Česko – Macedónsko 27:25 (kon.) | Portugalsko – Bosna a Hercegovina 27:24 (kon.) | Švajčiarsko – Poľsko 31:24 (kon.)
Rakousko – Ukrajina 34:30 (kon.) | Francúzsko – Nórsko 26:28 (kon.) | Švédsko – Slovinsko 19:21 (kon.)
Česko
27:25 (9:11)
Macedónsko
cz Nedeľa 12.01.2020, 16:00 • Wiener Stadthalle, Vídeň, Rakousko • Majstrovstvá Európy mužov • Skupina B

60
    Kiril Lazarov pálil nekompromisně z devítky, Martin Galia se ale vyšvihl a neskutečným zákrokem uzavírá tento zápas! Je konec! (27:25)
    60. Marek VANČO - 27:25
    60
    Marek Vančo 25 sekund před koncem z nesmírně těžkého úhlu na levém křídle prostřelil Ristovského, navíc během pasivity a ještě šlajsem! Na české střídačce je velká radost, skutečně jsou hráči blízko důležité výhře. (27:25)
    59
    Lazarov na konci 59. minuty snižuje střelou z devítky k tyči. (26:25)
    59. Ondřej ZDRÁHALA - 26:24
    59
    Skvěle Ondro! Jako správný kapitán to Zdráhala urval na sebe ze střední spojky po kříži a teď už to mají Češi rozehrané hodně nadějně! (26:24)

58
    Nikola Markoski z pivota po přihrávce od Lazarova selhal, střelu poslal vedle branky! Tohle může být klíčový moment celého zápasu. (25:24)
    58. Tomáš BABÁK - 25:24
    58
    Babák to zase vzal na sebe, zase uspěl a ukazuje se v posledních momentech jako skvělý týmový tahoun! (25:24)
    57
    Kiril Lazarov překonal Galiu s notnou dávkou štěstí, dal tak svůj celkově 10. gól. Tohle budou velké nervy až do závěru! (24:24)
    57. Tomáš BABÁK - 24:23
    57
    Tomáš Babák dokázal ještě v pádu vystřelit na šesti metrech, překonal tím Mitrevskiho a znovu Česko vede, tři a půl minuty do konce! (24:23)
    56
    Goče Georgievski využil toho, že na sebe pravá spojka Severní Makedonie navázala obránce a z pohodlného úhlu opět dorovnává stav utkání! (23:23)
    56. Jakub HRSTKA - 23:22
    56
    Hrstka těžký moment ustál a přesně vymetl pravý vingl! (23:22)

55
    Ale je tu sedmička pro české barvy! Velice důležitá... (22:22)
    55
    Tak se i děje, Dejan Manaskov z křídla pořádně rozparádil fanoušky Severní Makedonie pět a půl minuty před koncem! (22:22)
    54
    Severní Makedonie se vrací do zápasu šňůrou 3:0! Goče Georgievski z pravého křídla neomylně překonal Galiu podél tyče. (22:21)
    53
    Dejan Manaskov měl na levém křídle velice solidní úhel a překonal Galiu pod vykoplou nohou! (22:20)
    52
    Z následné sedmičky se pak Lazarov už vůbec nemýlil. (22:19)

52
    Marek Vančo fauloval svého soupeře při náskoku z křídla a dostává dvě minuty. (22:18)
    51. Ondřej ZDRÁHALA - 22:18
    51
    Tohle je česká fantazie! Ondřej Zdráhala z levé spojky snadno zavěsil míč přes obránce pod víko a vedeme už o čtyři góly! (22:18)

