cz Štvrtok 23.01.2020, 18:00 • enteria arena • turnaj O Pohár DHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Oba týmy jsou na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.

00:12
    Rytíři se nebojácně pustili do útočného pásma hned ze začátku.

01:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Po ztrátě puku domácího týmu za vlastní bránou se bekhedenem prosadil TOMÁŠ URBAN – 0:1! Asistence: Petr Ullrych

01:47
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kostka – 2 min., podrážení).

02:10
    Pardubice hrají v oslabení velmi chytře a téměř nepůjčují puk soupeři.

03:47
    Pardubice hrají v plném počtu.

04:26
    Rohlík dostal nabito a vypálil, jeho střela ale až k brankáři neprošla.

05:02
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šmatlák – 2 min., podrážení).

05:10
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo moc dlouho neotálelo a hned vyslalo puk na bránu. Poté se z dorážky se prosadil MARTIN KOSTKA – 1:1! Asistence: Vít Rozlílek

06:42
    Daniel Blažej tvrdě dohrál u mantinelu kladenského útočníka. Faul se ale nepískal a hra může pokračovat.

07:53
    Kaštánek vybízel k teči Radka Šíra, gólman ale předvedl úspěšný zákrok.

08:27
    Koštoval nahodil puk na Krause, který ho bezpečně přikryl lapačkou.

09:30
    Ondřej Rohlík krásně pronikl do útočného pásma a pohlednou příhrou vybídl k zakončení Kalea Costu, jenž ale střelou z první nezakončil přesně!

11:44
    I Kladno nyní nebezpečně zahrozilo. Matyáš Rendla vystřelil do horní části, Kraus se stačil ale přemístit a pohotově zasáhnout lapačkou.

13:24
    Domácí tým se dostal po palbu kladenských Rytířů, zatím ale Dynamo odolává.

15:06
    Sachr projel zcela nehlídaný do pásma Pardubic, Kraus ale včas zasáhl a vytěsnil puk nad bránu!

16:08
    A Filip Sachr v další dobré příležitosti tentokrát trefil letící puk jen slabě.

17:53
    Kladenský hráč jen těsně minul bránu domácích Pardubic.

18:12
    Daniel Herčík se po výměně kotouče se svým spoluhráčem dostal až k zakončenní, které měl ovšem hodně stížené. Před Novotným byl až příliš blízko.

19:46
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Klíma – 2 min., příliš mnoho hráčů).

19:46
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Kraus, přichází Marossy.

20:00

První třetina mezi Dynamem Pardubice a Rytíři Kladno skončila nerozhdoně. Nejprve se už ve 2. minutě z dorážky trefil Urban. Poté ale Dynamo využilo přesilovou hru zásluhou Martina Kostky a vyrovnalo průběžný stav zápasu 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 18:43.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Marossy, přichází Kraus.

20:23
    Hned v úvodu obdržel Petr Antoníček další přesný pas od Rohlíka, střela z dobré pozice byla ale nepodařená!

21:31
    Dynamo pokračuje i nadále v tlaku na kladenského Novotného, který zatím svůj tým drží dobrými zákroky.

22:25
    Blažej se objevil nekrytý před Novotným, přesně zakončit se mu ovšem nepodařilo.

24:43
    Oba týmy předvádí obrovské nasazení a skvělé burslařské dovednosti. K dalším brankám to zatím neplyne.

25:32
    Vhazuje se po levici Luboše Novotného.

26:17
    Michal Koštoval pronikl do slibné příležitosti, jeho střelu mířenou do oblasti betonu ale Kraus pokryl.

27:38
    Tak tohle byla geniální souhra domácího Dynama! Po získaném puku se Jan Oliva uvolnil a přihrávkou vybídl zcela volného PETRA ANTONÍČKA, který v těžké pozici zvládl zakončit přesně pod beton Novotného – 2:1! Asistence: Jan Oliva, Michal Rouha

29:40
    Matěj Čermák nepřešel přes dobře postaveného Blažeje.

30:05
    Kladno vyrovnává! Z nenápadné akce se až k zakončení prodral kapitán Kladna PETR HAŠEK – 2:2! Asistence: Filip Šimek

31:04
    Pardubice trochu polevují v nasazení a Kladno přebírá iniciativu.

32:11
    Novotnému vypadl Rozlílkův pokus. Nakonec vše ale dobře dopadlo.

33:01
    Petr Hašek se blýskl průnikem přes celou ledovou plochu a zvládl i nebezpečně zakončit.

34:31
    Blažej se dostal hned dvakrát v krátkém časovém sledu ke střele od modré čáry. Oba jeho pokusy ale byly zblokovány.

