Detva – Nitra 0:5 (kon.) | Poprad – Miškovec 5:1 (kon.) | B. Bystrica – Budapešť 4:2 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 6:0 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 2:0 (kon.)
HK Poprad
5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
DVTK Miškovec
Nedeľa 02.02.2020, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 47. kolo

58:18
    Poprad dal gól!
    Kazmíci posielajú svojim fanúšikom ďalší gólový pozdrav. Dalhuisen od modrej čiary nahadzoval puk na bránku, Adorján vyrážal pred seba a zblízka dorazil do brány LUKÁŠ HANDLOVSKÝ.
    Asistencie: Mike Dalhuisen, Adam Lapšanský.

57:04
    Hostia asi definitívne pochovávajú svoje nádeje na vyrovnanie. Dve minúty za držanie inkasuje Radim Valchař.

56:48
    Vandas vyzval do samostatného nájazdu Lukáša Handlovského, ktorý sa rútil na Adorjána, blafák na forhend mu nevyšiel, zakončoval len do betónu!

55:27
    Kamzíci využívajú aj túto ponúknutú presilovku a idú do vedenia o tri góly. Takáč od zadného mantinelu posunul puk medzi kruhy Svitanovi, ktorý dával pred bránku úplne voľnému PETROVI ULRYCHOVI a ten z prvej dorazil do odkrytej brány.
    Asistencie: Patrik Svitana, Samuel Takáč.

53:48
    Keďže si hostia vyžiadali overenie situácie o videorozhodcu, dostáva Miškovec dvojminútový trest za zdržiavanie hry.

53:48
    Gól je odobrený aj videorozhodcom, Poprad vedie 3:1.

53:48
    Popradčania využívajú presilovú hru a idú do vedenia o dva góly. Dalhuisen nahodil puk od modrej čiary na bránku. Adorján vyrážal pred seba. LUKÁŠ HANDLOVSKÝ sa najlepšie zorientoval v skrumáži a bekhendom poslal puk do siete!
    Asistencia: Mike Dalhuisen.

52:20
    Poprad získava presilovú hru. Patrik Kiss dostáva dve minúty za seknutie.

47:32
    Dopredu sa dostali domáci. Patrik Svitana si vyššie medzi kruhmi prebral prihrávku a po jeho strele zazvonila ľavá žŕdka!

38:48
    Popradčania si to v závere druhej tretiny komplikujú. Dve minúty za držanie dostáva Petr Ulrych.

36:51
    Presilovku získava DVTK Miškovec. Pierre Luc Mercier dostáva menší trest za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

30:12
    Domáci si vytvorili ďalšiu príležitosť. Takáč naznačil strelu na ľavom kruhu a krížom presúval puk na Zagrapana, ktorý však ako Lapšanský v predchádzajúcej situácii netrafil puk.

24:51
    Popradčania získavajú presilovú hru. Bence Szirányi si odsedí dve minúty za faul lakťom.

22:15
    Miškovec dal gól!
    Miškovec znižuje vedenie Popradu. Szirányi prenikol do útočného pásma, dostal sa medzi kruhy a vystrelil. Vošvrda vyrazil puk pred seba, kde bol pripravený RADIM VALCHAŘ a zblízka bekhendom dorazil.
    Asistencie: Bence Szirányi, Balázs Láda.

19:47
    V závere prvej tretiny získava presilovku Poprad. Francis Beauvillier dostáva dve minúty za napadnutie.

17:16
    Dokonca teraz mal zaujímavú príležitosť vo vlastnom oslabení k dispozícii Michael Vandas. Prenikol po krídle, z kruhu namieril a Adorján zasiahol vyrážačkou.

16:23
    Miškovec získava prvú presilovku v stretnutí. Peter Bjalončík dostáva dve minúty za napadnutie.

13:53
    Popradčania zvyšujú svoje vedenie. Kozák sa po predchádzajúcej akcii dostal k ďalšej strele spomedzi kruhov. Adorján vyrážal do strany, odkiaľ z otočky a veľkého uhla strieľal MATÚŠ PALOČKO a dokázal trafiť odkrytý priestor bránky.
    Asistencie: Lukáš Kozák, Peter Bjalončík.

13:14
    Erving posielal od modrej čiary zaujímavú strelu priamo na ľavý betón Adorjána. K dorážke sa prepracoval Matúš Paločko, ale trafil to len priamo do Adorjánovej lapačky.

06:23
    Poprad bude mať k dispozícii druhú presilovku. Marton Farkas si odsedí dve minúty pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľade.

05:14
    Poprad ihneď po strelenom góle nasadil vysoké obrátky a hneď sa domáci dostali do ďalšej šance. Pred bránkou bol osamotený Králik, ale zblízka premárnil veľkú príležitosť a strieľal iba na plexisklo.

04:53
    Kamzíci bleskurýchlo po 15 sekundách využívajú presilovku. Brankár Adorján takmer nič nevidel a využil to Dalhuisen, ktorý poslal strelu od modrej čiary. Jeho strelu navyše tečoval MICHAEL VANDAS a tá mu zapadla medzi betóny.

04:37
    Prvú presilovku v zápase si zahrá Poprad. Daniel Kiss dostáva dve minúty za podrazenie.

03:26
    Veľa priestoru venovali hokejisti Miškovca aj Marekovi Zagrapanovi, ktorý si za ľavým kruhom spracoval prihrávku. Pokračoval pred bránku do blafáku, ale bekhendom trafil iba Adorjánove betóny.

02:36
    Forčeking sa Petrovi Bjalončíkovi oplatil. Od Ládu získal puk medzi kruhmi a okamžite strieľal. Adorján stihol včas spojiť betóny a zabrániť prvej vážnejšej šanci.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 5. Vandas (Dalhuisen, Lapšanský), 14. Matúš Paločko (Kozák, Bjalončík), 54. Handlovský (Dalhuisen), 56. Ulrych (Svitana, Takáč), 59. Handlovský (Dalhuisen, Lapšanský) – 23. Valchař (Szirányi, Láda)

HK Poprad: Vošvrda (Kristín) – Erving, Ulrych, Larkin, Dalhuisen, Fabian, Kozák, Česánek – Svitana (C), Zagrapan (A), Takáč – Vandas (A), Handlovský, Lapšanský – Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko – Kundrik, Matej Paločko, Králik
    DVTK Miškovec: Adorján (Rajna) – Ross (A), D. Kiss, Láda, Vandane, Szirányi, Göz – Rodman, Galanisz (A), Magosi (C) – Beauvillier, Valchař, Beach – P. Kiss, Harrison, Ritó – Farkas

Rozhodca: Valach, Juhász – Beniač, Soltész

Diváci: 2 028