Boston – Columbus 1:2 (po pr.) | Buffalo – Edmonton 3:2 (po pr.) | Montreal – Tampa Bay 1:2 (kon.)
NY Islanders – NJ Devils 1:2 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 2:3 (po pr.) | Ottawa – Florida 3:6 (kon.)
Winnipeg – Toronto 3:6 (kon.) | Calgary – NY Rangers 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 4:2 (kon.)
Colorado – St. Louis 7:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 7:5 (kon.) | Vegas – Philadelphia 5:4 (kon.)
Vancouver Canucks
7:5 (1:1, 3:3, 3:1)
Chicago Blackhawks
cz Piatok 03.01.2020, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

V tomto zápase jsme viděli celkem dvanáct branek a nakonec se ze zisku bodů raduje domácí celek, který svého soupeře z Chicaga dokázal porazit 7:5. Hostům nepomohly asi tři asistence Kubalíka ani branka Kämpfa. (06:51:20)

Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky poslal BO HORVAT. Asistence: Tanner Pearson.

59:22
    Oddechový čas pro hosty.

59:22
    Jacob Markström (Vancouver) kryje kotouč po střele Kirby Dacha.

59:19

Hosté hrají v šesti.

58:24
    Robin Lehner (Chicago) výborným zákrokem betonem zastavil situaci dva na jednoho.

58:00
    Canucks vyhazují přes všechny čáry.

57:30
    Hostující celek má k dispozici nyní přesilovou hru, ve které se může pokusit o vyrovnání.

57:19
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., podrážení).

56:30
    Nyní se hosté usadili v útočném pásmu, Dominik Kubalík mohl zakončovat, jeho rána končí vedle branky.
    55:49 Adam GAUDETTE - 6:5

55:49
    Domácí jdou do vedení, z mezikruží poslal kotouč do horní části branky ADAM GAUDETTE. Asistence: J. T. Miller.

55:24
    Dylan Strome (Chicago) to zkoušel individuálně, ale moc daleko se s kotoučem na hokejce nedostal.

55:03
    Robin Lehner (Chicago) zůstává v brance Chicaga, zdá se, že chce zápas dochytat.

54:52
    Bo Horvat (Vancouver) pálil z dobré pozice, Robin Lehner (Chicago) zasáhl. Ale následně zůstal ležet na hrací ploše, vypadá to, že je zraněný.

54:30
    Diváci viděli v tomto zápase deset branek a je jasné, že při nejmenším ještě jeden uvidí.
    53:44 Patrick KANE - 5:5

53:44
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno, ránou mezi betony se prosazuje dnes aktivně hrající PATRICK KANE. Asistence: Dominik Kubalík a Duncan Keith.

52:50
    Alex DeBrincat (Chicago) mohl vyrovnat, ale jeho projektil ztečoval jeden z hráčů mimo hrací plochu. Komerční přestávka.

51:15
    Bo Horvat měl na hokejce šestou branku domácích, ale ve výborné střelecké pozici jej vychytal brankář.

51:05
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
    48:10 Bo HORVAT - 5:4

48:10
    Domácí celek otáčí vývoj zápasu a jde do vedení, Bo Horvat přihrával před branku, jeho pokus o střelu vyrazil brankář jen do míst, kde byl Dennis Gilbert, který si kotouč srazil do své branky. Autorem gólu je BO HORVAT. Asistence: Alexander Edler a Tanner Pearson.

46:33
    Antoine Roussel (Vancouver) pálil z bezprostřední blízkosti, před brankou zůstal volný, ale brankáře soupeře neprostřelil. Robin Lehner vytáhl skvělý zákrok.

46:01
    Komerční přestávka.

45:45
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.

45:29
    Jacob Markström (Vancouver) byl připravený a snadno si poradil s ránou od modré čáry.

44:52
    Jacob Markström (Vancouver) musel být pozorný, Dennis Gilbert (Chicago) pálil od modré čáry. Ale kotouč mu nevypadl.

44:30
    Ani jeden celek se nyní nikam nežene, hraje se spíše ve středním pásmu. Mnoho práce brankáři nemají.

43:46
    Robin Lehner (Chicago) ukryl kotouč do rukavice, buly před jeho brankou. Vancouver se pokouší získat vedení na svou stranu.

43:27
    Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, mírnou převahu má Chicago.

41:27
    Domácí hokejisté se nyní při pokusu dostat se do útočného pásma dostali do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

40:40
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Brock Boeser pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil hostující brankář ramenem.

40:01
    Po divoké druhé třetině, která nabídla šest branek, tři na každé straně, pokračuje duel za vyrovnaného stavu 4:4.

40:01

40:00

39:54
    Bo Horvat neuspěl ránou z bezprostřední blízkosti, minul branku.

39:17
    Hraje se spíše ve středním pásmu.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:30
    Chicago rozehrávalo od své branky, následně se při protiakci dostal Vancouver do postavení mimo hru.

