koniec po penal. (2:3)
AC Miláno
3:3 (3:0)
Liverpool FC
cz Sobota 21.03.2020, 14:00 • Atatürkův olympijský stadion (Istanbul) • Liga mistrů 2004/05 • Finále

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (17:04:26)
    Pokračující oslavy vítězů

Ještě týmové foto vítězů a oslavy pokračují.
    Steven Gerrard zvedl pohár pro vítěze

Steven Gerrard zvedl pohár nad hlavu a Liverpool FC slaví.
    Stříbrné medaile pro AC Milán

Stříbrné medaile si přebírají hráči poraženého AC Milán.

ŠEVČENKO

5. séria
    2:3
    Ševčenko mířil na prostředek, což byla chyba. Dudek sice mířil na stranu, ale dokázal ještě dát ruku na střed a ukončit tento zápas.
    ŠMICER

4. séria
    2:3
    Český záložník si s tím poradil parádně. Dida šel na druhou stranu a míč skončil v síti.
    KAKÁ

4. séria
    2:2
    Kaká míč v klidu poslal vzduchem metr od středu branky.
    RIISE

3. séria
    1:2
    Riise sice mířil přímo k tyčce. Dida ale směr vystihl a míč vyrazil.
    TOMASSON

3. séria
    1:2
    Tomasson si vzal rychlý rozeběh také. Mířil na pravačku polského brankáře, který letěl na druhou stranu.
    CISSÉ

2. séria
    0:2
    Cissé si vzal hodně rychlý rozeběh a jako jediný poslal míč po levici brankáře, což znamenalo branku.
    PIRLO

2. séria
    0:1
    Parádní zákrok polského brankáře. Pirlo mířil po jeho pravici po zemi a Polák ho vychytal.
    HAMANN

1. séria
    0:1
    Hamann mířil také na pravici brankáře, míč lehce přizvedl, takže ani trefená strana Didovi nestačila.
    SERGINHO

1. séria
    0:0
    Serginho se snažil mířit na pravici brankáře a nahoru, ale branku překopl.

Střílení penalt začíná.

Penaltové drama začne za chvilku. Bude to nervy drásající souboj, tak pojďme na něho.

Prodloužení je u konce a vítěze Ligy mistrů pro rok 2005 určí až penaltová loterie.

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

120+1
    Nakonec střílel Riise, ale jeho dělovka skončila jen na těle soupeře.

120+1
    Šmicer za vápnem faulován Maldinim. Přímý kop pro Liverpool, ale hlavně uteče další čas.

120
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

119
    Cafú centroval z pravé strany do vápna. Našel Xabiho Alonsa, který míč odkopl pryč.

118
    Na přední tyčku centroval Pirlo. Jeho centr našel jen Carraghera, který odhlavičkoval pryč.

118
    Roh pro AC.

117
    V jednoznačné aktivitě pokračuje AC Milán. Neustálé centry dopředu a snaha o útočnou hru. Liverpool jen odkopává míče na neúspěšného Cissého.

116
    Další liverpoolský míč letěl dopředu na Cissého. Ten však v ofsajdu a hned se píská.

116
    Míč do vápna centroval Costa. Jeho centr letěl na přední tyčku, kde ho do bezpečí odhlavičkoval Hamann.

115
    Roh pro Milán.

115
    Pirlo se náramně uvolnil od levé lajny a šel do vápna, před šestnáctkou ho ještě povalil Hamann.

114
    Gerrard nyní centroval dopředu pro Cissého. Ten si míč našel, ale na branku poslal jen slabou hlavičku. Žádný problém pro Didu.

114
    Liverpool už zjevně hraje na penalty. Gerrard třeba před malou chvílí mohl jít dopředu, ale raději hru otočil až k Dudkovi.

113
    Míč do vápna centroval Costa. Jeho centr nebyl přesný a míč se vykroutil mimo hřiště.

113
    Roh pro AC Milán.

112
    Carragher se mezi tím s bolestivou grimasou vrací do hry.

112
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Gattuso, přichází Costa.

111
    Problém pro Carraghera, který v bolestech je na hrací ploše. Zřejmě problém s třísly.

111
    Cissé měl míč na polovině soupeře. Neměl sílu jít přes soupeře, tak jen vystřelil z velké dálky. Trefil jen střed branky.

