Team Canada – TPS 6:0 (kon.) | Ambri-Piotta – Třinec 2:3 (po pr.)
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
TPS Turku
cz Pondelok 30.12.2019, 15:10 • Eisstadion Davos • Spengler Cup • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.

Dobré odpoledne u Spengler Cupu. Společně se podíváme na semifinálové utkání, ve kterém se střetnou Team Canada a TPS Turku.

Team Canada

Reprezentanti Kanady v letošním ročníku válí, oba své duely ve skupině vyhráli, nejprve zdolali Třinec 4:1 a v tom druhém domácí Davos dokonce 5:1. Vybojovali si tím den volna a možnost se soustředit na dnešní souboj o postup do finále.

Odehrané zápasy

Třinec – Team Canada 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
    Team Canada – Davos 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

TPS Turku

Finský celek tak úspěšný nebyl, nejprve sice zdolal Ufu 4:3, poté ale v souboji o přímý postup do semifinále podlehl švýcarskému Ambri-Piotta 0:3 a musel tak do nedělního čtvrtfinále. V něm Turku vyhrálo 3:1 nad Davosem a turnaj si tak prodlouží minimálně o jeden zápas.

Turku – Ufa 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
    Ambri-Piotta – Turku 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
    Turku – Davos 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Zápas na Eisstadion Davos začne v 15:10, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Team Canada: Fucale (Tomkins) – MacDonald, Noreau (C), Wiercioch, Postma, Maione, Mitchell, Ross – Versteeg (A), Jeffrey (A), Clark – DiDomenico, Faille, Danforth – Boychuk, Fehr, Jooris – Upshall, Tambellini, Riley – Knelsen.

TPS Turku: Tirronen (Pohjanoksa) – Piskula, Olsson, Salonen, Sund, Anttalainen, Larsson, Windlert, Kuru – Budish, I. Filppula (A), Korpikoski (C) – Janatuinen, Wirtanen (A), Pyyhtia – Nurmi, Pärssinen, Pajuniemi – Lehtinen, Karvonen, Suoranta.

Rozhodčí: Stricker, Wiegand – Kovacs, Schlegel (všichni SUI).

00:01

00:43
    Josh Jooris se nedostal do pásma po útoku levou stranou, Turku již míří do protiútoku.

01:16
    Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Wiercioch, jeho pokus byl tečován a Tirronen měl při svém zákroku docela kliku...

01:50
    Další nahození na branku Turku, Team Canada se hned od úvodu pustil do svižné hry.

02:37
    V pásmu kanadských hokejistů byly trochu problémy s vhazováním, rozhodčí už ale oba hráče umravnil a může se hrát.

03:05
    Upshallova střela z bekhendu skončila na Tirronenovi, finský klub se ubránil.

03:54
    Nepřesná rozehrávka Kanaďanů, dra se tak vrací před Fucaleho.

04:20
    Je tu první vyloučení utkání, Team Canada má přesilovku. Dvě minuty za držení obdržel Lauri Pajuniemi.

04:40
    Kanada právě vstřelila branku!
    No a přesilovka je využitá! Tirronen sice zvládl zneškodnit pokus od modré čáry, jenže puk vyrazil pouze před sebe, no a KEVIN CLARK zachoval klid, počkal si a z úhlu trefil odkrytou část branky. Asistence: Dustin Jeffrey, Maxim Noreau.
    04:40 Kevin CLARK - 1:0

05:56
    No a kanadský tým je vedoucí branko natolik povzbuzen, že se opětovně žene do útoku.

06:20
    Po přečíslení se ke střele dostal obránce Ross, jeho švih dokázal Tirronen skrýt ve svých chráničích.

06:36
    Od modré čáry nahazoval Ross, jeho švih byl tečován a puk skončil až v ochranné síti.

06:52
    Versteeg chtěl zpoza branky najít najetého Jeffreyho, puk byl ale obranou sražen a Turku se pro tuto chvíli ubránilo.

07:40
    Po nahození od modré na druhé straně se před brankou snažil tečovat Karvonen a puk byl i s gólmanem dotlačen za brankovou čáru. Jenže se už pískalo a zmíněná teč byla i vysokou holí. Po zákroku gólmana Fucaleho se strhla potyčka a rozhodčí budou vylučovat.
    07:40 Pěkná Karvonenova teč

07:40
    Jak Oskari Lehtinen, tak i Andrew MacDonald dostali po dvou minutách za hrubost.

08:44
    No a zase se vylučuje, a to na straně Turku. Dvě minuty za držení dostal Joe Piskula.

09:18
    Fehr nebyl daleko od dobrého sklepnutí puku z prostor před brankovištěm, skončilo to však celé v rohu.

09:49
    Turku vyhazuje přes všechny čáry a hráči mohou vystřídat.

10:44
    Turku se ubránilo a je zase v plném počtu.

10:52
    No a Piskula byl na konci přečíslení dvou na jednoho, přihrávku od levého mantinelu však tečoval nad Fucaleho branku.

11:45
    Prudká Budishova rána z mezikruží prosvištěla nad brankou, Turku se začíná pomaličku zvedat.

12:50
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se teď přelévá z jedné strany na druhou.

13:41
    Kanada předvedla přečíslení tři na dva, Clark našel Versteega a jeho bombu musel vytěsnit gólman Tirronen. Ten se zvládl bleskově přemístit a puk srazit.

14:41
    Nahození po mantinelu končí u Tirronena, Turku jde pozvolna do dalšího útoku.

15:35
    A je to o dvě branky. Po akci v útočném pásmu nahrál Danforth od mantinelu k modré čáře, kde napřáhl PAUL POSTMA a jeho svižná rána zaplula k pravé tyčce gólmana Tirronena – 2:0. Asistence: Justin Danforth, Éric Faille.
    15:35 Paul POSTMA - 2:0

16:44
    Už to vypadalo, že se Turku zvedá, inkasovaný gól je však zase srazil dolů a Kanada diktuje tempo.

17:54
    Trocha nepřesností na obou stranách, výsledkem bylo zakázané uvolnění Kanady.

17:59
    Po vhazování se k zakončení dostával Janatuinen, mířil pod horní tyčku, Fucale zakročil ramenem.

18:20
    DiDomenico musel čekat, až mu vyjedou spoluhráči vyjedou z útočného pásma, nakonec se však do útoku nevydal a všichni odjeli střídat.

19:00
    Z úhlu vystřelil Budish, jeho švih však kanadskou branku minul.

19:44
    Tvrdý souboj v rohu kluziště končí výhrou hráčů finského celku, Turku jde vpřed.

20:00

Je za námi první třetina, kterou ovládl kanadský celek. Ten se pustil hned ze startu do útočení a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. V páté minutě využil přesilovku Kevin Clark a jeho spoluhráči poté pokračovali v náporu. Druhá branka padla v 16. minutě, to se utěšenou ranou kousek od modré prosadil Paul Postma a ještě více uklidnil tým. Turku předvedlo několik docela slibných akcí, jenže na Fucaleho to bylo zatím málo. DO kabin se tak odešlo za stavu 2:0.

20:56
    Versteeg hledal křížnou přihrávkou spoluhráče u brankoviště, puk byl ale sražen do rohu.

21:28
    Larsson se daleko nedostal, klička u mantinelu mu nevyšla a o puk přišel.

21:49
    Ian Mitchell využil chybné rozehrávky soupeře a najednou byl v dobré pozici na střelu. Trefil ale pouze Tirronenův postoj.

22:59
    Bojuje se o puky za brankou Turku, Kanada si začíná opět budovat mírnou převahu.

23:23
    Zákrok na Wirtanena nebyl sudími ohodnocen jako nedovolený, pokračuje se ve hře, byť se to hráčům finského celku moc nelíbí.

24:48
    Na Fucaleho šel prudký švih z pravého kruhu, Kanada ale stále drží čisté konto.

25:29
    Na druhé straně dostal pas mezi kruhy Danforth, jeho švih byl sražen a puk prošel kolem pravé tyče Tirronenovy branky.

26:04
    Neuspěl ani Upshall a po svém zakončení se trochu osekával s gólmanem Tirronenem.

26:09
    No a Scottie Upshall dostal za sekání dvě minuty. Turku si zahraje první přesilovku.

26:32
    Přechod Turku do útočného pásma skončil postavením mimo hru, provinil se Pajuniemi.

27:29
    Vyhozený puk letí až téměř k Tirrunenovi, Turku musí začínat novou akci.

28:02
    Oskari Lehtinen si po Pärssinenově přihrávce vyjel zpoza branky a zblízka se snažil puk protlačit za Fucaleho. Ten ve svém brankovišti odolal a stále tak drží čisté konto.

28:09
    Kanada je v plném počtu, Upshall se vrátil na ledovou plochu.

