Skalica – Martin 1:2 (kon.) | Trnava – Pov. Bystrica 7:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Dubnica 3:2 (po pr.)
Žilina – Levice 1:2 (kon.) | Topoľčany – Bratislava Capitals 2:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
TSS GROUP Dubnica
Piatok 24.01.2020, 17:30 • Stez Aréna • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • Skupina A

Domáci pretrhli dlhu šnúru prehier, dnes zdolali zatiaľ nezdolného súpera a nové dresy pokrstili výhrou v predložení. Kto by to bol povedal po tom, čo sa na súpera dlho doťahovali. Dubnica mala výhru vo svojich rukách, nedokázala sa skoncentrovať na dôležitý záver a uhrať to vo svoj prospech. Každý bod sa však počíta. (20:08:39)

62:08
    Spišská Nová Ves dala gól!
    FABIAN sa presadil po krásnej krížnej prihrávke z úrovni bránkovej čiary a rozhodol tento zápas.

62:04
    Fabián sa snažil prestreliť braniacého hráča.

61:33
    Ondov to skúsil už dva krát, domáci sú v dobrej fáze a tlakom si vybojovali presilovku po podrazení. Sadol si Košecký.

60:11
    Dubnica vyrazila dopredu ako prvá, vzápätí Novák v črtajucom brejku stratil stabilitu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Dubnica ešte dokázala súperovi podkúriť a pohrozili z niekoľkých šancí. Ideme do predĺženia, ktoré sa bude hrať 5 minút vo formáte 3x3.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:54
    Gol bol doslova pretlačený do brány. Ani neviem ako to VARTOVNIK Všetko pretlačil, aj z bránou. Gol však platí a hráme ďalej.
    ASISTENCIA Chovan

Dnešné stretnutie sleduje 620 divákov.

58:32
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Homer – 2 min., krosček).

58:01
    Pár striel v priebehu pár sekúnd. Lakosil v pohotovosti.

57:54
    Domáci to skúšajú bez brankára

57:54
    Oddychový čas domácich.

57:40
    Novák v šanci, no urobil zbytočne jednu kľučku naviac a už je v objatí s Lantoším.

57:19
    Ďurina to ťahá sám a zbiera cenné sekundičky.

56:43
    Ondovi tento zápas chutí, vyslal tvrdú strelu, súper ju však vytečoval.

56:22
    Dubnica mohla zasa odskočiť na rozdiel 2 gólov Rabčan však nepriehľadnú situáciu zvládol. .

54:57
    Kover pri puku, bráne je však otočený chrbtom. Snaží sa zbaviť súpera, ktorý mu to veľmi neulachčuje. Zavesil sa mu na chrbát a znepríjemňuje mu život.

54:09
    Zápas sa zdramatizoval, domáci sa snažia zo všetkých síl dorovnať.

52:53
    Hráči teraz ukázali aké to môže byť jednoduché. Fabián presnou prihrávkou vysunul VARTOVNIKA, ktorý sa presadil strelou medzi betóny.
    Asistencia: Fabián

52:37
    Dubnica hrá veľmi obetavo, v snahe zabrániť súperovi si toho dnes už vytrpeli naozaj dosť.

52:20
    Alvo ukázal dobrú pozičnú hru, i šikovné ruky. Jeho tím je však bezzubí.

51:24
    Ďurina, len nahodil puk na Rabčana, ktorý rýchlo rozohral.

50:54
    Dubnica necháva puk súperovi a taktický čaká už v strednom pásme.

50:36
    Hra sa nám trochu rozkúskovala čo viac vyhovuje tímu, ktorý vedie.

49:45
    Novák bol aktérom trestného strieľania, nepremenil. Stieral po kľučke, no nepresne na zadný mantinel.

49:45
    Kover sa dostal do šance, išiel na brankára úplne sám. Bol faulovaní a bude nasledovať trestné strieľanie.

49:30
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Knižka – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

49:15
    Kover narušil rozohrávku súpera a otočil hru. Po strele sa pred Lakosilom hráči trochu pochytili

49:05
    Hra sa sťahuje pred Rabčana.

48:42
    Hostia v plnom počte.

48:07
    Domáci si posúvajú puk po ľade, prihrávku súper prečítal a vyváža puk.