110
    Ševčenko si chtěl na vápně narazit s Pirlem, ale druhý jmenovaný nahrá hodně nepřesně.

110
    Tentokrát centroval od praporku Gerrard, ale jeho centr na zadní tyčku úspěch neslavil.

109
    Po Šmicerově centru zakončoval za vápnem Hamann, který trefil soupeře a následuje další roh.

108
    Roh pro Liverpool.

107
    Gerrard posílal podél lajny pas pro Cissého. Ten na Nestu v rychlostním souboji neměl.

107
    Pirlo ztratil míč na středu hrací plochy, a tak hrát může anglický tým.

106
    Na míči je italský tým, který kombinuje na polovině hřiště.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Druhý poločas prodloužení bude hned pokračovat, žádná velká přestávka.

První poločas prodloužení je u konce a branku nenabídl. Aktivnější byl rozhodně celek z Itálie, který se snažil útočit. Liverpool hlavně bránil a doufal v rychlé brejky, tak uvidíme, co nám přinese druhý poločas prodloužení.

105+1
    První prodloužení skončilo.

105+1
    Šmicer se vrací na trávník.

105+1
    Gattuso ze středu hřiště centroval do pravé lajny nepřesně.

105+1

105
    Vladimír Šmicer leží na trávníku a má křeč. To je hodně nepříjemné pro Liverpool, protože má dostřídáno a čeká nás ještě 15 minut.

104
    Z rohu centroval do vápna Pirlo. Jeho nepřesný centr zkrotil v rukavicích Dudek.

104
    Roh pro italský klub.

103
    Serginho se uvolnil na levé straně a centroval do vápna. Centr mu zablokoval vracející se Gerrard.

103
    García dostal míč na pravou stranu hřiště, ale už mu chybějí síly, takže míč si vzal pro sebe soupeř.

102
    Cafú centroval do vápna z pravé strany, jenže nikoho nenašel a bude z toho aut pro Angličany.

101
    Maldiniho centr z levé strany podskočil Traoré, takže míč měl na noze Tommason, který byl překvapen a mířil vedle.

100
    Po delší době dostal míč dopředu Cissé, ale jen fauloval Nestu.

100
    Serginho narýsoval parádní kolmici dopředu pro Tommasona, ten si ale nepohlídl ofsajd, takže sám na brankáře jít nemohl.

99
    AC v klidu kombinuje na polovině soupeře, čeká na nějakou dírku v obraně soupeře, která ale nepřišla.

98
    Garragher posílal pas podél pravé lajny, který nikoho nenašel a míč skončil až v brankáře.

97
    Serginho dostal míč na levou stranu, snažil se obejít Gerrarda, který na jeho kličku neskočil.

96
    Kaká lobem našel na pravé straně Cafúa, ten pokračovat nemohl, byl v ofsajdu.

96
    Z levé strany centroval do vápna Maldini. Míč našel ve vápně hlavu Carraghera.

95
    Dlouhý nákop do vápna dostal Cissé, ten zakončovat nemohl, protože mu byl odpískán ofsajd.

95
    Do míče se opřel Pirlo a přímo se snažil ohrozit branku. Rána však mířila hodně vysoko nad klec.

94
    Hyypiä srazil k zemi soupeře. Přímý kop pro AC.

94
    Dudkův odkop mířil dopředu na Cissého, který se nacházel v ofsajdu.

93
    Gattuso z hloubi pole centroval dopředu. Jeho přetažený pokus končil v Dudka.

93
    Z pravé strany centroval do vápna Šmicer. Jeho centr našel jen hlavu Nesty.

92
    Za hranici vápna se ke střele dostal Pirlo, ale jeho rána mířila hodně nad branku.

91
    AC aktivnější v úvodu. Kaká centroval z levé strany do vápna na Tomassona. Míč ale útočníka o kousek minul.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 15:56.

Konec základní hrací doby. Bude se prodlužovat. Liverpool prohrával o poločase už o tři branky. Prosadili se však Gerrard, Šmicer a z penalty Xabi Alonso. Velká zklamání rozhodně pro milánský tým, který ale dojem může napravit v prodloužení, které začne již za chvilku.

90+2
    Druhý poločas skončil.

90+2
    Gerrard odkopával až od vlastní branky a našel na půlce Garcíu. Ten míč zpracoval jen pro soupeře.

