Boston – Calgary 2:5 (kon.) | Montreal – Vancouver 3:4 (po pr.) | Tampa Bay – Toronto 3:4 (kon.)
Philadelphia – San Jose 4:2 (kon.) | Washington – Winnipeg 4:3 (3:2 po s.n.) | NY Islanders – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Carolina – Dallas 1:4 (kon.) | Detroit – NJ Devils 1:4 (kon.) | Nashville – Ottawa 3:2 (kon.)
Minnesota – Columbus 5:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:5 (kon.) | Arizona – Florida 1:2 (kon.)
Anaheim – Edmonton 4:3 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:3 (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Edmonton Oilers
cz Streda 26.02.2020, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (06:42:52)

Tři hvězdy utkání:

1. Sonny Milano (ANA) 2+0
    2. Josh Manson (ANA) 0+1
    3. Tyler Ennis (EDM) 1+1

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Velmi vyrovnané utkání jde nakonec díky Adama Henriquea a Sonnyho Milana na pažbu Anaheimu, který se v průběhu druhé i třetí třetiny poněkud trápil. V defenzivě ale nedělal výraznější chyby, a i proto si došel pro dvoubodové vítězství.

62:05 Sonny MILANO - 4:3

62:05
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A SONNY MILANO končí tento duel přesně tak, jak ho odstartoval – vstřelenou brankou. V pokračující přesilovce zaparkoval na hraně brankoviště, zpoza klece mu na hůl přistála přihrávka Adama Henriquea a novopečený útočník Ducks střelou na vzdálenější tyčku neudělal chybu. Je rozhodnuto, Anaheim vítězí v prodloužení. Asistence: Adam Henrique, Ryan Getzlaf.

61:55
    Kombinace se zatím nedaří, vede ji Getzlaf.

61:09
    Oddechový čas pro domácí.

61:09
    Connor McDavid podrážel při obranné snaze a Ducks mohou rozhodnout.

60:25
    Draisaitl stál sám před bránou, ale nerozhodl a rozehrávky se zmocní Ducks.

60:01

Ve třetí třetině se podařilo Edmontonu hned dvakrát srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení. Vyrovnávací trefu zaznamenal Andreas Athanasiou. Skóre má hodnotu 3:3.

60:00

59:46
    Čtrnáct vteřin před koncem se vhazuje ve středním pásmu.

59:14
    Střela Williama Lagessona nenašla cestu mezi tři tyče.

59:08
    Ještě jedno buly před Gibsonem.

58:37
    Zahrozil i Richard Rakell, ale jeho přihrávka nenašla nikoho v černém dresu, přestože se o zakončení snažil Michael Del Zotto.

57:33
    Edmonton má tlak, od modré nahazoval Adam Larsson, ale scházelo mu několik centimetrů.
    55:25 Andreas ATHANASIOU - 3:3

55:25
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Velmi rychlá odpověď, které se dočkala nová posila ANDREAS ATHANASIOU. Bývalý útočník Detroitu stál v pravý čas na hranici brankoviště a dorazil střelu Tylera Ennise, která se překulila před beton Gibsona. Asistence: Tyler Ennis, Connor McDavid,

54:35
    Od modré puk centroval Caleb Jones, ale Gibson svým pohybem černou pryž zkontroloval.
    52:33 Adam HENRIQUE - 3:2

52:33
    Velký propad hostující defenzivy a ADAM HENRIQUE z bezprostřední vzdálenosti dává gól, kterým značně přibližuje svůj tým k vítězství. Nepohrdl přihrávkou Dantona Heinena do jízdy a vsítil svůj 24. gól v této sezoně. U trefy sehrál svou roli i Manson. Asistence: Danton Heinen, Josh Manson.

52:18
    Edmonton po komerční pauze jen na zakázané uvolnění.

51:21
    Propadnutí domácí obrany zkoušel trestat Adam Henrique, ale puk nechal za sebou.

50:13
    Andreas Athanasiou pálil z pravé strany, teč změnila dráhu letu puku, ale ten i tak skončil těsně vedle.

49:37
    Ani Connor McDavid se tentokrát ke kloudnému zakončení nedostal.

48:48
    Kiefer Sherwood také nehraje špatný zápas, znovu se jal ostřelovat branku soupeře.

48:15
    Střela Rakella z výrazného úhlu skončila na zadním mantinelu.

47:55
    Getzlaf rozjel ještě jednu akci, ta je ale zastavena ofsajdem. Za chvíli se Jones vrátí na led.

47:31
    Domácí se zvládnout osvobodit.

46:23
    Christian Djoos zkoušel propasírovat puk na branku, jeho snaha přišla vniveč.

46:02
    Domácí mají šanci vrátit se rychle do vedení, Jones fauloval, když držel protihráče.

45:27
    Anaheim přece jen polevil, ale Irwin se nebál vypálit z větší vzdálenosti. Smith měl vcelku snadnou práci.
    44:23 Leon DRAISAITL - 2:2

44:23
    Oilers se od samého počátku přesilovky drželi v útočném pásmu a puk doputoval až na hůl LEONA DRAISAITLA. Ten si z vrcholku kruhu věděl rady a příklepem napálil kotouč do sítě. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.

