Toronto – Calgary 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – LA Kings 4:3 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:4 (kon.) | Washington – NJ Devils 5:2 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Ottawa – Vegas 2:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:4 (kon.)
Minnesota – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 1:4 (kon.) | Colorado – San Jose 4:0 (kon.)
Vancouver – Arizona 3:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Toronto Maple Leafs
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Calgary Flames
cz Piatok 17.01.2020, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:51:56)

Dnešní utkání sledovalo 19 462 diváků.

Je konec! Calgary Flames zvítězilo na ledě Toronto Maple Leafs 2:1 po samostatných nájezdech. Naprosto neuvěřitelně dnes vychytal vítězství hostům český brankář David Rittich. První branky jsme se dočkali až ve 28. minutě, když se prosadil hostující hráč Ryan. Domácí fanoušci ovšem vyskočili ze sedadel ve 49. minutě, jelikož se trefil Nylander. Posléze branka v základní hrací době nepadla a šlo se tak do prodloužení, kde jsme se rovněž vítězného gólu nedočkali. Následovaly tak samostatné nájezdy, kde se jako jediný prosadil hostující Matthew Tkachuk.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
    Autorem vítězné branky je MATTHEW TKACHUK.

64:49
    Toronto se dostalo ještě ke střele, ale ta byla zblokována vedle hostující svatyně.

63:56
    Justin Holl poslal skvělou přihrávku na naprosto volného Kasperi Kapanena, ale David Rittich předvedl další naprosto neuvěřitelný zákrok! To je naprosto neskutečné co dnes předvádí český gólman!

63:19
    Posléze domácí zadarmo získali kotouč, ale raději s ním jeli za svou svatyni a pomalu rozjeli novou akci.

62:43
    Boj o puk ve středu hrací plochy vyhrálo Calgary, které tak jde opět bezpečně dopředu.

62:12
    Hosté zatím hrají velice dobře a ani bekhendový pokus soupeře neskončil v bráně Toronta, neboť Andersen vymrštil svůj beton.

61:39
    Posléze přišlo zakázané uvolnění Maple Leafs, kteří jsou zatím celé prodloužení pod tlakem.

61:26
    Flames ovšem i nadále jsou u kotouče a nepustili Toronto ještě ani jednou směrem na svou bránu.

60:58
    Další střelecký pokus z hole hostujícího hráče, ovšem Andersen byl opět připraven a vyrážečkou poslal puk do bezpečí.

60:06
    Úvodní buly vyhrálo Calgary, které se po pár vteřinách dostalo do velké šance, ale Andersen předvedl skvělý zákrok!

60:01

Třetí dvacetiminutovka je u svého konce, ale vítěze především díky českému brankáři Davidovi Rittichovi stále neznáme. Ve 49. minutě sice v přesilové hře dokázal srovnat William Nylander, ale posléze po fantastických zákrocích Ritticha gól nepadl a následuje prodloužení.

60:00

59:25
    Kasperi Kapanen chtěl projít po levé straně, ale obrana soupeře jej dál nepustila.

58:46
    Maple Leafs bojují o puk v útočném pásmu, ale nakonec se kotouč dostal právě do pásma Toronta.

57:58
    Toronto je ke konci základní hrací doby ve velkém tlaku, ale David Rittich je dnes ve velké formě.

57:22
    Tentokrát se dopředu dostali Flames, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

56:15
    Pokus od modré čáry skončil rovněž v lapačce Ritticha.

54:46
    David Rittich je dnes absolutně neskutečný! Toronto se dostalo do přečíslení 2 na 1, ale český brankář opět famózně zasáhl, když zneškodnil vyrážečkou po přihrávce Spezzy zakončení Austona Matthewse!

54:22
    Tentokrát se ale domácí dopustili ofsajdu a hra je tak opět pozastavená.

54:02

53:40
    Derek Ryan měl před sebou otevřený prostor, ale jeho pokus skončil bezpečně v moci Andersena.

53:15
    A opět se Torontu podařilo vymanit z tlaku soupeře a dostat kotouč daleko od své svatyně.

52:26
    Domácí s problémy, ale nakonec přece jenom dostali puk ze svého pásma v oslabení.

52:02
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., nedovolené bránění).

50:56
    Opět je to Toronto, které je u kotouče a dá se tak očekávat, že bude chtít rozhodnout v základní hrací době.

