Sparta – Česká Lípa 9:6 (kon.) | Bohemians – Pardubice 10:5 (kon.) | Hattrick Brno – Liberec 9:8 (kon.)
Otrokovice – Black Angels 5:7 (kon.) | Střešovice – Ostrava 4:9 (kon.) | Královské Vinohrady – Vítkovice 4:10 (kon.)
PSG Panthers Otrokovice
5:7 (1:3, 3:1, 1:3)
Black Angels
cz Nedeľa 23.02.2020, 17:00 • Městská hala Otrokovice • Livesport Superliga (CZ) • 25. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (19:09:18)

Je za námi dnešní důležité utkání mezi Otrokovicemi a pražským týmem Black Angels, který lépe dopadl pro hosty, kteří si z Moravy odvážejí vítěztsví 7:5. Hosté výborně začali a po první třetině vedli 3:1. Domácí začali předvádět optimální výkon až o druhé třetiny, kde byli jasně lepším a dokázali stav srovnat. Ve třetí třetině šli nejprve do vedení domácí zásluhou Červenky, ale hosté především zásluhou dvougolového Radka Hanáka dokázali utkání překlopit na svou stranu a připisují si důležité vítězství, které je katapultuje na 11. místo tabulky s jednobodovou ztrátou na osmou příčku zaručující play – offf.

59:38 Radek HANÁK - 5:7

59:38
    Black Angels právě vstřelili branku!
    Hosté potvrzují svoje vítězství! Dlouhý balonek skvěle zpracoval Tomáš Hanák a krásně našel zcela volného RADKA HANÁKA, který se nemýlil a hosté si připíšou důležité vítězství! Asistence: Tomáš Hanák

59:25
    Ani Vykopalova rána nedoletěla až k Matiáškovi.

57:22
    Zcela sám před brankou nejprve Radek Hanák ani nadvakrát nedokázal prostřelit Majricha. Vzápětí na druhé straně se řítil sám na Matiáška Pešat, který nedokázal zakončit, ale objel branku a našel volného Kostku, které fantasticky vychytal Matiášek!

57:00
    Tři minuty do konce třetí třetiny. Podaří se domácí ještě srovnat?

56:24
    Před Matějem Bočkem na poslední chvíli výborně Majrich.

55:41
    hra se nám teď přelévá z jedné strany na druhou. Velmi atraktivní podívanou nám dnes obě mužstva nabízí.

53:36
    Dnešní utkání sleduje 364 diváků!
    52:10 Matěj BOČEK - 5:6

52:10
    Hosté si berou vedení zpět! Dlouhou vzdušnou nahrávku výborně zpracoval Renčín a přihrál MATĚJI BOČKOVI, který krásnou střelou dává důležitou branku! Asistence: Jakub Renčín

49:58
    Pešat vyslal do úniku Gála, tomu přeskočil míček hůl.
    48:44 Radek HANÁK - 5:5

48:44
    Standardní situaci těsně před brankou přesnou střelou využívá RADEK HANÁK a srovnává tak stav utkání! Asistence: Vojtěch Novotný

48:19
    Kostka se pokusil Matiáška vymíchat, ten zachoval chladnou hlavu a skvěle domácího obránce vychytal!

48:19
    Trestné střílení obstará Matěj Kostka!

48:19
    Vykopal se pěkně uvolnil u levého mantinelu a hnal se ze strany sám na Matiáška. Na poslední chvíli byl faulován hostujícím Strakou a sudí nařizuje trestné střílení!

48:05
    Boček v rohu faulován, standardní stuace pro hosty.
    46:57 Vlastimil ČERVENKA - 5:4

46:57
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    VLASTIMIL ČERVENKA utekl hostující obraně a v oslabení krásnou kličkou posílá domácí poprvé v zápase od vedení! Asistence: Michal Nagy

46:51
    Na středu se pěkně uvolnil Hnvěkovský, jeho střela prolétla jen těsně kolem domácí branky!

46:31
    Boček pouze do boční konstrukce, balonek pro domácí.

45:46
    Tomáš Hanák se šikovně uvolnil a vybojoval přesilovou hru pro hosty. Za sekání odchází na trestnou lavici Martin Szweda.

45:09
    Ze hřiště teď za pomoci zdravotníků odchází Lukáš Petřík, vypadá to na problém s kotníkem u domácího zadáka.

44:08
    Tomáš Hanák hledal před brankou svého bratra, jeho přihrávku ale dokázala přečíst domácí obrana.

42:59
    Hosté jsou v plném počtu.

42:08
    Domácím se zatím v přesilové hře nedaří vytvořit si výraznější příležitost.

41:33
    Kvapilova střela těsně před brankou zblokována, rozehrávka pro domácí.

40:59
    Vyloučení v týmu Black Angels (Vojtěch Novotný – 2 min., Držení).

