Česko – Rakousko 29:32 (kon.) | Francúzsko – Portugalsko 25:28 (kon.) | Slovinsko – Poľsko 26:23 (kon.)
Macedónsko – Ukrajina 26:25 (kon.) | Nórsko – Bosna a Hercegovina 32:26 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 34:21 (kon.)
Slovinsko
26:23 (13:11)
Poľsko
cz Piatok 10.01.2020, 18:15Majstrovstvá Európy mužov • Skupina F

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Letošní mistrovství Evropy v házené, které se koná hned ve třech zemích, čeká druhý hrací den bojů v základních skupinách. V tomto přenose se budeme věnovat utkání skupiny F mezi Slovinskem a Polskem. Skupina F se hraje ve Švédsku.

Slovinsko zvládlo svou kvalifikační skupinu nejlépe, jak jen mohlo, když ji vyhrálo. Na kontinentální šampionát postoupilo podvanácté, a zároveň potřetí v řadě.

Na druhé straně Polsko v kvalifikační skupině 1 obsadilo druhé místo a poté, co na posledním evropském šampionátu chybělo.

Slovinsko: Ferlin, Kastelić – Blagotinšek, Bombac, Cehte, Cingesar, Dolenec, Henigman, Horžen, Janc, Kodrin, Mačkovšek, Marguc, Ovniček, Żabić, Zarabec.

Polsko: Kornecki, Morawski – Bondzior, Chrapkowski, Dawydzik, M. Gębala, Jarosiewicz, Kondratiuk, Krajewski, Łangowski, Majdziński, Moryto, Pilitowski, Przybylski, Sićko, Syprzak..

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Polský útok přináší úvodní branku zápasu. Moryto pronikl do brankoviště z levé strany. (0:1)
    2
    Blagotinšek srovnal střelou ze středu brankoviště. (1:1)

4
    Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. Langowski napálil tyč slovinské brány. (1:1)
    5
    Blagotinšek vstřelil druhý gól v utkání. (2:1)

5
    Žlutá karta pro tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek). (2:1)
    6
    Langowski se neprosadil, brankář Ferlin zachytil míč a rozehrál rychlý brejk, který využil Blaž Janc. (3:1)
    6
    Na levém křídle si seběhl k brankovišti Cingesat a zvyšuje už na 4:1! (4:1)
    7
    Po dlouhých šesti minutách se dokázalo Polsko prosadit střelecky. Pilitowski snižuje z hranice devítky. (4:2)
    7. Maciej Pilitowski (POL) - 4:2

7
    Vyloučení v týmu Polsko (Arkadiusz Moryto). (4:2)
    8
    Rychlý protiútok Krajewskiho, jenž vstřelil kontaktní gól. (4:3)
    9
    Nakonec se dokázali Slovinci v přesilovce dočkat a Janc vstřelil branku ze středu. (5:3)
    10
    Pilitowski vstřelil znovu kontaktní gól. Polsko se v útoku chytlo. (5:4)
    10
    Mačkovšek z levého křídla dokázal vrátit svému týmu dvoubrankový náskok. (6:4)

11
    Moryto ztrácí míč, Slovinci mohou znovu zvýšit své vedení. (6:4)
    12
    Cingesar zvýšil na rozdíl tří branek. (7:4)
    12
    Gól vstřelil tým Polsko (Maciej Pilitowski). (7:5)

14
    Oba týmy si vyměňují neúspěšné útoky. Zadařilo se brankářům Ferlinovi i Korneckimu. (7:5)

16
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Polsko (Arkadiusz Moryto).
    (7:5)
    16
    Ač Poláci neproměnili sedmičku, mohli dál útočit. A Krajewski nakonec dlouhý polský útok využil! (7:6)
    16. Przemysław Krajewski (POL) - 7:6
    17
    Mačkovšek z hranice devítky opět vrátil Slovincům dvoubrankový náskok. (8:6)

