Obří slalom mužů, 1. kolo, Niigata | Vítěz: H. Kristoffersen (NOR) (kon.) | | | Obří slalom mužů, 2. kolo, Niigata | Vítěz: F. Zubčić (CRO) (kon.) |
Zjazd žien, Crans Montana | Vítěz: L. Gutová-Behramiová (SUI) (kon.) |
Muži HS97, Rasnov | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
Štafeta žien, 4x6 km, Anterselva | Víťaz: Nórsko (kon.) | | | Štafeta mužov, 4x7,5 km, Anterselva | Vítěz: Francie (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Trondheim | Vítěz: J. H. Klæbo, M. C. Fallaová (kon.) |
Skoky HS138, Trondheim | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) | | | Běh 10 km, Trondheim | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
Andrej Arlovskij - Tom Aspinall | (*02:00) | | | Neznámý - Neznámý | (*02:15) |
Alexej Olejnik - Chris Daukaus | (*02:30) | | | Charles Rosa - Darrick Minner | (*02:45) |
Ketlen Vieiaraová - Jana Kunickaja | (*03:00) | | | Curtis Blaydes - Derrick Lewis | (*03:15) |
koniec udalosti
SP - obří slalom mužů, 1. kolo, Niigata
Vítěz: H. Kristoffersen (NOR)
Patrik Czepiec
Konečné pořadí po 1. kole
1. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:16,63
2. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +0,67
3. Marco Odermatt (SUI) +0,74
4. Mathieu Faivre (FRA) +0,78
5. Gino Caviezel (SUI) +1,11
6. Alexis Pinturault (FRA) +1,19
7. Lucas Braathen (NOR) +1,22
8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,28
9. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,41
10. Tommy Ford (USA) +1,49
11. Žan Kranjec (SLO) +1,54
12. Filip Zubčić (CRO) +1,58
13. Marco Schwarz (AUT) +1,73
14. Luca De Aliprandini (ITA) +2,05
15. Thibaut Favrot (FRA) +2,10
16. Matts Olsson (SWE) +2,31
17. Ted Ligety (USA) +2,41
18. Trevor Philp (CAN) +2,52
19. Justin Murisier (SUI) +2,55
20. Manuel Feller (AUT) +2,56
21. Cedric Noger (SUI) +2,57
22. Cyprien Sarrazin (FRA) +2,58
23. Alexander Schmid (GER) +2,60
24. Adam Žampa (SVK) +2,77
25. Roland Leitinger (AUT) +2,88
26. Riccardo Tonetti (ITA) +3,09
27. Erik Read (CAN) +3,13
28. Giovanni Borsotti (ITA) +3,23
29. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,33
30. Dominik Raschner (AUT) +3,75
...
35. Kryštof Krýzl (CZE) +4,22
45. Andreas Žampa (SVK) +4,97
Startovní listina 1. kola
1. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
2. Mathieu Faivre (FRA)
3. Henrik Kristoffersen (NOR)
4. Alexis Pinturault (FRA)
5. Žan Kranjec (SLO)
6. Tommy Ford (USA)
7. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
8. Luca De Aliprandini (ITA)
9. Gino Caviezel (SUI)
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
11. Marco Odermatt (SUI)
12. Ted Ligety (USA)
13. Filip Zubčić (CRO)
14. Matts Olsson (SWE)
15. Justin Murisier (SUI)
16. Marco Schwarz (AUT)
17. Lucas Braathen (NOR)
18. Alexander Schmid (GER)
19. Manuel Feller (AUT)
20. Cyprien Sarrazin (FRA)
21. Ryan Cochran-Siegle (USA)
22. Trevor Philp (CAN)
23. Erik Read (CAN)
24. Roland Leitinger (AUT)
25. Riccardo Tonetti (ITA)
26. Cedric Noger (SUI)
27. Thomas Tumler (SUI)
28. Thibaut Favrot (FRA)
29. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
30. Giovanni Borsotti (ITA)
31. Adam Žampa (SVK)
32. Clement Noël (FRA)
33. Sam Maes (BEL)
34. Dominik Raschner (AUT)
35. Pavel Trichičev (RUS)
36. River Radamus (USA)
37. Tanguy Nef (SUI)
38. Hannes Zingerle (ITA)
39. Magnus Walch (AUT)
40. Maarten Meiners (NED)
41. Johannes Strolz (AUT)
42. Timon Haugan (NOR)
43. Seigo Kato (JPN)
44. Aleksandr Andrijenko (RUS)
45. Daniele Sorio (ITA)
46. Andreas Žampa (SVK)
47. Stefan Hadalin (SLO)
48. Kryštof Krýzl (CZE)
49. Sung-hjun Kjung (KOR)
50. Tomoja Išij (JPN)
51. Kristoffer Jakobsen (SWE)
52. Adrian Pertl (AUT)
53. Johei Kojama (JPN)
54. Rjunosuke Ohkoši (JPN)
55. Hajata Wakacuki (JPN)
56. Albert Popov (BUL)
Průběžné pořadí Světového poháru
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 982 b.