90+2
    Cissé hlavičkou hledal vepředu Šmicera, ale ten v rychlostním souboji na soupeře neměl.

90+1
    Na Garcíu mířil míč po pravé straně. Španěl na něho ale nestačil a skonči v autu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Začíná poslední minuta základní hrací doby a u míče je Dudek.

89
    Pirlo centroval míč do vápna a našel na středu Stama. Ten hlavičkoval asi metr vedle branky.

88

88
    Riise našel na hranici vápna Garcíu. Ten zády k brance zpracoval míč jen pro soupeře.

87
    Cissé se snažil také projít podél lajny. Jenže se nepodíval, že je tam trojice soupeřů.

87
    Serginho se snažil protáhnout kolem levé lajny. Tam ale byl Šmicer, který ho dál nepustil a ještě mu sebral míč.

86
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Seedorf, přichází Serginho.

85
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Baroš, přichází Cissé.
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Crespo, přichází Tomasson.

84
    Do liverpoolské kombinace se zapojil i Dudek a červení opravdu nikam neženou.

83
    Liverpool kombinuje na polovině hřiště, oba týmy už jakoby čekaly na prodloužení.

82
    Traoré od levé lajny centroval dopředu. Nikoho v červeném tam nenašel a jen odevzdal míč.

82
    Cafú si na pravé straně obhodil Riiseho, pak ale mu v cestě stála závora jménem Traoré, která míč získala.

81
    Žlutou kartu dostává Baroš (Liverpool FC).

81
    Za dalším míčem se hnal Baroš, ale nezískal ho a jen předvedl další faul.

80
    Gerrard centem z vlastní poloviny našel ve vápně Garcíu, ten si míč zpracoval, ale úplně to asi nečekal a míč si vzal Dida.

79
    Baroš dostal další vysoký míč zády k brance, český hráč si pomohl rukou, což rozhodčí viděl a odpískal.

78
    Z velké dálky centroval do vápna Maldini. Jeho centr pravačkou byl hodně nepřesný a trefil jen Dudka.

77
    Dlouhý nákop Milánských mířil na Ševčenka. Ten míči zpracoval jen do autu.

76
    Žlutou kartu dostává Carragher (Liverpool FC).

76
    García se vyhnul na středu dvěma soupeřům a centroval do vápna. Baroš však byl úplně mimo a centr skončil v rukavicích brankáře.

75
    Carragher nakopával dlouhý míč dopředu na Baroše, ten v souboji s Nestou prohrál.

74
    Šmicer se dostal z pravé strany na střed a otevřel se mu prostor, tak vystřelil. Jeho rána skončila hodně nad brankou Didy.

73
    García dostal míč do vápna, utekl mu a pak si musel pomoci faulem, což rozhodčí viděl.

73
    Seedorf ukázal u lajny hodně tvrdý atak na Gerrarda. Anglický záložník se drží za kotníky.

72
    Liverpool kombinuje v klidu na polovině hřiště.

71
    Baroš sklepl na středu míč pro Gerrarda, který z třiceti metrů střílel. Jeho tvrdá rána skončila hodně vysoko nad brankou.

71
    Kaká centroval z levé strany do vápna, kde Dudek udělal hrubku a míč se dostal na nohu Crespa. Ten mířil k tyčce prázdné branky, kde se ale nacházel liverpoolský Traoré.

70
    Riise na levé straně hřiště zastavil brejk soupeře faulem, takže italský klub bude pokračovat.

69
    García se snažil kličkovat na středu hřiště, ale nevšiml si na levé straně stojícího Riiseho. Ten byl úplně sám.

69
    Chvilka na uklidnění. Na míči je Liverpool a hraje na polovině hřiště.

68
    Cafú našel ve vápně Crespa, toho ale zezadu dokázal odtlačit Hyypiä.

67
    Gattuso centroval do lajny pro Seedorfa. Míč byl moc dlouhý a Seedorf ho na hřišti nestihl.

67
    Baroš si připsal další útočný faul, když poslal k zemi PIrla.

66
    Seedorf se snažil ze středu hřiště najít na lajně Maldiniho, nahrávku mu dal moc dlouhou a míč poslal mimo hrací plochu.

66
    Carragher fauloval Crespa na polovině hřiště, míč pro AC Milán.

65
    Pirla z hloubky hřiště našel parádně Ševčenka ve vápně. Ukrajinec ale byl mezi třemi soupeři a ti ho míče zbavili.

