Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Trenčín – Miškovec 5:1 (kon.) | Zvolen – Nitra 2:3 (po pr.)
Detva – Budapešť 4:3 (kon.) | Michalovce – Košice 1:2 (po pr.) | Poprad – HC Slovan 2:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
DVTK Miškovec
Piatok 20.12.2019, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 32. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Po reprezentačnej prestávke sa Tipsport liga rozbieha v ostrom tempe. V stredu sme videli jedno kolo a ďalšie nás čaká už v piatok. V Trenčíne sa stretnú v šesťbodovom súboji piaty a šiesty tím ligovej tabuľky.

Dukle sa v poslednom období darilo, dokázala zvíťaziť v ôsmich z posledných desiatich súbojov. Aktuálne má na konte trojzápasovú víťaznú šnúru. K dvom výhram spred pauzy pridali zverenci trénera Pardaveho ďalšiu v stredu v Nových Zámkoch. Hoci prehrávali po druhej tretine 1-3, dokázali v základnej hracej dobe vyrovnať a v predĺžení získať druhý bod. A to im chýbal krídelník prvej formácie Juraj Bezúch, ktorý si ešte pred prestávkou privodil zranenie v dolnej časti tela. V prvom útoku ho dobre nahradil Valach.

DVTK zaznamenal na prelome novembra a decembra štvorzápasovú šnúru prehier, ktorú odštartoval prehratý zápas v Trenčíne, ale posledné tri duely dokázal Miškovec vyhrať. V stredu na ľade Slovana prehrával maďarský tím 1-2 po druhej tretine, ale dvoma gólmi v tretej časti zápas otočil a získal cenné body. Dôležité pre trénera Rodmana je, že sa mu vracajú zranení hráči do zostavy. V predchádzajúcom zápase v Trenčíne hral DVTK len so šestnástimi korčuliarmi, v stredu už v Bratislave hralo osemnásť hráčov v poli.

Dukla vyhrala zatiaľ oba vzájomné zápasy, v Miškovci 4-2, doma 2-0. Aktuálne má pred DVTK štvorbodový náskok a zápas k dobru, hostia ak sa chcú Trenčanov držať, potrebujú zvíťaziť.

Dukla Trenčín: Tomek, Gabriš – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, A.Dúžek – Valach, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Sojčík – Bezúch, Ferényi, Chromiak – Maniaček

DVTK Miškovec: Rajna, Adorján – Vandane, Vojtkó, Dudas, Göz, D.Kiss, Szirányi – Reszegh, Vas, Beauviller – D.Rodman, St.Pierre, Beach – P.Kiss, Galanisz, Miskolczi – Farkas

Rozhodca: Adamec, Snášel – J.Konc ml., D.Konc ml..

00:01

00:26
    Prvé strelecké pokusy hostí, ale Vas aj Vojtkó mierili nepresne.

01:15
    Beach hľadal pred bránkou St.Pierra, ale ten bol tiesnený a nedostal sa k dorážke.

02:07
    Prenikajúceho Sojčíka zadržal Galanisz a bude sa hrať prvá presilovka.

02:07
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Galanisz – 2 min., držanie).

02:43
    A opäť faul na Sojčíka, tentoraz ho nešetrne poslal zozadu na dosky Göz. 83 sekúnd bude hrať Dukla 5 na 3.

02:43
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Goz – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie).

03:46
    McCormackova strela bola nepresná, ďaľšiu od Aldersona pokryl Rajna.

04:08
    V momente kedy naskakoval štvrtý hráč hostí na ľad, trafil Sádecký v dorážke žrdku.

04:42
    Heclova strela bola nepresná, Dukla opäť stratila pásmo.

05:02
    V klasickej presilovke 5 na 4 majú domáci problém usadiť sa v pásme, ešte viac ako 2 minúty to môžu skúšať.

05:48
    Keď sa už konečne podarilo Trenčanom usadiť v tretine súpera, nepresnosti ich pripravili o pásmo. Prekvapujúco bola počas presilovky zaradená aj reklamná prestávka. Ešte 1.54 do konca presilovky.

06:24
    Starosta z nepripravenej pozície trafil len brániaceho Kissa.

06:51
    Trenčín dal gól!
    Dlhú presilovku predsa len domáci využívajú na prvý gól na ľavom kruhu napriahol BRANDON ALDERSON a puk prešiel pomedzi Rajnove betóny, keď mu ešte zavadzal pred bránkou Sádecký. Asistencie: Graeme McCormack, Adam Lapšanský

07:46
    Hostia už konečne kompletní.

07:52
    Po vyhratom buly pálil z prvej Chromiak, puk trafil Rajnu do masky.

08:51
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ferényi – 2 min., nedovolené bránenie).

09:00
    Reszegh prihral pred bránku Rodmanovi, ale ten zblízka neprekonal Tomeka.

