Vítkovice – Třinec 4:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 8:5 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Jihlava 5:1 (kon.) | Slavia – Sparta Praha 2:5 (kon.) | Hradec Králové – Pardubice 3:4 (0:2 po s.n.)
K. Vary – Plzeň 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 5:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
HC Oceláři Třinec
cz Utorok 07.01.2020, 17:00 • MFH Ostrava • turnaj O Pohár DHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

32. kolo v turnaji O Pohár DHL nám nabídne derby mezi Vítkovicemi a Třincem. V letošní sezóně se tyto dva celky potkají podruhé. První zápas na třineckém ledě vyhrály Vítkovice 2:6. Jak dopadne druhý vzájemný zápas v sezóně? To se dozvíme již zítra.

Nejlepší hráč:
    Jakub Mrva – 29 zápasů – 30 bodů (18+12)
    Nejlepší obránce:
    Marcel Kunc – 27 zápasů – 21 bodů (5+16)
    Nejtrestanější hráč:
    Dominik Věntus – 29 zápasů – 42 trestných minut
    Gólmani:
    Dominik Piták – 13 zápasů – úspěšnost: 90,83%
    Ondřej Dolíška – 16 zápasů – úspěšnost: 90,11%
    Darek Bartošák – 1 zápas – úspěšnost: 94,74%

Marek Havránek – 25 zápasů – 27 bodů (11+16)
    Šimon Jenáček – 29 zápasů – 24 bodů (7+17)
    Jiří Plandor – 21 zápasů – 34 trestných minut
    Gólmani:
    Štěpán Švehlák – 11 zápasů – úspěšnost: 91,96%
    Patrik Švančara – 15 zápasů – úspěšnost: 91,96%
    Tomáš Suchánek – 7 zápasů – úspěšnost: 93,07%

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Bernovský, Lednický, Krejsa, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Švančara) – Mikulec, Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Šulák (C) – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl (A), Mastič, Plandor, Matěj (A), Dobša

Rozhodčí: Z. Kubičík – J. Gebauer, V. Rožánek.

00:01

00:03
    Jako první se k puku dostávají hosté.

00:25
    Kylnarova přihrávka před Švehlákovu branku se zastavila u brusle třineckého hráče.

01:03
    Bernovský trefil pouze boční síť brány.

01:17
    Bílého střelu Třinec zblokoval.

02:14
    Grygar rozehrál nepřesně a k puku se v útočném pásmu dostal Zapletal.

02:46
    Potočný se rychle přemístil do útočného pásma a z levé strany vypálil, Švehlák ale střelu viděl a schoval ji.

03:11
    Krč přihrál Pastorovi těsně před bránu, druhý jmenovaný ale bránu přestřelil.

04:19
    Velký zmatek byl teď před třineckou bránou, kde se snažilo mnoho vítkovických hráčů dorážet do brány, ani jednomu se to však nepovedlo.

05:18
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

05:40
    Hosté v ofsajdu.

05:41
    Pastorovu přihrávku před bránu zastavila vítkovická obrana.

06:51
    Po špatné třinecké rozehrávce se k puku dostal Mrva, který vypálil. Hostující Mikulec si ale do střely obětavě lehl, a proto Švehlák nemusel zasahovat.

07:43
    Domácí v ofsajdu.

07:51

08:51
    Bernovského tvrdou střelu schoval Švehlák do lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.

09:26
    Lednický na nic nečekal a vypálil, Švehlák opět schoval puk do lapačky.

09:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Švehlák předvedl během chvíle několik zákroků, nicméně na střelu JIŘÍHO TVRDÉHO z mezikruží nestačil. Asistence: Wiktor Bochnak, Dominik Piták.

11:11
    VOJTĚCH LEDNICKÝ dostal přihrávku k modré čáře a jel úplně sám na bránu. Po přesunu mezi kruhy vypálil a Švehláka prostřelil. Asistence: Šimon Bílý.

12:01
    Smolkovo nahození zastavil Havránek.

12:59
    Zakázané uvolnění domácích.

13:41
    Domácí se museli vrátit z útočného pásma, jinak by se pískal ofsajd.

14:06
    Krč z levého kruhu přestřelil bránu.

14:44
    Grygarova střela od modré byla nepřesná, i tak jsou ale u puku hosté.

15:38
    Vojtovič si objel třinecké hráče a dostal se až k bráně, kde byl ale nedovoleně zastaven a zakončil pouze do betonů.

15:38
    Za držení je vyloučen hostující Mikulec.

16:57
    V oslabení se dostal ke střele Krč, puk ale poslal přímo do lapačky Pitáka.

17:24
    Potočného střela byla sražena vedle brány.

17:38

18:13
    Smolka nahodil kotouč na bránu ze středního pásma, Švehlák raději zasáhl a vyrazil kotouč do ochranné sítě.

18:40
    Havránkovu střelu vyrazil Piták betonem.

19:31
    Tvrdého pokus vrazil Švehlák vedle sebe.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:43.

V první třetině jsme viděli šance na obou stranách, více jich ale měly asi Vítkovice, které vedou 2:0, v desáté minutě se trefil Tvrdý a ve dvanácté minutě Lednický. Určitě ještě uvidíme dvě zajímavé třetiny.

20:01

20:19
    Piták vyrazil Havránkovu střelu ramenem.

