Vítkovice – Classic 3:6 (kon.) | Storvreta – Wiler-Ersigen 10:4 (kon.)
3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
SCC Classic
cz Nedeľa 12.01.2020, 13:00 • RT TORAX ARENA Poruba • Pohár majstrov (muži)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítkovice nebudou na včerejší semifinále vzpomínat v nejlepším. I přesto, že fanoušci dokázali vytvořit ohlušující kulisu, tak švédská Storvreta byla nad jejich síly. Ta jich předčila svou rychlostí a efektivní produktivitou. Postupně nastřílela Vítkovicím jedenáct branek! Brankář Klintsten sahal po vychytané nule, tu mu však překazil brankou Josef Rýpar, kterému se povedlo prosadit v samotném závěru zápasu a korigovat skóre na 1:11 z pohledu Vítkovic.

Finský celek Classic sehrál semifinále se švýcarským SV Wiler. Švýcaři odehráli dobrou první polovinu zápasu, kdy nastříleli svému soupeři tři branky. Nicméně následně jejich soupeř dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Wiler však opět zabral a znovu odskočil soupeři o tři branky. Druhá polovina zápasu se nesla ve znamení Classicu o srovnání stavu, ale vždy se dostali jen na kontaktní branku. K vyrovnání došlo až v 55. minutě zápasu a někteří očekávali první prodloužení semifinálového dne. K tomu nakonec nedošlo, neboť šťastnější ke konci byl Wiler, který se v 56. minutě opět prosadil a v posledních minutách korigoval výsledek na konečných 10:7!

Semifinále je za námi! Nyní nás čekají boje o třetí místa a finálová utkání. Muži
    Finále: Storvreta vs. Wiler-Ersigen
    O třetí místo: Vítkovice vs. Classic

Ženy
    Finále: Kloten vs. Täby FC
    O třetí místo: SB – Pro vs. Vítkovice

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Kuczera, Besta, Sladký, Rýpar, Nehera, Bräuer, Hájek, Řezanina, Hubálek, Šebesta, R. Gattnar, Sidunov, Hrubý, Hatala, Herblich, M. Gattnar, Firda, Delong.

SCC Classic: Talvitie (Toriseva) – Tykkylainen, Heikkilä, Sikkinen, Akola, Salo, Salin, Lastikka, Salo, Leikkanen, Pulkkinen, Koskinen, Helin, Piha, Eronen, Kivilehto, Syvänen, Laitila.

Rozhodčí: Sandra Zurbuchen, Corina Wehinger.

00:01

00:11
    Do první útočné akce se dostal finský celek. Střela byla úspěšně zablokována.

01:39
    Salin vystřelil z levé strany, ale rána mu moc nesedla. Začátek utkání se hraje ve vysokém tempu.

02:35
    Classic si vytváří postupný tlak na Vítkovice. Avšak zatím bez střelby na brankáře Součka.

03:03
    Hubálek nyní výborně zablokoval dobrou střelu soupeře!

03:42
    Souček vyráží pokus z levé strany a Classic vstoupil do utkání hodně aktivně.

04:06
    Pokus Bräura získat míček, avšak marně a Classic pokračuje v náporu.

04:15
    Ten může nyní zesílit, neboť na trestnou putuje Nehera za hru na zemi.

04:36
    Šebesta vložil soupeři do dráhy střely svou hůl a Souček nemusel zasahovat.

05:15
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Brance přecházela nejdříve sražená střela Sala a Vítkovice se dostávají do vedení z následné protiútočné akce. Perfektně k levé tyčce vystřelil JOSEF RÝPAR. Asistence: Lukáš Hrubý.
    05:15 Josef RÝPAR - 1:0

05:57
    Finský celek pokračuje ve své přesilové hře a obstřeluje branku Součka. Vítkovice zatím odolávají.

06:41
    Závěr přesilovky už domácí zvládli dobře. Nyní mají míček na svých čepelích, ale nedaří se jim dostat na polovinu Classicu.

07:12
    Classic právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JERE PULKKINEN, který obdržel přihrávku na střed hřiště a z první překonal Součka k jeho levé tyčce. Asistence: Eemeli Salin.
    07:12 Jere PULKKINEN - 1:1

08:19
    Sikkinen si naběhl a velké štěstí nyní pro domácí, že zvedl míček vysoko nad jejich branku.

08:51
    Šebesta se nyní pokoušel prostřelit hradbu těl před Talvitiem, ale neuspěl.

09:49
    Kivilehto si nebezpečně nabíhal před branku a tečoval míček před Součkem. Nicméně mimo a Vítkovice čelí dalšímu náporu ze strany soupeře.

11:44
    Nyní jsme byli svědky dvou rychlých útoku. Avšak ani na jedné straně se neslaví branka. Útok Classicu byl o poznání nebezpečnější.