64
    Maldini se snažil projít po levé straně, ale přes Šmicera cesta nevedla.

63
    Gerrard dostal míč na hranici vápna a pálil. Jeho dělovka levou nohou mířila na střed branky a Dida nadvakrát chytal.

63
    Za vápnem se míč vykulil pro Seedorfa, který pálil na branku. Míč mu trochu sjel a skončil metr vedle branky Dudka.

62
    Dlouhý nákop mířil dopředu na Baroše, který ale stál v ofsajdu.
    61. ALONSO - 3:3

61
    Liverpool právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Ještě před pár minutami nemyslitelné, ale teď realita. K penaltě se postavil XABI ALONSO a míč mířil po pravici brankáře. Dida jeho pokus vyrazil, ale liverpoolský hráč míč z dorážky poslal pod víko.

60
    Ještě diskuse. Penalty ale bude.
    59. Penaltový zákrok

59
    Byla nařízena penalta. Milan Baroš narazil míč do vápna pro Gerrard, toho před brankou atakoval Gattuso, jinak by šel Angličan sám na branku.

58
    Liverpool v klidu kombinuje na polovině hřiště a hned jim fotbal připadá zajímavější.

58
    Gerrard centroval do vápna. Jeho centr ale odvrátil jeden z milánských obránců.

57
    56. ŠMICER - 3:2

56
    A je to drama. VLADIMÍR ŠMICER dostal míč za vápnem od Dietmara Hamanna a vypálil. Jeho dělovka skončila přímo na zadní tyčce milánské branky a bylo sníženo.

55
    Baroš dostal míč do vápna a snažil se zakončovat. Byl však v ofsajdu.

55
    Liverpool je najednou na nohou a snaží se jít dopředu.
    54. GERRARD - 3:1

54
    Liverpool dramatizuje. John Arne Riise centroval z levé strany do vápna, jednou trefil soupeře, ale druhým centrem už našel STEVENA GERRARDA, který hlavou poslal míč přímo na zadní tyčku.

53
    Od praporku centroval do vápna Pirlo, jenže našel jen Hamanna, a ten míč poslal pryč.
    52. Přímý kop Ševčenka

52
    Z přímého kopu pálil Ševčenko. Rána to byla hodně tvrdá, ale nikterak umístěná, takže roh pro italský tým.

51
    Traoré udělal hrubku při rozehrávce a soupeř šel tři na dva. Zastavil to až Hyppiä. Přímý kop pro AC z nějakých 25 metrů.

50
    Z hodně velké dálky se do míče opřel Alonso. Jeho přízemní pokus branku o kousek netrefil.

50
    Gerrard z levé strany vápna dvakrát centroval do středu vápna, ale v obou případech trefil soupeře.

49
    Pirlo od praporku centroval na střed vápna, kde se nejvýš dostal Riise a odhlavičkoval míč do bezpečí.

48
    Cafú dostal míč na pravou stranu od Gattusa a hned centroval do vápna. Dudek jen vyrazil na roh.

48
    Baroš dostal míč na střed hřiště a chtěl ho přenechat Gerrardovi. Ten s tím vůbec nepočítal.

47
    Xabi Alonso se snažil z velké hloubky hřiště najít středem někoho vepředu. Našel však jen Gattusa.

46
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Finnan, přichází Hamann.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:00.

Hodně nepříjemný poločas zažil v Istanbulu anglický velkoklub, když inkasoval hned třikrát. Hned v první minutě se, po přímém kopu Pirla, prosadil Maldini. V 39. minutě se po brejku prosadil Crespo. Ten samý hráč dal branku i o pět minut později, kdy ho parádně našel z hloubi pole Kaká. Liverpool rozhodně nebyl o tolik horším týmem, ale v druhém poločase bude muset hodně zabrat, aby měl alespoň naději.

45+1

45+1
    Cafú sice nasadil jesle Riisemu, ale míč se odrazil jen na kopačku Gerrarda.