51
    Lazarov našel zpětnou přihrávkou krásně Georgievského, který z pravého křídla měl výtečný úhel, nechal ale vyniknout opět Martina Galiu, na nějž musí být jeho rodina skutečně pyšná! (21:18)
    50. Tomáš BABÁK - 21:18
    50
    Tomáš Babák se v souboji 1-v-1 snadno dostal přes střed a ze šestky překonal vyskakujícího Mitrevského pod nohama! (21:18)
    49
    Kiril Lazarov z nařízené sedmičky prostřelil Mrkvu nad hlavou, na tohoto severomakedonského kanonýra je tedy opravdu spoleh, co se sedmiček týče. (20:18)
    49. Ondřej ZDRÁHALA - 20:17
    49
    No jo, jenže Ondřej Zdráhala to udělal famózně, obelstil obránce a vydal se na 15metrový výlet, který zakončil jubilejním 20. gólem! (20:17)
    49
    Taleski ale rychle snižuje, Severní Makedonie se stále nechce pustit a drží se českého týmu, co se dá. (19:17)
    48. Pavel HORÁK - 19:16
    48
    Na jedné straně další skvělý zákrok Galii, který spustil rychlý přechod do útoku. Ten neomylně zakončil Pavel Horák! (19:16)
    46
    Goče Georgievski z pravého křídla napravil své zaváhání s přešlapem a vyběhnutého Galiu přehazuje obloučkem. (18:16)
    45. Stanislav KAŠPÁREK - 18:15
    45
    Sedmý gól Kašpárka v zápase, tentokrát mu k němu pomohl zákrok gólmana Severní Makedonie, od kterého se míč odrazil do pravé tyče a dále do sítě. (18:15)
    45
    Dejan Manaskov nakonec pětiminutové mlčení týmu zlomil a z brejku překonal Martina Galiu. (17:15)
    43. Stanislav KAŠPÁREK - 17:14
    43
    Zase Stanislav Kašpárek, tentokrát dalekonosnou střelou ze svého postu pravé spojky. Severní Makedonie už čeká na gól čtyři minuty! (17:14)

43
    Tvrdou střelu z levé spojky na přetah z dílny Taleskiho vytěsňuje Martin Galia! Čeští fanoušci jsou nyní jednoznačně více slyšet, než ti makedonští. (16:14)

42
    Tomáš Babák mohl vylepšit vedení, jenže ze šestky na ose hřiště jenom napálil Mitrevského v severomakedonské kase! (16:14)
    41. Stanislav KAŠPÁREK - 16:14
    41
    Toho využívá Stanislav Kašpárek, proskokem z pravé spojky opět dává Čechům dvougólový polštářek! (16:14)

41
    Manaskov z levého křídla trefil jenom tyčku, odražený míč pak získaly zase české barvy! (15:14)
    39
    Kiril Lazarov následně na druhé straně ihned snižuje na jednobrankový rozdíl a Češi to začínají mít zase stejné, jako na začátku. (15:14)
    38
    Kiril Lazarov ze střední spojky se štěstím prostřelil Galiu mezi nohama, Makedonci střílí teprve svůj druhý gól v poločase! (15:13)

38
    Českou euforii ale brzdí faul Štěpána Zemana, po kterém půjde tento pivot na střídačku z důvodu vyloučení na dvě minuty. (15:12)
    37. Stanislav KAŠPÁREK - 15:12
    37
    Stanislav Kašpárek doslova obešel vysunutého obránce na bloku, doběhl až na osm metrů a bombou do protější šibenice navyšuje české vedení už na tři branky! (15:12)
    36. Pavel HORÁK - 14:12
    36
    Pavel Horák to následně hned na sílu v útoku urval a Češi vedou o dvě branky, poprvé v dnešním utkání! Tohle je na makedonský timeout... (14:12)

36
    Horák při přechodu do útočné fáze zakrokoval a Severní Makedonie chtěla rychle rozehrávat, místo toho ale zachytil Kašpárek dlouhou přihrávku a Češi mají znovu míč! (13:12)

36
    Martin Galia se nyní předvedl dalším zákrokem proti Stoilovovi, makedonský pivot tedy dnes nemá skutečně dobrou mušku! (13:12)
    35. Stanislav KAŠPÁREK - 13:12
    35
    V polovině 35. minuty vedeme! Stanislav Kašpárek z devítky obstřelil blokujícího obránce a překonal Ristovského přesnou střelou do vinglu! (13:12)
    34. Tomáš BABÁK - 12:12
    34
    Tomáš Babák využil toho, že Martin Galia dvakrát za sebou skvěle zasáhl a po levé spojce se Babák dostal k druhému gólu v zápase. Máme srovnáno! (12:12)
    32. Stanislav KAŠPÁREK - 11:12
    32
    Stanislav Kašpárek se natlačil do obránce, otočil se okolo něj a v pádu ještě dokázal přesně zakončit, stahuje tak ztrátu jenom na jeden gól! (11:12)
    32
    Lazarov si ale poradil i tak a překonal Mrkvu podél stojné nohy. (10:12)

