Brighton – Chelsea 1:1 (kon.) | Burnley – Aston Villa 1:2 (kon.) | Newcastle – Leicester 0:3 (kon.)
Southampton – Tottenham 1:0 (kon.) | Watford – Wolverhampton 2:1 (kon.) | Manchester City – Everton 2:1 (kon.)
Norwich – Crystal Palace 1:1 (kon.) | West Ham – Bournemouth 4:0 (kon.) | Arsenal – Manchester United 2:0 (kon.)
Newcastle United
0:3 (0:2)
Leicester City
Streda 01.01.2020, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 21. kolo

Joelinton šiel v 25. minúte sám na brankára, no gól nedal. Potom spravil veľkú chybu Florian Lejeune, ktorú gólovo potrestal Ayoze Pérez. Zakrátko sa trafil aj James Maddison a záver polčasu priniesol dve vynútené zmeny pre domácich. Steve Bruce po prestávke spravil aj tretiu, lenže hneď na to sa zranil Fabian Schär, a tak domáci dohrávali s desiatimi hráčmi, čo ešte v závere využil Hamza Choudhury. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (17:54:44)

90+3

90+3
    Demarai Gray sa mohol postarať aj o tretí gól z diaľky, mladý anglický krídelník však mieril vedľa troch žrdí.

90+3
    Wes Morgan si v závere tiež zahral, japonský útočník Jošinori Muto sa cez kapitána majstrovského tímu z roku 2016 nedostal.

90+1
    Prebieha nadstavený čas, v ktorom Leicester opäť hrá svoju hru a čaká na úplný záver zápasu. O všetko je rozhodnuté.

90
    Nadstavajú sa 3 minúty.

89
    St. James´s Park za posledné minúty prišiel o veľa divákov, priaznivci sa už rozhodli smerovať domov.

88
    Prakticky už definitívne môžeme hovoriť o troch bodoch pre Leicester. Ostáva iba dohrať toto stretnutie.
    87. Hamza Choudhury (LEC) - 0:3

87
    Leicester City dáva gól!
    HAMZA CHOUDHURY dáva tu najlepšiu odpoveď na bučanie fanúšikov Newcastle. Mladý Angličan pôvodom z Bangladéšu dostal loptu od Ndidiho pred pokutové územie a z prvej ju nasmeroval do rohu bránky. Lepšie sa to trafiť ani nedala. Absolútna fantázia.

85
    Leicester City znova na útočnej polovici, loptu si posúva. Je to trochu divné, že máme len dvojgólový rozdiel a Newcastle je odovzdané, ale proti tak skvele kombinačne pripravenému tímu, akým Leicester je, nemajú "straky" s desiatimi šancu.

84
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Jonny Evans, prichádza Wes Morgan.

83
    Ben Chilwell sa na krídle previnil spracovaním si lopty rukou. Newcastle nakoplo dlhú loptu, Kasper Schmeichel nemal problém so zákrokom.

82
    Leicester sa snaží okrem toho, že drží loptu, nevytvárať zbytočné súboje a šetriť tak čas aj sily do ďalšieho priebehu sezóny.

81
    Joelinton si to nasmeroval osamotený medzi troch hráčov Leicesteru a hádajte ako tento brazílsky útočník dopadol.

80
    Naďalej pokračuje rovnaký obrázok hry.

79
    Leicester City si loptu posúva na útočnej polovici ihriska. Neženie sa za gólmi, proste chce dnes vyhrať a k tomu majú "líšky" nakročené už od prvého polčasu.

78
    Hamza Choudhury si pri každom dotyku s loptou vypočuje hromadné bučanie, pretože v nedávnom zápase proti Newcastle v rámci pohára tvrdo fauloval Matta Ritchieho.

77
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza James Maddison, prichádza Hamza Choudhury.

76
    Youri Tielemans poslal veľmi dobrú kolmicu do pokutového územia, avšak Martin Dúbravka bol pri lopte ak prvý. Zobral si ju skôr ako Ayoze Pérez.

75
    Posledných pätnásť minút riadneho hracieho času. Uvidíme v tomto zápase ešte nejaký gól?

74
    Hráči Newcastle sa už vidia v šatni. V podstate len čakajú na to, čo urobia hostia. Medzitým však Ricardo Pereira neudržal loptu na ihrisku.

73
    Leicester City je znova nasťahovaný na útočnej polovici ihriska a bez problémov drží loptu vo svojej moci.

71
    Posledných dvadsať minút riadneho hracieho času. V podstate sa už nejaký čas iba dohráva.

70
    Miguel Almirón chcel odkopnúť loptu od svojej bránky, lenže tá sa mu zamotala pod nohami a odrazila sa na opačný smer. Leicester získal roh, no nevyťažil z neho nič.

69
    Znova bol v akcii Demarai Gray, ktorý sa pokúsil presingom získať loptu. Bude to len aut pre Newcastle.

68
    Demarai Gray dostal krásnu prihrávku pred malé vápno. Mal aj výbornú streleckú pozíciu, lenže pred nos sa mu nešťastne postavil Ayoze.

67
    Leicester City jednoducho kombinuje na útočnej polovici ihriska, Newcastle je sformované pod loptou.

66
    Hra sa za posledné minúty nikam neposunula. Leicester vyhráva a nemusí sa silou-mocou drať za ďalšími gólmi. Newcastle nie je smerom dopredu nebezpečné.

65
    Ayoze Pérez dostal veľmi peknú prihrávku do pokutového územia. Keď bol pred Dúbravkom, tak sa mu odmával ofsajd.

63
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Kelechi Iheanacho, prichádza Demarai Gray.

62
    Kelechi Iheanacho si nabehol do šestnástky na prihrávku sprava, lenže útočník hostí sa pošmykol a nedokázal vymyslieť nič.

61
    Držanie lopty v druhom polčase: 40% – 60%

60
    Joelinton mal fantastickú pozíciu na hranici pokutového územia. Lopta mu išla ideálne proti nohe, trestuhodne ju minul. Na druhej strane to boli ešte väčšie šance. Kelechi Iheanacho vystrelil do Dúbravku, ten loptu vyrazil, Ayoze Pérez ho z dorážky zblízka tiež neprekonal a slovenský gólman uspel aj do tretice. Famózne zákroky.

59
    Žltú kartu dostáva Youri Tielemans (Leicester City).

58
    DeAndre Yedlin tentoraz nebol taký úspešný ako pred chvíľou, po jeho zákroku skončil na trávniku Ben Chilwell.

57
    Wilfred Ndidi fauluje v strede poľa, zastavil rodiacu sa akciu Newcastle. Domáci sa ale snažia aj za takýchto podmienok útočiť. Musia, prehrávajú.

56
    DeAndre Yedlin zrýchlil na krídle a získal roh. Sean Longstaff centrom pred bránkou spoluhráčov nedokázal nájsť.

55
    James Maddison sa znova oprel do lopty ľavačkou a poslal prudkú strelu k žrdi. Martin Dúbravka si dal veľký pozor.

54
    Ben Chilwell nakopol loptu na hrot ofenzívy. Ayoze Pérez sa k nej nedostal, zasiahol Florian Lejeune.

53
    Namiesto centru to skúsil James Maddison priamo. Priestor bránky Martina Dúbravku sa mu trafiť nepodarilo.

52
    Isaac Hayden fauluje pred svojim pokutovým územím. Leicester získal situáciu na center pred bránku.

51
    Leicester City drží loptu v strede ihriska. Nikam sa neponáhľa, snaží sa hrať svoju hru.

50
    Aj tréner Steve Bruce vidí, čo sa deje a sám zavolal Schära dole z ihriska. Newcastle ide oficiálne do hry s desiatimi mužmi.

49
    Fabian Schär sa vrátil na ihrisko, ale tie zdravotné problémy s nohou mu podľa všetkého nedovolia vydržať v zápase dlho.

48
    Leicester má v druhom polčase veľmi dobrú pozíciu. Dá sa povedať, že ak by za týchto podmienok stratili tri body, bola by to katastrofa.

47
    Steve Bruce si dve striedania vystrieľať nútene v prvom polčase, teraz išiel do hry aj Sean Longstaff. Ak naschvál sa hneď na to zranil Fabian Schär, ktorý tento duel nedohrá.

46
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Jonjo Shelvey, prichádza Sean Longstaff.

46

Leicester City v druhom polčase spravil veľmi dôležité dva kroky k tomu, aby dnes vyhral. Trafili sa Ayoze Pérez aj James Maddison. V oboch prípadoch chyboval Florian Lejeune.

45+3

45+3
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Javier Manquillo, prichádza Emil Krafth.

45+2
    Miguel Almirón sa po tvrdom kontakte s protihráčom ocitol na trávniku v polohe ležiac, Newcastle sa ešte môže pokúsiť o akciu.

45+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

45
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Jetro Willems, prichádza DeAndre Yedlin.

44
    Jetro Willems ostáva sám od seba sedieť na trávniku, čo nikdy neveští nič dobré. Potrebuje ošetrenie.

43
    Ayoze Pérez dostal prihrávku na pravé krídlo, prihral do päťky a Kelechi Iheanacho mohol streliť ďalší gól. Jeho zakončenie však na čiare famózne zastavil Martin Dúbravka.

41
    Miguel Almirón vyskočil na hranici malého vápna najvyššie. Center Shelveyho zakončil hlavou nad bránku Schmeichela.

40
    Leicester ide do dvojgólového vedenia, čo začína byť pre Newcastle prakticky neskutočne ťažko riešiteľná situácia. Florian Lejeune zavinil oba zásahy.
    39. James Maddison (LEC) - 0:2

39
    JAMES MADDISON sa zaskvel parádou spred pokutového územia, kde dostal priestor a ľavačkou zakončil do rohu bránky. Na fantastickú strelu nemal Dúbravka žiadny nárok. Znova v tom bol Florian Lejeune, ktorý zle odkopával. Maddisonovi prihrával autor prvého gólu Ayoze Pérez.

37
    Newcastle dlho proti favoritovi hralo dobre, lenže teraz si jeho hráči zavarili sami, nakoľko spravili obrovskú chybu pri rozohrávke. Uvidíme, ako sa s tým mužstvo Stevena Brucea popasuje.
    36. Ayoze Pérez (LEC) - 0:1

36
    AYOZE PÉREZ strieľa gól svojmu bývalému klubu, avšak s jeho oslavou nemal žiadny problém. Španielsky útočník využil tragickú prihrávku Lejeuneho popred svoju bránku na Schära.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky nejaký gól?

34
    Newcastle sa usadilo na útočnej polovici ihriska, potom prišla zlá prihrávka a strata lopty z domácej strany.

33
    Leicester City získal ďalší roh. James Maddison kopol veľmi dobrý center na hranicu malého vápna, Wilfred Ndidi hlavičkoval nad.

32
    James Maddison ani na dvakrát nedostal loptu do pokutového územia súpera, Javier Manquillo si znova dobre splnil svoje povinnosti.

31
    Žltú kartu dostáva Federico Fernández (Newcastle United).

30
    James Maddison rozohral rohový kop centrom do malého vápna, brankár Martin Dúbravka loptu potlačil preč, až na aut.

29
    Javier Manquillo predviedol skvelú robotu, pretože Youri Tielemans smeroval za prihrávkou do šestnástky. Ak by si ju prebral, je sám pred Dúbravkom.

28
    Newcastle je dobre sformované na svojej polovici ihriska. Hostia si posúvajú loptu, momentálne sa na dostrel Dúbravku nedostávajú.

27
    Situáciu ešte riešil VAR, penalta sa pískať nebude, nad čím sa James Maddison len pousmial.

26
    James Maddison si krásne spracoval loptu, následne sa kľučkou uvoľnil a v dobrej pozícii vo vnútri šestnástky chcel strieľať. Na zem ho zrazil Jetro Willems, penalta sa nepískala.

25
    Joelinton mal otvoriť skóre. Síce tienený, ale predsa sa rútil na Schmeichela, ktorý zakončenie vyrazil do vzduchu. Brazílčan sa k odrazenej lopte dostal, hlavičkou ju však nenasmeroval za čiaru, iba vedľa bránky.

24
    Jošinori Muto bol znova proti presile protihráčov, Christian Fuchs a Jonny Evans tak Japoncovi loptu zobrali.

23
    Federico Fernández si dal pozor pri postrannej čiare, Youri Tielemans sa okolo skúseného Argentínčana do otvoreného priestoru nedostal.

22
    Po rozohrávke na krátko centroval Christian Fuchs. Jeho pas na zadnú žrď, kde bolo viacero hráčov, nepriniesol zakončenie.

21
    Ben Chilwell sa zľava nedostal pred bránku a ani tam neprešla lopta, získal však aspoň rohový kop.

19
    Fabian Schär si znova naviezol loptu z pozície stopéra veľmi blízko, spred šestnástky strieľal tesne nad zemou. Kasper Schmeichel si dal pozor.

