Philadelphia – NY Rangers 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 0:5 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 3:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 0:4 (kon.)
LA Kings – NJ Devils 2:1 (po pr.) | Tampa Bay – Calgary 4:3 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 29.02.2020, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Anaheim, který sezonu prakticky už jen dohrává, přivítá na svém ledě Pittsburgh, jenž naopak bojuje na dálku o čelo Metropolitní divize.

Penguins se skutečně povedlo dostat do čela své divize před Washington, ale od té chvíle prohráli čtyři zápasy v řadě. Kvůli tomu opět klesli za Capitals a jejich forma v posledním týdnu má do ideálu daleko. K nápravě může dojít v Anaheimu, jenž se ztrátou 14 bodů na play off už nemá moc šancí, jak svůj osud v této sezoně zvrátit. A to i s ohledem na výsledky, když prohrál 7 z posledních 10 utkání.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Ja. Larsson, Irwin, Djoos – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Sheary, Crosby, Zucker – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Marleau – Simon, Rodrigues, McCann..

00:01

00:24
    Henrique se tlačil ke střele před brankovištěm, ale trefil jen nohu Crosbyho.

02:14
    McCann přinutil střelou z levého kruhu brankáře Gibsona k zákroku a přerušení hry.

03:00
    Pettersson se z mezikruží neprosadil, byl zblokován Deslauriersem.

03:40
    Vhazovat se bude ve středním pásmu u modré čáry Pittsburghu.

04:41
    Simon se postavil do cesty Guhleho ráně a nepustil puk až k Murraymu.

05:08
    Role se obrátily. Simon střílel, Guhle blokoval.

06:10
    Letang se v levém kruhu sice prosadil ke střele, ale trefil ty Gibsonovy klece!

07:20
    Postavení mimo hru hostů.

08:45
    Střela hostů od modré čáry neprošla až k brance Gibsona, byla zblokována mezi kruhy.

09:09
    Johnsonův projektil sice prošel, ale domácí brankář jeho pokus zlikvidoval.

10:14
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Evan Rodrigues – 2 min., podrážení).

10:45
    Penguins vyhodili puk ze svého pásma. Zatím brání oslabení dobře.

11:02
    Ducks se při návratu do útoku dopustili postavení mimo hru.

11:41
    Pittsburgh se znovu osvobodil.

12:14

12:51
    Sheary se snažil vystřelit zpoza kruhů, ale minul branku Anaheimu.

14:14
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Jsou to Ducks, kdo otevírá skóre zápasu! DANTON HEINEN přijal přihrávku zpoza branky, vystřelil na vyrážečku Murrayho, od níž se puk odrazil do stehna bránícího hráče a od jeho nohy se snesl do branky. Asistence: Kiefer Sherwood, Josh Manson.
    14:14 Danton HEINEN - 1:0

14:30
    Komerční přestávka..

15:41
    Střela Schultze byla ještě protečována Hornqvistem, avšak usměrněna jen do zadního mantinelu.

17:16
    Postavení mimo hru Anaheimu.

17:32
    Rakell se mezi kruhy snažil jen marně prosadit, trefil bránícího protihráče.

18:35
    Úvodní třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Pittsburgh sice vede na střely 8-2, na góly ovšem prohrává.

19:04
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).

19:34
    Ducks dostali puk mimo své pásmo.

20:00

Anaheim po první třetině vede 1:0, ale čekají ho perné chvíle. Na začátku druhé třetiny bude hrát ještě tři minuty v oslabení.

Další třetina začne přibližně v 05:00.

20:01

20:24
    Hornqvist zkoušel štěstí v prostoru před brankovištěm, jenže do branky puk nedostal.

21:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JASON ZUCKER využívá přesilovku Pittsburghu a vyrovnal skóre zápasu! Útočník hostů se prosadil před brankovištěm. Asistence: Marcus Pettersson, Justin Schultz.
    21:16 Jason ZUCKER - 1:1

23:13
    Djoosovi se nepovedlo procpat puk až k brance Pittsburghu, byl zblokován Letangem

24:00
    Prudká střela Del Zotta zpoza kruhů skončila a zadním hrazení.

25:25
    Manson svou střelou od modré čáry nutí Murrayho k přerušení hry.

26:24
    Zuckerovu střelu Gibson likviduje a přerušuje hru. Komerční pauza.

26:25
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Matt Irwin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jason Zucker – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., hrubost).

27:40
    Domácí vyrazili v oslabení do útoku, Silfverberg se ale po přejetí do pravého kruhu neprosadil.

28:06
    Schultzova střela byla zblokována Del Zottem ještě před brankovištěm.

28:35
    Anaheim je v plném počtu.

28:49
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2+2 min, vysoká hůl).

29:23
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! RYAN GETZLAF překonal Murrayho. Asistence: Sam Steel, Sonny Milano.
    29:23 Ryan GETZLAF - 2:1

29:23
    Pokračuje přesilová hra Anaheimu, tedy její druhá dvouminutovka.