32
    Filip Kuzmanovski vybojoval sedmičku pro Makedonce, na ní půjde do branky Tomáš Mrkva. (10:11)
    31. Štěpán ZEMAN - 10:11
    31
    Souhra do pivota se Štěpánem Zemanem vyšla, ten následně klepákem o zem a o břevno umístil míč do branky. (10:11)
    30
    Taleski 12 sekund před koncem vyběhl z levé spojky na střed a úspěšně prostřelil Galiu pokusem do protipohybu. (9:11)
    30. Tomáš ČÍP - 9:10
    30
    Tomáš Číp dosáhl na přihrávku do pravého křídla a překonal Ristovského znovu na bližší tyči! (9:10)

29
    „I´m baaad guuuy...“ Song od Billie Eilish zní vídeňskou arénou a v tomto případě skutečně Lazarov „bad guy“ je. Při průniku totiž sekl Bečváře rukou na žebra, který šel k zemi a severomakedonská legenda vidí dvě minuty. (8:10)
    29
    Filip Kuzmanovski ze střední spojky překonal Galiu, Severní Makedonie tak nyní vede znovu o dva. (8:10)
    27
    Lazarov vzal poměrně bezvýchodnou situaci na sebe, snadno se na pravé spojce dostal ke střele a Galia se natahoval marně. (8:9)
    27. Jakub HRSTKA - 8:8
    27
    Ten už jej proměnil suverénně, nedaleko od hlavy Ristovského, po dlouhé době tak máme srovnáno! (8:8)

27
    Stoilov neuspěl z pivota proti Galiovi a Češi šli do rychlého brejku, který končí faulem na Zemana a nařízením sedmimetrového hodu, na který jde již Jakub Hrstka! (7:8)

26
    Dominik Solák už nasbíral dvě minuty ve dvou případech. Tentokrát nepustil za sebe Kuzmanovského a nic jiného, než tento trest nemohl ani Solák čekat. (7:8)

26
    Zajímavé momenty ale přišly hned poté. Severní Makedonie z půlky střílela přímo do prázdné branky, kam se Galia nestihl vrátit. Rozhodčí ale gól neuznávají a vrací hru zpět na středový kruh, neboť nedali pokyn k rozehrání hry! (7:8)
    25. Ondřej ZDRÁHALA - 7:8
    25
    Ondřej Zdráhala to na sílu protlačil přes střední spojku a snižuje tak na rozdíl jediného gólu! (7:8)

25
    Nahazovačka z křídla na Lazarova sice Severní Makedonii vyšla, jenže Lazarov přešlápl, tím pádem gól není uznán! (6:8)

24
    Martin Galia se opět vytáhl proti střele Lazarova z jeho postu, odražený míč však zachytili makedonští hráči a mají právo pokračovat v útoku. (6:8)

24
    Dominik Solák objal okolo krku Stoilova, který to uměl snadno prodat, čímž zajistil pro karvinského hráče přímo dvě minuty. (6:8)

22
    Tvrdý zákrok na Jakuba Hrstku, který proskakoval mezi Stoilovem a Lazarovem. Právě proto budou mít Češi sedmičku k dispozici! (6:8)
    21
    Lazarov skvěle z pravé spojky uvolnil Stoilova, kapitán Vardaru Skopje se ze šestky nyní nemýlil a zavěsil míč do protějšího vinglu! (6:8)

19
    Goče Georgievski byl v přesilovce zatlačen do těžkého úhlu na pravém křídle, zkusil proto překonat Galiu přes ruce, jenže český gólman opět výborně zasáhl! (6:7)

19
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Mojžíš). (6:7)