35:19
    Po hezké kombinaci hostů si zaklepal Petr Hašek holí o led, dostal přihrávku, ale odkrytou bránu vůbec netrfeil!

37:06
    Jelínkův pokus byl odražen do sítě za bránou, vhazuje se po pravé straně.

38:40
    Ve středním pásmu získal Radek Šír puk a opět ujel všem hráčům soupeře, ale Luboše Novotného už nepokořil.

39:20
    Funkův pokus nebyl přesný, Kladno u kotouče zůstává.

40:00

I ve druhé třetině vstřelily oba týmy po jedné brance. Vedení v zápase se ujaly Pardubice po krásné kombinační akci zakončené Petrem Antoníčkem. Na vedoucí gól ovšem Kladno dokázalo najít odpověď, když se prosadil kapitán Kladna Petr Hašek. Do třetí třetiny se tedy půjde za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začne přibližně v 19:28.

40:01

40:33
    Dynamo se usazuje v útočné třetině a snaží se hned ze začátku překonat brankáře Rytířů.

41:58
    Košotoval se vynořil až v útočném pásmu Pardubic, bekhedem ale nedostrčil puk za Krause.

42:37
    Kladno teď trestuhodně zapomnělo na obranu. KALE COSTA měl puk pod kontolou a poradil si i s těžkou kličkou, kterou přetavil v gól na 3:2. Asistence: Tomáš Jelínek

44:23
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Costa.

44:56
    Kladno se pokouší dorovnat nepříznivý výoj utkání, i nadále se drží v útočné třetině Dynama Pardubice.

45:32
    Ve vlastním oslabení ujela útočná dvojice Petr Antoníček a Ondřej Šťastný. Druhý jmenovaný ale nepřekonal Novotného, který se dokázal roztáhnout na brankvé čáře!

45:54
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Funk – 2 min., napadení).

47:12
    Domácí tým se udržuje v pásmu a vymýšlí další gólovou akci.

47:44
    Dynamo odskakuje na rozdíl dvou branek! Po situaci, kdy Pardubice držely útočné pásmo, se nakonec střelou po ledě prosazuje ONDŘEJ ŠŤASTNÝ – 4:2. Asistence: DAniel Herčík, Petr Antoníček

48:41
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Funk – 2 min., nedovolené bránění).

50:45
    Jan Oliva se snažil propálit puk přímo do sítě, to se mu ale nepovedlo a Kladno pokračuje v pěti hráčích v poli.

52:37
    Ve hře Kladna panuje hodně nepřesných rozehrávek.

53:01
    Nebezpečné Zíkovo nahození proplachtilo na Krausovou horní tyčkou.

54:20
    Rudolf Klíma se drze pokoušel probít přes trojici pardubických protihráčů, tento úmysl mu ale nevyšel.

54:55
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Secký – 2 min., držení).

55:08
    Nastává možná úplně poslední příležitost na snížení ze strany Kladna. Podaří se hostům potrestat nediscipinovanost domácích?

56:00
    Urbanovi střela z příklepu nesedla a zamířila jen do boční sítě.

57:33
    Ondřej Rohlík se proháčkoval až ke střele, kterou dokázal Novotný zneškodnit.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby!

58:21
    Radek Šír nyní chytře podržel kotouč ve středním pásmu a dal možnost vystřídat svým spoluhráčům.

58:48
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jelínek – 2 min., podrážení).

58:59
    Kladno téměř dotlačilo puk do brány a mohlo být sníženo na jedniný gól!

59:26
    Kladno se ještě pokouší vstřelit branku, moc času na skórování jim ale nezbývá.

I přes ojedninělý nápor Kladna v koncovce dnešního zápasu si domácí Dynamo dokázalo uhlídat vítězství 4:2, které ve třetí třetině navýšili Costa se Šťastným. (20:01:10)

Michal Pospíšil

Góly a asistencie: 6. Kostka (Rozlílek), 28. Antoníček (Oliva, Rouha), 43. Costa (Jelínek), 48. Šťastný (Herčík, Antoníček) – 2. Urban (Ullrych), 31. Hašek (Šimek)

HC Dynamo Pardubice: Kraus (Marossy) – Oliva (C), Kubíček, Chabada, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Rohlík, Pavlík, Šír, Herčík, Šťastný.
    Rytíři Kladno: Novotný (Burda) – Koštoval, Robovský, Staněk, Šmatlík, Zíka, Funk, Ticháček – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek (C), Sachr, Urban, Rendla, Čermák, Šapovaliv, Ullrych.

Rozhodca: Pilný – Špringl, Bohuněk