2. Henrik Kristoffersen (NOR) 903 b.
3. Alexis Pinturault (FRA) 882 b.
4. Matthias Mayer (AUT) 716 b.
5. Beat Feuz (SUI) 697 b.
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 654 b.
7. Thomas Dressen (GER) 570 b.
8. Dominik Paris (ITA) 556 b.
9. Clement Noël (FRA) 550 b.
10. Kjetil Jansrud (NOR) 535 b.
...
135. Jan Zabystřan (CZE) 12 b.
135. Adam Žampa (SVK) 12 b.
1. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:16,63
2. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +0,67
3. Marco Odermatt (SUI) +0,74
4. Mathieu Faivre (FRA) +0,78
5. Gino Caviezel (SUI) +1,11
6. Alexis Pinturault (FRA) +1,19
7. Lucas Braathen (NOR) +1,22
8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,28
9. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,41
10. Tommy Ford (USA) +1,49
11. Žan Kranjec (SLO) +1,54
12. Filip Zubčić (CRO) +1,58
13. Marco Schwarz (AUT) +1,73
14. Luca De Aliprandini (ITA) +2,05
15. Thibaut Favrot (FRA) +2,10
16. Matts Olsson (SWE) +2,31
17. Ted Ligety (USA) +2,41
18. Trevor Philp (CAN) +2,52
19. Justin Murisier (SUI) +2,55
20. Manuel Feller (AUT) +2,56
21. Cedric Noger (SUI) +2,57
22. Cyprien Sarrazin (FRA) +2,58
23. Alexander Schmid (GER) +2,60
24. Adam Žampa (SVK) +2,77
25. Roland Leitinger (AUT) +2,88
26. Riccardo Tonetti (ITA) +3,09
27. Erik Read (CAN) +3,13
28. Giovanni Borsotti (ITA) +3,23
29. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,33
30. Dominik Raschner (AUT) +3,75
...
35. Kryštof Krýzl (CZE) +4,22
45. Andreas Žampa (SVK) +4,97
Startovní listina 1. kola
1. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
2. Mathieu Faivre (FRA)
3. Henrik Kristoffersen (NOR)
4. Alexis Pinturault (FRA)
5. Žan Kranjec (SLO)
6. Tommy Ford (USA)
7. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
8. Luca De Aliprandini (ITA)
9. Gino Caviezel (SUI)
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
11. Marco Odermatt (SUI)
12. Ted Ligety (USA)
13. Filip Zubčić (CRO)
14. Matts Olsson (SWE)
15. Justin Murisier (SUI)
16. Marco Schwarz (AUT)
17. Lucas Braathen (NOR)
18. Alexander Schmid (GER)
19. Manuel Feller (AUT)
20. Cyprien Sarrazin (FRA)
21. Ryan Cochran-Siegle (USA)
22. Trevor Philp (CAN)
23. Erik Read (CAN)
24. Roland Leitinger (AUT)
25. Riccardo Tonetti (ITA)
26. Cedric Noger (SUI)
27. Thomas Tumler (SUI)
28. Thibaut Favrot (FRA)
29. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
30. Giovanni Borsotti (ITA)
31. Adam Žampa (SVK)
32. Clement Noël (FRA)
33. Sam Maes (BEL)
34. Dominik Raschner (AUT)
35. Pavel Trichičev (RUS)
36. River Radamus (USA)
37. Tanguy Nef (SUI)
38. Hannes Zingerle (ITA)
39. Magnus Walch (AUT)
40. Maarten Meiners (NED)
41. Johannes Strolz (AUT)
42. Timon Haugan (NOR)
43. Seigo Kato (JPN)
44. Aleksandr Andrijenko (RUS)
45. Daniele Sorio (ITA)
46. Andreas Žampa (SVK)
47. Stefan Hadalin (SLO)
48. Kryštof Krýzl (CZE)
49. Sung-hjun Kjung (KOR)
50. Tomoja Išij (JPN)
51. Kristoffer Jakobsen (SWE)
52. Adrian Pertl (AUT)
53. Johei Kojama (JPN)
54. Rjunosuke Ohkoši (JPN)
55. Hajata Wakacuki (JPN)
56. Albert Popov (BUL)
Průběžné pořadí Světového poháru
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 982 b.
2. Henrik Kristoffersen (NOR) 903 b.
3. Alexis Pinturault (FRA) 882 b.
4. Matthias Mayer (AUT) 716 b.
5. Beat Feuz (SUI) 697 b.
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 654 b.
7. Thomas Dressen (GER) 570 b.
8. Dominik Paris (ITA) 556 b.
9. Clement Noël (FRA) 550 b.
10. Kjetil Jansrud (NOR) 535 b.
...
135. Jan Zabystřan (CZE) 12 b.
135. Adam Žampa (SVK) 12 b.
Průběžnému pořadí disciplíny vévodí Slovinec Žan Kranjec s 315 body, následovaný Norem Henrikem Kristoffersenem a Francouzem Alexisem Pinturaultem, jenž ztrácí 43 bodů. Za ním už je propast mezi závodníky výraznější. Nejlepší trojice se představí i dnes. Nechybí ani současný král napříč všemi disciplínami, norský lyžař Aleksander Kilde.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 982 b.