29:58
    Henrique se marně snažil prostřelit brankáře Murrayho. Domácí přichází o puk.

30:18
    Heinen šel do zakončení, ale trefil pouze bránícího protihráče.

30:34
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2 min., vražení na hrazení).

31:11
    Začíná zkrácená přesilovka Pittsburghu.

31:45
    Penguins se zatím nedostali k dobré přesilovkové kombinaci.

32:18
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).

32:34
    Jones je na ledě. Začíná více než tři a půl minuty dlouhá přesilovka Anaheimu.

33:33
    Ducks při snaze o rychlý návrat do útoku chybují. Getzlaf se dopustil zakázaného uvolnění.

34:15
    Přesilovka domácích pomalu ubíhá a zatím stále se Ducks nepovedlo nic vymyslet. A vlastně ani pořádně usadit v útoku.

35:08
    Z ničeho se do velké šance dostal Henrique, který dokonce dostal Murrayho mimo brankoviště, ale nepovedlo se mu procpat puk do branky.

35:33
    Hosté se osvobodili.

36:01
    Gibson musel zasahovat při vlastní přesilovce. Hosté vyrazili v oslabení do útoku a Gibson musel akrobaticky zastavit puk.

36:18

37:20
    Domácí znovu vytvořili tlak na brankoviště soupeře a těží z toho maximum. Když to nešlo z prostoru před brankovištěm, přihráli domácí před kruhy na BRENDANA GUHLEHO, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
    37:20 Brendan GUHLE - 3:1

37:39
    Rust se před brankou nedostal přes brankáře Gibsona.

40:47
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., krosček).

41:45
    Při hře ve čtyřech se zatím vůbec nic neurodilo, ani na jedné straně.

42:47
    Oba týmy jsou v plném počtu.

43:24
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

44:21
    Jones nepropálil bránícího soupeře. Anaheim ovšem drží útočné pásmo.

45:34
    Rychlý návrat Ducks do útoku. Sherwood si na Murrayho nepřišel.

45:42
    Sheary z mezikruží přinutil brankáře Gibsona přerušit hru.

46:04
    Komerční přestávka.

47:01
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sonny Milano – 2 min., příliš mnoho hráčů).

47:27
    Malkin se pokusil o kontaktní gól, ale Gibson dnes chytá parádně.

49:01

50:12
    Heinen z prostoru před brankovištěm těsně minul branku Pittsburghu.

50:45
    Obdobně dopadl od modré čáry domácí Larsson.

51:16
    Letang z pravé strany nastřelil beton brankáře Gibsona. Hra pokračuje.

51:24

52:46
    Hornqvist se napřáhl ke střele zpoza pravého kruhu, Gibson jeho střelu likviduje a přerušuje hru.

54:20
    Pittsburghu se rychle krátí čas na to, aby něco udělal s výsledkem.

54:33
    Johnson zpoza levého kruhu Gibsona nepřekonal.

54:55
    A nepovedlo se to ani Malkinovi z prostoru před brankovištěm. Komerční pauza.

55:50
    Hraje se rychle ze strany na stranu, avšak bez šancí.

56:52
    Kotouč ve středním pásmu vyletěl do hlediště.

57:05
    Penguins sice nejsou v útoku, ale odvolali brankáře!

57:45
    Anaheim je s kotoučem u mantinelu v útočném pásmu. Nemůže se však dostat ke střele a využít odkryté klece.

58:35
    Ducks se podařilo vytěsnit hru do středního pásma.

58:39
    JASON ZUCKER se postaral ještě o zdramatizování zápasu, když z levého kruhu vypálil na vzdálenější tyč kolem lapačky Gibsona. Asistence: Jared McCann, Marcus Pettersson.
    58:39 Jason ZUCKER - 3:2

58:50
    Murray je znovu na střídačce!

59:15
    Pittsburgh drží puk v útočném pásmu a snaží se o vyrovnání.

59:38
    Anaheim vyhodil puk do středního pásma!

59:51
    Ducks se sice nepovedlo vystřelit na prázdnou branku, ale znovu dostali puk do bezpečí.

Pittsburghu se nepodařilo potvrdit role favoritů a prohráli pátý zápas v řadě. Na ledě Anaheimu se jim povedlo pouze na začátku druhé třetiny vyrovnat na 1:1, ale od 30. minuty znovu prohrávali a tentokrát už se ve skóre nedotáhli.

Tři hvězdy utkání
    1. John Gibson (ANA) 28 zák, 93,3%
    2. Brendan Guhle (ANA) 1+0
    3. Ryan Getzlaf (ANA) 1+0

Česká stopa v utkání
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:25

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:41:11)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 15. Heinen (Sherwood, Manson), 30. Getzlaf (Steel, Milano), 38. Guhle – 22. Zucker (M. Pettersson, J. Schultz), 59. Zucker (McCann, M. Pettersson)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, Del Zotto, Ja. Larsson, Irwin, Djoos, Guhle – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel, Trotman – Sheary, Crosby, Zucker – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Marleau – Simon, Rodrigues, McCann.