37:30
    Mnoho času už ve druhé třetině nezbývá, sledujeme klidnější pasáž hry.

36:26
    Robin Lehner (Chicago) má na svém kontě další zákrok, dokázal s poradit se střelou soupeře.

36:10
    Strome se dostal do zajímavé střelecék pozice, ale obránci soupeře ránu zblokovali.

35:43
    Robin Lehner (Chicago) kryje ránu soupeře od modré čáry.

34:45
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Erik Gustafsson – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., držení).

34:36
    Jacob Markström (Vancouver) senzačně vychytal jednoho Chicaga.
    31:45 Elias PETTERSSON - 4:4

31:45
    Domácí celek se prosazuje a vyrovnává tento zápas. Tvrdou ránou se prosazuje ELIAS PETTERSSON. Asistence: Brock Boeser a J. T. Miller.

31:40
    Hra je nyní přerušena, komerční přestávka.

30:36
    Dylan Sikura to zkoušel individuálně, ale obranného pásma se dostat nedokázal. To se podařilo až jeho spoluhráčům.
    30:20 Quinn HUGHES - 3:4

30:20
    Domácí celek také proměnil přesilovku, a tak dává kontaktní branku a je sníženo na rozdíl jediné branky. Ránou od modré čáry se prosazuje obránce QUINN HUGHES. Asistence: J. T. Miller a Elias Pettersson.

30:10
    Vancouver se usadil v útočném pásmu.

29:44
    Hraje se spíše ve středním pásmu, Canucks se přesilovka nedaří podle představ.

29:18
    Domácí celek hraje přesilovou hru a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.

29:11
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Zack Smith – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:17
    Oddechový čas pro domácí.
    28:17 Jonathan TOEWS - 2:4

28:17
    Domácí celek během necelé minuty inkasuje dvě branky, tentokrát Kubalíkovu střílenou přihrávku před brankou usměrnil za záda brankáře JONATHAN TOEWS. Asistence: Dominik Kubalík a Olli Määttä.

27:24
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
    26:25 Patrick KANE - 2:3

26:25
    Třetí branku v posledních dvou zápasech dává PATRICK KANE.Jeho rána z první zapadla v přesilovce přesně do branky, hosté využívají přesilovku a jdou do vedení. Asistence: Adam Boqvist.

26:00
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., podrážení).

25:25
    Hraje se spíše ve středním pásmu, následně se Canucks dostali do útočného pásma, ale obrana Chicaga vypadla ze svého postavení.
    24:15 David KÄMPF - 2:2

24:15
    Hostují celek znovu dokázal v tomto zápase vyrovnat, ránou zápěstím se prosazuje obranou Canucks nedostatečně pokrytý DAVID KÄMPF. Asistence: Zack Smith a Erik Gustafsson.

24:00
    Čtyři minuty hry jsou pryč ze druhé třetiny, domácí celek se dostal do vedení, které nyní hájí.

23:26
    J. T. Miller se pokoušel dostat do další velké šance, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.
    22:48 Tanner PEARSON - 2:1

22:48
    Domácí celek si bere vedení zpět v tomto zápase. Nenápadnou tečí střely obránce se prosazuje útočník TANNER PEARSON. Asistence: Alexander Edler a Jake Virtanen.

22:08
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, Kane měl další velkou šanci, ale jeho ránu vychytal brankář.

21:20
    Blackhawks pokračují v aktivní hře.

21:05

20:32
    Patrick Kane (Chicago) pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho projektil postrádal přesnost. Nechybělo mnoho a Chicago šlo do vedení.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaný stav. Nejprve se prosadil domácí celek, J. T. Miller poslal Vancouver do vedení, a pak vyrovnal šest minut před koncem první třetiny Connor Murphy.

20:00

19:35
    Brankář Canucks si dokázal poradit s ránou z první.

19:05
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., faul loktem).

16:35
    Dennis Gilbert (Chicago) pálil od modré čáry, jeho pokus našel domácí brankář v rukavici.

16:03
    Canucks se musí bránit útočné hře soupeře, zatím se mu to daří.

15:01
    Po komerční přestávce se dostáváme do finální fáze první třetiny. Aktuálně má převahu Chicago, které pálilo z dobré pozice před brakou, Jacob Markström měl štěstí, pomohla mu branková konstrukce.

14:18
    Stav zápasu je vyrovnaný a hostující Chucago pokračuje v mírně aktivnější hře.
    14:00 Connor MURPHY - 1:1

14:00
    Nenápadná rána a je vyrovnáno, prosazuje se po Kubalíkově přihrávce tvrdou střelou CONNOR MURPHY. Asistence: Dominik Kubalík a Jonathan Toews.

13:36
    Sledujeme klidnější pasáž hry, Kubalík to zkoušel individiuálně, ale ve středním pásmu přišel o kotouč.

13:17
    Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hokejisté.