40:01

Máme za sebou druhou třetinu dnešního utkání, která tedy rozhodně lépe dopadla pro domácí Pantery, kteří dokázal vsítit tři branky a srovnali stav utkání. Otrokovičtí byli po celou třetinu jednoznačně lepším týmem a zasypávali Matiáška spousta střelami. Black Angels se soustředili na obranu a do útoku nám toho moc nepředvedli. Do třetí třetiny tak tedy půjdeme za vyrovnaného stavu a uvidíme, kdo nakonec zlomí toto důležité utkání na svou stranu!

40:00
    39:42 Vlastimil ČERVENKA - 4:4

39:42
    Velká radost teď vypukla v otrokovické hale! Po přihrávce Jakuba Haši se dokázal prosadit Vlastimil Červenka a srovnává tak stav zápasu! Asistence: Jakub Haša

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:55
    Z půli hřiště natáhl Michal Nagy. Jeho střelu na poslední chvíli dokázal Matiášek vyrazit.

37:51
    Mladší z bratrů Hanáků si při napadání počínal nedovoleně, rozehrávat budou domácí.

34:04
    Po nacvičeném signálu se do šance dostal hostující Renčín. Proti jeho střele, ale domácí vystavili výborný blok!

33:16
    Domácí šli střídat, čehož se pokusili využít hosté rychlou standardní situací. Ke střele se dostal opět kapitán Hněvkovský, tentokráte ale proti němu Majrich vytáhl důležitý zákrok!

32:58
    Black Angels vypadají po dvou inkasovaných brankách otřeseni. Domácí cítí velkou šanci srovnat.
    31:34 Lukáš PEŠAT - 3:4

31:34
    A je to pouze o gól! Po přihrávce Ladislava Gála snižuje na rozdíl jediné branky nejproduktivnější hráč domácích LUKÁŠ PEŠAT! Asistence: Ladislav Gál
    31:20 Matěj KOSTKA - 2:4

31:20
    Domácí snižují! MATĚJ KOSTKA vyslal pěknou střelu, kterou nedal Matiáškovi šanci – 2:4. Bez asistence

29:50
    Tomáš Hanák se snažil uvolnit u levého mantinelu, výborný obranný zákrok předvedl Szweda.
    29:07 Jan HNĚVKOVSKÝ - 1:4

29:07
    Po standardní situaci se těsně před Majrichem zjevil zcela nehlídán kapitán hostů JAN HNĚVKOVSKÝ a přesnou střelou do levého horního rohu nedal domácí brankáři šanci. Asistence: Filip Neklan

28:12
    Spousta nepřesností na hostující straně teď brání Black Angels k výraznějšímu ohrožení branky Majricha.

26:36
    Další velmi dobrý zákrok hostujcího brankáře proti střele Haši. Domácí teď zasypávají Matiáška spousta střelami.

25:48
    Vykopalovu pěknou ránu nad rameno vyráží Matiášek do zámezí. Rozehrávka pro domácí.

25:22
    Po krásné souhře celé první lajny jen těsně před brankou promáchl Ladislav Gál!

24:46
    Zcela odlišný vstup do třetiny od domácích, kteří jsou od začátku druhé části zápasu aktivnějším celkem.

23:33
    Nahození Koláčného nedokázal před brankou zpracovat Kvapil a hostující tak s přehledem míček chytá do své náruče.

22:06
    Od pravého mantinelu se uvolnil Gál, jeho střela zamířila jen do břevna hostující branky!

21:48
    Hosté s rozehrávkou nikam nespěchají, trpělivě vyčkávají na svou šanci.

20:01

Je za námi první třetina dnešního zápasu, která dopadla výrazně lépe pro hosty z hlavního města, kteří vedou 3:1. Black Angels se především výrazně povedl vstup do zápasu, kdy po osmi minutách vedli po gólech Jakuba Renčína a dvou Jakuba Bočka už 3:0. Domácí se poté osmělili a srovnali obraz hry. Přineslo jim to zatím jednu branku, o kterou se postaral Ladislav Gál. Domácí Panthers tak mají v dalších dvou třetinách rozhodně co napravovat.

20:00

19:25
    Domácí v druhé polovině třetiny vysunuli napadání vysoko, což dělá hostům problémy a mají problémy v rozehrávce.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

16:28
    Po pěkném uvolnění se Haša dostal ke střele, která mu ale nesedla a nenadělala Matiáškovi velké problémy.

14:33
    Domácí se osmělili a vyrovnali obraz hry.

14:01
    Po velmi dobrém napadání od Haši se dostal do zajímavé šance Jurčík. K jeho smůle ale o kousek minul branku Matiáška.
    12:59 Ladislav GÁL - 1:3

12:59
    Domácí se po dlouhé době dostali k delší kombinaci a hned to přineslo ovoce. Po pěkné přihrávce Lukáše Pešata dokázal LADISLAV GÁL prostřelit Matiáška. Asistence: Lukáš Pešat

10:31
    Spousta nepřesností na domácí straně vede ke zbytečným ztrátám.

