Ottawa – Montreal 1:2 (po pr.) | Philadelphia – Tampa Bay 0:1 (kon.) | Washington – NJ Devils 1:5 (kon.)
NY Islanders – Boston 2:3 (po pr.) | Carolina – LA Kings 2:0 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.)
Chicago – Anaheim 4:2 (kon.) | Vegas – Columbus 0:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:3 (kon.)
San Jose – Dallas 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 0:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 1:4 (kon.)
Detroit – Buffalo 1:5 (kon.)
Ottawa Senators
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Montreal Canadiens
cz Nedeľa 12.01.2020, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:05:01)

3. Marcus Högberg (OTT) 23 zák., 2 góly, 92,0%

Montreal v napínavém duelu nakonec zvítězil nad domácí Ottawou 2:1 po prodloužení. V první třetině byli hosté jasně lepší a v 9. minutě to potvrdil Suzuki, který otevřel gólový účet. Druhá dvacetiminutovka nám nabídla velice vyrovnanou partii, ve které nepadl gól. Třetí periodu naopak Ottawa dominovala v 54. minutě se dočkali srovnávací branky, kterou dal Batherson. Posléze se šlo do prodloužení, kde v 65. minutě rozhodl Kovalčuk.

64:08 Ilja KOVALČUK - 1:2

64:08
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Hosté necelou minutu před koncem prodloužení dávají gól, když se dostali do přečíslení 2 na 1 a ILJA KOVALČUK místo nahrávky zvolil střelu o tyč, která skončila v bráně. Bez asistence.

63:26
    Phillip Danault pálil od modré, ale pouze do připraveného betonu Högberga.

62:32
    Toto utkání je zatím naprosto jasně o brankářích, jelikož Marcus Högberg zlikvidoval další střelecký pokus soupeře.

61:49
    Price viděl střelu soupeře a také jí vyrazil do bezpečí.

61:19
    Ilja Kovalčuk se po špatném střídání soupeře dostal úplně sám do úniku, ale Marcus Högberg jej vychytal!

60:41
    Následně se Senators dostali do přečíslení 2 na 1, ale střela Bathersona byla z velkého úhlu a Price si poradil.

60:13
    Montreal vyhrál úvodní buly prodloužení a drží tak kotouč v útočném pásmu.

60:01

60:00

59:32
    Canadiens nyní sevřeli soupeře v útočné pásmu, ale zatím se nedostali ke střele na bránu.

58:32
    Ottawa sice pokračuje v tlaku, ale Montreal dokázal opět vyhodit kotouč ze svého pásma.

57:57

57:26
    Canadies se v oslabení dostali do přečíslení 2 na 1, ale nedokázali trefit odkrytou bránu!

56:43
    Domácí se po nepřesné přihrávce sami vyhnali z útočného pásma a musí celou akci zakládat znovu.

55:57
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Marco Scandella – 2 min., podrážení).

55:40
    Domácí celek se nyní dopustil zakázaného uvolnění a následuje vhazování před bránou Högberga.

55:18
    Jean-Gabriel Pageau se dostal k odraženému kotouči, ale jeho zakončení vyrazil Price do ochranné sítě.

54:58
    Domácí po srovnávací brance ožili a opět se dostali ke střele, ale Price byl připraven.
    53:32 Drake BATHERSON - 1:1

53:32
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je srovnáno na 1:1! Po velice nepřehledné situaci před brankovištěm hostů si nakonec srazil puk do vlastní brány hostující hráč, ale gól je připsán DRAKEU BATHERSONOVI.

53:16
    Canadiens vybojovali puk za svou svatyní a nakonec se dostali i ke střele z pravého kruhu, ovšem ta nic nepřinesla.

52:25
    Hosté zatím ve třetí třetině vypálili pouze dvakrát na bránu, zatímco Senators už desetkrát.

51:55
    Zmatek před brankovištěm Montrealu, ale hosté nakonec dokázali pokrýt kotouč a Ottawa se ani nyní nedočkali srovnávací branky.

51:27

51:03
    Senators se snaží vymyslet gólovou situaci, ale Price je dnes prostě nepropustný.

