Toronto – Anaheim 5:4 (po pr.) | NY Rangers – Buffalo 2:3 (kon.) | Columbus – Detroit 2:0 (kon.)
Dallas – Minnesota 2:3 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:2 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Minnesota Wild
cz Sobota 08.02.2020, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Dallas se v noci na sobotu střetne s Minnesotou, která je v pozicích, kdy se snaží vrátit do elitní osmičky Západní konference.

Wild aktuálně na osmé místo ztrácí čtyři body a povedlo se jim vyhrát poslední dva zápasy. Dobrou formu budou chtít potvrdit i v souboji s Dallasem, jemuž patří čtvrté místo na Západě, avšak po dvou výhrách podlehl New Yorku Islanders po prodloužení.

Jedná se už o čtvrtý vzájemný zápas v této sezoně. V říjnu na svém ledě vyhrál Dallas, následně ovšem Minnesota přetavila dva domácí zápasy ve své výhry.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Johns – Ja. Benn, Hintz, Seguin – Janmark, Pavelski, Radulov – Cogliano, Faksa, Comeau – Gurjanov, Dickinson, Perry.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Hunt, Pateryn – Parise, E. Staal, Zuccarello – Zucker, Kunin, Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Donato, M. Koivu, Hartman..

00:01

00:45
    Klingbergova střela zpoza pravého kruhu se proletěla pouze k zadnímu hrazení.

01:24
    To Oleksiak už přinutil brankáře Dubnyka k zásahu. Střílel zpoza levého kruhu.

01:37
    Hra je přerušena ve středním pásmu, puk skončil na střídačkách.

02:14
    Kunin se protlačil mezi kruhy, Bishop jeho zakončení zlikvidoval.

02:23
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min., hákování).

02:28
    Klingberg od modré a hned po něm Benn z prostoru před brankou. Obě střely dokázal Dubnyk vychytat.

02:59
    Palba domácích pokračuje, Eriksson Ek si připsal dvě zblokované střely.

03:46
    Zucker vyhodil puk přes celé kluziště až k brankáři Dallasu.

04:23

05:03
    Cogliano střelou zpoza levého kruhu přinutil Dubnyka přerušit hru. Vhazuje se v obranném pásmu Minnesoty.

06:25
    Hraje se celkem rychlý hokej bez nějakého zbytečného a častého přerušování. Oba týmy se střídají v útocích.

07:06
    Greenway mezi kruhy vypálil na Bishopa, který přerušuje hru. Komerční pauza.

08:15
    Minnesota vede na střely 8-7, převzala po skončení svého oslabení trochu taktovku a je více u puku.

09:30
    Postavení mimo hru domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

09:52
    Kunin se zpoza levého kruhu napřáhl ke střele, Bishop jeho pokus zlikvidoval a přerušil hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu Dallasu.

10:12
    Kotouč vyletěl až mezi diváky, komerční přestávka.

11:45
    První třetina plyne hodně rychle. Oba týmy se pokusily o útočné akce, ale byla z toho nakonec jen střela Greenwaye, která skončila navíc zcela mimo.

11:56
    Dumba střílel z ostrého úhlu, Bishop musel vyrážet kotouč.

12:45
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Minnesota vede na střely 11-7.

13:26
    Zucker nahodil puk už od červené čáry přímo na Bishopa. I toto bude počítáno jako střela.

14:04
    Hintzův pokus z pravé strany Dubnyk vyráží.

14:24
    Naopak Faksovu střelu z levého křídla už brankář Minnesoty drží u sebe a přerušuje hru. Komerční pauza.

15:04
    Nepříjemná střela z bekhendu, se kterou si musel Dubnyk poradit, šla navíc do protipohybu. Zvládl to, stejně jako pokračující akci, při níž puk nakonec končí v ochranné síti.

15:14
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jared Spurgeon – 2 min., hákování).

15:28
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a otevírají skóre zápasu! Střelu Seguina z levého kruhu vyrazil Dubnyk pouze před sebe, kde JOE PAVELSKI úspěšně dorazil kotouč za záda hostujícího gólmana. Asistence: Tyler Seguin, John Klingberg.
    15:28 Joe PAVELSKI - 1:0

15:28
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jonas Brodin – 2+2 min, vysoká hůl).

16:04
    Hra je přerušena, vhazuje se před brankou Dubnyka.

16:16
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hákování).

16:30
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, ale že by se více prostoru na ledě podařilo některému týmu využít, se říct nedá.

17:33
    Zucker z levého kruhu netrefil branku Dallasu.

18:05
    Hra je přerušena kvůli posunuté brance domácích.

18:16
    Faksa je zpět na ledě, pokračuje přesilovka Dallasu.

19:05
    Seguin zpoza pravého kruhu vypálil na Dubnyka, který jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

20:00

V úvodní třetině utkání mezi Dallasem a Minnesotou padla sice jen jedna branka, ale střel bylo habaděj a rodily se zajímavé šance. Brankáři ovšem hrají v tomto střetnutí zatím hlavní roli a jen přesilovková dorážka Pavelskiho byla nad síly hostujícího gólmana.

Další třetina začne přibližně v 03:33.

20:01

20:50
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., podrážení).

21:02
    Pavelskimu se zpoza kruhů nepovedlo usměrnit puk na branku soupeře.