12:30
    Obrana Chicaga výborně vyřešila situaci kdy dva domácí hráči mířili na jediného obránce, ten si lehl na led a překazil pokus o přihrávku.

11:26
    Erik Gustafsson (Chicago) rozehrává od své branky, s rozehrávkou nespěchá, zejména nechce chybovat.

10:46
    Po krátké přestávce pokračuje dál první třetina, momentálně vede domácí celek o jednu branku, ale musí se bránit tlaku soupeře.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Vancouver vede o jednu branku, střelecky aktivnější je Chicago.

09:46
    John Quenneville (Chicago) zakončoval situaci dva na jednoho střelou. Domácí brankář první pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou.

09:20
    Dominik Kubalík (Chicago) zakončoval z dobré pozice, další dobrá práce pro brankáře Vancouveru.

09:01
    Nyní se hraje zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme spíše klidnější pasáž hry.

08:23
    David Kämpf (Chicago) se dostal do zajímavé pozice, vybruslil si od mantinelu, ale jeho ránu ukryl domácí brankář do rukavice.

08:08

07:45
    Duncan Keith (Chicago) rozehrává od své branky, ale to už pomalu přesilovka hostujícího celku končí.

07:21
    Erik Gustafsson (Chicago) kombinuje v útočném pásmu, z předbrankového prostoru pálil Dominik Kubalík, jeho ránu kryje domácí brankář.

06:50
    Přesilovku hraje Chicaago, které se sice dostalo do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázalo.

06:08
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., hákování).
    05:04 J. T. Miller - 1:0

05:04
    Hosté sice ubránili oslabení, ale přesně při návratu hráče na led se prosadil Vancouver. Horvat pálil od modré čáry, a jeho ránu před brankou výborně tečoval. pro brankáře nechytatelně, J. T. MILLER. Asistence: Bo Horvat a Elias Pettersson.

04:30
    Ještě půlminuta přesilovky zbývá. Chicago hraje oslabení zodpovědně.

04:07
    Adam Gaudette (Vancouver) se svými spoluhráči kombinoval v útočném pásmu, Lehner si se střelou z první dokázal poradt.

03:40
    Vancouver se sice usadil v úočném pásmu, ale hráči Chicaga si dokázali poradit.

03:02
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dylan Strome – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

02:37
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankářem Chicaga Lehnerem.

02:28
    Antoine Roussel (Vancouver) pálil z dobré pozice na kruhu, ale hostující brankář si dokázal snadno poradit s pokusem soupeře.

02:11
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly ve středním pásmu.

01:46
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není.

01:10
    Connor Murphy (Chicago) jako správný obránce pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, následně Kubalík pálil mimo.

00:30
    Jako první se do útočného pásma dostal hostující celek, ale prosdit se nedokázal.

00:01

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Ch. Tanev, Q. Hughes, Edler, Stecher, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Eriksson – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith, Boqvist, E. Gustafsson, C. Murphy, Määttä, Gilbert – D. Kubalík, J. Toews, Quenneville – Sikura, Carpenter, P. Kane – DeBrincat, Dach, D. Strome – Z. Smith, Kämpf, Highmore..

Za Canucks nenastoupí zranění Ferland, Graovac, Leivo a Sutter, hosté nebudou moci využít služeb Saada, Cagguila, Seabrooka, Showa a de Haana.

Poslední vzájemný zápas se odehrál na začátku listopadu v Chicagu a domácí celek vyhrál 5:2.

Chicago Blackhawks odehrálo 41 zápasů s bilancí 13-5-6-17 a získalo 42 bodů. V tabulce Centrální divize je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál čtyři. Poradil si s Coloradem Avalanche 5:3, New Yorkem Islanders 5:2, Columbusem Blue Jackets 3:2 v nájezdech a s Calgary Flames 5:3. Tým nestačil na New Jersey Devils 1:7.

Vancouver Canucks odehrál 40 zápasů s bilancí 15-6-4-15 a získal celkem 46 bodů. V tabulce Pacifické divize je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. V prodloužení si poradil s Vegas 5:4 v prodloužení, Pittsburghem Penguins 4:1, Edmontonem Oilers 4:2, Los Angeles Kings 3:2 a s Calgary Flames 5:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Chicago Blackhawks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 6. J. T. Miller (Horvat, E. Pettersson), 23. Pearson (Edler, Virtanen), 31. Q. Hughes (J. T. Miller, E. Pettersson), 32. E. Pettersson (Boeser, J. T. Miller), 49. Horvat (Edler, Pearson), 56. Gaudette (J. T. Miller), 60. Horvat (Pearson) – 14. C. Murphy (D. Kubalík, J. Toews), 25. Kämpf (Z. Smith, E. Gustafsson), 27. P. Kane (Boqvist), 29. J. Toews (D. Kubalík, Määttä), 54. P. Kane (D. Kubalík, Keith)

Rozhodca: Lambert, McCauley – MacPherson, Gawryletz

Diváci: 18.871