12:50
    Nehera obdržel míček a hned jej chtěl čepovat z levé strany před branku. Soupeř mu však jeho pokus překazil úspěšným blokem.

13:55
    I finský celek má velmi dobrý pohyb (stejně jako Storvreta ve včerejším duelu), avšak zatím hráči Vítkovic stačí dostupovat k soupeři.

14:44
    Helin rozvlnil síťku, avšak jen tu boční část.

16:06
    Hubálek se rychle rozběhl do útoku, po jeho přihrávce na pravou stranu následovala rychlá a nepřesná střela na branku Classicu.

17:04
    Pulkkinen si dlouho chystal míček na střelu až vystřelil hodně mimo!

17:56
    Hubálek to nyní velmi dobře vymyslel a po souhře se svým spoluhráčem už jen chybělo gólové zakončení. Velmi hezká akce!

18:32
    Gesto fair play od Součka, který se přiznal, že tečoval míček a Classic bude rozehrávat.

19:26
    Tykkylainen prověřil Součka, který chytá míček do rukou!

19:59
    Domácí si vrací své vedení a to celou vteřinu před zazněním sirény! Autorem branky je ONDŘEJ FIRDA, který byl důrazný a dostal míček za záda Talvitieho. Asistence: Tomáš Sladký.
    19:59 Ondřej FIRDA - 2:1

20:00

První třetina přinesla nasazení od obou stran a hrálo se ve vysokém tempu. Jako první se prosadily Vítkovice. Classicu se podařilo vyrovnat. Vítkovičtí však dokázali vteřinu před koncem znovu skórovat a uvidíme, jestli tohle nebude jeden z důležitých momentů zápasu, který může rozhodnout nebo překlopit zápas na stranu domácího celku.

Další třetina začne přibližně v 13:45!

Střely na branku ve třetí třetině: 7:10 pro finský celek.

20:01

20:55
    Besta dobíhal na vysoký míček. Talvitie stačil před ním skokem chytit míček a nedovolil mu zakončit.

22:00
    Lastikka nebezpečně střílel, nakonec se míček na Součka nedostal. Classic opět začal hodně aktivně.

23:06
    Souček výborně proti hbité dorážce z pravé strany. Classic nyní uzamkl svého soupeře na jeho vlastní polovině.

23:50
    První výborná akce Vítkovic ve druhé třetině! Velká škoda pro domácí, že tohle neskončilo další brankou!

24:32
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Rýpar – 2 min., Sekání).

24:59
    Po šermované před branou Vítkovic zůstal na palubovce ležet Heikkilä a rozhodčí přerušuje hru.

25:21
    Úspěšné vyhození domácího celku, ještě minuta přesilovky pro Classic.

25:46
    Salinova rána šla jen kousek vedle levé tyčky!

26:16
    Finové kombinují a směřují na sebe rychlé a přesné přihrávky.

26:45
    Rýpar vybojoval míček na polovině a zahájil dobrý útok, po kterém přišly tři střely. Z toho dvě rozezvučely brankovou konstrukci!

27:33
    Vítkovice ustály své oslabení. Classic však stále napadá jejich snahu rozehrát od své branky.

28:23
    Souček dobře proti střele z dálky, která byla hodně razantní.

28:41
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Bräuer – 2 min., hra na zemi).
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Hubálek – 2 min., nesportovní chování).

28:43
    Nyní těžká chvíle pro domácí, kteří se brání jen ve třech hráčích!

29:05
    Finové vyrovnávají a využívají dvou početní převahu ve svůj prospěch. Branku vstřelil JUSSI PIHA. Asistence: Aaro Helin.
    29:05 Jussi PIHA - 2:2

30:21
    Hostující celek pokračuje ve své klasické přesilovce a Souček si připisuje další dobrý zákrok.

31:17
    Vítkovice nakonec v těžké chvíli jen jedenkrát inkasovaly a stav je vyrovnaný 2:2!

32:05
    Dobrá střela a hbitá pravá ruka Součka zastavila míček.

33:15
    Hráč Classicu sám před brankou, míček promáchl!

33:45
    Fanoušci v hale ženou domácí celek k další brance. Vyslechnou hráči jejich přání?

34:32
    Hájek tečoval míček před Talvitiem, ale mimo. Následovalo vzteklé bouchnutí hokejky o zem.

36:52
    Classic v závěru druhé třetiny zvyšuje svůj tlak...

37:05
    Autorem branky je KONSTA TYKKYLAINEN, který posílá svůj celek poprvé v utkání do vedení. Asistence: Eetu Sikkinen.
    37:05 Konsta TYKKYLAINEN - 2:3

38:49
    Finové stále pokračují v tlaku na branku Vítkovic. Ty se snaží dostat míček před druhou branku.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:28 .

Druhá třetina patřila hostům, kteří hráli i dvojnásobnou přesilovku. Nakonec dokázali vstřelit dvě branky a otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Třetí třetina bude hodně zajímavá, dokážou Vítkovice vyrovnat, případně si vrátit vedení zpět na svou stranu?