21:13
    Krč dostal přihrávku od Mastiče a vystřelil, trefil ale pouze Pitákův beton.

21:32
    Domácí Krejsa vyloučen za sekání.

21:58
    Domácí se osvobodili.

22:30
    Stránský se snažil několikrát dorážet do brány, ale Piták byl dobře připravený a puk do brány nepustil.

22:41
    Vaculovu střelu od modré schoval Piták do lapačky, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

23:32

24:17
    Havránek zastavil Věntusovu střelu od modré.

24:52
    Domácí neudrželi útočné pásmo.

25:17
    Třinecký Krč vyloučen za vysokou hůl.

25:36
    Potočný udržel útočné pásmo, následně se k puku dostal Mrva, ten se dostal až před bránu, kde ale zakončil jen do betonů a nepovedla se mu ani dorážka.

26:36
    Bernovský trefil Švehlákovo rameno, poté chtěl vypálit Lednický, puk mu ale od hole odskočil.

26:43
    Kuncova střela byla zblokovaná.

27:05
    Geidl jel sám na bránu, ale trefil se pouze do vítkovického gólmana.

27:17

29:28
    Geidlovu střelu zastavil Piták betony.

29:54
    Matěj dostal přihrávku mezi kruhy, ale puk mu ujel.

30:23
    Na vhazování po pravé ruce Švehláka úspěšnější hosté.

30:53
    Piták byl dobře připravený a vyrazil střelu Miklera.

30:59
    Gól Stránského není uznán, protože byl hostující hráč v brankovišti.

31:06
    Havránek trefil tyč.

31:50
    Kylnar nahodil kotouč za Švehlákovu bránu.

32:19
    Střelu Matěje zastavil Piták ramenem.

33:03
    Švehlák neměl žádný problém s Bochnakovou střelou, k puku se dostávají hosté.

33:17
    Dobša trefil tyč.

33:41
    Vítkovický Potočný vyloučen za vysokou hůl.

33:49
    Kylnar vyhazuje kotouč za třineckou bránu.

33:56
    Za hákování je vyloučen třinecký Jenáček.

34:40
    Hosté se sice dostali do útočneho pásma, za malou chvíli ale o puk přišli.

35:04
    Havránek trefil prvního vítkovického hráče, který mu stál v cestě.

35:32
    Střela Mrvy byla nepřesná a skončila vedle brány.

35:40
    Po střele Kunce od modré Švehlák přerušuje hru.

38:08
    Piták schoval střelu Pastora pod lapačku.

39:01
    Střely Mrvy proletěla kolem brány.

39:39

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:25.

Ze začátku druhé třetiny se zdálo, že jsou Oceláři všude dříve, hra se ale vyrovnala, žádný gól jsme však neviděli. Bude výsledek po třetí třetině stejný jako po první? Zvýší Vítkovice své vedení? Nebo se Třinci podaří zápas zdramatizovat? To se dozvíme již za chvíli.

40:01

40:11
    Jenáčkova střela proletěla kolem brány.

40:27

40:33
    Píská se další zakázané uvolnění domácích.

41:00
    Mastič přihrával Matějovi před bránu, ten ale na kotouč nedosáhl.

42:22
    Tvrdý vybojoval puk za Švehlákovou bránou.

42:44

43:06
    Kylnar z mezikruží přestřelil bránu.

43:53
    Lednický projel do útočného pásma a přenechal puk Bernovskému, proti jeho střele musel zasahovat Švehlák.

43:57

44:36
    Domácí se stále drží v útočném pásmu.

44:54
    Rychlý Bochnak vypálil z levé strany, ale trefil pouze beton třineckého gólmana.

45:08
    Domácí se dlouho drželi v útočném pásmu a vyplatilo se. Z levé strany se nad rameno třineckého gólmana trefil JIŘÍ TVRDÝ. Asistence: Jakub Mrva.

47:34
    Ani jednomu celku se teď nedaří dostat se přes střední pásmo.

48:38
    Střela Ciencialy sice byla rychlá, ale proletěla pouze kolem brány.

48:45

49:09
    Hosté neudrželi útočné pásmo a musí se vracet pro kotouč.

50:04
    Ve středním pásmu se k puku dostal Grygar.

50:28
    Lednický teď velmi dobře napadal a hosté neměli žádnou šanci dostat se do útočného pásma.

50:37
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na 3:1. MAXIM MASTIČ se dobře zorientoval a poslal puk po zemi do vítkovické brány. Asistence: Tomáš Krč.

51:48
    Jenáček udržel útočné pásmo.

52:13
    Havránek si dlouho připravoval střelu, ta ale nakonec jen proletěla kolem brány.

52:23
    Po velkém zmatku před bránou, kdy byl Piták skoro mimo bránu, se hosté přece jen trefují do brány. Zásluhou MARKA HAVRÁNKA už je stav utkání pouze o jeden gól. Asistence: Maxim Mastič, Adam Stránský.

53:02
    Teď jsme měli možnost vidět zajímavý gól i na druhé straně. Nahození VOJTĚCHA LEDNICKÉHO totiž proletělo do brány nad Švehlákovým ramenem. Sám střelec gólu se divil, že padl gól. Bez asistence.

55:43
    Oceláři se teď ale drží v útočné třetině.

56:14
    Šulák čekal s rozehrávkou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.