45+1

45
    K míči se postavil Gerrard a centroval do vápna. Jeho centr však nikoho v červeném nenašel.

45
    Přímý kop z pravé strany pro Reds.
    44. CRESPO - 3:0

44
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Už je to o tři branky. Kaká dostal míč na vlastní polovině na střed a z kroku poslal přenádhernou průnikovku dopředu. Tam míč skončil přímo na pravačce HERNÁNA CRESPA. Ten míč jen lehce dloubl nad brankáře a šel se radovat.

43
    Publikum vytváří parádní fotbalovou atmosféru. Na míči italský tým.

42
    Po dalším centru do vápna se v souboji utkal Baroše se Stamem. Vše skončilo rukou, kterou zahrál evidentně Baroš.

42
    Dlouhý nákop mířil dopředu na Riiseho. Toho přehlavičkoval v souboji Stam.

41
    Z pravé strany hřiště se snažil Cafú centrovat do vápna. Jeho centr našel Gattusa, který se nacházel v ofsajdu.

40
    Traoré se snažil z levé strany nahrávat do vápna. Jeho nepřesná nahrávka skončila mimo hřiště.
    39. CRESPO - 2:0

39
    Už je to o dvě branky. Kaká po rychlém brejku našel na pravé straně Andreje Ševčenka, ten už mohl střílet z rohu vápna, ale ještě nahrál do lepší pozice pro HERNÁNA CRESPA. Ten už prázdnou branku v klidu trefil.

38
    Pirlo na levé straně uvolnil Crespa, který se dostal ke střele na branku, poté mu rozhodčí odpískal ofsajd.

38
    Další nahrávkou chtěl udělat zmatek v obraně soupeře Pirlo, trefil však jen Finnana.

37
    Xabi Alonso ze středu hřiště snažil po zemi najít Baroše. Před něho se postavil Nesta a zkušeně míč odebral.

36
    Baroš našel na hranici vápna Luise Garcíu, který z voleje pálil. Míč úplně netrefil a poslal ho vedle branky.

36
    Kaká hledal skulinkou v obraně nabíhajícího Ševčenka. Hráz postavil skluzem Carraghem.

35
    K Pirslovi se odrazil míč na střed hřiště a Ital hned posílal kolmici dopředu. Trefil však jen stojícího Hyypiu.

35
    Dudka neposlechla rozehrávka, když Traorého minul o hodně.

34
    Kaká se zmocnil míče a postupoval středem hřiště vpřed. Stopku mu vystavil parádním skluzem Carragher.

33
    Za vápnem se k míči dostal Luis García a pálil. Jeho rána z voleje skončila hodně nad brankou.

33
    V posledních sekundách je na míči Liverpool. Kombinuje v blízkosti vlastního vápna.

32
    Pro míč si dozadu přišel Pirlo a hledal ve vápně Ševčenka. Míč sice letěl do vápna, tam si pro míč došel Dudek.

32
    AC Milán se zmocnil míče a znovu se nikam nežene.

31
    Presink Liverpool nepovedený, hrát bude Milán.

30
    Ševčenko ze středu nepřesně nahrával do lajny, takže hrát bude Liverpool.
    29. Neuznaná branka AC

29
    Ševčenka našel na levé straně parádně Kaká a ukrajinský střelec poslal míč na zadní tyčku. Míč už byl v brance, ale rozhodčí zvedl praporek, takže branka neplatí.

28
    Gerrard se dopustil útočného faulu, hrát bude italský klub.

28
    Šmicer hledal podél postranní čáry Baroše, ten ale udělal jen jen aut pro anglický celek.

27
    Luis García získal míč na středu hřiště a hned nakopával vpřed pro Baroše. Ten si míč nedokázal převzít.

26
    Stam našel dlouhým nákopem za obranou Crespa, který si nepohlídal ofsajd a hned je pískáno.

26
    Ševčenko si snažil narazit na středu s Pirlem, druhý jmenovaný udělal chybu, a tak je míč v autu.

25
    Stoper Stam se snažil vyvést míč dopředu, proti přesile jít nechtěl, tak hru otočil dozadu.

24
    Riise hledal na hrotu Baroše, který ale stál v ofsajdu.

24
    Gattuso našel na pravé straně rozeběhnutého Cafúa, ten si snažil narazit na střed, ale nahrál hodně nepřesně.

23
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Kewell, přichází Šmicer.