18
    Ben Chilwell poslal zľava dobrý center. Ayoze Pérez napriek tomu nedokázal hlavičkovať a navyše fauloval.

17
    Miguel Almirón sa proti dvojici hráčov Leicesteru nepresadil, Ricardo Pereira mu loptu zobral.

16
    Çağlar Söyüncü zvládol udržať loptu pod tlakom pred vlastnou šestnástkou, po ľavej strane ďaleko neprešiel Christian Fuchs.

15
    Youri Tielemans dostal čas aj loptu. Spred šestnástky vystrelil k žrdi, Martin Dúbravka skvele zasiahol.

14
    Jošinori Muto si nedokázal ideálne spracovať prihrávku pred šestnástkou súpera, okamžite ho zastavila dvojica obrancov.

13
    Youri Tielemans zatiaľ prežíva ťažký úvod stretnutia. Už niekoľkýkrát zaváhal, teraz aj zbytočne rukami fauloval.

12
    Jonjo Shelvey ani z ďalšieho rohového kopu nevytvoril nebezpečenstvo pred bránkou hostí, Leicester sa znova ubránil.

11
    Ben Chilwell potiahol loptu po ľavom krídle, prišiel k šestnástke a poslal prudký pas do päťky. Martin Dúbravka v poslednej chvíli posunul loptu pred Ayozem.

10
    Desať minút za nami. Až na hlavičku Evansa sledujeme veľmi opatrný priebeh duelu z oboch strán.

9
    Ricardo Pereira a Jonjo Shelvey v súboji pri postrannej čiare, hosťujúci obranca získal aut, ktorý môže sám vhodiť.

8
    Ayoze Peréz si zbehol do pokutového územia, nespracoval si ale prihrávku. Rozohrávať bude Dúbravka.

7
    Isaac Hayden strieľal z diaľky. Jeho zrazený pokus si bez problémov našiel brankár Kasper Schmeichel.

6
    Shelvey zahral rohový kop domácich hráčov. Center do päťky defenzíva "líšok" zvládla.
    5.

5
    Jetro Willems zablokoval center do jeho vápna. Leicester pokračuje vo svojej aktivite na úvod duelu.

4
    Po centri z rohového kopu sa k hlavičke na hranici malého vápna dostal obranca Jonny Evans. Brankár Martin Dúbravka vytiahol skvelý zákrok na čiare, s dorážkou mu pomohli spoluhráči.

3
    Ricardo Pereira si nabehol na pravé krídlo, kde mu adresoval prihrávku Maddison. Center Portugalčana skončil ziskom rohového kopu.

2
    Leicester drží loptu v strede ihriska, postupne sa snaží posunúť sa po pravom krídle k pokutovému územiu domácich.

1
    Newcastle nastupuje v tradičných čierno-bielych dresoch, hostia sú tiež v ich typickom modrom prevedení.

1

Newcastle United: Dúbravka – Schär, F. Fernández, Lejeune – Manquillo, Hayden, Shelvey (C), Almirón, Willems – Joelinton, Muto.
    Náhradníci: Darlow – Atsu, Carroll, Krafth, Gayle, S. Longstaff, Yedlin.

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez, Tielemans, Maddison, Fuchs – Iheanacho.
    Náhradníci: D. Ward – Albrighton, H. Barnes, D. Gray, Choudhury, Justin, Morgan..

"Straky" sa nachádzajú na jedenástom mieste, získali 25 bodov za sedem výhier, štyri remízy a deväť prehier pri skóre 20:30. Tím brankára Martin Dúbravku prehral posledné dva zápasy, keď nestačil na Manchester United a Everton. Naposledy sa z výhry tešil tri kolá dozadu proti Crystal Palace. Jonjo Shelvey strelil päť gólov.

"Líšky" mali dobre rozbehnutý boj o druhú priečku, potrápiť Liverpool však je nonsens a to sa aj potvrdilo vo vzájomnom stretnutí, ktoré Leicester prehral 0:4, predtým nestačil ani na Manchester City. Naposledy porazil West Ham. Zverenci Brendana Rodgersa sú druhí o bod pred "Citizens" a na prvý LFC strácajú trinásť bodov. Jamie Vardy strelil v tejto sezóne sedemnásť gólov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.