Střely ve druhé třetině: 14:10 ve prospěch Classicu.

40:01

40:25
    Salo a jeho první rána ve třetí třetině, míček byl tečován nad branku.

40:52
    Autorem branky je VILLE LASTIKKA, který měl čas na svou střelu a dostává svůj tým na dvou brankový rozdíl. Asistence: Nico Salo.
    40:52 Ville LASTIKKA - 2:4

41:49
    Hrubý si chystal svou střelu dlouho a pokoušel se dobře zacílit. Nakonec minul prostor mezi třemi tyčemi.

42:45
    Sladký si počínal v souboji nedovoleně a rozhodčí přerušuje hru ve prospěch Classicu.

43:54
    Autorem branky je NICO SALO, který byl nikým nehlídán a Souček kapituluje popáté v dnešním zápase. Asistence: Ville Lastikka.
    43:54 Nico SALO - 2:5
    43:54 SALO - 2:5

44:26
    Soupeř Vítkovic začal rozhodující třetinu velmi dobře a již vede o tři branky.

45:58
    Classic je dobře fyzicky a kondičně připraven a ve třetí třetině jasně dominují.

46:25
    Rýpar dostal míček, který vyvezl, ale mezi dva hráče neprocedil přihrávku na střed.

46:25

47:59
    Na Součka se valil další útok, ale dobrý blok se svým spoluhráčem předvedl Kuczera.

48:30
    Sikkinenova střela šla mimo tři tyče a Vítkovice se zatím marně snaží dostat míček na delší dobu pod svou kontrolu.

49:27
    Autorem branky je NICO SALO, jež byl opět ve středu palubovky sám a prostřeluje Součka v jeho brance. Asistence: Ville Lastikka.
    49:27 Nico SALO - 2:6

50:29
    Classic zcela rozložil Vítkovice v dosavadním průběhu třetí třetiny a míří za svým vítězstvím.

52:01
    Rýpar podklouzl před brankou, ale naštěstí pro něj, z toho soupeř nevytěžil nic zásadního.

52:51
    Lastikka toužil po své druhé brance, avšak jeho projektil šel hodně mimo.

55:06
    Vítkovice mají necelých pět minut k tomu, aby dokázaly dát alespoň čtyři branky.

55:39
    První vyloučení na straně Classicu a Heikkilä si půjde odpočinout za hrubost, když po odpískání povalil soupeře na zem.

55:39
    Oddechový čas pro Vítkovice.

55:39
    2 288 diváků sleduje toto utkání!

56:11
    Domácí celek kombinuje a snaží se o vstřelení přibližující branky. Už to také zkouší v šesti hráčích v poli!

56:33
    Autorem branky je JAKUB HUBÁLEK, který dává branku a ještě živí potenciální naději k případnému vyrovnání. Asistence: Lukáš Hájek.
    56:33 Jakub HUBÁLEK - 3:6

57:29
    Velká šance hráče Vítkovic, kterou dobrým zákrokem zmařil Talvitie!

57:58
    Velká trma vrma před brankou Finů, kteří odolali a po odpískání jsme mohli vidět emoce. Sledujeme vypjatý závěr!

58:14
    Vítkovice opět ve své snaze v šesti hráčích!

58:44
    Rýpar dostal míček na levou stranu,ale přestřelil.

59:28
    Bestova rána od půlky měla dobrý švih, ale neujala se!

59:40
    Vítkovice si v závěru vytváří velký tlak, ale bez brankového efektu!

59:50
    Ještě rána hráče Classicu, který trefil tyčku!

Nejlepší hráči utkání
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Jan Šebesta (0+0)
    SCC Classic: Ville Lastikka (1+2)

Muži z Vítkovic nenapodobili ženy a prohrávají utkání o třetí místo. Avšak je nutné je pochválit za bojovný výkon, když celé dvě třetiny drželi se svým soupeřem krok. Classic však ukázal ve třetí třetině lepší herní projev a zaslouženě získává třetí místo na Poháru mistrů 2020!

Nyní nás čekají dva finálové zápasy. Nejprve finále žen – Kloten vs. Täby FC, po kterém bude následovat finále mužů – Storvreta vs. Wiler – Ersigen! Těmito zápasy Vás ráda provede kolegyně Týna Zíková! (15:03:27)

Adam Dořák

Góly a asistencie: 6. Rýpar (Hrubý), 20. Firda (Sladký), 57. Hubálek (Hájek) – 8. Pulkkinen (Salin), 30. Piha (Helin), 38. Tykkylainen (Sikkinen), 41. Lastikka (Salo), 44. Salo (Lastikka), 50. Salo (Lastikka)

Rozhodca: Sandra Zurbuchen, Corina Wehinger

Diváci: 2 288