2. Henrik Kristoffersen (NOR) 903 b.
3. Alexis Pinturault (FRA) 882 b.
4. Matthias Mayer (AUT) 716 b.
5. Beat Feuz (SUI) 697 b.
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 654 b.
7. Thomas Dressen (GER) 570 b.
8. Dominik Paris (ITA) 556 b.
9. Clement Noël (FRA) 550 b.
10. Kjetil Jansrud (NOR) 535 b.
...
135. Jan Zabystřan (CZE) 12 b.
135. Adam Žampa (SVK) 12 b.
1. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
2. Mathieu Faivre (FRA)
3. Henrik Kristoffersen (NOR)
4. Alexis Pinturault (FRA)
5. Žan Kranjec (SLO)
6. Tommy Ford (USA)
7. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
8. Luca De Aliprandini (ITA)
9. Gino Caviezel (SUI)
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
11. Marco Odermatt (SUI)
12. Ted Ligety (USA)
13. Filip Zubčić (CRO)
14. Matts Olsson (SWE)
15. Justin Murisier (SUI)
16. Marco Schwarz (AUT)
17. Lucas Braathen (NOR)
18. Alexander Schmid (GER)
19. Manuel Feller (AUT)
20. Cyprien Sarrazin (FRA)
21. Ryan Cochran-Siegle (USA)
22. Trevor Philp (CAN)
23. Erik Read (CAN)
24. Roland Leitinger (AUT)
25. Riccardo Tonetti (ITA)
26. Cedric Noger (SUI)
27. Thomas Tumler (SUI)
28. Thibaut Favrot (FRA)
29. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
30. Giovanni Borsotti (ITA)
31. Adam Žampa (SVK)
32. Clement Noël (FRA)
33. Sam Maes (BEL)
34. Dominik Raschner (AUT)
35. Pavel Trichičev (RUS)
36. River Radamus (USA)
37. Tanguy Nef (SUI)
38. Hannes Zingerle (ITA)
39. Magnus Walch (AUT)
40. Maarten Meiners (NED)
41. Johannes Strolz (AUT)
42. Timon Haugan (NOR)
43. Seigo Kato (JPN)
44. Aleksandr Andrijenko (RUS)
45. Daniele Sorio (ITA)
46. Andreas Žampa (SVK)
47. Stefan Hadalin (SLO)
48. Kryštof Krýzl (CZE)
49. Sung-hjun Kjung (KOR)
50. Tomoja Išij (JPN)
51. Kristoffer Jakobsen (SWE)
52. Adrian Pertl (AUT)
53. Johei Kojama (JPN)
54. Rjunosuke Ohkoši (JPN)
55. Hajata Wakacuki (JPN)
56. Albert Popov (BUL)
Do druhého kola zamíří i slovenský závodník Adam Žampa, který se nakonec o svou 24. pozici nemusel vůbec obávat. Lamentovat nad svým výkonem by neměl ani český lyžař Kryštof Krýzl, který byl ale vcelku blízko postupu do další části závodu a prvním bodům v sezoně. To ho zpětně určitě zamrzí. Na třicátého Raschnera potřeboval sjet ještě necelou půl vteřinu. Z československé trojice se nejméně vedlo Andreasi Žampovi. Ten ztratil v cíli na vítěze 4,97 sekundy.
1. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:16,63
2. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +0,67
3. Marco Odermatt (SUI) +0,74
4. Mathieu Faivre (FRA) +0,78
5. Gino Caviezel (SUI) +1,11
6. Alexis Pinturault (FRA) +1,19
7. Lucas Braathen (NOR) +1,22
8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,28
9. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,41
10. Tommy Ford (USA) +1,49
11. Žan Kranjec (SLO) +1,54
12. Filip Zubčić (CRO) +1,58
13. Marco Schwarz (AUT) +1,73
14. Luca De Aliprandini (ITA) +2,05
15. Thibaut Favrot (FRA) +2,10
16. Matts Olsson (SWE) +2,31
17. Ted Ligety (USA) +2,41
18. Trevor Philp (CAN) +2,52
19. Justin Murisier (SUI) +2,55
20. Manuel Feller (AUT) +2,56
21. Cedric Noger (SUI) +2,57
22. Cyprien Sarrazin (FRA) +2,58
23. Alexander Schmid (GER) +2,60
24. Adam Žampa (SVK) +2,77
25. Roland Leitinger (AUT) +2,88
26. Riccardo Tonetti (ITA) +3,09
27. Erik Read (CAN) +3,13
28. Giovanni Borsotti (ITA) +3,23
29. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,33
30. Dominik Raschner (AUT) +3,75
...
35. Kryštof Krýzl (CZE) +4,22
45. Andreas Žampa (SVK) +4,97
Do 2. kola postoupilo prvních 30 závodníků.