Washington – Boston 3:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:2 (po pr.) | Colorado – Philadelphia 3:1 (kon.)

Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:20
    Jaroslav Halák (BOS) 59 minut, 22 zákroků, 3 góly, 88,8% (04:05:58)

Vyhraná buly: 22 – 34

Dnešní zápas je u konce. První třetinu zvládli lépe hosté, ti vedli po šestadvacáté trefě Davida Pastrňáka v této sezóně. Poté Bruins nebyla uznána branka. V prostřední periodě Caps otočili duel, dvakrát se prosadil T. J. Oshie. Domácí zápas dovedli do vítězného konce i přes to, že Boston vyrovnal, jelikož vítězný zásah si zapsal v 45. minutě John Carlson.

59:50
    Hra se odehrává ve středním pásmu, Washington perfektně brání a svého soupeře do tlaku nepouští.

59:30
    Caps získali na moment kotouč, ale v situaci tři na jednoho si špatně nahráli a teď hrají Bruins.

59:01
    Marchandova střela byla sražena mimo branku. Puk se poté dostává až do pásma hostů!

58:27
    Boston hraje v šesti! Buly před brankou Caps vyhráli hosté, po chvíli se k puku dostali domácí, ale vyhodili puk jen na icing.

58:17
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Richard Pánik ujel do přečíslení dva na jednoho. Zodpovědnost vzal na sebe a zkoušel svého krajana překonat střelou nad lapačku. Brankář Bruins ale zachoval chladnou hlavu a pokus zneškodnil.

57:40
    Domácí dostali puk do středního pásma, což jim zatím stačí. Podaří se jim už udržet náskok?

57:01
    Bruins čas utíká velmi rychle! V tlačenici za brankou uspěli hosté a kombinují ve třetině Caps. Před brankou se tlačil za dorážkou Jake DeBrusk, ale v pádu nezakončil přesně.

56:05
    Washington vyhodil puk jen na icing. Vhazování vyhráli ale domácí a obloučkem se dostali ze svého obranného pásma.

55:20
    Na ledě je první formace hostů v čele s Davidem Pastrňákem. Krug zavezl puk do třetiny Caps a zmiňovaný český střelec se snažil natlačit zpoza branky až před branku. Holtby ale tuto situaci přečkal.

54:13
    Stále pokračují v tlaku domácí, což jim samozřejmě vyhovuje! Boston jen vyhodil obloučkem do středního pásma a jel vystřídat.

53:23
    Nicklas Bäckström přihrál na modrou čáru Jonasu Siegenthalerovi, ten střílel z první pouze do lapačky Haláka. Ten totiž měl čistý výhled a bez potíží pak přerušil hru.

52:30
    Několik vteřin se již hraje ve hře pět na pět. Před levým kruhem se natáhl ke střele příklepem Alexandr Ovečkin, jeho prudký pokus končí mimo hrací plochu, jelikož došlo k teči brankáře Haláka.

52:01
    Ve hře čtyři na čtyři jsou aktivnější hráči Washingtonu, hosté se díky Krejčímu dostali až nyní do třetiny soupeře.

51:10
    Zakázané uvolnění Bostonu, buly vyhráli domácí, kteří se po chvíli sami vyhnali z útočného pásma. Poté zkoušel přes beka střílet Oshie, ale nepovedlo se mu propasírovat kotouč do branky.

50:37
    Halák si připisuje povedený zákrok po střele z pravé strany, když pálil Jevgenij Kuzněcov. Jeho pokus sice prudký byl, jenže mířil doprostřed branky.

50:23
    Bostonu čas letí velmi rychle, zbývá mu necelých deset minut na srovnání. Třetí perioda je jinak na střelecké pokusy téměř vyrovnaná. O dva pokusy více mají Bruins.

50:13
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brett Ritchie – 2 min., hrubost).

50:04
    Jakub Vrána nabral velkou rychlost po levé straně, zkusil střelu přes beka, kterou vytěsnil jen tak tak Jaroslav Halák.