49:48
    Domácí po vstřelené brance chytli slinu a opět to byl Nylander, který se dostal do šance, ovšem jeho zakončení Rittich vyrazil.
    48:35 William NYLANDER - 1:1

48:35
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Maple Leafs využívají přesilovou hru a srovnávají stav utkání na 1:1! John Tavares poslal skvělou nastřelenou přihrávku před bránu, kde nastavil hůl WILLIAM NYLANDER a kotouč se odrazil za záda Ritticha. Asistence: John Tavares a Tyson Barrie.

47:59
    John Tavares dostal přihrávku před bránu, kde se otočil a vystřelit, ovšem pouze do Ritticha.

47:36
    Tato přesilová hra může mít velký vliv na konečný výsledek, ale Calgary dokázalo dostat puk ze svého pásma.

47:15
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Tobias Rieder – 2 min., držení).

46:51
    Tentokrát se ale hosté dopustili faulu, ovšem Toronto ještě pokračuje ve výhodě.

45:58
    Už dlouho se hraje bez přerušení, což samozřejmě vyhovuje Calgary, které tahá čas, neboť stále vede nejtěsnějším náskokem.

44:36
    Jason Spezza projel přes celé kluziště jako kolem kuželů na tréninku a Toronto si tak vytvořilo další střeleckou šanci, ale Rittich jak jinak, než připraven.

43:29
    Flames získali puk ve svém pásmu, ale zrovna dvakrát se dopředu nehrnout a spíše zdržují čas.

42:47
    Zakázané uvolnění ze strany Toronta znamená, že následuje buly před svatyní Andersena.

41:46
    Na začátku třetí periody se zatím bojuje především ve středu hrací plochy, ale Toronto je o něco aktivnějším týmem.

40:58
    Domácí se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu, ale nakonec se nedostali k nějaké střele.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:54.

Druhá perioda je u svého konce a tentokrát jsme se už dočkali gólové sirény, ovšem pouze jednou. Ve 28. minutě totiž skvěle tečoval střelu spoluhráče Derek Ryan a poslal Calgary do vedení. Toronto tuto třetinu bylo lepším týmem, ovšem český brankář David Rittich je dnes ve vynikající formě a pochytal hned několik jasných gólovek! Třetí dvacetiminutovka tak bude ještě velice dramatická a zajímavá.

40:00

39:49
    William Nylander chtěl vyvrátit má slova, ale jeho střela nakonec byla zblokována.

39:29
    Domácí jsou ale nyní směrem dopředu nuloví a vypadá to, že Calgary tak po druhé dvacetiminutovce povede.

38:52
    Flames mohli jít do šatny ve dvoubrankovém vedení, ale Andersen předvedl veledůležitý zákrok, protože další obdržený gól by poslal Toronta na kolena.

38:23
    David Rittich si poradil také s dalším pokusem soupeře a ani po 24 střelách nepropustil ani jednou kotouč za svá záda.

38:06
    Hra se vrátí zpět před domácí svatyni, protože přišlo zakázané uvolnění ze strany Maple Leafs.

37:58
    Posléze musel zasahovat Andersen proti střele soupeře, což se mu také povedlo.

37:33
    Toronto se už hnalo do další šance, ale domácí hráč nakonec zlomil hůl.

36:49
    Posléze se ale už Flames vymanili z tlaku domácího celku a mohou něco vymyslet směrem dopředu.

36:32
    Jason Spezza sice prohrál souboj za bránou Calgary, ale Toronto nakonec ještě udržel útočné pásmo.

36:10

35:24
    Tak tohle už je neskutečné! Diváci se opět zvedali ze sedadel, jelikož před domácím hráčem číhala prázdná branka, ale ani nyní kotouč nepřekročil brankovou čáru!

34:52
    Auston Matthews posléze vypálil z pravé strany, ovšem Rittich byl i tentokrát připraven a zatím je jednoznačně hráč zápasu.

34:32
    Při přesilovce Toronta se zatím bojuje jen u mantinelu, ale Maple Leafs následně získali kotouč na své hole.

34:10
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Oliver Kylington – 2 min., držení).

33:04
    Po chvíli přišel ofsajd ze strany hostujícího celku a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

32:24
    Hosté se sice dostali do útočné třetiny, ale pouze na malou chvíli, jelikož dopředu už opět postupuje Toronto.

31:39
    Elias Lindholm nyní nestačil zpracovat puk ve středním pásmu a dopředu tak může opět projít Toronto.