19
    Severní Makedonie již dosáhla gólu po střele Peševskiho z pivota, sudí Wettervik se však upískl a hostům gól sebral. Ale omlouvá se a hosté budou rozehrávat devítku. (6:7)
    18. Tomáš BABÁK - 6:7
    18
    Tomáš Babák v polovině 18. minuty ale střelou přes dvojblok překonává severomakedonského gólmana a snižuje na rozdíl jedné trefy. (6:7)
    17
    Na druhé straně proskočil přes pravou spojku Lazarov a jemným obloučkem přehodil vyběhnuvšího Galiu. Severní Makedonie vede už o dvě branky! (5:7)

17
    Babák byl falešným pivotem a dostal přihrávku na šestku, kde byl zcela sám, Borko Ristovski ale dalším parádním zákrokem pořádně rozvášnil fanoušky Severní Makedonie! (5:6)

16
    Stojanče Stoilov doslova zahodil v souboji Babáka a míří za to na střídačku, trest zní dvě minuty. (5:6)
    15. Goče GEORGIEVSKI - 5:6
    15
    Právě z neúspěchu Babáka pramenil rychlý brejk, který zakončil Goče Georgievski gólově. Sám Georgijevski se ještě klepl při pádu do hlavy, za asistence Galii už ale míří zpět na svoji půlku. (5:6)

14
    Další zákrok Martina Galii, který skutečně chytá výborně a drží naděje českého týmu vysoko! Tentokrát vychytal Lazarova a jeho střelu o zem, mířící přesně k pravé tyči! (5:5)

12
    Filip Kuzmanovski se dostal na šest metrů a střílel pod Galiovy nohy, který ale opět fantasticky dokázal míč vykopnout mimo tři tyče! (5:5)

12
    Štěpán Zeman si se Stoilovem pomohl tak, že jej stáhl za dres na zem, za což dostává zuberský odchovanec dvě minuty. (5:5)
    11
    Manaskov však rychle ze stejného postu vrací remízový stav do arény. Oba týmy tak mají po pěti. (5:5)
    11
    A to se také děje! Tomáš Číp dostal z pravého křídla prakticky spojkový úhel a Ristovski skutečně začátek zápasu nezachytil. A jak je u něj známo, právě on je dosti náladový gólman. (5:4)
    9. Tomáš ČÍP - 4:4
    9
    Už to vypadalo, že nahrávka Babáka do křídla nedopadne, nakonec však míč na Tomáše Čípa prošel. Pravý křídelník repre pak nachytal Ristovského na bližší tyči! (4:4)
    9
    Tentokrát již Manaskov uspěl. Odražený míč umístil z křídla k bližší tyči, kterou mu Galia – možná unáhleně – nabídnul. (3:4)

7
    Žlutá karta pro tým Severní Makedonie (Filip Kuzmanovski). (3:3)

7
    Martin Galia si připsal výborný zákrok proti Manaskovovi v rychlém brejku! Manaskov dostal krásný pas od Ristovského a naběhl si na osu hřiště, Galia šel ale včas na zem a fantasticky jej vychytal! (3:3)
    6
    Kiril Lazarov se ani moc nepředřel, jenom vyskočil ledabyle na devítce a bez potíží zavěsil do levého vinglu. (3:3)
    6
    Přihrávku na Stoilova do pivota zachytil Horák a vyslal do brejkové situace Kubu Hrstku, který se nemýlil a posílá Čechy poprvé do vedení! (3:2)
    5
    Stanislav Kašpárek dostal míč do běhu na pravé spojce a proskočil mezi otevřenou makedonskou obranou, Ristovskému pak nedal žádnou šanci! (2:2)
    4
    Mario Tankoski nakonec střílel ze záklonu z deseti metrů a Martin Galia vypadal, že míč před brankovou čárou chytne, nakonec se ale tak neděje a balon končí těsně za ní! (1:2)
    3
    Ondřej Zdráhala jí zkušeně proměnil, Ristovskému nedal žádnou šanci. Máme tedy srovnáno! (1:1)

3
    Sedmička i na druhé straně, navíc za dvě minuty! Taleski chytil pronikajícího Babáka okolo krku a Češi tak mají první sedmu k dispozici! (0:1)
    2
    Talevski proskakoval obranou, která ho faulovala za cenu sedmičky. Na ni se postavil Kiril Lazarov, který překonal Galiu střelou okolo stojné nohy! (0:1)