49:16
    Ruský snajpr se napřahoval ke střele, ale na poslední chvíli mu pokus byl znemožněn. Boston ale vyhodil na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Halákem.

48:49
    Ovečkin hledal neúspěšně někoho ze spoluhráčů před brankou. Přesto domácí ovládají kotouč na své straně.

48:04
    Domácí v plném počtu. Caps přečkali tlak soupeře.

47:30
    Marchandův pokus zlikvidoval brankář Caps. Po chvílí Bergeron minul tři tyče. Tato početní výhoda je povedenější než ta předtím.

46:40
    Domácí vyvezli kotouč zásluhou Ellera, jeho střela byla sražena a nyní zase hrají hosté.

46:10
    Hosté budou mít možnost vyrovnat v přesilové hře, ovšem musíme zmínit, že ta předchozí se jim vůbec nepovedla. Jak tomu bude nyní?

46:04
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., podrážení).

45:16
    Marchand nahazoval kotouč před branku, kde se ho pokoušel tečovat Charlie McAvoy, Holtby ale lapačkou chytil puk do lapačky.
    44:42 John CARLSON - 3:2

44:42
    Washington právě vstřelil branku!
    Vyrovnáno bylo jen chvíli! Domácí přišli s rychlou odpovědí! Bäckström projel až za branku soupeře, kterou objel a nahrál na pravý kruh, kde stál dobře postavený JOHN CARLSON, jenž střelou z první nedal šanci Halákovi! Rána byla umístěna dobře na vzdálenější tyč. Asistence Nicklas Bäckström a Tom Wilson.
    42:53 Sean KURALY - 2:2

42:53
    Bruins právě vstřelili branku!
    Přeci jen se hostům povedlo skórovat! Od modré čáry střílel Torey Krug, do jeho pokusu vložil hůl SEAN KURALY a usměrnil puk přesně pod horní tyčku! Začínáme tedy tzv. od nuly. Asistence: Torey Krug.

42:49
    Bostonu se početní výhoda vůbec nepodařila, dokonce mohla obdržet branku. Nyní se Caps dopustili zakázaného uvolnění.

41:45
    A další šance v oslabení! V té byl v situaci dva na jednoho Radko Gudas, ale nahrávku do odkryté branky již nezvládl zpracovat.

41:01
    Střela od modré z hole Davida Pastrňáka byla sražena do ochranné sítě. Po buly se domácí chopili kotouče Carlson se dokonce dostal k zakončení v oslabení.

40:19
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění).

40:16
    Hosté vyhráli první buly, při přechodu ale o puk přichází. Ale vadit jim to nemusí, jelikož si zahrají početní výhodu.

40:01

Druhá třetina vyšla domácím na jedničku! Boston sice byl střelecky jasně aktivnější, ale branku nedal. Ty střílel T. J. Oshie, který se prosadil hned dvakrát a otočil skóre na 2:1 pro Caps!

Střely na branku: 13 – 23

40:00

39:54
    Třetina se dohrává za brankou Holtbyho, vypadá to, že tady perioda i skončí.

39:28

38:40
    V další nadějné šanci byl Marchand! Z pravé strany se pokoušel najít svého spoluhráče, ale ani nyní to hostům nevyšlo!

38:00
    Bruins se podařilo dostat hrací předmět až k brankáři soupeře.

37:28
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie Coyle – 2 min., držení).

37:00
    Caps se dostali do přečíslení, nedorozumění v přihrávce je ale stálo nějaké zakončení. Na druhé straně se Boston dostal do postavení mimo hru a píská se ofsajd.

36:12
    David Pastrňák ujel do přečíslení s Bradem Marchadem, první jmenovaný se pokoušel tomu druhému nahrát, jenže nahrávku ztečoval Carlson hokejkou a Marchand střílet nemohl.

35:56
    Brendan Leipsic zaměstnal Jaroslava Haláka svižnou střelou od levého mantinelu. Ten raději přerušil hru a po komerční pauze se bude vhazovat před ním.