09:40
    Dudás zakončoval z ľavého kruhu, po strele zdvihol ruky na oslavu gólu, v hre sa ale pokračovalo. Rozhodca hneď naznačil, že bude telefonovať.

09:56
    Po prerušení hry prišla porada s videorozhodcom a rozpaženie rozhodcu, gól nepadol.

10:00
    Tomek si poradil so strelou Szirányiho,aj následnou dorážkou Rodmana.

11:47
    Kajínek zaviezol puk do pásma, prenechal do tandemu Heclovi, ale jeho strela z pravého kruhu bola nepresná.

11:56
    Trenčania boli usadení v pásme, Kajínek poslal puk od modrej smerom na bránku, opäť skvele tienil pred Rajnom BORIS SÁDECKÝ, od ktorého sa puk odrazil tak, že maďarský brankár nezareagoval.
    Asistencie: David Kajínek

12:35
    Beauviller dostal prihrávku spoza brány na ľavý kruh a pohotovo pálil, Tomek sa dobre pripravil a puk vytesnil betónom.

14:15
    Hostia pritlačili, dvakrát sa v streleckej možnosti ocitol Patrik Kiss, ale ani v jednom z pokusov nebol proti Tomekovi úspešný.

14:36
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Alderson – 2 min., napadnutie).

15:02
    Bokroš vyhadzuje cez všetky čiary a zbiera sekundy v oslabení.

15:22
    O chvíľu spoluhráča napodobnil Bartovič.

16:36
    Vandane to skúšal od modrej viackrát, prvý pokus išiel vysoko nad, ten záverečný zase presne na Tomekovu lapačku. Dukla v plnom počte.

18:15
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Galanisz – 2 min., sekanie).

18:45
    Štach nabil Lapšanskému na pravý kruh, jeho štipľavú strelu udržal Rajna na ramene ekvilibristickým spôsobom.

19:32
    Aj túto presilovku Trenčania využívajú, GRAEME MCCORMACK sa na modrej pozrel, aké je rozloženie síl pred bránkou a poslal tam strelu švihom, ktorá sa od hráčov pred bránkou odrazila za bezmocného Rajnu.
    Asistencia: Josef Mikyska

20:00

Svižnú prvú tretinu vyhrala Dukla jednoznačne, hoci hostia párkrát zahrozili, najmä v presilovkách. Už v druhej minúte prišli o Göza, ktorý bol vylúčený do konca zápasu a hosťujúci tréner má teraz k dispozícii len 15 korčuliarov, ktorí budú len ťažko stíhať v dobrom tempe hrajúcich Trenčanov.

20:01

20:34
    Prvá formácia Dukly sa hneď v úvode tretiny nasťahovala do pásma, Valach prihral na ľavý kruh BRANDONOVI ALDERSONOVI a ten prudkou delovkou prepálil brankára.
    Asistencie: Marek Valach.

22:07
    Príklep Vasa z ľavého krídla Tomek v pohode pokryl.

22:44
    Alderson sa snažil o hetrik, v snahe podvihnúť puk pod hornú žrdku netrafil bránu.

24:35
    McCormackovu ranu od modrej ešte tečoval Lapšanský, ale puk zamieril mimo.

25:20
    Mikyska nabil spoza brány Štachovi, jeho pokus brankár Rajna zneškodnil.

26:11
    Dukla hrá momentálne vo veľkej pohode a hostia už budú v súčasnom rozpoložení len ťažko hľadať sily na útok.

26:20
    Po buly vystrelil tvrdo Dudas, Tomekovi po zákroku puk ušiel z dohľadu, keďže sa vymrštil prudko do výšky, ale na domáce šťastie dopadol do priestoru, kde boli obrancovia.

26:58
    Vandanov pokus zblokoval brániaci Hecl na ochrannú sieť.

28:40
    Ferényi poslal na bránku strieľanú prihrávku, Chromiak tečoval pred bránou privysoko.

29:00
    Kuriózny moment v útočnom pásme Dukly, Mikyska opäť raz predvádzal svoje schopnosti manévrovania s pukom, keď ho následný stret s rozhodcom poslal k ľadu a na mantinel. Našťastie sa domácemu špílmachrovi nič nestalo, rozhodca si dve minúty za podrazenie neudelil.

29:55
    P.Kiss sa ocitol s pukom sám medzi kruhmi, jeho prudká rana sa šuchla o pravú žrdku.

31:16
    Lapšanský sa šikovne predral s pukom, potom spoza bránky zadovkou prihral k žrdke Balánovi, ale tomu strelu brankár hostí pokryl.

32:01
    Szirányi si netrúfol skúsiť prejsť cez obrancu, tak vystrelil a Tomek puk schoval do lapačky.

32:48
    Beauviller prenechal do tandemu Vasovi, jeho prudkú strelu z prvej Tomek dobrým reflexom pokryl.