47:04
    Domáci fanúšikovia si pýtajú gól. Fabián nespracoval dlhú prihrávku a domáci sa sami obrali o pásmo.

46:42
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Hudák – 2 min., držanie).

46:11
    Lakosil je jednoducho dobrý, to musí uznať i súper. Aktuálne je ostrieľaný zo všetkých možností, no stále drží nulu.

45:35
    Rodila sa šanca pre Finduru, po tom čo si obranca hostí zabudol puk. K strele sa však nedostal.

44:31
    Dubnica zaváhala na svojej útočnej modrej, čo chcel využiť Kover. Šancu anuloval už ležiaci hráč, ktorý šermoval hokejkou kade tade.

44:29

44:14
    Na krátko sa nám teda počet na ľade vyrovnal.

43:47
    Domáci pomaly rozdúchali vietor v pásme a tlačili na súpera. Nedali si však pozor a pykajú za zlé striedanie.

43:12
    Hra je v útočnom pásme domácich, no puk je v rohu a odtiaľ nebezpečenstvo nehrozí.

42:40
    Ondov to skúsil rýchlou strelou z otočky.

42:29
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Košecký – 2 min., nedovolené bránenie).

41:39
    Košecký bol zdvojený v strednom pásme a ďaleko sa nedostal. Domáci sú v plnom počte.

40:51
    Domáci hrajú vo 4 ci. Puk sa dostal ku Lakosilovi, domáci sa rýchlo ponáhľajú rozohrať hru.

40:03
    Dubnica nenecháva nič na náhodu a berie hru na svoje hokejky. Už sa usadili v pásme.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.

Ták predsa sme sa gólov dočkali.Hostia rýchlo odskočili na rozdiel dvoch gólov, no naďalej sa hrá v celku vyrovnaná partia, čo sa optického pohľadu týka. Hostia majú k dispozícií presilovku 2 hráčov. Ešte v trvaní 55 sekúnd.

40:00

39:52
    Nemček vyslal tvrdú strelu od modrej.

39:50
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., podrazenie).

39:50
    Hra sa prerušila po tom čo jeden hráč hostí ostal nehybne ležať pred bránou Rabčana.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny. Hostia sa okamžite snažia presadiť v útočnej tretine.

38:51
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kover – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:30

38:19
    Betóny brankára hostí boli okamžite v akcii a ako vždy na správnom mieste.

36:30
    Novák sa ocitol v brejku, no nakoniec nezakončil no vybojoval rovno vážnosť hry.

36:30
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Košecký – 2 min., podrazenie).

36:03
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Boldižár – 2 min., nedovolené bránenie).

35:20
    To čo sa stalo sa už vziať nazad nedá, hrá pokračuje. Dva góly v hokeji nič neznamenajú. Netreba sa vzdávať.

33:39
    Dubnica dáva gól! No neviem či tento gól je regulárny. Pánom je však rozhodca a ten ho uznal. Chatrnuch utiekol po tom čo jeho spoluhráči zo zadu narazili súpera. Podla mňa sa mal pískať faul, ale už je to teraz jedno.
    Asistencia Kanaet

33:11
    Alvo vykorčuľoval z útočnej tretiny.

32:20
    Hrá sa medzinový tretinový hokej, momentálne je puk medzi striedačkami.

31:22
    Domáci nevedia opustiť vlastnú tretinu. Dubnica trpezlivo vyčkáva a nechá hrať svojho súpera.

30:35

30:04
    Dubnica vyhadzuje puk po mantinely a domáci sa musia znova snažiť od vlastnej brány.

29:23
    Domáci sú v pásme, vyhrali buly. To je základ úspechu.

29:18
    Podarí sa domácim dorovnať a využiť presilovú hru? Uvidíme.

28:35
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Durina – 2 min., podrazenie).

28:35
    Matej si sám urobil výlet do útoku, ťahal to po ľavej strane. Zakončil v plnej jazde a tvrdo narazil na mantinel.

27:41
    Strela z uhlu Spišiaci to skúšajú z každej strany.

26:33
    Z vlastnej tretiny až pred Lakosila sa veľmi rýchlo dostala domáca formácia. Lakosilové betóny sú však zatiaľ neprestrelené.

26:13
    Vhadzovanie pri Rabčanovi

25:43
    Hostia majú teraz veľkú psychickú výhodu, zatiaľ čo je to pre domácich horšie ako studená sprcha.