17
    Majdzinski a poté Dolenec nedokázali prostřelit brankáře soupeřů. (8:6)
    19
    Další trefa Mačkovšeka, který nyní táhne slovinskou ofenzivu. (9:6)
    19
    Moryto prostřelil brankáře Slovinska po průniku k brankovišti. (9:7)
    19. Arkadiusz Moryto (POL) - 9:7

19
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Nik Henigman). (9:7)

20
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Miha Zarabec). (9:7)

20
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Polsko (Przemysław Krajewski).
    (9:7)

21
    Vyloučení v týmu Polsko (Przemysław Krajewski). (9:7)
    22
    Prudká střela Szymona Sicka z hranice devítky prolétla kolem slovinského brankáře. (9:8)
    22
    Ač Poláci dokáží vždy stáhnout ztrátu na rozdíl jednoho gólu, následně je Slovinci trochu uzemní, když dokáží podržet dvougólové vedení vlastním útokem. (10:8)

23
    Sicko míjí střelu ze středu devítky. (10:8)

23
    Faul na Dolence, je z toho sedmička pro Slovince. (10:8)
    23
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec).
    (11:8)
    24
    Dawydzik pronikl středem až k brankovišti a po náskoku snižuje. (11:9)
    24. Dawid Dawydzik (POL) - 11:9

25
    Chyba Zarabce, který ztrácí míč. (11:9)

25
    Jenže polskou rozehrávku zachytil brankář Slovinska a zahasil hrozící brejk. (11:9)
    25
    Janc se z pravého křídla dokázal prosadit. (12:9)
    26
    Majdzinski ze středu devítky přeskočil obranu soupeře a vysokou střelou nedal brankáři Slovinců šanci. (12:10)
    26. Maciej Majdziński (POL) - 12:10

28
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Nik Henigman). (12:10)

28
    Polsko bude po faulu Henigmana, který byl vyloučen, také střílet sedmičku. (12:10)

Neproměněný sedmimetrový hod týmu Polsko (Maciej Pilitowski).
    (12:10)
    28
    Pokračující útok Polska využil Dawydzik a je to znovu o jediný gól. (12:11)
    28. Dawid Dawydzik (POL) - 12:11

29
    Vyloučení v týmu Polsko (Dawid Dawydzik). (12:11)

29
    Mačkovšek trefil pouze tyč polské branky. Slovinci dál útočí. (12:11)
    29
    Zabič se prosadil z pravého křídla. (13:11)

30
    Sicko nedokázal z hranice devítky skórovat. Slovinsko se dostává k míči a bere si oddechový čas. (13:11)

30
    Jenže Zabic útok nevyužil! Polsko si rychle bere oddechový čas a bude mít šest vteřin na zakončení. (13:11)

30
    První poločas skončil. (13:11)

Slovinsko vede po prvním poločase o dvě branky a přiblížilo se prvnímu vítězství v základní skupině mistrovství Evropy. Polsko ale ukazuje, že rozhodně zápas nehodlá vzdát a snaží se s výsledkem něco udělat. Zatím se mu ale nedaří dorovnat skóre.

Druhý poločas začne přibližně v 19:08.

31
    Začal druhý poločas. (13:11)
    31
    Kodrin z levého křídla vstřelil úvodní gól druhého poločasu. (14:11)
    32
    Sicko dokázal z hranice devítky využít i úvodní polský útok. (14:12)
    32. Szymon Sićko (POL) - 14:12
    33
    Blagotinšek zvládl průnik středem k brankovišti a zvyšuje slovinské vedení. (15:12)

34
    Pilitowski z pravého křídla míjí bránu soupeře. (15:12)
    36
    Krajewski se vyhoupl do vzduchu na hranici devítky a poslal míč do levého horního rohu. (15:13)
    36. Przemysław Krajewski (POL) - 15:13
    37
    Mačkovšek ovšem nalezl okamžitou odpověď ze středu devítimetrové hranice. (16:13)

38
    Napřed Krajewski a poté Blagotinšek se dopustili útočných faulů. (16:13)

38
    Vyloučení v týmu Polsko (Piotr Chrapkowski). (16:13)
    38
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec).
    (17:13)

