Španielsko – Chorvátsko 22:20 (kon.)
Španielsko
22:20 (12:11)
Chorvátsko
cz Nedeľa 26.01.2020, 16:30 • Tele2 Arena, Stockholm • Majstrovstvá Európy mužov • Finále
    60
    Je rozhodnuto? Entrerríos nízko nad zemí podstřelil chorvatskou hradbu, Španělé vedou o dva góly a do konce zbývá 25 vteřin. (22:20)
    59
    Obhájci zlata jsou v plném počtu a půldruhé minuty před koncem jim Gomez třetí proměněnou sedmičkou vrací vedení. (21:20)
    58
    Než se Španělé stačili zformovat, za šest vteřin vyrovnává Ilja Brozović. (20:20)
    58
    Daniel Sarmiento v oslabení skóruje s obrovskou porcí štěstí. Šego míč ztlumil, ale o jeho spánek se odráží do strany a brankář jej vyškrabuje už za čarou. (20:19)

57
    Necelé čtyři minuty před koncem je za krvavý faul na Mamiće vyloučen Enterríos a Španěly čeká oslabení. (19:19)
    55
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Aleix Gomez Abello, Španělé se radují po osmi minutách. (19:19)
    54
    Dlouhý úsek bez gólu ukončují hráči Chorvatska, kteří se po dlouhé době dostávají do vedení zásluhou dělovky Luky Stepančiće. (18:19)
    49
    Marino Marić se v těsném obležení na pivotu dokázal prosmýknout a poprvé ve druhém poločase smazat španělský náskok. (18:18)
    48
    Lišáckým obloučkem z pravého křídla opět snižuje Zlatko Horvat. (18:17)
    47
    Soupeř už byl v plném počtu, když Entrerríos krásnou přihrávkou přes hlavu uvolnil Figuerase a tan se dnes poprvé zapisuje mezi střelce. (18:16)
    46
    V oslabení propasíroval míč za brankovou čáru Marko Mamić. (17:16)
    45
    Devítiminutový střelecký půst Španělska ukončil svým prvním finálovým gólem v přesilovce Alex Dujshebaev. (17:15)

45
    Igor Karačić je vzápětí vyloučen na dvě minuty. (16:15)
    44
    Z protiútoku pět na dva trestá španělskou nepřesnost po Horvatově přihrávce úplně volný Igor Karačić. (16:15)
    38
    Chorvatská brána je prázdná, v power-play prostřelil dva protihráče Domagoj Duvnjak a rána se od břevna odráží těsně za čáru. (16:14)
    37
    Ze sedmimetrového hodu koriguje Zlatko Horvat. (16:13)
    36
    Katastrofální rozehrávku Chorvatů trestá úspěšným brejkem Joan Cañellas a obhájci zlata vedou o čtyři góly. (16:12)
    36
    Jeden z chorvatských hráčů uklouzl a během chvilky podruhé zakončil z vlastní půlky do prázdné brány Aleix Gomez Abello. (15:12)
    35
    Stepančić napálil spojnici a do prázdné brány Chorvatů se přes celé hřiště trefuje Aleix Gomez Abello. (14:12)

34
    Chorvatsko navíc čeká první oslabení v zápase, vyloučen byl Zlatko Horvat. (13:12)
    34
    Z vůbec prvního sedmimetrového hodu Španělska skóruje Aleix Gomez Abello. (13:12)
    33
    Jako první se po změně stran střelecky prosazuje z dálky Luka Stepančić. (12:12)
    30
    Vteřinu před sirénou však střílí gól do šatny Enterríos a obhájci titulu díky němu vyhrávají první poločas. (12:11)
    30
    Chorvatskou střeleckou kletbu odčaroval až po jedenácti a půl minutách Igor Karačić. Po španělské ztrátě vyrazil do samostatného nájezdu a nemýlil se. (11:11)
    28
    Španělsko jde poprvé do vedení, v oslabení skóruje Joan Cañellas. (11:10)

28
    Vyloučení v týmu Španělsko (Daniel Sarmiento). (10:10)
    25
    Čistý hattrick dovršil Jorge Maqueda krátkým švihem levačkou přes obránce a začíná se od nuly. (10:10)
    22
    Po další ztrátě již bylo vše v souladu s pravidly, podruhé za sebou se zapisuje do střelecké listiny vousatý Jorge Maqueda. (9:10)
    19
    Jorge Maqueda si ze zadních pozic naběhl mezi protihráče na pravou spojku a snižuje. (8:10)
    19
    Z postupného útoku se uvolnil Marino Marić a tváří v tvář Corralesovi suverénně zavěsil. (7:10)
    17
    Chorvatsko reaguje přesnou trefou Igora Karačiće. (7:9)
    16
    Julen Aguinagalde trefuje z křídla nohy brankáře Šega, odražený míč však zachytil a z dorážky skóruje. (7:8)
    15
    Také třetí sedmičkový souboj mezi Duvnjakem a Corralesem vyzněl pro chorvatského střelce, který proměňuje se štěstím o břevno. (6:8)
    14
    Jihoslované dlouho hledali skulinu v soupeřově obraně, úspěšně střílel Igor Karačić a burcuje chorvatské fanoušky, kteří mají v hledišti výraznou převahu. (6:7)
    12
    Španělsko znovu dotahuje. Raúl Entrerríos z výskoku vypálil přes obránce do sítě. (6:6)
    12
    David Mandić si naběhl na křídlo a obloučkem přehazuje brankáře. (5:6)
    11
    Rychlé vyrovnání zařídil Julen Aguinagalde. (5:5)
    10
    Duvnjak prostrčil mezi třemi protihráči míč na Mariće, jehož Španělé opět při zakončení faulovali. Ani z druhé sedmičky se pak Domagoj Duvnjak nemýlí. (4:5)

9
    Žlutou kartu viděl Domagoj Duvnjak. (4:5)
    9
    Až z devítimetrové čáry skóruje Daniel Sarmiento. (4:4)
    8
    Ze sedmimetrového hodu potrestal faul na Mariće Domagoj Duvnjak. (3:4)
    7
    Ángel Fernández vyrovnává ve skoku z šestky. (3:3)

6
    Další žlutá karta pro Španělsko, viděl ji Raúl Entrerríos. (2:3)
    5
    Vzápětí dostává Španěly na kontakt samostatnou akcí Iosu Goñi Leoz. (2:3)
    5
    Z pravého křídla trefuje vzdálenější šibenici Luka Stepančić. (1:3)

4
    Željko Musa dostává žlutou kartu na straně Chorvatska. (1:2)
    4
    Nulu Španělska smazal z pravého křídla Ferran Solé. (1:2)
    3
    Skvělým zákrokem podržel Chorvaty brankář Šego a z protiútoku nechytatelně skóruje Domagoj Duvnjak. (0:2)
    2
    Chorvatsko otevírá skóre. Marino Marić dostal na šestce přihrávku spodem a v pádu podstřeluje brankáře. (0:1)