23:55
    Dubnica dáva gól! Gol ako z jasného neba. Po veľmi veľkej chybe v obrane, ktorá sa nestihla sformovať, to mal súper veľmi jednoduché. Z bekhendu sa presadil ĎURIŠ
    Asistencie: Lantoš, Klimenta

22:44
    Rabčan si ponechal puk a prerušil hru.

21:55
    Spišská púšťa súpera, len do stredného pásma.

21:40
    Vhadzovanie po ľavici Lakosila.

20:55
    oba cely sú v plnom počte. Domáci ťahajú útočnú akciu po ľavej strane.

20:52
    V podstate sa začína od znova, Spišiaci sa ako prvý ujali útoku.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 13 minút.

Klaksón ukončil prvé dejstvo. Zápas sa hrá v slabšej kulise fanušíkov. Bezgolový stav ich určite neteší. Ani jeden celok nedokázal využiť presilovkovú možnosť. Hra je vyrovnaná, hoci množstvo striel o tom nehovori 15:7. Domáci máju častejšie puk na hokejkách, no Lakosil je vždy v pohotovosti. Uvidíme čo nám prinesú ďalšie minúty zápasu.

20:00

19:37
    Domáci naštartovali asi posledný útok

19:09
    Vhadzovanie v strednom pásme. Beží posledná minúta tretiny.

18:39
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Ďurina – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Knižka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

18:30
    Dubnica sa po dlhom čase dostala do útoku, hrá sa však okamžite otočila. Knižka po súboji pred bránou ostal otrasený na ľade. Nehrá sa.

17:21
    Blíži sa záver tretiny a gól sme stále nevideli. Zápasu by to určite prospelo.

16:14
    Rosandič nahodil puk z vlastnej tretiny. Momentálne sa hrá hore dole, z jednej strany na druhu.

15:20
    Už sa dlhšie neprerušovalo, Košecky v strede zachytil puk a otáča hru.

14:40
    Hrá sa v plnom počte, domáci sú v pásme a hostia aj svojimi telami.

14:05

13:49
    Po obvode to rozohrali domáci a Ondov nahodený puk od modrej tečoval, Lakosil chytá.

13:19
    Zatiaľ je to bez výraznej šance. Lakosil podržal puk a bude vhadzovať.

12:35
    Domáci máju šancu na reparát, ale Dubnica vyhodila puk cez všetky čiary.

12:05
    Hostia ešte diskutujú s rozhodcom.

12:05
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Homer – 2 min., podrazenie).

11:40

10:50
    Tvrdá, no nepresná strela od modrej skončila, len na zadnom mantinely za Lakosilom.

10:23
    Hostia v plnom počte. Spišiaci sa v útoku takmer vôbec neukázali.

9:25
    Táto presilovka je dosť podobná tej ktorú sme videli pred malou chvíľou. Hrá sa viac menej v strednom pásme.

8:55
    Role na ľade si celky vymenia.

8:21
    Vylúčenie v tíme MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom (Kanaet – 2 min., hákovanie).

8:09
    Dubnica však po presilovke zatlačila na súpera, Spišiaci sa zatiaľ ubránili.

7:39

7:15
    Dubnica stále hrá presilovku, no nič nevymyslela a nedokázala veľmi ohroziť bránu Rabčana.

6:32
    Ou dokonca sa dostali do veľkej šance z bezprostrednej blízkosti. Po strele si to Havrila pekne vytrpel. Súper ho bolestivo zrovnal s ľadom.

5:56
    Domáci začínajú oslabenie celkom dobre.

5:39
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Halász – 2 min., faul kolenom).

5:27
    Avizované podrazenie, sadnúť si pôjde niekto z domáceho celku.

5:08
    Dubnica, len nahodila puk na Rabčana. Odovzdali puk. Vhadzuje sa v strede.

5:01
    Oba celky striedajú, hra sa znova začne po ľavici Lakosila.

3:55
    Vydarená strela domáceho celku, škoda mohlo to ísť trochu vyššie a mali by sme tu prvý gól v zápase.

3:12
    Spišiaci sú pri puku, no hrá sa iba pri mantinely. Ďalší, nahodený puk.

2:44
    Vhadzovanie pri obrannej modrej domácich,

2:00
    Veľká chyba pri striedačkách, na modrej a domáci sa museli rýchlo vracať nazad.