29:21
    Tirronen si připsal snadný zákrok proti Danforthově střele z pravé strany, ukázal svou práci lapačkou.

29:38
    Další přesilovka pro Turku, dvě minuty za sekání obdržel Adam Tambellini.

30:22
    Z levého kruhu vyslal střelu z první Pajuniemi, Fucale vykopl pravým betonem.

30:57
    Pajuniemi už napřahoval k další střele, dostal však přihrávku na brusle a ze šance nic nebylo.

31:38
    I další přesilovka Turku skončila bez gólového úspěchu, Kanada je v plném počtu.

32:10
    Na druhé straně se do úniku dostával Versteeg, výsledkem ale byla pouze nepříliš prudká rána z kruhu.

32:58
    Kanada si zahraje přesilovku, zatím je tu ponechaná výhoda.

33:09
    Už se pískalo a Aleksi Anttalainen dostal 2+10 minut za vražení na hrazení.

33:33
    Přesilovka je využitá a Kanada už vede o tří góly. Na pravé straně měl hromadu prostoru CHRIS DIDOMENICO, najel si do kruhu a zamířil přesně do horního růžku branky – 3:0. Asistence: Paul Postma, Eric Fehr.
    33:33 Chris DIDOMENICO - 3:0

34:45
    Kanada opět v útočném pásmu, o tlak se snaží Boychuk s Fehrem.

35:21
    Přerušená hra, vhazovat se bude ve středním pásmu. Důvodem byl odraz puku od otevřených dvířek kanadské střídačky.

35:37
    Po vyražené střele od modré čáry dorážel z bekhendu Danforth, Tirronen vyrazil do rohu.

36:00
    Opět se vylučuje na straně finského celku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Simon Suoranta.

36:42
    Nepřesná rozehrávka Kanady, puk vylétl z útočného pásma. Bránící čtveřice míří střídat.

37:24
    Puk pouze prolétl brankovištěm Rasmuse Tirronena, Kanadě nevyšla další akce, zůstává však v útoku.

38:00
    Přesilovka je u konce, tohle hráči Turku zvládli na výbornou.

38:18
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, dvě minuty za držení hole dostal Petteri Wirtanen.

39:11
    Mitchellovo nahození od modré čáry skončilo v chumlu hráčů před Tirronenem, puk na branku nedolétl.

39:57
    Versteeg ještě hledal u tyčky číhajícího Jeffreyho, i tato akce byla ale obranou sražena a Tirronen si mohl oddechnout.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a Kanada má velice slušně našlápnuto do finále. Druhá třetina sice nebyla ze strany zámořského celku tak aktivní, jako ta první, přesto to na Turku stačilo. Skóre narostlo na tříbrankový rozdíl, když ve 34. minutě využil druhou kanadskou přesilovku Chris DiDomenico a upravil na současných 3:0.

40:45
    Hned v úvodu třetiny je tu vyloučení na straně Kanady, Eric Fehl poslal puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.

41:05
    Lauri Pajuniemi promáchl přihrávku, místo střely z levého kruhu mu puk ujel k mantinelu.

42:45
    Přesilovka Turku je fuč, Kanada je opět v plném počtu.

42:53
    Kanada udeřila počtvrté, když DiDomenico se ještě neprosadil a byl vytlačen z úhlu, nicméně puk z jeho hole doputoval na volného ÉRICA FAILLEHO a ten neměl problém trefit odkrytou branku – 4:0. Asistence: Chris DiDomenico, Andrew MacDonald.
    42:53 Éric FAILLE - 4:0

43:53
    Další nápor kanadských hokejistů, vypadá to, že Turku již trochu rezignovalo.

44:24
    Janatuinen nevybojoval puk z rohu kluziště, hra už zase míří na opačnou stranu.

44:47
    A je tu další gól. Clark v útočném pásmu dojel puk, prudce zahranil, tím se uvolnil a poté přihrál před brankoviště na najetého CHRISE VERSTEEGA, který pohotově sklepl puk za Tirronena. Asistence: Kevin Clark, Mathew Maione.
    44:47 Kris VERSTEEG - 5:0

45:39
    Kanadští hokejisté hokejem baví nejen sebe, ale i zaplněnou arénu, která doprovází akce potleskem.

46:26
    Teď měl Tirronen velké štěstí, když zvládl vyrazit nepříjemnou střelu z mezikruží.

46:52
    Postmovo nahození od modré čáry skončilo v rohu, přesto je Kanada i nadále v útočném pásmu.

47:19
    Na druhé straně se ke střele dostal Lehtinen, jeho svižný pokus od pravého kruhu však skončil mimo.

47:31
    V brance Turku dochází ke změně, místo Rasmuse Tirronena bude chytat Julius Pohjanoksa.

48:52
    A hned si Pohjanoksa zachytal, když vyrážel Rossův švih od modré čáry. Puk skončil mimo led.

49:22
    Rychlý přechod Turku do útoku, který mohl skončit i přečíslením, byl přerušen hvizdem čárového sudího, Budish byl v postavení mimo hru.

50:37
    Fucale pro jistotu přerušil hru po menším zmatku ve svém brankovišti, vhazuje se po jeho pravé ruce.

51:17
    Po Salonenově přihrávce na brankoviště sice nedošlo k přesnému zakončení, ale k faulu. Turku si zahraje přesilovku, zatím má ponechanou výhodu.

51:26
    Už se pískalo, dvě minuty za hákování obdržel Blair Riley.

52:06
    Kanada dokázala vyhodit, úvod oslabení tak zvládá na výbornou.

52:43
    Opět se hráči Turku marně snaží nahánět puk, přesilovka jim nevychází podle představ.

53:12
    Neklaplo ani Korpikoskiho vyjetí si před branku, jeho bekhend pokryl připravený Fucale.

53:26
    Kanada je v plném počtu, Riley se vrátil na ledovou plochu.

54:47
    Diváci si vymysleli novou zábavu, snaží se na tribunách rozjet mexickou vlnu. První pokus se příliš nevyvedl...

55:40
    Turku má velký problém se vůbec dostat ze svého pásma, soupeř i za rozhodnutého stavu mohutně forčekuje.

56:35
    Zachary Fucale se na brankovišti musel hodně natáhnout proti pokusu Markuse Nurmiho a vypadá to, že si při zákroku ublížil, neboť se mu vůbec nechce vstávat.

56:35
    Po krátké kontrole od týmového lékaře je ale opět připraven na brankové čáře a bude pokračovat.

57:28
    Tak ještě jeden gól v brance finského celku. Po přechodu do útočného pásma poslal Jeffrey zleva žabičku na zadní tyč, tam se po puku natáhl KEVIN CLARK a povedlo se mu jej sklepnout za brankovou čáru. Pohjanoksa tam byl s betonem pozdě a je to 6:0. Asistence: Dustin Jeffrey, Scottie Upshall.
    57:28 Kevin CLARK - 6:0

58:37
    Turku by chtělo dát alespoň jednu branku, není mu ale přáno...

59:13
    Pohjanoksa si připisuje úspěšný zákrok proti Postmově bombě z pravé strany.

Utkání je u konce a Kanada se raduje z jasné výhry o šest branek. Snaha Turku o případný zvrat přišla vniveč, ve třetí třetině naopak zámořští hráči přidali ještě další tři branky. Ve 43. minutě se z jasné pozice prosadil Éric Faille, ve 45. minutě sklepával Chris Versteeg a skóre na finálních 6:0 uzavřel Kevin Clark. Kanada byla dnes lepší ve všech ohledech, soupeře přejela a může se tak těšit na zítřejší finále. O soupeři se rozhodne večer mezi Ambri-Piottou a Třincem.

Statistiky

Střely na branku: 31:19
    Zásahy brankářů: 19:25
    Úspěšnost brankářů: 100 % : 80,65 %
    Trestné minuty: 10:22

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Kevin Clark (Team Canada) a Ilari Filppula (TPS Turku).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké pondělí a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:40:29)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 5. Clark (Jeffrey, Noreau), 16. Postma (Danforth, Faille), 34. DiDomenico (Postma, Fehr), 43. Faille (DiDomenico, MacDonald), 45. Versteeg (Clark, Maione), 58. Clark (Jeffrey, Upshall)

TPS Turku: Tirronen (48. Pohjanoksa) – Piskula, Olsson, Salonen, Sund, Anttalainen, Larsson, Windlert, Kuru – Budish, I. Filppula (A), Korpikoski (C) – Janatuinen, Wirtanen (A), Pyyhtia – Nurmi, Pärssinen, Pajuniemi – Lehtinen, Karvonen, Suoranta.

Rozhodca: Stricker, Wiegand – Kovacs, Schlegel (všichni SUI)