33:58
    Sádecký sa snažil hľadať medzi kruhmi Bartoviča, ale toho dokázali hostia pokryť.

35:04
    Chromiak si dobre do jazdy spracoval prihrávku a vzniklo z toho prečíslenie 2 na 1, mladý útočník Dukly poslal naľavo na Lapšanského, jeho strela z ľavého kruhu úspešná nebola.

35:14
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ferényi – 2 min., faul lakťom).

35:26
    Sádecký unikol v oslabení ale bol faulovaný v zakončení – trestné strieľanie.

35:26
    Sádecký v trestnom strieľaní nedokázal rozhýbať brankára tak, aby ho prekonal.

36:13
    Vasova strela z prvej sa obtrela o ľavú žrdku Tomekovej brány.

37:03
    A Tomek postavil žrde skvele. Počas tohto striedania mu pomohli až trikrát. Aj po strele Reszegha z ľavého kruhu, aj po rane Szirányiho od modrej.

37:15
    Domáci v plnom počte.

38:10
    Valach to skúsil medzi kruhmi z otočky, keďže bol tiesnený, ale puk príliš podvihol bekhendom.

39:27
    Beach mal veľké možnosti na skórovanie, pri prvej na neho zívala poloodkrytá bránka, ale pri snahe o trafenie voľného puku sa šmykol a spadol hlavou napred k ľadu, o chvíľu neskôr bol sám s pukom pred bránkou, ale toľko čakal na pohyb Tomeka, až ho obrancovia zneškodnili.

39:55
    Lapšanský podrazený v úniku – ďaĺšie trestné strieľanie.

39:55
    Pri pokuse o blafák sa Lapšanskému puk zamotal a nakoniec ani nazakončil.

40:00

40:01

41:12
    Štachov pokus od modrej zvládol Rajna na dvakrát a prerušil hru.

42:00
    Lapšanský našiel medzi kruhmi Sojčíka, ale ten nenašiel medzeru v postavení brankára.

43:05
    Prečíslenie 2 na 1 pre domácich, Chromiak zakončil strelou z ľavej strany, ktorú mu brankár DVTK pokryl.

48:11
    Hrá sa už taký bezstarostný hokej zo strany na stranu, Mikyska ušiel hosťom, ale neprestrelil Rajnu, maďarský gólman si postrážil priestor aj pri následnej dorážke Valacha.

49:29
    A ďaľšie prečíslenia nasledovali. V jednom z nich Hecl nedvihol puk ponad hokejku obrancu, v ďaľšom Rajna zlikvidoval strelu Sojčíka aj dorážku Lapšanského.

49:59
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (D.Kiss – 2 min., hákovanie).

50:35
    Alderson sa nedočkal hetriku, jeho pokus z ľavej strany zazvonil len na hornej žrdke brány.

51:40
    Hecl strieľal z prvej, ale jeho puk letel privysoko.

52:03
    Hostia v plnom počte.

53:41
    MAREK HECL ukázal šikovné ruky a pohyb, manévroval s pukom v útočnom pásme, až kým sa neuvoľnil sám do dobrej pozície a potom presne trafil horný roh bránky.
    Asistencia: Boris Sádecký

54:18
    Miškovec dal gól!
    Domáci brankár prichádza o čisté konto, keď nedosiahol na strelu KYLEA BEACHA.
    Asistencie: Patrik Kiss, Nikandrosz Galanisz

55:06
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Štach – 2 min., sekanie).

56:31
    Takmer minútu a pol trvalo hosťom, kým sa v presilovke dostali do lepšieho postavenia, strela Beacha spoza obrancu Tomeka neprekvapila.

57:10

58:55
    Bartovič vybojoval puk v útočnom pásme, poslal ho pred bránku Heclovi, ale ten bol už príliš blízko Rajnu, aby niečo vymyslel.

Dukla si pripisuje ďaľšie tri body a naťahuje víťaznú šnúru. Hostia hrali síce sympatický útočný hokej, ale otvorená hra domácim vyhovovala. Hostia opäť doplatili aj na to, že prišli do Trenčína len s troma útokmi. (20:26:53)

Marián Vychovalý

Góly a asistencie: 7. Alderson (McCormack, Lapšanský), 12. Sádecký (Kajínek), 20. McCormack (Mikyska), 21. Alderson (Valach), 54. Hecl (Sádecký) – 55. Beach (P.Kiss, Galanisz)

HK DUKLA Trenčín: M.Tomek – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, A.Dúžek – Valach, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Sojčík – Bezúch, Ferényi, Chromiak – Maniaček
    DVTK Miškovec: Rajna – Vandane, Vojtkó, Dudas, Göz, D.Kiss, Szirányi – Reszegh, Vas, Beauviller – D.Rodman, St.Pierre, Beach – P.Kiss, Galanisz, Miskolczi – Farkas

Rozhodca: Adamec, Snášel – J.Konc ml., D.Konc ml.