1:36
    Domáci sa usadili v pásme a zvierajú súpera.

1:06
    Vhadzovanie v strednom pásme, oba tímy striedajú.

0:50
    Veľmi dôležitý zákrok Rabčana, teda sa musel po puku riadne natiahnuť.

0:18
    Do útoku sa prvý krát v zápase dostali i domáci.

0:05
    Rabčan si pripisuje prvý zákrok v zápase.

00:01

Domáci dnes hrajú v modrých a hostia z Dubnice v bielych dresoch.

HK Spišská Nová Ves: Brankári : Rabčan- Romaňák
    Chovanec- Havrilova Alevo, Matej, Ondov, Polomský, Nespala, Štrauch, Vartovník, Halasz, Findura, Fabián, Václav, Rosadič, Romaňák, Kover, Boldižár, Knižka, Chovan, Frič, Novák

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom: Brankári: Lakosil- Kutej
    Košecký, Plavecký, Chatrnúch, Hegyi, Kanaet, Lantoši, Homér, Matejka, Nemček, Trška, Hudák, Silchenko,Prna, Ďuriš, Švec, Jakubík, Dúžek

Rozhodca: Smerek, Janiga, Pribula.

Vítam Vás pri nadstavbovej časti základnej časti našej druhej najvyššej hokejovej súťaží. Skupinu A uzavreli domáci Spišiaci, ktorí dnes privítajú Dubnicu.

Spišiaci súrne potrebujú pocítiť ako chutí víťazstvo po zápase. Každý bodík sa ráta, ale psychická pohoda v kabíne je tiež veľmi podstatná. Spišiaci v piatich posledných dueloch bodovali iba v zápase s Trnavou, v poslednom domácom stretnutí.

Naposledy cestovali do Bratislavy, ktorá ich deklasovala po výsledku (5:2.) O všetkom sa rozhodlo už v prvej tretine, ktorú domáci ovládli. (3:0) Spišiaci sa presadili až v poslednej tretine, no dva góly stačili už, len na skorigovanie zápasu. Domáci si postupne nahrali pohodlný náskok a žiadnu drámu nedopustili.

Napriek tomu, že sa Novovešťanom aktuálne nedarí, svoj cieľ ukončiť základnú časť v prvej 6-tke sa im podarilo. Nasleduje nadstavbová časť medzi mužstvami z 1. až 6. priečky. Nadstavbová časť pozostáva z 10- tích zápasov. Spišiaci sa stále chcú biť o našu najvyššiu súťaž. Hovorí o tom aj to, že postupne posilňujú svoj káder. Na brankárskom poste ich posilnil talentovaný Vilim Rosadič. Obranu posilnil robustný Dávid Romaňák z Popradu. Z Popradu prišla aj hokejová legenda v mene Štefana Fabiána. Túto trojičku dnes čaká prvý domáci zápas, snáď sa naplní podľa ich predstav.

MHK TTS GROUP Dubnica nad Váhom
    Dubničania nadstavbovú časť štartujú zo 4 priečky, so ziskom 66 bodov. Spišiaci ich majú na konte 58.
    Dubnica naposledy hrala v Martine. Prvá tretina bola vyrovnaná (0:0). Druhú tretinu vyhrali veľmi tesne, o jeden gól. (1:2) Martin však v záverečnej tretine rozhodol troma presnými zásahmi zápas vo svoj prospech. Dubnica sa však za konečný výsledok (4:2) nemusí hanbiť. Pokračuje sa ďalej. V ich prospech hovoria i vzájomné zápasy týchto dvoch aktérov. Dubnica so Spišskou zatiaľ vyhrala vo všetkých zápasoch tejto sezóny. Uvidíme či sa táto šnúra natiahne, alebo naopak sa ju podarí Spišiakom pretrhnúť.

3:5 (0:3, 3:1, 0:1)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Dana Kontuľová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím TSS GROUP Dubnica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 53. Vartovník (Fabián.), 59. Vartovník (Chovan), 63. Fabián (Vartovník) – 24. Ďuriš (Lantoš, Klimenta), 34. Chatrnuch (Kanaet)

TSS GROUP Dubnica: Brankári: Lakosil- Kutej

Rozhodca: Smerek, Janiga, Pribula