35:16
    Washington ale zahrozil také! Střela před kruhy byla sražena na poslední chvíli obráncem Bostonu.

34:01
    Chárova střela od modré nebyla přesná. Následoval další pokus od hostů, ale zase jen mimo. Bruins se ale poslední vteřinky daří dostávat do zajímavých pozic.

33:16
    Po průniku do útočného pásma Marchand nabil na střelu Heinenovi, ten to zkusil ihned z první, ale vylámal si zuby na strážci domácí klece.

32:38
    Před kruhy se skvěle uvolnil Brad Marchand, jeho pokus zase chytá Holtby! Stav je stále příznivější pro Washington.

32:05
    Chvíli po vhazování střílel David Pastrňák, brankář Caps se nenechal zaskočit a lapl opět puk do výstroje.

32:00
    Hosté se opět nedostali ke střelecké pozici, k Holtbymu se touš odrazil a raději přerušil hru.

31:22
    Radko Gudas trefil protihráče před sebou, jeho celek ale udržel puk v útočném pásmu alespoň na kratší dobu.

30:27
    Hosté jeho průjezd přežili. Jenže Bostonu se nedaří usadit v útočném pásmu. Caps naopak získalo buly před Halákem, ten totiž musel do lapačky pokrýt nahození Wilsona.

29:49
    Charlie Coyle střílel před pravým kruhem pouze mimo a na druhou stranu se zase žene Oshie.

28:48
    Z úhlu se pokusil o ránu Richard Pánik, Halák nakonec zasahovat nemusel.
    28:05 T. J. Oshie - 2:1

28:05
    Obrat ve skóre! Neskutečnou parádu předvedl T. J. OSHIE, ten s kotoučem pronikl až do útočného pásma, zde si prohodil puk přes beka hostů a zase byl v tváři v tvář Halákovi! S pukem zamíchal ze strany na stranu a bekhendem jej poslal za brankáře Bruins! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Jakub Vrána.

27:27
    První lajna Bostonu se usadila ve třetině Caps, Charlie McAvoy nahrával na levý kruh Bergeronovi, ale jemu střela vůbec nevyšla.

26:49
    Holby musel pomoci spoluhráčům s rozehrávkou, na druhé straně Chára rychle odvrátil nebezpečí.

26:00
    Sledujeme vyrovnanou pasáž hry, ale ani jeden z celků se nyní ke střele nedostal.
    24:35 T. J. Oshie - 1:1

24:35
    Je vyrovnáno! Osamocen před brankou zůstal T. J. OSHIE, kterému nahrál přesně Carlson. Šikovný útočník nezazmatkoval a po kličce do forhendu zakončoval pod horní tyč. Trefil brankovou konstrukci, ale puk se odrazil před brankovou čáru a z dorážky poslal touš za záda Haláka. Asistence. John Carlson.

24:13
    Chvíli po buly střílel z vrcholu kruhů Carlson, jeho projektil skončil vedle branky a Boston následně vyhodil puk do středního pásma.

23:48
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., nedovolené bránění).

23:38
    Caps se podařilo osvobodit, a dokonce po chvíli vybojovali i početní výhodu.

22:30
    Chvíli poté střílel z těsné blízkosti Bergeron, ale branku jen minul! To byla velká šance hostů.

22:02
    Od modré střílel tvrdě Krug, puk se odrazil před brankoviště a málem se dostal k Davidu Pastrňákovi, ale na poslední chvíli na kotouč nedosáhl.

21:31
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., příliš mnoho hráčů).

21:27

20:46
    Do brejku ujel Brad Marchand, jeho střela byla odražena za branku, kde byl u kotouče první a ještě ho posílal do brankoviště. Naštěstí pro Holtbyho puk v brance neskočil.

20:15
    Domácí vyhráli buly a hrají početní výhodu.

20:01

První třetinu zvládli lépe hráči Bostonu, kteří vedou 1:0. O branku se postaral David Pastrňák, jenž zaznamenal šestadvacátý gól v letošním ročníku! O chvíli později se hosté prosadili znova, ale branka nakonec neplatila, jelikož situaci předcházel ofsajd.

Střely na branku:
    7:8

20:00

19:50
    V závěru třetiny se Caps nepodařilo usadit ve třetině soupeře... puk se nachází ve středním pásmu.

19:26
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Joakim Nordström – 2 min., vysoká hůl).

18:49
    Alexandr Ovečkin měl na hokejce vyrovnání! Po několika odrazech se obejvil zcela sám před brankovištěm, ale v poslední chvíli mu puk přeskočil hůl, a ani nezakončil!

17:59
    Joakim Nordström moc nevymýšlel a pokusil se zaskočit soupeřova gólmana, jeho střela zápěstím byla sražena a vhazovat se bude po levici Holtbyho.

17:27
    John Carlson dostal parádní nahrávku mezi kruhy, puk si posunul na forhend, ale jeho rychlá střela postrádala větší přesnost a Halák si připsal pohotový zákrok.

16:40
    Hosty to poměrně zaskočilo, do tlaku se dostali domácí, před kruhy pálil Carlson, ale úspěšný nebyl.
    15:35 Neuznaný gól Bostonu kvůli ofsajdu

15:35
    Ale branka nakonec neplatí! Po konzultaci s videem se ukázalo, že před akcí se Bruins dopustili ofsajdu! Stále je tedy stav 0:1.
    15:35 Branka Bergerona, která nakonec neplatila

15:35
    Tak nakonec se hostům povedlo využít početní výhodu! Zase v tom měl prsty David Pastrňák, ten totiž střílel z levého kruhu, kotouč se odrazil k DeBruskovi, který jej posunul před brankoviště, kde Patrik Bergeron dorazil puk do sítě.

15:16
    A Caps vyhazují i podruhé! Zatím se jim daří bránit přesilovku soupeře.

14:40
    Domácí ihned po buly dokázali vyhodit puk ze svého pásma. Bruins jsou ale po chvíli zase nastěhování před Holtbym.

14:17
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jakub Vrána – 2 min., podrážení).

14:17
    Duel dostává postupně větší a větší tempo. Krugova střela před kruhy byla sražena mimo, ale Jakub Vrána se dopustil přestupku a uvidíme další početní výhodu Bostonu.

13:16
    Přesilová hra využita tedy nebyla, Washington se usadil ve třetině soupeře, dvakrát střílel dokonce Kempný, ale poprvé branku netrefil a podruhé jeho spoluhráč tečoval kotouč jen vedle.

12:14

11:45
    Druhá minuta v početní výhodě hostům moc nevychází, Caps již dvakrát vyhodili.

11:05
    Bruins několikrát zahrozili, v nadějné pozici byl i David Pastrňák, ale střelu si rozmyslel.

10:14
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., krosček + 5 min., bitka).

10:14
    Zdeno Chára se odstal do bitky s Tomem Wilsonem. Bitku vyhrál slovenský zadák. Boston si navíc zahraje přesilovou hru.
    09:36 David PASTRŇÁK - 0:1

09:36
    První branku vstřelili hosté! Skvělou práci předvedl Charlie McAvoy, jenž s pukem projel až do útočného pásma, a poté našel rozjetého DAVIDA PASTRŇÁKA, který sice byl lehce v úhlu, ale i tak zvedl kotouč nad rameno Holtbyho! Asistence: Charlie McAvoy a Brad Marchand.

09:14
    V situaci tři na tři se puk dostal před levý kruh, kde pálil Jonas Siegenthaler, ale Charlie McAvoy jeho pokus zblokoval.

09:00
    Útočný výpad Caps byl zastaven, Boston se do pásma soupeře ale nedostal. Nyní kombinují s pukem domácí.

07:59
    Brandon Carlo střílel před kruhy velmi dobře, ale Holby jeho pokus vytěsnil do rohu kluziště.

07:01
    Michal Kempný pálil od modré čáry, ale branku jen minul. Na druhé straně se usadili v pásmu hosté. Po nepřesné nahrávce Krejčího se však Bruins vyhnali z pásma ven.

06:05
    Další icing ze strany Capitals, bude následovat vhazování před Holtbym.

05:59
    Stále čekáme na první velkou šanci, častěji na kotouči jsou přeci jen domácí, ale Halák zatím zasahoval jen třikrát, a to úspěšně.

05:05
    Na druhé straně musel přikrýt kotouč Halák před protihráči, kteří byli poblíž něho.

04:30
    První vážnější střela Bruins, konkrétně z hole Kruga z levého kruhu, končí pouze mimo. Nicméně hosté se postupně dostávají do tempa.

03:38
    Jenže rozehrávka byla nepřesná a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

03:26
    Capitals byli vyhnáni do vlastního pásma, odkud se nyní zase dostávají do třetiny Bostonu.

02:59
    Domácí jsou v tlaku. Bruins se jenom bránili, v dobré pozici byl Orlov, ale jeho rychlé zakončení postrádalo přesnost.

02:16
    Halák pomohl s rozehrávkou, po chvíli vypálil z větší vzdálenosti Radko Gudas, ale jeho pokus pohodlně lapil slovenský brankář.

01:45
    Jevgenij Kuzněcov si s pukem sjel až mezi kruhy a postaral se o první nebezpečnou ránu tohoto zápasu. Halák puk udržel ve výstroji a přerušil hru.

00:57
    Marchand nahodil kotouč o mantinel za branku Holtbyho, kde ho sbírají domácí hráči.

00:16
    Úvodní buly ovládli hosté a rozjíždí první útok. Přechod do třetiny ale nebyl zdařilý a píská se ofsajd.

00:01

Hráči již nastupují na ledovou plochu, za chvíli začínáme!

Za několik minut se proti sobě postaví dva nejlepší týmy v NHL. V sestavě Washingtonu se objeví tři Češi – Radko Gudas, Michal Kempný a Jakub Vrána. Na straně druhé nejlepší střelec celé NHL – David Pastrňák. Za Bruins samozřejmě hraje i David Krejčí, ten nastupuje ve druhé útočné formaci.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – Bjork, Krejčí, DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: StLaurent, McIsaac – Gawryletz, Murray.

Na opačné straně stojí hráči Bostonu, kteří pro změnu okupují druhou pozici východní konference. Boston na svého dnešního soupeře ztrácí pouze tři body, nicméně má zápas k dobru. Hostující tým tohoto duelu marně hledá dobrou formu, z posledních tří ligových duelů vybojoval pouze jeden bod, což znamená, že prohrál tři zápasy v řadě. V tom posledním se jednalo o celkem překvapivou prohru, Boston totiž neuspěl na ledě čtrnácté Ottawy, která se tak radovala z výhry poměrem 5:2. I Boston by potřeboval konečně zabrat, navíc se už ve čtyřech zápasech v řadě neprosadil nejlepší střelec celé soutěže David Pastrňák.

Hokejisté Washingtonu se po dvaatřiceti kolech nacházejí na první pozici východní konference, navíc mají i nejvíce bodů z celé ligy. Washington letos předvádí velice dobré výkony, navíc doposud prohrál pouze v deseti případech. Naposledy tomu bylo v minulém kole, Washington totiž na domácím ledě hodně překvapivě nestačil na třináctý Columbus, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 5:2. Zároveň se jednalo o přeseknutí šestizápasové série bez porážky, dnešním duelem tak může začít nová série. Washingtonje vůbec nejlépe střílejícím týmem z celé ligy, což by se dnes určitě hodilo.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Zámořská NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Washington Capitals a Boston Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Josef Prášek

Góly a asistencie: 25. Oshie (Carlson), 29. Oshie (Kuzněcov, J. Vrána), 45. Carlson (Bäckström, T. Wilson) – 10. Pastrňák (McAvoy, Marchand), 43. Kuraly (Krug)

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore, Clifton – Pastrňák (A), Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí, DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodca: StLaurent, McIsaac – Gawryletz, Murray

Diváci: 18,573