MAC Budapešť
3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
DVTK Miškovec
Streda 08.01.2020, 18:30 • Ice rink, Budapešť • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

S konštatovaním, že MAC Budapešť porazil na domácom ľade DVTK Miškovec 3:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (21:07:55)

59:58
    Obrovská šanca hostí! Vandane pálil od modrej čiary, puk bol tečovaný, následne sa dostal na hokejku Davida Rodmana, ktorého dorážku však skvele betónom zastavil Andreas Bernard!

59:50
    Domáci obranca McNally sa snažil vyhodiť puk smerom na prázdnu bránku DVTK, minul ju zhruba o meter.

59:37
    Orbán vyhodil puk na vlastnú striedačku, vhadzovať sa bude po pravej ruke domáceho brankára.

59:30
    DVTK okamžite v kombinácii v útočnom pásme.

59:21
    Plexisklo je opravené, môžeme pokračovať v zápase.

59:21
    Dnešné stretnutie sleduje 1025 divákov.

59:21
    V Budapešti sa teda nejaký čas nebude hrať, miestni ľadári majú plné ruky práce.

59:21
    Ryan Harrison narazil domáceho obrancu na mantinel, plexisklo nevydržalo a tak sa nám záver zápasu poriadne natiahne.

59:10
    Hráči DVTK sa dostali do útočného pásma, Adorján okamžite šprintuje na striedačku svojho tímu.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:28
    Domáci útočník István Sofron sa dostal do dobrej pozície, prestrelil však súperovu bránku.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:31
    János Vas sa oprel do strely, Bernard je znovu pozorný.

57:02
    Francis Beauviller sa predieral pred domácu bránku, výbornú obrannú prácu však ukázal Patrick McNally.

56:39
    Po strele Kylea Beacha z pravej strany z otočky zvoní tyč Bernardovej bránky!

56:24
    DVTK opäť v kombinácii v útočnom pásme.

56:11
    Domáci už pri bránení využívajú aj volejbalové prvky.

55:44
    Miškovec opäť kombinuje v útočnom pásme, Szirányi však v dobrej pozícii minul bránku domáceho tímu.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, MAC stále vedie nad DVTK 3:2.

54:33
    Tlak DVTK sa postupne začína zvyšovať, uvidíme kedy sa lavička hostí odhodlá k power-play.

54:01
    István Sofron delovkou trafil Jesseho Dudása do chúlostivých mužských partií, obranca DVTK sa len veľmi ťažko zviecha z ľadovej plochy.

53:34
    Obrovská šanca MAC, v prečíslení 2 na 1 však domáci nemierili presne!

52:59
    Hra je prerušená, vhadzovať bude po ľavej ruke brankára Adorjána.

52:14
    Hostia v Miškovca sa snažia zo všetkých síl o vyrovnanie, zatiaľ sa im to však nedarí.

51:36
    Andreas Bernard musel byť pozorný pri strele Nikandrosza Galanisza, DVTK však stále pokračuje v nápore.

50:59
    Výborný výkon v drese MAC odvádza mladý útočník Bruno Kreisz, dnes je ho plný ľad v obrane DVTK robí poriadny prievan.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, v Budapešti máme stav stále 3:2.

49:23
    Patrick McNally pálil od modrej čiary, Adorján však nemusel zasahovať, pretože tento puk obrana DVTK zblokovala.

48:59
    Na ľadovej ploche sa nám opäť poriadne iskrí, hráči si nič nedarujú a tvrdo dohrávajú osobné súboje.

48:18
    István Sofron zvádzal tvrdé súboje o puk za bránkou súpera, napokon skončil na ľadovej ploche, ale vylučovať sa nebude.

47:49
    Hostia z Miškovca sa dostali do tlaku v útočnom pásme, Bernard ale nemusel zasahovať.

47:12
    V zakončení opäť aktívny Bruno Kreisz, tentoraz mieril vedľa bránky.

47:01
    V Budapešti máme reklamnú prestávku.

46:55
    Szirányi si však strelu zopakoval a svoj postreh musel ukázať domáci brankár Andreas Bernard.

46:44
    Chyba v domácej rozohrávke, strela Szirányiho však bola zblokovaná.

46:02
    Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu a má spád, domáci sa napriek vedeniu o jeden gól neuchyľujú k zbytočnému bráneniu výsledku, práve naopak.

45:39
    Do zakončenia sa tentoraz znovu dostal domáci Sofron, Adorján bol však pozorný.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, MAC stále vedie nad DVTK Miškovec 3:2.

44:28
    Hostia v plnom počte.

43:45
    Nikandrosz Galanisz takmer získal puk pri zlomení hokejky Patricka McNallyho, napokon však ošemetnú situáciu vyriešil Andreas Bernard.

43:40
    Domáci stále kombinujú v útočnom pásme.

43:10
    Sofron pálil výborne z prvej, Adorján však napriek výbornému cloneniu Langkowa puk skryl vo svojej výstroji.

42:28
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Tousignant – 2 min., hákovanie).

42:09
    Szirányi z veľkého uhla ohrozil Bernarda, následne však faul hostí a MAC bude hrať presilovú hru.

41:33
    Chris Langkow z pravej strany hľadal pred bránkou hostí Tomáša Klempu, obrana DVTK však výborne zapracovala a zneškodnila túto rodiacu sa akciu MAC.

41:00
    Zakázané uvoľnenie v podaní hostí, hra sa sťahuje pred Adorjána.

40:55
    Patrick McNally pálil od modrej čiary, nemieril však presne.

40:33
    Nick Ross zakladal ďalší útok svojho tímu, tentoraz však nepresne.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech DVTK.

40:01

Po dvoch tretinách máme v Budapešti stav 3:2. Tretia tretina sa začne približne o 20:15.

40:00

39:33
    Do úniku sa dostal hosťujúci kanadský útočník Francis Beauviller, ktorý však Bernarda neprekonal!

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:32
    Blake Orbán nahodil puk na bránku hostí, pred Adorjánom ešte operoval István Terbócs, ale brankár DVTK bol napokon úspešnejší.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:03
    Hra má spád a výborné tempo aj v závere druhej tretiny.

36:36
    Bálint Magosi je dnes úhlavným nepriateľom domácej obrany, tá je po dvoch dnešných góloch tohto útočníka v pohotovosti pri každom dotyku jeho hokejky s pukom.

36:01
    Ďalšia strela domácich v podaní Chrisa Bodóa, znovu však výborne zasiahol hosťujúci brankár Adorján.

35:10
    Obrovská šanca domáceho tímu, mladý Bruno Kreisz sa rútil na Adorjána, ktorý mu však výborným zákrokom pokazil gólovú radosť!

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, MAC Budapešť vedie nad DVTK Miškovec 3:2.

34:35
    Napokon sa však do zakončenia dostal dnes už dvojgólový Bálint Magosi, ale tentoraz recept na Bernarda nenašiel.

34:01
    V týchto momentoch kombinujú hostia v útočnom pásme, strela Vandanea bola nepresná.

33:29
    Štvrtý útok domácich si znovu vytvoril tlak v útočnom pásme, strelu Kreisza však Pitt zblokoval na ochrannú sieť.

33:02
    Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu, na nudu sa dnes rozhodne nemôžeme sťažovať.

32:21
    István Terbócs potiahol puk do útočného pásma, hľadal si pozíciu na strelu, ale Adorjána napokon neohrozil.

31:45
    Tentoraz skrumáž pred bránkou domácich, hostia veľmi túžia po vyrovnaní, ale proti je Andreas Bernard v bránke MAC.

31:03
    Oba tímy znovu tvrdo dohrávajú osobné súboje, na ľade sa nám začína poriadne iskriť.

30:32
    Domáci hokejisti v týchto momentoch kombinujú v útočnom pásme, Adorján ale nemusel zasahovať.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, MAC už vedie nad DVTK Miškovec len 3:2.

28:43
    Miškovec dal gól!
    Tak toto je neuveriteľné! Prešlo len 9 sekúnd od gólu hostí na 3:1 a už je to 3:2! Galanisz našiel medzi kruhmi BÁLINTA MAGOSIHO, ktorý peknou strelou dáva svoj druhý gól v dnešnom zápase! Asistencie: Nikandrosz Galanisz, David Rodman.

28:32
    Lenže hráči DVTK napokon využívajú presilovú hru, pretože BÁLINT MAGOSI z veľkého uhla doklepol puk do Bernardovej bránky! Asistencie: Ryan Harrison, Kyle Beach.

28:05
    Hostia v obrovskom nápore počas presilovej hry, stále je však Bernard v bránke domáceho tímu skutočne výborný.

27:39
    Vandane pálil od modrej čiary, Bernard znovu úspešný.

27:01
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Carlisle – 2 min., podrazenie).

26:01
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 2 min. + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Beauviller – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

26:01
    Na ľade máme prvú šarvátku, za pasy sa chytili Blake Orbán a Francis Beauviller.

25:34
    Jesse Dudás sa tvrdo oprel do strely, Bernard znovu potvrdzuje svoje kvality.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav zápasu je stále 3:0.

24:31
    Fantastická individuálna akcia v podaní domáceho obrancu McNallyho, ktorý prešiel takmer celé klzisko, dostal sa až pred Adorjána, ktorý mu však výborným zákrokom pokazil gólovú radosť!

23:32
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, úvod druhej tretiny sa nesie vo výbornom tempe.

22:56
    Závar pred bránkou domáceho tímu, pred Bernardom však neuspel János Vas a následne ani Rodman.

22:12
    Kyle Beach pálil z otočky z medzikružia, ale Bernard bol znovu pozorný!

21:12
    V tomto momente však po dvoch strelách v rýchlom slede za sebou musel zasahovať domáci brankár Andreas Bernard, ten si však naďalej drží čisté konto.

20:49
    Langkow s Pozsgaiom tvrdo bojovali o puk pri bránke hostí, Adorján tentoraz nemusel zasahovať.

20:10
    Hneď v úvode druhej časti je tu máme postavenie mimo hru v podaní domáceho tímu.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech MAC.

20:01

Po prvej tretine vedie MAC Budapešť nad DVTK Miškovec 3:0. Druhá časť zápasu sa začne približne o 19:24.

20:00

19:33
    Chris Langkow vletel do útočného pásme, strelou švihom ale minul bránku hostí.

19:12
    Útočná akcia DVTK zastavená pre postavenie mimo hru.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:33
    Magosi získal puk, našiel prihrávkou voľného spoluhráča, ktorý delovkou preveril pozornosť Andreasa Bernarda.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:33
    Nuž, toto je doslova tretina snov pre domácich, pretože tí na čo v tejto časti hry siahnu, tak z toho dajú gól.

16:44
    Budapešť dáva gól! Tomáš Klempa skvele potiahol puk do útočného pásma, zadovkou našiel ISTVÁNA SOFRONA, ktorého prvú strelu ešte Adorján vyrazil, ale na následnú dorážku rovnakého hráča už bol prikrátky. Asistencia: Tomáš Klempa.

16:23
    Chris Langkow sa krásnou sťahovačkou zbavil protihráča, tentoraz ale Adorján skvele zasiahol.

15:59
    Hostia sa tentoraz nadýchli k mohutnému tlaku, po delovke Nicka Rossa od modrej čiary však domáci brankár opäť nemusel zasahovať.

15:33
    Nick Ross nahodil puk na bránku MAC na teč, Bernard však nemusel zasahovať.

15:01
    Začína sa posledných 5 minút prvej tretiny, MAC Budapešť vedie nad DVTK Miškovec 2:0.

14:33
    Vandane len nahodil puk do útočného pásma, dopredu tak idú hokejisti MAC.

13:51
    Budapešť dáva gól! DVTK inkasuje v krátkom slede druhý gól, pretože Chris Carlisle prihrávkou od pravej tyče našiel pred Adorjánom CHRISA LANGKOWA, ktorý nemal problém zvýšiť vedenie DVTK na 2:0! Asistencia: Chris Carlisle.

13:32
    Oba tímy tvrdo dohrávajú osobné súboje, tentoraz to dokázal Blake Orbán, ktorý tvrdo pribil protihráča na mantinel.

12:58
    Hostia sa po inkasovanom góle natlačili do útočného pásma, domáci brankár Andreas Bernard ale nemusel zasahovať.

12:22
    Budapešť dáva gól! István Terbócs po skončení trestu získal puk a vyštartoval dopredu, prihrávkou našiel BARNABÁSA MAJOROSSA, ktorý otvoril skóre dnešného zápasu strelou pomedzi Adorjánove betóny. Asistencia: István Terbócs.

12:12
    Domáci v plnom počte.

11:34
    Hráči DVTK sa v týchto momentoch nedokážu dostať do útočného pásme, v tomto momente výbornú obrannú prácu ukázal Josh Pitt.

11:01
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia a vyhadzujú puk až ku bránke Atillu Adorjána.

10:31
    Hráči DVTK kombinujú v útočnom pásme, následne však po nepresnej strele od modrej čiary prichádzajú o pásmo.