22
    Podle záběrů za postranní čáru to vypadá, že Kewella nahradí na hřišti český hráč Vladimír Šmicer.

22
    Po jednom z odkopů se k míči za obranou dostal Crespo, ale rozhodčí mu správně odmával ofsajd.

21
    Nyní aktivnější Liverpool, soupeř jen odkopává míče na kopačky anglického celku.

21
    Riise dostal míč na levou stranu a okamžitě centroval do vápna. Tam na zadní tyčce čekal Baroš, který ale na míč nedosáhl.

20
    Zdravotní potíže má zřejmě Kewell, který už byl i ošetřován.

20
    Xabi Alonso dostal trochu prostoru na středu hřiště, a tak centroval míč do vápna. Tam byl nejvýš Dida a míč ukryl do rukavic.

19
    Seedorf z poloviny hřiště posílal vysoký centr do lajny pro Ševčenka, ten nebyl v ofsajdu, ale na míč o kousek nedosáhl.

18
    Kewell dostal míč na střed hřiště a snažil se něco vymyslet. Jeho nepřesná nahrávka na Baroše ale skončila jen na kopačkách soupeře.

17
    Riise centroval z levé strany do vápna. Nadýchaný centr mířil na střed šestnáctky, kde na míč o kousek nedosáhl Baroš.

17
    Liverpool v klidu kombinuje na vlastní polovině hřiště.

16
    Riise se znovu snažil uvolnit na levé straně hřiště, ale přes Gattusa to měl extra těžké a o míč přišel.

16
    Kewell dostal míč do vápna a hned se snažil zakončit. Trefil však jen prvního soupeře.
    15. Šance Crespa

15
    Od praporku centroval Seedorf, který našel na přední tyčce Crespa. Crespo hlavičkoval přímo k tyčce branky, kde ale vyhlavičkoval jasný gól Traoré.

14
    Následuje roh pro AC Milán.

14
    Gattuso až z poloviny hřiště centroval dopředu pro Ševčenka. Ten ale byl v ofsajdu, takže v akci nemohl pokračovat.

13
    Seedorf z hloubi pole centroval do vápna. Pas to byla ale nepřesný a Carragher odkopl do bezpečí.

12
    Na levé straně hřiště se snažil dopředu protáhnout Riise, jenže si dal míč daleko od nohy, čehož plně využil Cafú.

11
    Ševčenko se na levé straně hřiště snažil obelstít obránce, to se mu nepovedlo a otočil hru dozadu.

11
    Riise hledal na hrotu Baroše, ten však upadl, takže míč putoval jen k Didovi.

10
    Gattuso zkusil vystřelit z nějakých 35 metrů. Jeho rána trefila jen soupeře před ním.

9
    Milán kombinuje na útočné polovině, ale nemůže najít nějakou mezeru v liverpoolské obraně.

8
    Gerrard si vzal míč a centroval do vápna. Snažil se najít Kewella, ale to se mu nepovedlo a míč poslal do zámezí.

8
    Baroš zatažený za dres a končí na zemi. Přímý kop pro Liverpool.

7
    Rozehrával Pirlo a centroval do vápna. Tam míč dokonce spadl na zem, ale nakonec, po Riiseho hlavičce, skončil v náručí Dudeka.

7
    Roh pro milánský celek.

6
    Na druhé straně měl prostor Seedorf a posílal kolmici do vápna. Jeho úmysl parádně vystihl Carragher.

6
    Riise se uvolnil na levé straně, následně však proti trojici hráčů neměl šanci a míč poslal mimo hřiště.

5
    Maldini se snažil z levé strany centrovat do vápna, trefil však jen jednoho z hráčů anglického celku.

4
    Míč si postavil Gerrard a na vápně našel obloučkem Riiseho. ten z voleje pálil, ale trefil jen jednoho ze soupeřů.

4
    Barošův pokus tečován do zámezí. Roh pro Reds.

3
    Traoré se dostal dopředu, snažil si míč navézt na střed a pálit, jenomže podklouzl a o míč přišel.

3
    Liverpool se nastěhoval na polovinu soupeře a kombinuje tam s míčem.

2
    Dopředu se snažil jít Gerrard, tvrdě ho však zastavil na středu Gattuso.
    1. MALDINI - 1:0

1
    Hodně zajímavý začátek zápasu. K přímému kopu se postavil Andera Pirlo, který na penaltovém puntíku našel PAOLA MALDINIHO, ten míč z voleje poslal pravačkou o zem a do sítě.

1
    Kaká faulován Traorém, přímý kop pro AC z pravé strany hřiště.

1

AC Milán: Dida – Cafú, Nesta, Stam, Maldini – Gattuso, Pirlo, Seedorf – Kaká – Ševčenko, Crespo
    Náhradníci: Abbiati, Kaladze, Costacurta, Costa, Dhorasoo, Serginho, Tomasson

Liverpool FC: Dudek – Finnan, Carragher, Hyypiä, Traoré – Luis García, Gerrard, Xabi Alonso, Riise – Kewell – Baroš
    Náhradníci: Carson, Josemi, Hamann, Núñez, Bišćan, Cissé, Šmicer

Rozhodčí: González – Plou, Samaniego.
    Základní sestavy obou týmů a tehdejší hodnoty jejich hráčů

Soupiska Liverpoolu byla pro Čechy hodně zajímavá, protože na ní byla i dvě česká jména Milan Baroš a Vladimír Šmicer. Celek z města Beatles v roce 2004 skončil na čtvrtém místě Premier League, takže pro základní skupinu Ligy mistrů musel jít před předkola. Musel jen do toho posledního, kde se utkal s rakouským Grazerem. Liverpool venku vyhrál 2:0, takže ani domácí prohra 0:1 nic nezměnila. Jednoduché to Benitezův celek neměl ani v základní skupině, kde změřil síly s Monakem, La Coruňou a Olympiakosem. A právě s posledním jmenovaným týmem hrál poslední zápas základní skupiny, který musel vyhrát, aby vůbec postoupil dál. Liverpool doma vyhrál jasně 3:1 a o lepší vzájemné zápasy postoupil na úkor řeckého týmu. V osmifinále los svedl souboj mezi Leverkusenem a anglickým týmem. Liverpool vyhrál oba zápasy poměrem 3:1 a zajistil si postup do čtvrtfinále. V odvetném zápase se prosadil i ostravský odchovanec. Ve čtvrtfinále narazil Baroš se Šmicerem na Juventus Pavla Nedvěda. Benitezův celek vyhrál doma 2:1 a turínský remíza ho poslala do semifinále. Tam to byl anglický souboj a proti Liverpoolu stál český brankář Petr Čech. Úvodní zápas na Stamford Bridge branku nenabídla, takže musel rozhodnout až Luis Garcia ve čtvrté minutě domácího zápasu. Takže Liverpool se dnes utká ve finále s AC Milán.

AC Milán

Celek z Milána vyhrál předchozí ročník italské Serie A, čímž si zajistil skupinovou fázi Ligy mistrů. V té byl ve společnosti Barcelony, Šachtaru a Celticu. AC Milán měl v tom roce hodně zajímavou a kvalitní soupisku. V týmu trenéra Carla Ancelottiho tehdy byli hráči jako Maldini, Kaká, Andrea Pirlo, Ukrajinec Ševčenko a další. Milánský celek ovládl tehdy skupinu F, když získal 13 bodů v šesti zápasech při skóre 10:3. Osmifinále svedlo do cesty anglický Manchester United. V Anglii si Ancelottiho celek udělal parádní výsledek, když vyhrál 1:0, jedinou branku dal 10 minut do konce Crespo. Domácí odveta dopadla také výhrou AC a i stejným výsledkem, dokonce se neměnil ani střelec jediné branky. Čtvrtfinále slibovalo parádní a bouřlivou atmosféru, když los proti sobě svedl oba velké milánské celky. Černočervení vyhráli na San Siru, když byli vedeni jako domácí, 2:0. Prosadil se Stam a ve druhém poločase výhru pečetil Ševčenko. Odveta se však vůbec nehrála, protože byl zápas kontumován ve prospěch AC. Následovalo semifinále, kde v prvním zápase lepší z milánských celků vyhrál 2:0 doma s PSV. Trefil se Ševčenko a Tomasson. V odvetě nizozemský celek vyhrával už 2:0, ale pak se prosadil Ambrosini, takže ani branka Cocua nic nezměnila.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky fotbalu. V těžké době se moc soutěží nehraje, tak Vám nabízíme historické přenosy z největších sportovních událostí historie. Dneska odpoledne Vám budu přibližovat finále Ligy mistrů z roku 2005, ve kterém se utkal italský AC Milán a anglický Liverpool.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.