou akci zhatilo.

53
    Jakimov v přerušené hře uviděl za předešlý faul kartu žluté barvy.

52
    Torpedo se snaží něco vymyslet, ale to se zatím příliš nedaří.

50
    Žukovskij si chtěl vymodlit faul na polovině soupeře, ale sudí opět nechal hru pokračovat a dnes domácímu kapitánovi příliš nepomáhá.

49
    Ovšem přímý kop byl rozehrán nakrátko a následná střela skončila v prvním blokujícím hráči.

48
    Na hranici pokutového území se hostující hráč dopustil faulu a Neman Hrodna tak získal skvělou standardní situaci.

47
    Už se zdálo, že se Cabelin dostane do šance, ale nakonec se odpískal pouze ofsajd.

46
    Střídání v týmu FC Torpedo Žodino: ze hřiště odchází Alisejko, přichází Antilevskij.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

První poločas je u svého konce a Neman Hrodna hraje s Torpedem Žodino smírně 1:1. Už v 10. minutě jsme se dočkali úvodní branky, kterou vstřelil hostující hráč Jusov. Posléze ovšem byl domácí tým jasně lepším celkem a nakonec se mu podařilo srovnat, když se ve 43. minutě trefil Rassadkin.

45+1

45+1
    Opět se domácí dostali ke střele, ale ta skončila pouze v boční síti.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44
    A málem šel Neman Hrodna do vedení, neboť Sjamukovi vypadl míč po nebezpečné střele.
    43. Gleb RASSADKIN - 1:1

43
    Těsně před poločasovou přestávkou máme srovnáno na 1:1! Kadimjan z pravé strany fantastický lobem našel na zadní tyči naběhnutého GLEBA RASSADKINA, jenž hlavou zakončil k levé tyči. Asistence: Gegam Kadimjan.

42
    Gólman Samjuk si poradil s centrem ze strany, který vzal do svých rukou.

40
    Kadimjan přes sebe nenechal projít Gorbačika a Topredo Žodino tak má k dispozici autové vhazování.

39
    Ovšem hra je opět přerušena, neboť se domácí borec provinil dalším faulem ve středu hrací plochy.

37
    Hosté zatím bez problémů odolávají tlaku domácího mužstva.

36
    Žukovski natáhl z dvaceti metrů, ale jeho tvrdá rána orazítkovala horní tyč hostující svatyně!

34
    S rohovým kopem si hostující obrana poradila a odkopla balón do bezpečí.

33
    Domácí celek vybojoval rohový kop z pravé strany, který bude zahrávat jejich kapitán.

31
    Po delší době se dopředu dostali hosté, ale Lipe Veloso neudržel balón u svých kopaček.

30
    Je za námi půl hodina hry a Torpedo Žodino zatím vede na půdě Nemanu Hrodna 1:0. Čeká nás ovšem ještě hodina hry a stát se může vše.

28
    Tentokrát už je hra pozastavená a to po faulu domácího hráče. Neman Hrodna tak zvyšuje tlak, ale také agresivitu.

27
    Další sporná situace, tentokrát dokonce uvnitř pokutového území, ale ani nyní se neozvala píšťalka arbitra.

25
    Nyní byli domácí hráči nazlobení na sudího, neboť šel Žukovski k zemi a rozhodčí to nevyhodnotil jako faul.

23
    Po standardní situaci ještě přišel centr z pravé strany a následné zakončení hlavou, ovšem to šlo opět mimo bránu.

22
    Opět se na hrací ploše přitvrdilo ze strany hostujícího celku a následuje tak volný kop Hrodna.

20
    Marušič se dral za obránce a také vystřelil, ale jeho pokus v pádu letěl pouze do boční sítě.

19
    Po vstřelené brance je Neman Hrodna mnohem aktivnějším týmem a stále chce rychle srovnat z jejich strany špatný stav utkání.