10:12
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Terbócs – 2 min., podrazenie).

10:05
    Rýchle prečíslenie hostí 2 na 1, prihrávka medzi spoluhráčmi však bola nepresná a je po šanci.

10:01
    Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, v Budapešti máme zatiaľ remízu 0:0.

09:33
    Domáci hokejisti sú v týchto momentoch mierne aktívnejší než hostia, Adorján však stále nemusel vážnejšie zasahovať.

08:55
    Štvrtý útok MAC si dokázal vypracovať menší tlak v útočnom pásme, po zakončení Kreisza osvedčil svoj postreh Atilla Adorján.

08:00
    Beach nahadzoval puk do útočného pásma, ale rozhodcovia to posúdili ako zakázané uvoľnenie.

07:49
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke DVTK.

07:12
    Blake Orbán sa snažil založiť rýchlu akciu svojho tímu, Tomáš Klempa bol však ešte rýchlejší a napokon je to postavenie mimo hru v podaní domáceho tímu.

06:36
    McNally kombinoval so spoluhráčom, ale akcia hráčom MAC nevyšla podľa predstáv.

06:12
    V Budapešti máme prvú reklamnú prestávku v dnešnom zápase.

05:45
    Obrovská šanca domácich, Josh Pitt však namiesto strely na odkrytú bránku DVTK ešte zbytočne vymýšľal prihrávkou a napokon celú akciu pokazil.

05:34
    Stále vidíme pomerne veľa nepresností na oboch stranách, verme, že s pribúdajúcim časom sa to obojstranne zlepší.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav je 0:0.

04:34
    Čo sa však nepodarilo pred chvíľkou, to vyšlo teraz. Szirányi dostal dobrú prihrávku, tvrdo vystrelil, ale Andreas Bernard potvrdil svoje kvality.

04:03
    Znovu sa do útoku hnal hosťujúci Beauviller, tentoraz však nenašiel hokejku Szirányiho.

03:30
    Beauviller sa presadil v útočnom pásme, Andreas Bernard už musel zasahovať a dobrým zákrokom podržal svoj tím.

02:52
    Dve strely hostí v krátkom slede za sebou boli zblokované, Bernard nemusel zasahovať.

02:05
    Pekná akcia MAC, Kreisz však bol napokon v postavení mimo hru a tak je hra prerušená.

01:44
    Pitt bojoval o puk za bránkou hostí, hráči DVTK sú ale úspešnejší a idú dopredu.

01:05
    Sofron nahodil puk do útočného pásma, získal ho Vandane, ale jeho prihrávku spoluhráč nezachytil a je z toho len zakázané uvoľnenie.

00:37
    Prvá vážnejšia akcia patrí hosťom, János Vas ale recept na Andreasa Bernarda nenašiel.

00:01
    Úvodné buly v prospech DVTK.

00:01

MAC Budapešť: Bernard – McNally, Pozsgai, Carlisle, Orbán, Garát, Fejes – Orban, Stretch, Terbócs – Klempa, Langkow, Sofron – Szigeti, Pitt, Bodó – Kreisz, Majoross, Kedves

DVTK Miškovec: Adorján – Ross, Dudás, Göz, Vandane, Szirányi, Vojtkó – Ritó, Vas, Beauviller – Beach, Tousignant, Rodman- Harrison, Galanisz, Magosi – Láda, Miskolczi, Kiss

Rozhodca: Baluška, Štefik – Crman, Gegáň.

Príjemný dobrý deň z Budapešti, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 39.kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom si zmerajú sily MAC Budapešť a DVTK Miškovec. Zápas sa začína o 18:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

MAC patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné jedenáste miesto so ziskom 34 bodov. V poslednom doterajšom zápase hokejisti MAC porazili na domácom ľade HC Košice 4:3 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom Budapešti je Chris Langkow, ktorý má na svojom konte 35 kanadských bodov (18+17).

Miškovcu patrí v tabuľke hokejovej Tipsport ligy siedme miesto so ziskom 35 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Marcela Rodmana prehrali v Detve 5:3. Najproduktívnejším hráčom DVTK je János Vas, ktorý má na svojom konte 31 kanadských bodov (7+24).

Zápas sa začína o 18:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 13. Majoross (Terbócs), 14. Langkow (Carlisle), 17. Sofron (Klempa) – 29. Magosi (Harrison, Beach), 29. Magosi (Galanisz, Rodman)

Rozhodca: Baluška, Štefik – Crman, Gegáň