43:30
    Heinen se snažil dosáhnout na odražený puk, místo toho zasáhl soupeře a je tu šance srovnat.

43:03
    Ihned po buly zajímavá střela od modré čáry, kterou vyslal William Lagesson, Gibson ji skryl do rukavice.

42:34
    Teď se ve středním pásmu nedobrovolně prolétl Caleb Jones a puk mají na hokejkách hráči Ducks.

41:27
    Alex Chiasson vyčkával na pas Connora McDavida, který jen o chloupek nenamířil přesně. Edmonton se bude hnát za vyrovnáním od úvodních minut této třetiny.

40:53
    Ryan Nugent-Hopkins sice namířil svou střelu na branku, ale nevzniklo z ní žádné velké ohrožení.

40:01

V prostřední dvacetiminutovce se podařilo Edmontonu po rychlé akci z vlastní obranné třetiny snížit, na vyrovnaní ale hosté ještě musí nějakou chvíli počkat. Počet šancí byl tentokrát značně omezený, i proto Ducks udrželi své vedení v poměru 2:1.

40:00

39:24
    Getzlaf se snažil zastavit hákováním McDavida, a byť mu nezpůsobil újmu, půjde na trestnou lavici.

39:02
    Getzlaf opět nabízel kotouč do nebezpečné pozice, zakončovat se pokoušel Kiefer Sherwood, ale znovu neúspěšně.

38:18
    Tyler Ennis zkoušel bekhendem tlačit kotouč do brankoviště, jenže přihrávka mu nevyšla a přerušuje se.

35:52

35:50
    Na poslední chvíli při vlastním oslabení zastaven Draisaitl.

35:36
    Neprosadil se ani Sonny Milano střelou z vrcholku kruhu.

35:00
    Oilers se napodruhé v klidu osvobozují.

33:52
    Rakell byl při zakončení hákován.

33:52
    Perfektní zákrok Smithe proti kličce Richarda Rakella.

33:20
    Andrew Agozzino se nedokázal připomenout svým nahozením, tempo se ustálilo na bodu mrazu.

32:27
    Mikeu Smithovi se nelíbil atak před bránou a Sam Steel musí rychle odbruslit z brankoviště.

31:12
    Ennis tentokrát nepřijmul přihrávku McDavida,

30:28
    Henrique zatím neúspěšně kombinuje s Heinenem.
    29:09 Tyler ENNIS - 2:1

29:09
    Nádherná akce a Oilers snižují. Nově seskládaná formace má od počátku určitou chemii, Connor McDavid zavezl kotouč do pásma, přihrál na Andrease Anthanasioua a ten celou kombinaci vyšperkoval přihrávkou na TYLERA ENNISE. Jeho patnáctá trefa v tomto ročníku je velmi důležitá pro budoucí průběh zápasu. Asistence: Andreas Athanasiou a Connor McDavid.

28:21
    Rakell zkoušel vypálit z levé strany po dobré příhře Jacoba Larssona, ale trefil přesouvajícího se Smithe.

27:54
    Draisaitlova střela a po ní leží na zemi Hampus Lindholm.

26:55
    Andrew Agozzino při přečíslení perfektně oslovil Cartera Rowneyho, který ale ztroskotal na chabém zakončení.

26:13
    Domácí řeší situaci zakázaným uvolněním.

25:58
    Geztlaf tentokrát neosvobodil Ducks a ti se musí nadále bránit.

25:08
    Perfektní pas mířící na Connora McDavida, který byl ale nakonec zpacifikován.

24:13
    Caleb Jones a Adam Larsson osvobozujíc svůj celek od tlaku soupeře.

23:47
    Ethan Bear se odhodlal ke střele příklepem, jenže jeho rána mířila na přední tyč, kde Gibson dobře viděl.

23:10
    Hostující Nurse jen poslal puk za Gibsona, který se ho snažil rychle rozehrát.

22:23
    Getzlaf spolupracoval s Del Zottem, z nadějné možnosti ale nevzešlo vážnější ohrožení Smithe, třebaže musel vytáhnout zákrok betonem.

21:27
    Rozehrávky se chopil Smith a Andreas Athanasiou zkoušel kombinovat s Tylerem Ennisem, avšak v útočném pásmu neuspěl.

20:15
    Josh Archibald zkoušel hned od začátku vyprodukovat nebezpečnou situaci, ale střela mu nevyšla a zamířila mimo.

20:01

Statistiky 1. třetiny

Střely: 6:10
    Hity: 8:17
    Trestné minuty: 0:2

V první třetině byl rozhodně aktivnější Anaheim, zejména jeho nové akvizice. První gól dával Sonny Milano a o pár minut později se prosadil i Nicolas Deslauriers. Jejich trefy udávají současný stav 2:0. Bude zajímavé sledovat, jak se herní obraz změní v prostřední části zápasu, zatím ale Ducks utkání kontrolují.

20:00

19:19
    Adam Larsson se zapomněl v útoku, i proto Alex Chiasson neudržel pásmo.