50:27
    Drake Batherson stahovačkou vystřelil z pravého kruhu, ale jeho zakončení skončilo zblokováno v ochranné síti.

49:49
    Brady Tkachuk se skvěle otočil u brankoviště a chtěl překvapit gólmana, ale Price si připsal další zákrok.

49:27
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., držení).

48:59
    Montreal se pokouší držet kotouč za bránou soupeře, ale to se mu vedlo pouze chvíli.

48:05

47:46
    Střelecký pokus domácího hráče z pravé strany byl zblokován a Montreal tak opět dostal puk ze své třetiny.

46:56
    Carey Price je od začátku zápasu jako zeď, jelikož nepropustil ani tvrdou ránu zpoza modré čáry.

46:22
    Hostům se v oslabení podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

46:05
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Victor Mete – 2 min., nedovolené bránění).

45:10
    Zmatek před hostující svatyní, ovšem Canadiens i tentokrát dokázali vše vyřešit bez problémů a nakonec se i dostat do zakončení na druhé straně.

44:22
    Posléze musel zasahovat Marcus Högberg, jenž si poradil se střelou soupeře.

43:57
    Senators vstoupili do třetí dvacetiminutovky velice aktivně, ale stále nemohou srovnat stav zápasu.

42:59
    Ovšem zatím je to hlavně zápas Careyho Price, který si poradil také s další střelou soupeře.

42:42
    Ve hře 4 na 4 se Ottawa snaží vstřelit srovnávací branku.

41:28
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Chris Tierney – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Marco Scandella – 2 min., nedovolené bránění).

41:26
    Ottawa se snažila něco vymyslet v útočném pásmu, ovšem nakonec z toho nic velkého nebylo.

40:22
    Hosté se dostali ke střele hned na začátku třetiny, ale ta skončila vedle brány.

40:01

40:00

39:52
    Pageau posunul kotouč za sebe a Connor Brown následně vystřelil na bránu, ale Price puk viděl a také chytil.

39:16
    Senators chtějí srovnat ke konci druhé dvacetiminutovky a jsou velice aktivní směrem dopředu.

38:36
    Ottawa má nyní nejlepší minuty v tomto zápase a Thomas Chabot mohl srovnat, ovšem minul poloprázdnou branku a poslal kotouč jen do boční sítě!

37:47
    Jean-Gabriel Pageau z levého kruhu poslal puk na bránu, kde se ještě snažil zakončit Brady Tkachuk, ale Carey Price kotouč nepustil a následně jsme byli svědky menší strkanice.

37:17
    Chris Tierney vybojoval kotouč a chtěl si obhodit obránce, ale Carey Price skvěle vyjel a získal puk pro svoje mužstvo.

36:36
    Puk se ocitl mimo hrací plochu a hra je tak přerušena.

36:09
    Nyní se hraje nahoru dolů a útočná akce Ottawy po pravé straně nakonec nic velkého nepřinesla.

35:26
    Arťom Anisimov mohl pozvednout diváky ze sedaček, ale jeho dorážka z předbrankového prostoru skončila pouze v moci Careyho Price.

34:52
    Montreal ale opět převzal iniciativu a drží kotouč v útočné třetině a snaží se o vstřelené druhého gólu.

33:55
    Nyní se už ale Senators dostali ze své třetiny a mohou tak podniknout něco směrem dopředu.

33:36
    Přesilová hra Montrealu už je sice u konce, ale tlak hostů stále pokračuje.

32:59

32:29
    Domácím se toto oslabení zatím velmi daří a druhá třetině je o něco vyrovnanější, než ta první.

31:54
    Tohle si říkalo o srovnávací branku! Chris Tierney fantasticky zachytil přihrávku soupeře na modré a dostal se tak do úniku, ale při zakončení si neporadil úplně nejlíp a napálil brankáře Price.

31:36
    Domácímu celku se podařilo vyhodit puk ze svého pásma a ještě jej na chvíli udržet na druhé straně.

30:59
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 2 min., nedovolené bránění).

30:40
    Connor Brown měl dostat prostoru, ale nakonec minul bránu Montrealu.

