Başakşehir – Gençlerbirliği 3:1 (kon.)
Istanbul Başakşehir FK
3:1 (1:1)
Gençlerbirliği S.K.
cz Piatok 31.01.2020, 18:00 • Başakşehir Fatih Terim, Istanbul • Turecká Superliga • 20. kolo

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:13. (19:54:57)

Başakşehir potvrdil roli favorita a nováčka poráží i podruhé v sezóně především zásluhou výborných vstupů do obou poločasů 3:1.
    Po vyrovnané první půli si gólové zápisy zabral pro sebe bosenský záložník Edin Višća, který využil skvělých přihrávek By a Crivelliho. Naopak Gençlerbirliği nepředvedlo prakticky nic nebezpečného a na zvrat navzdory občasné platonické převaze nemohlo pomýšlet.
    Vítězové se po předehrávce vrátili na druhé místo v tabulce.
    Děkuji za pozornost, hezký večer!

90+4

90+4
    Mert Günok si s jistotou stahuje rohový kop a rozhodčí už se nadechuje...

90+3
    Gençlerbirliği si roh ještě zopakuje, z hlavičkového souboje se míč odráží od jednoho z domácích fotbalistů.

90+2
    Baianovu hlavičku zády k bráně raději Günok přehazuje přes břevno za cenu rohu.

90+1
    Rozhodčí Ulusoy nastavuje zápas o tři minuty.

90
    Mert Günok skočil na střílený centr z trestného kopu a vyškrabuje do strany, Ayité se ještě pokusil zasáhnout míč patičkou, ale bez úspěchu.

90
    Žlutou kartu dostává Enzo Crivelli (Istanbul Başakşehir FK) za ruku.

88
    Nováček se stále nemůže dostat do tlaku a čas se mu rychle krátí.

86
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mahmut Tekdemir, přichází Carlos Ponck.

85
    Z protiútoku vybojovalo roh také Gençlerbirliği, nejvýše na něj vyskočil Zargo Touré, ale hlavičkoval slabě a nepřesně.

84
    Edin Višća kopl roh na velké vápno, po třech hlavičkách se uvolnil Tekdemir, ale z ostrého úhlu stačil poslat míč jen do Nordfeldtovy náruče.

83
    Střelu střídajícího Aleksiće z 20 metrů zblokovali hosté na roh.

81
    Trestným kopem ze 40 metrů našel tradiční exekutor Erdem Özgenç hruď Ayitého, který však po zpracování nedokázal přesně přihrát.

80
    Dvojnásobné střídání v týmu Gençlerbirliği S.K.: hřiště opouštějí Daniel João Candeias a Yasin Pehlivan, přicházejí Rahmetullah Berişbek a Nadir Çiftçi.

80
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Demba Ba, přichází Danijel Aleksić.

79
    Nezdá se, že by se Gençlerbirliği chystalo k náporu, už několik minut si hosté nesáhli na míč.

77
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Eljero Elia, přichází Fredrik Gulbrandsen.

Karel Jedlička

Góly: 8. Crivelli (Caiçara), 48. Višća (Ba), 74. Višća (Crivelli) – 29. Ayité (Candeias)

Karty:   90. Crivelli (IBS) – 47. F. Baiano (GEN)

Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:13.
    Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Škrtel, Epureanu, Clichy – Višća, Okechukwu, Tekdemir (86. Ponck), Elia (77. Gulbrandsen) – Ba (80. Aleksić), Crivelli.
    Náhradníci: Babacan, Kivanc – Behich, Ponck, Sarıkaya, Uçar, Aleksić, Topal, Gulbrandsen, Kaplan.

Gençlerbirliği S.K.: Nordfeldt – Özgenç, Bjärsmyr, Z. Touré, Polomat – S. Yilmaz, Y. Pehlivan (80. Çiftçi), F. Baiano, Candeias (80. Berişbek) – Özdemir (67. Dikmen), Ayité.
    Náhradníci: Özbir – Oğuz, H. Pehlivan, Flávio, Berişbek, Dikmen, M. Seuntjens, S. Diallo, Çiftçi, Karakaş.

Rozhodca: Ulusoy – Narinç, Bozbey