31:08
    Opět fantastický David Rittich, jenž vyrazil nejprve střelu Kasperiho Kapanena a posléze neskutečně vytěsnil také dorážku Andrease Johnssona!

30:22
    Zach Hyman to myslel skvěle, ale jeho přihrávka na volného spoluhráče u brány nakonec nevyšla po parádním bloku obránce.

30:00
    Toronto je ve druhé dvacetiminutovce lepším týmem, ale český brankář David Rittich už polovinu základní hrací doby nepustil kotouč za svá záda.

28:01
    Nyní se Flames dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před svatyni Ritticha.
    27:34 Derek RYAN - 0:1

27:34
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Máme tady úvodní branku dnešního střetnutí, kterou dávají možná překvapivě hosté! Přízemní střela Travise Hamonica od modré byla skvěle tečována DEREKEM RYANEM před bránou a Andersen nedokázal reagovat na změnu dráhy kotouče. Asistence: Travis Hamonic a Dillon Dubé.

26:18
    Nyní se už sice hraje v plném počtu, ovšem Toronto se snaží držet kotouč a vstřelit úvodní branku tohoto střetnutí.

25:26

25:17
    Nyní se domácím příliš nedaří vymyslet nějakou dobrou akci a tak ani pokus z první z hole Matthewsa neskončil v bráně.

24:19
    Tyson Barrie to zkusil z levé strany, ale David Rittich si poradil.

24:08
    Hostům se podařilo vymanit z tlaku soupeře v oslabení a vyhodilo kotouč do bezpečí.

23:26
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., podrážení).

22:55
    Toronto přikládá pod kotel a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

21:48
    Tohle už zavánělo gólem, jelikož se diváci zvedali ze sedaček, ale nepřehlednou situaci v brankovišti Calgary nakonec Flames dokázali ubránit!

21:27
    Frederik Andersen měl nyní nějaký problém se svou maskou, ale po krátké zdržení se opět bude moct pokračovat.

20:57
    William Nylander se uvolnil po pravé straně, ovšem svou následnou ránu poslal do ochranné sítě po bloku Hanifina.

20:18
    Toronto se sice procpalo středem hrací plochy do útočného pásma, ale tam se nedostalo ke střele.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:00.

První dvacetiminutovka je u svého konce a Toronto zatím hraje na domácím ledě s Calgary nerozhodně, ale především bezbrankově. Na začátku zápasu byli Maple Leafs lepším týmem, ale posléze se Flames dostali do zápasu a nakonec z toho byla vyrovnaná třetina, ve které jsme viděli pár šancí, ale brankáři zatím drží své kluby a jsou stoprocentní.

20:00

19:35
    Auston Matthews se dostal do zakončení z mezikruží, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

19:09
    Velice špatná přihrávka Mitchella Marnera zavinila velký problém, ale střelu Noaha Hanifina od modré zlikvidoval Frederik Andersen.

18:39
    Toronto opět nedokázalo nic vymyslet v útočné třetině a na bránu nevystřelilo už několik minut.

18:06
    Velice pozoruhodné je, že hosté útočí výhradně po pravé straně, což je asi část taktiky na toto utkání.

17:26
    Calgary od špatného začátku jsou čím dál lepší a nyní tak můžeme vidět velice vyrovnané utkání, ve kterém jsou možná i lepší Flames.

16:38
    Auston Matthews měl před sebou místo a tak zkusil stahovačku mezi nohami, ovšem ta se mu nepovedla a útok Toronta nepokračuje.

16:12
    Maple Leafs propadli ve středním pásmu, ovšem Flames jen nahodili kotouč do útočného pásma.

15:39
    Mikael Backlund se dostal k puku s velkým štěstím, ale Calgary z toho útoku nedokázalo zakončit na bránu.

15:11
    Máme tady další ofsajd ze strany Toronta a také komerční přestávku.

14:32
    Nyní měl David Rittich štěstí, protože zajel za bránu, ale puk se nečekaně odrazil od mantinelu, ovšem nakonec jeho dráha nebyla nebezpečná.

13:55
    Nyní ale přišlo pouze zakázané uvolnění domácího celku a následuje tak buly před svatyní Andersena.

13:19
    Další útok Calgary z pravé strany a velké zmatky před brankovištěm Frederika Andersena, které ale domácí obrana vyřešila bez újmy.