09:33
    Po nahrávce Radka Hanáka zakončoval souhru mladší Tomáš. Jeho střela ale minula domácí branku.

08:00
    Hala nám ztichla, takový začátek v Otrokovicích zřejmě nikdo nečekal.
    07:58 Jakub BOČEK - 0:3

07:58
    Jakub Boček se krásně uvolnil a vymetl pavučiny v pravém horní rohu domácí branky. Asistence: Jakub Renčín

06:25
    Kostkova dělovka jen o chlub minula hostujicí branku.
    05:25 Jakub RENČÍN - 0:2

05:25
    Hosté jdou do dvoubrankového náskoku! Další rychlý výpad první formace tentokráte po přihrávce Jakuba Bočka dokázal zakončit JAKUB RENČÍN. Asistence: Jakub Boček

04:51
    Haša s Koláčným se hnali sami na Matiáška, první jmenovaný zvolil kličku a nebyla to dobrá volba. Hostující golman se nenechal rozhodit a předvedl vemi dobrý zákrok!

03:45
    První čtyři minuty zápasu jsou převážně na míčku hosté, domácí se soustředí spíše na obranu.

01:40
    Hosté do zápasu vlétli jako uragán a jsou aktivnějším celkem.
    00:26 Jakub BOČEK - 0:1

00:26
    A je tu rychlá branka! Krásnou kombinaci celé první hostující lajny dokázal zakončít JAKUB BOČEK a posílá tak hosty rychle do vedení! Asistence: Jakub Renčín

00:01
    Úvodní buly pro hosty z hlavního města!

00:01

Oba týmy už jsou na hrací ploše, za malý moment začínáme!

Zahajovací sestavy:
    Panthers Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Kostka, Kvapil, Mich. Nagy, Szweda, Zimmer – Gál, Pešat, Koláčný, Haša, Červenka, Vykopal, Petřík, Pšenčík, Jurčík, Hrabal.

Black Angels: Körber (Matiášek) – Vaculík, Král, Bauman, Ježek, Straka, Boček, Bouček – Boček, Čáslava, Novotný, R. Hanák, T. Hanák, Jaroš, Hromada, Neklan, Renčín, Studený, Hněvkovský (C).

V dnešním předposledním kole tedy půjde o opravdu dost a uvidíme, který z celku tak bude odcházet spokojenější.

Pražský nováček má v první extraligové sezoně výsledky jako na houpačce, a proto se aktuálně nachazí až na 12. místě se ziskem 25 bodů. Hosté mají už pouze teoretickou šanci na play – off, ale na místo zaručují 10. místo a tedy setrvání v soutěži již po základní části ztrácejí pouze 2 body. S tímto cílem do sezony hráči trenéra Pajera vstupovali a věří, že se jim to podaří. Objevem sezony je bezpochyby Jakub Boček (26+27), který v devatenácti letech vlétl do Superligy jako uragán a řadí se mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. Nezaostává ani Jakub Renčín (29+20), který je nejlepším střelcem Pražanů.

HU-FA Panthers Otrokovice
    Domácí Otrokovice neprožívají povedený závěr základní části. Mužstvo Michala Kvapila má akutálně na kontě 6 porážek v řadě. I přesto domácím stačí v posledních dvou zápasech uhrát jediný bod k definitivní jistotě play – off. První možnost mají dnes proti Black Angels, které dokázali už jedno letos porazit. Na pražském hřišti dokázali začátkem listopadu zvítězit 6:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Lukáš Pešat s 36 body, za ním je poté s 29 body Ladislav Gál. Domácí se také spolehají na svou oporu Radovana. Michajloviče v brankovišti.

Dobrý podvečer všem florbalovým příznivcům! Vítám vás u sledování zápasu posledního kola záklační části mužské nejvyšší soutěže mezi domácími Otrokovicemi a pražskými Black Angels.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Černý

Góly a asistencie: 13. Gál (Pešat), 32. Kostka, 32. Pešat (Gál), 40. Červenka (Haša), 47. Červenka (Mich. Nagy) – 1. Boček (Renčín), 6. Renčín (Boček), 8. Boček (Renčín), 30. Hněvkovský (Neklan), 49. R. Hanák (Novotný), 53. Boček (Renčín), 60. R. Hanák (T. Hanák)

PSG Panthers Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Kostka, Kvapil, Mich. Nagy, Szweda, Zimmer – Gál, Pešat, Koláčný – Haša, Červenka, Vykopal – Petřík, Pšenčík, Jurčík – Hrabal.
    Black Angels: Körber (Matiášek) – Vaculík, Král, Bauman, Ježek, Straka, Boček, Bouček – Boček, Čáslava, Novotný – R. Hanák, T. Hanák, Jaroš – Hromada, Neklan, Renčín – Studený, Hněvkovský (C).

Rozhodca: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč