Spišská N. Ves – Martin 5:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
HK VITAR Martin
Nedeľa 15.12.2019, 17:30 • Stez Aréna • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 31. kolo

Je dobojované a po ťažkom zápase Spišiaci naplno bodovali, s Martinom to jednoducho vedia. Martin nezvládol druhu tretinu. Lúčim sa s vami s výsledkom 5:2. Oba tímy stratili niekoľko hráčov.
    Prajem pekný večer. (20:04:39)

59:33
    Spiškská dáva gól. Jednoducho krása Kover a Novák si vystriedali krátke prihrávky na jeden dotyk. Koncovku vyslal VARTOVNIK. Trafil tyčku, no puk sa odrazil do brány.
    Asistencia Kover, Novák

59:15
    Martin je v pásme a nadýchol sa na posledný útok.

58:44
    Poliaček v strednom pásme stratil puk.

58:39
    Striedanie formácií.

58:11
    Pokračuje sa v hre a Martin zakladá útok spoza Bernáta.

58:00
    Oddychový čas hostí.

58:00
    2 minúty do konca tretej tretiny. Novák je pri puku a hosťom beží čas.

57:30
    Martin je v plnom počte.

56:23
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Krásna spolupráca. Kover sa neuponáhlal, krásnou kľučkou potiahol puk za bránu a nahral do rohu. Z prvej sa presadil HAVRILA
    Asistencia Kover

55:51
    Vhadzovanie v tíme Martina, ktorý sa okamžite oslobodil.

55:45
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Brezniak – 2 min., napadnutie zozadu).

Už stojí na nohách a korčuľuje na striedačku.

55:45
    Cibák ostal ležať za bránou domácich, po tvrdom vrazený na mantinel. Je to šport, no toto bolo tvrdé. Leží v klbku a nevyzerá to dobre.

55:24
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Rusina – 2 min., podrazenie).

54:36
    Ondov sám zabránil dvojičke útočníkov ísť z vlastného pásma a hra sa zasa prerušila

54:24
    Hráči za bránou hostí zhodili rukavice ale veľká bitka to nebola. Nevylučuje sa.

54:16
    Domáci v plnom počte.

53:30
    Polomský okrúžil bránu hostí, v rýchlosti nevystrelil, no zbiera cenné sekundy. Vartovník sa rúti do brejku.

52:49
    Domáci sa oslobodili vyslaním puku cez všetky čiary.

52:20
    Hostia to skúsili okamžite po buky, hra sa prerušila.

52:16
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kover – 2 min., nedovolené bránenie).

51:50
    Domáci v plnom počte. Rozhodcovia dnes toho naozaj veľa púšťajú, hráči padajú. Vo vlastnom pásme to schytal Vartovník a pred boxom časomeračov ostal ležať Žiak

50:58
    Martin mieša domácou obranou hore dole, Spišiaci sa oslobodili.

50:26
    Tento faul Martina ostal nepovšimnutý a hrá sa ďalej

49:33
    Zápas sa nám dramatizuje. Vrtovník v obrovskej šanci, z druhej vlny netrafil bránu.

49:28
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Alvo – 2 min., faul kolenom).

49:28
    Prebieha diskusia o ďalšom treste.

48:46
    Domáci to nezvládli a možno sa budú triasť o výsledok do poslednej chvíle, Martin totižto stále žije.

48:19
    Hostia v plnom počte.

Dnešné stretnutie sleduje 583 divákov.

46:55
    Žiak vyviezol pk až k bráne domácich a zbiera cenné sekundy.

46:03
    Martin sa oslobodil, puk je v strednom pásme.

44:33
    Brankárovi sa uvolnila helma a hra sa prerušila, strieda sa.

43:21
    Domáci vyhrali buly a okamžite útočia. Martin je doslova vo vysokých obrátkach. Množstvo striel a 3 nepresné strely.

43:08
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Themár – osobný trest do konca zápasu, napadnutie).
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Jurášek – trest v hre, držanie).

43:08
    UF toto bolo škaredé, pri striedačke domácich bol šakaredo napadnutý Hamráček. Ostal otrasený na ľade.

42:45
    Pri puku sú domáci a upokojujú hru.

42:29
    Martin neuspel ani v rýchlo brejku dvojice útočníkov, no bolo to nebezpečné.

41:38
    Pri puku sú hostia, ale dostali sa, len po útočnú modrú.

41:31
    Bernát si puk ponechal a prerušil hru.

41:18

40:06
    Domáci dohrávajú presilovku , ale hra sa im tentokrát nedarí. Puk je pri Rabčanovi.

40:01

Oddychový čas domácich 12 minút.

V nezvyčajnom formáte tretín už máme za sebou viac ako polovicu zápasu. Domáci celok trochu ožil v presilovkách, v tvrdej hre sa pokračuje, hovorí o tom i množstvo trestov na oboch stranách. Výsledkom je tesné vedenie domácich 3:2. Všetko je otvorené a tri body môžu ostať i odcestovať na sever. Kto si ich uchmatne a v akom počte? Dozvieme sa to už o niekoľko minút.

40:00

39:47
    Dírer si na záver dovolil parádičku, krásnou rýchlou kľučkou doľava a späť natiahol vracajúceho sa Knižku. Vystrelil z poza neho, no puk sa do brány nevmestil.

39:10
    Domáci v tomto zápase presilovky začali ísť úspešnejšie, uvidíme či to potvrdia.

39:10
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Murček – 2 min., podrazenie).

39:00
    Posledná minúta tejto tretiny.

38:38
    Jurášek predviedol krásnu klučku na obranu a vystreli.

36:57
    Poliaček krásne zakončil z forhendu po milimetrovej prihrávke sprava. Rabčan drží.

36:19
    Hamráček nepresne.

35:26
    Dlhý úsek bez prerušenia pri puku sú hostia, no Rabčana neohrozili.

34:31
    Martinská obrana je sformovaná a domáci sa s pukom k zakončeniu nedostali.

34:14
    Striedanie počas hry.

33:31
    Rabčan rýchlo rozohral a domáci idú do útoku.

32:41
    Z hokeja sa stala prehadzovaná, puk lieta hore dole medzi modrou čiarou hostí.

32:07
    Hamráček sa snažil nájsť krásnym pasom pred bránou Nováka.

29:50
    Máme znova menej korčuliarov na ľade, to zvyknú mať radi rýchlokorčuliari.

29:24
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kover – 2 min., filmovanie pádu).

29:07
    Rabčan na túto strelu videl a bez problémov schoval puk vo svojej lapačke.

28:33
    Žiak si nahodenú žabku spracoval rukou, no cez modrú sa nedostal a pri puku sú domáci.

28:17
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Havrila – 2 min., podrazenie).

26:36
    Martin dal gól!
    Pri tomto brankár nemal šancu, obrana odviedla dobrú prácu a zakryla Rabčanovi výhľad. Na rozdiel 1 gólu znížil VIDELKA
    Asistencia: Rudzan

26:09
    Druhá presilovka v rade je využitá. Pred bránou bola mela a Chovanovu strelu si brankár vrazil za svoj chrbát.
    Asistencia: Kover

25:36
    Konečne to ožilo i na štadióne. Domáci sú v útoku a súper sa im ochotne hádže do striel.

25:15
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Brezniak – 2 min., podrazenie).

25:05
    Domáci stále hrajú presilovku, no čelia tlaku súpera a máme tu ďalšie tresty.

24:02
    Domáci roztiahli obranu, presnými prihrávkami a CHOVAN zo stredu prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.
    Asistencia. Novak, Vartovník

23:22
    Vartovník ťahá svoj tím do útoku a domáci to skúšajú tečovať z bekhendu.

23:05

22:22
    Hra sa tu dnes prelieva a domáci fanúšikovia pískajú. Domáci máju šancu na odskok

22:06
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Dírer – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:37
    Avo stratil hokeju a okamžite strieda.

21:11
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hamráček – 2 min., sekanie).

20:33
    Strany sa nám vymenili a na strane domácich sa črtal brejk vo dvojici.

V druhom celku sa ako prvý puku dotkli hostia.

20:01

Stretnutie pokračuje bez úpravy ľadovej plochy, už o malý moment. Strely na bránu 8:6.

20:00

19:26
    Gol domáceho celku je neplatný, pretože hra sa tesne predtým prerušila.

19:20

17:51
    Blesková presilovka, domáci by si mohli zobrať príklad ako na to. Rýchle prihrávky a množstvo striel. Na MURCEKOVU bol domáci brankár krátky.
    ASISTENCIA VIDELKA, MATEJKA

17:27
    Toto nebude ľahká časť hry pre domáci celok.

17:20
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Cibák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

16:38
    Martin v útoku už šachuje obranou domácich.

Tretina sa klasicky dohrá, následne sa strany vystriedajú a začne sa druhe dejstvo. Gavalier už nestúpi, pretože ma rozťatý krk s korčule. Melicher utrpel poranenie nosa.

15:25
    Takáto neplánovaná prestávka môže a nemusí hráčom prospieť.Uvidíme ako sa to odrazí na vývoji hry.

15:25
    Prvá tretina bola na teraz prerušená a pokračovať sa bude až po úprave ľadu.

15:25
    Striedanie v tíme HK VITAR Martin: z ihriska odchádza Gavalier, prichádza Bernát.

15:25
    Gavalie predviedol pekný zákrok hokejkou. Stratil puk z dohľadu a hodil sa na ľavý bok.

15:06
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Havrila – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

14:15
    Pri boxe časomeračov sa na ľad zrútil Melicher, rukavicami si drží tvár a sám odchádza na striedačku. Hrá sa ďalej v plnom počte.

13:45
    Po tlaku v pásme a niekoľkých prihrávkach sa ujala strela Bžocha.
    Asistencie: Novák, Chován

13:01
    Martin sa strelecky pripomenul a okamžite mieri do obrany.

12:18
    Hráči nám ukazujú svoje korčuliarske kvality.

11:37
    Presilovka o dvoch hráčov je nevyužitá a to bez jednej gólovej šance. Domáci sa i naďalej v tejto hernej činnosti výrazne trápia.

11:10

10:33
    Dvaja domáci ostali za svojou bránou, tento krát sa vylučovať nebude.

9:53
    Chovan to skúsil, no brankára neprekonal.

9:20
    Táto presilovka je zatiaľ bez strely.

9:10
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Šimon – 2 min., sekanie).

8:57
    Vylúčenie v tíme HK VITAR Martin (Žiak – 2 min., držanie).

8:10
    Alvo po vhadzovaní udržal puk v pásme za pomoci svojho tela. Spracoval prihrávku a opečiatkoval ľavý betón GAVALIERA

7:36
    Hamráček to skúšal od modrej, no nepresne.

7:10
    Vhadzovanie získali domáci, no puk je pri striedačke hostí.

7:03
    Po dlšom úseku hry sa pískalo po tom čo si na puk siahol Gavalier

6:21
    Utok hostí smrdel ofsajdom, rozhodca to však pustili a hrá sa ďalej

5:30
    Jeden z obrancov domácich ostal na ľade pred bránou, hostia to však nevyužili.

4:53
    Ondov si pekne telom odstavil súpera a otáča hru.

4:51
    Prvú strelu v zápase si pripisuje Alvo.

3:57
    Kover ťahal puk po ľavej strane, puk si nahodil trochu ďaleko od hokejky.

3:53
    Vartovník sa poponáhľal a je z toho ofsajd.

2:48
    Máme odohraných už pár minút, no nik z brankárov si na puk ešte nesiahol

1:53
    Koky v šanci, Na osy ihriska sa dostal k puku a mohol sa dostať priamo pred brankára. Obranca však zakročil v poslednej chvíli a šancu zneškodnil.

1:10
    Aj Spišiaci sa prvý krát dostali do pásma, puk je však za bránou.

0:49
    K strele sa však nedostali.