22:06
    Radulov vypálil od modré čáry, Dubnyk jeho střelu chytá a přerušuje hru.

22:52
    Byť se Eriksson Ek už vracel z trestné lavice, domácí stihli ještě jednu rychlou akci, při níž Heiskanen křižným pasem našel v pravém kruhu DENISE GURJANOVA, který ránou z první propálil brankáře Dubnyka. Asistence: Miro Heiskanen.
    22:52 Denis GURJANOV - 2:0

23:55
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Andrew Cogliano – 2 min., sekání).

24:47
    Domácím se povedlo vytěsnit hru do středního pásma.

25:05
    Nyní už definitivně vyhazují puk přes všechny čáry.

25:25
    Hartman napálil z pravého kruhu pouze boční síť Bishopovy branky. Hra se krátce poté přerušuje.

25:55

27:31
    Delší úsek bez přerušení je u konce. Nastává komerční přestávka.

28:25
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté poprvé udeřili a s trochou štěstí snižují. Suter chtěl zpoza branky nacentrovat před brankoviště, ale puk se zastavil už u JOELA ERIKSSONA EKA, který stál vedle branky Bishop. Hostujícímu útočníkovi se nakonec povedlo propasírovat puk do branky, když Bishop nezaregistroval puk a začal se brankovištěm přesouvat. Asistence: Ryan Suter, Marcus Folihno.

32:09
    Tohle si měl Ben Bishop pohlídat! RYAN DONATo střílel z pravého boku, z ostrého úhlu. Přesto puk dostal za záda domácího brankáře, který neutěsnil prostor v horním růžku na bližší tyči.Asistence: Luke Kunin, Kevin Fiala.
    32:09 Ryan DONATO - 2:2

32:22
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., podrážení).

33:39
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry. Dobře brání toto oslabení.

34:22

35:50
    Spurgeon vypálil už od modré čáry, Bishop jeho zakončení likviduje a přerušuje hru. Komerční pauza.

36:40
    Brodin srazil Gurjanovovu střelu až do ohranné sítě.

37:19
    Tentokrát se do útoku vrhli hosté, ale i střela Zuccarela končí v ochranné síti.

38:36
    Dumba z pravé strany nutí Bishopa přerušit hru.

39:15
    Ještě Pavelski to zkoušel od pravého mantineku.

40:00
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., hrubost).

40:00

40:01

41:00
    Zblokovaná dělovka Dumby končí v ochranné síti.

41:31
    Stejně dopadla i sřela Kunina z okraje pravého kruhu.

42:18
    Wild zahráli na zakázané uvolnění.

43:35
    Dubnyk si poradil s nepříjemnou a prudkou střelou od modré čáry.

44:59
    Dickinson nenechal Spurgeona ohrozit Bishopovu klec a blokuje jeho střelu.

45:29
    Dubnyk chytá Hintzovu střelu zápěstím a po delší době přerušuje hru.

46:24
    Několik zblokovaných střel domácího týmu, Dubnykovi ohromně pomohla obrana, jež blokovala ony střely. Komerční pauza.

47:09
    Dumbovu střelu od modré Bishop vytěsnil mimo tři tyče.

48:59
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Třetí třetina je zatím nejméně akční z obou stran oproti prvním dvěma periodám.

49:02
    Zblokovaná rána Heiskanena hned po buly.

49:40
    Poměr střel zní vyrovnaně 22-22.

50:04
    Střela od modré čáry, Bishop vyráží pokus Zuccarella mimo svou branku.

51:30
    Heiskanen bekhendovou střelou přinutil Dubnyka přerušit hru.

52:59
    Dickinson se tlačil do střely v pravém kruhu, Dubnyk znovu zasahuje. Hostující brankář má teď plné ruce práce.

53:47
    Také Bishop si zachytá. Dvě střely od modré vyráží.

54:03
    Po Fialově pokusu od levého mantinelu Bishop přerušuje hru. Komerční pauza.

54:07
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kevin Fiala – 2 min., vysoká hůl).

55:17
    Dallas po vyhození Zuckera přichází o útočné pásmo.

56:07
    Hosté jsou v plném počtu.

57:30
    Třetí třetina se pomalu blíží ke svému konci. Utkání míří do prodloužení.

58:47
    Oby týmy si vyměnily zblokované střely.

59:34
    Kdepak, žádné prodloužení! JOEL ERIKSSON EK se dokázal prosadit poté, co povyjel zpoza branky a zasunul puk k pravé tyči! Asistence: Jonas Brodin, Jordan Greenway.
    59:34 Joel Eriksson Ek - 2:3

Minnesota pokračuje ve velmi dobrých výkonech a navázala na své dvě předcházející výhry a sál se přibližuje k elitní osmičce Západni koference. Dallas sice vedl už 2:0, ale svůj náskok nejen, že neudržel, ale necelou půl minutu před prodloužením dokonce inkasoval rozhodující do

Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:54

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost. (05:27:43)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 16. Pavelski (Seguin, J. Klingberg), 23. Gurianov (Heiskanen) – 29. J. Eriksson Ek (Suter, M. Foligno), 33. Donato (Kunin, Fiala), 60. J. Eriksson Ek (Brodin, Greenway)

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Johns – Ja. Benn, Hintz, Seguin – Janmark, Pavelski, Radulov – Cogliano, Faksa, Comeau – Gurianov, Dickinson, Perry.