12:34
    William Nylander se opřel do střely od modré, ale ta nakonec byla zblokována vedle Rittichovy svatyně. Posléze ale přišla ještě jedna střela domácího hráče, ale český gólman byl opět připraven.

11:34

11:23
    Už to vypadalo, že se domácí hráč dokonce dostane do úniku, ale nakonec se nachytal v ofsajdu.

11:09
    Zbytek přesilovky se ale hraje spíše v pásmu Flames, kde Toronto stále vyhazuje kotouč.

10:26
    Calgary se už v plném počtu dostalo do šance a Andersen si zrovna dvakrát nebyl jistý, kde se nachází kotouč, ale ten nakonec klouzal vedle levé tyče.

10:16

09:54
    Maple Leafs se ale dostali do zakončení a David Rittich tak musel být ve střehu, což byl a chytil puk do své moci.

09:34
    Přesilová hra se domácím teda hodně nepovedla, jelikož se dopustili dokonce faulu a počet hráčů na ledě se tak vyrovná.

09:34
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rasmus Sandin – 2 min., hákování).

09:02
    Domácí se ani pořádně nedostali ke střele a soupeři se posléze podařilo vyhodit puk ze své třetiny.

08:40
    Toronto má možnost otevřít gólový účet tohoto zápasu, jelikož získalo přesilovou hru.

08:16
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., podrážení).

07:49
    Calgary útočí především po pravé straně jako nyní Johnny Gaudreau, ale ani on si nepřipsal střelu na bránu.

07:06
    Nyní už je Toronto zpět v útočném pásmu, ale rovněž se nemůže dostat do zakončení.

06:29
    Tobias Rieder se parádně procpal podél pravého mantinelu, ale nakonec nedokázal zakončit.

06:08
    Travis Hamonic zkusil své štěstí od modré čáry, ale jeho pokus končí opět bezpečně v lapačce Andersena a následuje tak první komerční přestávka.

05:56
    Útočná akce domácích je přerušená, jelikož se provinili ofsajdovým postavením a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

05:17
    Teprve až nyní si Calgary připsalo první střelu na branku, ovšem s tou si Frederik Andersen snadno poradil.

04:38
    David Rittich raději přikryl kotouč lapačkou, když nadvakrát zlikvidoval střelu Andrease Johnssona.

04:16
    Elias Lindholm zavezl kotouč dopředu po pravé straně, ale obrana Toronta zatím pracuje skvěle.

03:49
    Hra je nyní přerušená, jelikož dopředu se dostali Maple Leafs, ale následný pokus byl zblokován v ochranné síti.

03:18
    Flames se snažili něco vymyslet v útočné třetině, ale pokus v pádu neohrozil bránu Toronta.

02:34
    A další střela z hole domácího hráče, který byl Tyson Barrie, ovšem český brankář vyrazil i tuto dělovku od modré čáry.

02:02
    Nyní musel zasahovat David Rittich proti střele svého soupeře, ovšem poradil si.

01:38
    Nyní se dostalo dopředu Calgary, ale zatím nevidíme příliš mnoho šancí, ovšem je to teprve začátek utkání.

00:22
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale zatím se bojuje pouze u mantinelu.

00:01

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Holl, Dermott, Barrie, Marinčin, Ceci, Sandin – Marner (A), Matthews (A), Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Engvall – Kapanen, Kerfoot, A. Johnsson – Spezza, F. Gauthier, Timashov.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Backlund (A), Monahan (A), J. Gaudreau – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett.

Rozhodčí: Michael Markovic, Marc Joannette – Scott Cherrey, David Brisebois.

Toronto je momentálně ve Východní konferenci na 7. místě s 56 body a skóre 173:157. V posledním utkání přivítalo na svém ledě NY Devils, se kterým si poradilo poměrem 7:4. Nejproduktivnějším hráčem je s 57 body Matthews.
    Calgary Flames aktuálně najdeme v Západní konferenci na 6. pozici s 55 body a skóre 131:141. V posledním utkání prohrálo na ledě Montrealu Canadiens 0:2. Nejproduktivnějším hráčem je se 39 body Tkachuk.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Toronto Maple Leafs a Calgary Flames. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na ledě Calgary, které zvítězilo 4:2. Dnes se ovšem bude bojovat ve Scotiabank Aréně v Torontu. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 800 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Raška

Góly a asistencie: 49. W. Nylander (Tavares, Barrie) – 28. D. Ryan (Hamonic, Dubé), rozh. náj. Tkachuk