39
    Pilitowski v útoku ztratil míč, Poláci ovšem drželi míč skoro minutu a pořádně ukrojili ze svého oslabení. (17:13)

39
    Oddechový čas Polska. (17:13)

40
    Tyč a poté zblokovaná střela! Polský útok se nedokázal prosadit ani poté, co vypršelo jeho oslabení. (17:13)
    41
    Naopak Janc zvyšuje už na rozdíl pěti branek a to bude pro polské házenkáře už hodně obtížné stáhnout. (18:13)
    42
    Moryto střelou z pravého křídla dokázal snížit ztrátu Poláků. (18:14)
    42. Arkadiusz Moryto (POL) - 18:14
    43
    Zarabec skórovat nedokázal a naopak rychle založený protiútok využil Krajewski. (18:15)
    43. Przemysław Krajewski (POL) - 18:15
    44
    Blagotinšek nenechal polský tým dál stahovat svou ztrátu a trochu uklidnil svůj tým. (19:15)

45
    Výborná polská obrana nadvakrát nenechala soupeře úspěšně zakončit střelu a vybojovala míč. (19:15)
    45
    Bombac navíc znovu zvyšuje slovinské vedení. (20:15)

45
    Chrapkowski dostává dvě minuty za faul, který přišel při střele Bombace. (20:15)

46
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Blaż Janc). (20:15)
    46
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Polsko (Arkadiusz Moryto).
    (20:16)
    47
    Zabič drží Slovinsko v pětigólovém vedení. (21:16)
    47
    (21:17)

48
    Oddechový čas pro Slovinsko. (21:17)

48
    Ztráta Slovinců, konkrétně Bombac přichází o míč. (21:17)
    48
    Rychlý protiútok Poláků, který využil Przybylski. (21:18)
    48. Rafał Przybylski (POL) - 21:18

48
    Mačkovšek z pravého křídla neprostřelil brankáře Polska. (21:18)

49
    Sicko se rovněž z pravého křídla nedokázal prosadit. (21:18)
    50
    Mačkovšek zvýšil na rozdíl čtyř brankářů. (22:18)
    51
    Dolenec dal další slovinskou branku. (23:18)
    52
    Kondratiuk snižuje na rozdíl čtyř branek, jenže Slovinci drží komfortní náskok v tuto chvíli a neměli by už přijít o vítězství. (23:19)
    52. Adrian Kondratiuk (POL) - 23:19
    53
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec). (24:19)
    53
    Gól vstřelil tým Polsko (Piotr Jarosiewicz). (24:20)
    54
    Blagotinšek pronikl k brankovišti a skóruje 25. gól Slovinska. (25:20)
    55
    (25:21)

56
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Slovinsko (Miha Zarabec).
    (25:21)

57
    Oba týmy si vyměnily nepřesné útoky. (25:21)
    58
    Rychlý protiútok Moryta, který snižuje na rozdíl tří gólů. (25:22)
    58. Arkadiusz Moryto (POL) - 25:22

58
    Slovinsko si bere oddechový čas. (25:21)

59
    Dolenec byl vychytán polským brankářem, Sicko ovšem následně ztratil míč a nevytěžil z polské šance nic. (25:22)
    60
    Dolenec pronikl středem k brankovišti a proměnil svůj útok. (26:22)
    60
    Ještě Moryto snížil na rozdíl tří gólů. (26:23)

Konec zápasu. (26:23)

Slovinsko ve svém úvodním utkání na mistrovství Evropy dokázalo porazit Polsko 26:23 a zajistilo si do tabulky dva body. Rozhodující trhák přišel kolem 45. minuty, kdy Slovinci vybojovali pětigólové vedení a soupeře už k sobě zpátky nepustili.

Slovinsko – Polsko 26:23 (13:11)
    Nejvíce branek: Mačkovšek 5, Blagotinšek 5, Janc 4 – Moryto 8/3, Krajewski 4, Pilitowski 3. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/3. Vyloučení: 4:5.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:19:23)