17
    Fantastický obranný zákrok předvedl domácí obránce, který skluzem odebral míč soupeři uvnitř svého vápna.

16
    A standardní situace domácího celku nebyla vůbec špatná, ovšem signál těsně nevyšel a Sjamuk se tak postará o odkop od své brány.

15
    Posléze se právě Neman Hrodna pokoušel něco vymyslet, ovšem Ramos se dopustil faulu a následuje tak přímý kop.

14
    Hosté ale přišli o míč při snaze se dostat ke střele.

13
    Nyní získalo Žodino autové vhazování na polovině soupeře a bude se snažit něco vymyslet po pravém křídle.

11
    Domácí sice chtěli rychle odpovědět, ale pokus z dálky neměl šanci na úspěch. Gólman Sjamuk tak pouze kontroloval jak míč letí vedle jeho svatyně.
    10. Dmitrij JUSOV - 0:1

10
    Žodino právě vstřelilo branku!
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, po které jde Torpedo do vedení! DMITRIJ JUSOV se dostal ke skákavému míči uvnitř vápna, se kterým se nemazlil a vypálil přesně k levé tyči. Asistence: Vitalij Justinov.

7
    Opět byl k vidění střelecký pokus z nohy domácího hráče, ale ten skončil opět jen vedle hostující svatyně.

5
    No a málem jsme se dočkali první branky tohoto utkání, když se po centru dostal do zakončení hlavou Žukovskij, ale jeho pokus skončil těsně vedle pravé tyče!

4
    Neman Hrodna se opět dostalo dopředu a získalo další rohový kop z levé strany.

3
    Po faulu hráče domácího mužstva tak bude u balónu Torpedo, jenž tak získalo míč ve středu hrací plochy.

2
    Domácí celek sice získal rohový kop z levé strany, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného a u míče tak bude Torpedo.

1

FK Neman Hrodna: Dudar – Kadimjan, Legčilin, Marušič, Rassadkin, Šlabaševič, Stojkovič, Cabelin, Vasiljev, Jakimov, Žukovski (C)

FC Torpedo Žodino: Sjamuk – Alisejko, Gorbačik (C), Kaplenko, Nikolajevič, Ramos, Štěpanov, Justinov, Lipe Veloso, Jašin, Jusov
    Náhradníci: Kozlov – Antilevskij, Leonovič, Levickij, Pavljukovec, Premudrov, Ščerbo, Žurnevič

Rozhodčí: Chistov – Pranovič, Ignatjuk.

Neman Hrodna se aktuálně nachází na 14. místě s 8 body. Momentálně tak je na sestupové pozici. Torpedo Žodino je na tom mnohem lépe, neboť jej najdeme na 2. pozici s 18 body.

V 10. kole běloruské Vysšaja ligy se proti sobě utkají týmy FK Neman Hrodna a FC Torpedo Žodino. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na půdě Žodina, kde se zrodila remíza 1:1. Dnes se bude bojovat na stadionu Nemanu Hrodna. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Raška

Góly: 43. Rassadkin (Kadimjan), 69. Žukovskij (pen.), 89. Marušič (Vegerja) – 10. Jusov (Justinov)

Karty:   53. Jakimov (NMN), 76. Vasiljev (NMN), 80. Kadimjan (NMN), 81. Vegerja (NMN) – 81. Lipe Veloso (TBZ)

Neman Grodno: Dudar – Kadimjan (86. Leško), Legčilin, Marušič, Rassadkin (59. Jablonskij), Šlabaševič, Stojkovič, Cabelin, Vasiljev, Jakimov, Žukovskij (C) (72. Vegerja)
    Náhradníci: Kurganski – Ivanov, Chvalko, Leško, Muračev, Paševič, Šigajbajev, Vegerja, Jablonskij

FC Torpedo Žodino: Sjamuk – Alisejko (46. Antilevskij), Gorbačik (C) (83. Leonovič), Kaplenko, Nikolajevič, Ramos, Štěpanov, Justinov, Lipe Veloso, Jašin, Jusov (60. Žurnevič)

Rozhodca: Chistov – Pranovič, Ignatjuk