30:00
    Polovina základní hrací doby je u svého konce a Montreal stále vede nad Ottawou 1:0.

29:32
    Filip Chlapík sice bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale proti početné přesile neměl šanci.

28:25
    Komplikace pro rozhodčí, jelikož lajnový rozhodčí Brian Murphy byl zasažen pukem do obličeje a odešel na ošetřovnu. Momentálně tak zápas pískají tři sudí.

28:25
    Jeff Petry sice projel kolem útočníka jako kolem kužele, ale nakonec byl hostům odpískán ofsajd.

28:05
    Nyní už musel Carey Price zasahovat a následuje vhazování před svatyní Canadiens.

27:51
    Thomas Chabot se sice dostal do útočného pásma, ale posléze vyslal střelu, která nebyla moc nebezpečná.

27:06
    A další a další šance Montrealu, ale ani nyní z toho není branka! Rána hostujícího hráče totiž nejprve letělo do mantinelu za bránu a dorážka skončila v moci Högberga.

26:01
    Po dvou přihrávkách se dostal ke střele z levého kruhu Rudolfs Balcers, ale napálil puk přímo do připravené lapačky Price.

25:19
    Momentálně si nedokážu moc představit kudy by se Ottawa dostala do nějaké velké šance, protože Montreal fantasticky brání a vytváří na svého soupeře tlak už u poloviny hrací plochy.

24:39
    Po dalším vyhraném vhazování hostů přišel zákrok Marcuse Högberga, který má hodně práce.

24:33
    Posléze se Senators opět dokázali uvolnit jen zakázaným uvolněním.

24:25
    Poté přišlo zakázané uvolnění ze strany domácího celku.

24:12
    Tomáš Tatar si sjel před bránu na přihrávku Shea Webera, ale nakonec zakončil těsně vedle levé tyče, protože mu kotouč sjel z čepele!

23:38
    Nyní hostující gólman Carey Price lehce zariskoval, ale nakonec z toho nebylo nic vážného.

22:42
    Filip Chlapík se opřel do střely, ale jeho rána nebyla nijak nebezpečná.

21:27
    Opět Senators nedokázali udržet kotouč v útočném pásmu po delší dobu a Price tak nemusel čelit střele na jeho svatyni.

20:43
    A následně se opět hosté dostali k několika střelám, ale ani jedna už nemířila mezi tři tyče.

20:28
    Posléze přišla sražená střela hostujícího hráče, se kterou si ale Marcus Högberg dokázal poradit.

20:15
    Hned na začátku druhé dvacetiminutovky se Ottawa dopustila zakázaného uvolnění.

20:01

20:00

19:13
    Tentokrát se sice Senators dostali do zakončení, ale to nebylo nijak nebezpečné a Price chytil kotouč do lapačky.

18:39
    Ottawa bude velice ráda za konec první třetiny, jelikož je pod tlakem a jednobranková manko je tak zázrakem.

17:02
    Canadiens jsou jasně lepší, ale ani další střela Kovalčuka nezměnila skóre na kostce.

16:38

16:25
    Ilja Kovalčuk skvěle posunul kotouč na Phillipa Danaulta jenž chtěl zakončit mezi betony, ale Marcus Högberg podržel své mužstvo.

15:20
    Hosté bojují o kotouč za bránou soupeře, ovšem nakonec o něj přišli a dopředu se vydal po pravé straně Chris Tierney, ale jeho rána minula svatyni soupeře.

14:38
    Jenom co vyšel z trestné lavice, tak už je tam Drake Batherson znovu a Ottawa se bude muset opět bránit.

14:38
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Drake Batherson – 2 min., nedovolené bránění).

14:33

14:10

13:47
    Chris Tierney se obtočil kolem brány a snažil se rychle zakončit, ale u tyče byl připraven Carey Price.

13:06
    Ve hře 4 na 4 jsme se zatím nedočkali ničeho vážnějšího, ale u puku je především domácí celek.

12:33
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Drake Batherson – 2 min., hákování).

12:10
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nick Cousins – 2 min., krosček).

11:40
    A další velká šance ze strany hostů, ovšem Marcus Högberg dokázal včas zasáhnout svým betonem!