18:32
    Patrick Russell nedokázal překonat modrou linii s pukem na holi, o chvíli později se nacházel v ofsajdu Getzlaf.

17:30
    Josh Manson čekal na přihrávku Jakoba Silfverberga, které se k němu nakonec přece jen dostala. Jen o kousek ji nedokázal trefit.

17:18
    Střela i na druhé straně, Edmonton se neprosazuje.

17:08
    Michael Del Zotto se neprezentoval nejpřesnější ranou, i proto našel rukavici Mikea Smithe.

16:32
    Adam Larsson zkusil nachytat Gibsona od modré čáry, ale našel jen zadní mantinel.

15:59
    Draisaitl přihrál na Ryana Nugenta-Hopkinse, jenže ani krosový pas nepřekvapil Gibsona, který při přesunu zvládl včas sepnout své betony.

15:42
    Josh Manson zprostředkoval nahození do útočného pásma, tam se ale Anaheim dlouho neohřál.

14:27
    Ethan Bear zvládl ošemetnou situaci za svou brankou, s následným zakončením si ale poradil Smith.
    13:12 Nicolas DESLAURIERS - 2:0

13:12
    NICOLAS DESLAURIES dostal perfektní přihrávku do předbrankového prostoru a je to rázem 2:0. Jacob Larsson poslal luxusní nabídku a Deslauries ji nehodlal odmítnout, což se projevilo při jeho sebevědomém zakončení k tyči. Ducks dokáži zužitkovat své šance, i proto vedou už o dva góly. Asistence: Jacob Larsson, Michael Del Zotto.

12:36
    Getzlaf perfektně našel před brankou Nicolasa Deslaurierse a jen málo chybělo tomu, aby se prosadil.

12:04
    Richard Rakell sice proskočil přes modrou čáru, tam se ale jeho postup zastavil. Po další akci Ducks nedokázal tečovat ránu od modré čáry.

10:58
    Connor McDavid pálil z mezikruží a zase jen těsně minul anaheimskou bránu. Ducks teď nehrají nejlépe a koledují si o inkasovaný gól.

10:23
    Sonny Milano znovu hodně nebezpečný, jeho tečovaná střela nadělala Smithovi problémy.

09:44
    Icing hostů, vhazovat se bude před Mikem Smithem.

08:56

08:45
    Larsson vyhazuje, hostům se přesilovka nedaří sehrát podle představ.

07:42
    Rána Leona Draisaitla našla jen brankovou konstrukci.

06:56
    Adam Henrique si nedal pozor a bude pykat po faulu na Jonese. Dvě minuty za sekání.

06:46
    Ani Heinen se nechce nechat zahanbit. Jeho zakončení ale v brance neskončilo.
    05:48 Sonny MILANO - 1:0

05:48
    A nová posila se okamžitě zapisuje do osudu zápasu. SONNY MILANO vybojoval kotouč u mantinelu, vyjel na střed a zakončením jednou rukou šokoval Mikea Smithe v brance Oilers. Domácí Anaheim se ujímá vedení. Pro Milana je to naprosto snový začátek nového angažmá. Bez asistence.

04:32
    Alex Chiasson chtěl vyzkoušet pozornost Gibsona, ale jeho střela také nemíří přesně.

04:07
    Draisaitl nabízel puk před branku, ale nepovedla se mu přihrávka. O chvíli později vyhnal spoluhráče z pásma.

03:24
    Henrique postupoval do pásma, ale Kiefer Sherwood najíždějící na střed hřiště se ke kotouči nakonec nedostal.

02:53
    Christian Djoos je také novým mužem, avšak v sestavě Anaheimu. Jeho nahození od modré čáry se neujalo.

02:42
    Hosté si neporozuměli při rozehrávce a je z toho pouze icing.

02:15
    Riley Sheahan zkusil prostřelit Gibsona z ostrého úhlu, ale nemohl uspět.

01:27
    Před brankou se nabízel Andreas Athanasiou, nová posila Edmontonu.

00:46
    Josh Archibald se nemohl dostat do útočného pásma kvůli ofsajdového postavení svého spoluhráče.

00:01

Před zápasem ještě uvidíme ceremoniál s Williem Eldonem O'Reem, prvním Afroameričanem, který kdy hrál v NHL, a Blake Boldenovou, první Afroameričankou v ženském profesionálním hokeji.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Del Zotto, Irwin, Ja. Larsson, Djoos – Rakell, Getzlaf, Milano – Sherwood, Henrique, Heinen – Silfverberg, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Jones, A. Larsson, Lagesson, Green – Ennis, McDavid, Athanasiou – Nugent-Hopkins, Draisaitl, J. Archibald – M. Granlund, Sheahan, Chiasson – Khaira, Haas, P. Russell..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Patrik Czepiec

Góly a asistencie: 6. Milano, 14. Deslauriers (Ja. Larsson, Del Zotto), 53. Henrique (Heinen, Manson), 63. Milano (Henrique, Getzlaf) – 30. Ennis (Athanasiou, McDavid), 45. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 56. Athanasiou (Ennis, McDavid)