0:03
    Stretnutie sa nám začalo a máme tu prvý útok hostí.

00:01

Srdciar Spišského hokeja Michal Findura dnes nenastúpi v predošlom zápase udržal úder po ktorom ostal ležať na ľade a následne putoval do nemocnice. Podozrenie na otras mozgu sa potvrdilo a to ho na teraz vylúčilo zo zápasov. Došlo k vynútenej zmene v zostave. V dnešnom zápase sa s číslom 21 predstavy KRALIK MICHAL.

HK Spišská Nová Ves: Rabčan- (Šimo)
    Chovan- Bžoch, Novák, Vartovník, Václav, Cibák- Božoň, Hamráček, Halász, Kover, Chovanec- Ondov,Havrila,Alvo, Koky, Vantroba, Knižka, Králik, Štrauch, Polomský

HK VITAR Martin: Gavalier- (Bernát)
    Matejka, Tabaček, Videlka,Rudzan, Murček, Themár-Burzík, Brezniak, Dírer, Poliaček Šimon- Rusina, Nauš, Jurášek, Žiak, Ligas-Babka, Melcher

Rozhodca: Smerek- Pribula, Vall.

Vzhľadom na to,že na Spiši sa chystá reprezentačný turnaj našich 16 ročných mladíkov tak tu dnes máme pre dohrávku 31 kola v ktorom Spišiaci privítajú Martin.

HK Spišská Nová Ves mala v piatok veľkú šancu prelomiť krízu, ktorá počas sezóny padne asi na každého. Súpera z Levíc mali takmer na lopatkách. V čase 16:05 už viedli 3:0, následne mohol Ondov zvýšiť po nariadenom trestom strieľaní, keď sa previnil Konig. Predviedol ho však veľmi ležérne a neuspel.
    Nasledovali zbytočné individuálne chyby, hráči neskoro dostupovali k súperovi a ten sa pomaly dotiahol na rovnovážny stav. Obrat sa začal ešte v poslednej minúte prvej tretiny.
    Levice sa už druhý krát v dvoch zápasoch dokázali otriasť. Dva krát za sebou dokázali bodovať v zápasoch, ktoré takmer prehrali. Dokonalý obrat sa im síce nepodaril proti Topoľčancom,no v Spišskej nakoniec predsa len vyhrali. V predlžený boli už domáci na konci so silami. Okrem držania puku nepredviedli nič a Levice zápas ukončili po prvom útoku. na ktorého konci bol Piačka.
    Konečný stav : 3:4 po predlžení.

Martin je na víťaznej vlne, z posledných 6 zápasov vyhrali až 5.
    Ako posledný im za obeť padol súper z Dubnice. Táto výborná bilancia ich vyniesla na 3 priečku v tabuľke. Martin tento zápas nezačal práve najlepšie, hneď na úvod si išiel na 10 minút sadnúť Dírer. Záver tretiny však patril Martinu. Presilovku využil Rudzan a o 55 sekúnd zvýšil na 0:2 Jurášek. Druhá tretina bola pokojná s dvoma minútami na oboch stranách. V závere druhého dejstva sa presadil Kristín a znížil na 1:2
    V záverečnej tretine mali rozhodcovia plné ruky práce, rozdali 4 menšie tresty,jeden osobný aj na stranu hostí. Jakubek z Dubnice a Poliček z Martina zápas nedohrali potom čo si to rozdali ako chlapi a za následné nešportové správanie dostali 20 minút.
    Hoci mali domáci k dispozícii päťminútovú presilovku viac sa už nepresadili a zápas sa skončil výsledkom 1:3, potom čo sa presilovke presadil Tabaček.

3:5 (1:1,2:2, 0:2)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Dana Kontuľová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Bžoch (Novák, Chovan), 25. Chovan (Novák, VARTOVNíK), 27. Chovan (Kover), 57. Havrila (Kover), 60. Vartovník (Kover, Novák) – 18. Murček (Videlka, Mateja), 27. Vidielka (Ruzan)

Rozhodca: Smerek- Pribula, Vall