10:19
    Ani nyní se to domácím nepodařilo a Montreal tak je znovu u puku a to skoro zadarmo.

09:52
    Ottawa si zatím neví rady kudy přejít střední pásmo bez ztráty kotouče.

09:14
    Jedno plexisklo se dostalo ze své pozice a hra je tak přerušená.

09:14
    Kotouč se otřel o ochrannou síť a hra je tak přerušena a následovat bude vhazování před svatyní Marcuse Högberga.
    08:24 Nick SUZUKI - 0:1

08:24
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou v přesilové hře dávají hosté a jdou tak do vedení! Po pár přihrávkách to na sebe vzal NICK SUZUKI a jeho rána před pravým kruhem zamířila přesně do levé šibenice. Asistence: Jeff Petry a Tomáš Tatar.

07:42
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dylan DeMelo – 2 min., krosček).

07:37
    A opět to byl velmi pozorný Brady Tkachuk, jenž číhal na teč před bránou soupeře, ale Price si opět poradil.

07:13
    Brady Tkachuk je třetím hráčem Senators, který se v tomto zápase dostal do zakončení, ovšem to nic nebezpečného nepřineslo.

06:22
    Opět velká šance Montrealu! Marcus Högberg nevěděl, kde se přesně nachází kotouč, ale Canadiens toho nedokázali využít.

05:52
    Ottawa se po pětiminutovém bránění dostala do zakončení, ale Carey Price byl připraven.

04:32
    Ani nyní nedokázali domácí hráči něco vymyslet v útočné třetině a po zblokované přihrávce Tylera Ennise skončil kotouč mimo hrací plochu.

04:12
    Na začátku zápasu je Montreal lepším týmem s vysunutým presinkem a Ottawa zatím pouze vyhazuje kotouče do bezpečí.

03:10
    Opět přišla střela Canadiens a nyní už z toho byla šance. Marcus Högberg nejprve dokázal vytěsnit střelecký pokus soupeře, ale kotouč na chvíli zmizel z dohledu, až se k němu dostal útok Montrealu, ale ani další pokus neskončil v bráně.

02:58
    Ilja Kovalčuk dostal nabito v pravém kruhu, ale jeho rána zamířila mimo brankovou konstrukci.

02:38
    Marcus Högberg musel být připraven na bekhendový pokus soupeře, se kterým si snadno poradil.

02:08
    Chris Tierney se pokoušel prostřelit kotouč kolem obránce, ovšem ten jeho pokus zblokoval.

01:23
    Druhá formace Canadiens to rovněž zkoušela po pravé straně, ale zatím jsme se ze strany hostů nedočkali ani jedné střely na branku, protože Senators dokázali vyhodit puk ze svého pásma.

00:55
    Montreal se snažil něco vymyslet po pravé straně, ovšem Ottawa se bez problémů ubránila.

00:01

Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), DeMelo, Reilly, Goloubef, Englund – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Batherson, Anisimov, Duclair – Ennis, White, Balcers – Chlapík, Tierney, Naměstnikov.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Scandella, Petry (A), Kulak, C. Fleury, Mete – Lehkonen, Danault, Tatar – Suzuki, Domi, Kovalčuk – Cousins, Kotkaniemi, Poehling – Weise, N. Thompson, Weal.

Rozhodčí: Steve Kozari, Chris Schlenker – Jonny Murray, Brian Murphy.

Dnes se proti sobě ve Východní konferenci střetne 13. Montreal se 14. Ottawou. Oba dva týmy mají velice špatnou formu, jelikož Senators nevyhráli utkání už 6 zápasů a Canadiens dokonce 8 utkání. Poslední tři vzájemná utkání šly minimálně do prodloužení a můžeme se tak těšit na velice vyrovnaný souboj, kde bude důležitý každý bod.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Ottawa Senators a Montreal Canadiens. Tato mužstva se spolu naposled utkala v prosinci na ledě Montrealu, kde se šlo až do prodloužení, ve kterém rozhodlo Canadiens a zvítězili tak 3:2. Dnes ale bude bojovat v Canadian Tire Centre, Ottawa. Tato hala nabídne kapacitu pro 17 000 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.