Florida – Tampa Bay 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:4 (kon.) | Buffalo – St. Louis 5:2 (kon.)
Nashville – San Jose 3:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Detroit 5:1 (kon.)
Dallas – NJ Devils 2:0 (kon.) | Edmonton – Carolina 3:6 (kon.) | Arizona – Calgary 2:5 (kon.)
Vancouver – Toronto 1:4 (kon.) | Vegas – Chicago 5:1 (kon.) | LA Kings – NY Rangers 3:1 (kon.)
Buffalo Sabres
5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
St. Louis Blues
cz Streda 11.12.2019, 01:38 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Buffalo Sabres přivítá na svém ledě obhájce Stanley Cupu ze St. Louis. Jedná se o první vzájemný duel v této sezoně. V minulém ročníku si výhry připisovaly domácí celky.

St. Louis přišli o svou vítěznou sérii a prohráli poslední dvě utkání, což se pokusí napravit na ledě Sabres, kteří se po trápícím období snaží zase herně zvednout a pronikli (po pádu tabulkou) zpět do první osmičky Východu.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Montour, Ristolainen, McCabe, Bogosian, C. Miller, Jokiharju – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Vesey, Ma. Johansson, Asplund – Skinner, Mittelstadt, Rodrigues – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Parayko, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Perron, R. O'Reilly, Bozak – Barbašev, Thomas, Brouwer – MacEachern, J. de La Rose, Poganski..

00:01
    00:18 Victor OLOFSSON - 1:0

00:18
    Sabres právě vstřelili branku!
    Oba týmy se ještě ani nestihly pořádně rozehrát a už padla první branka! Po pouhých 18 sekundách vjeli domácí do útoku z levé strany a VICTOR OLOFSSON otevírá skóre zápasu přihrávkou před brankoviště, která se odrazila od brusle bránícího Perrona do branky. Asistence: Sam Reinhart, Brandon Montour.

00:33
    První střela Blues v utkání. Kyrou od modré protáhl Ullmarka.

01:22
    Kotouč se odrazil v jednom ze soubojů do hlediště.

02:39
    Postavení mimo hru domácích.

03:37
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues se daří najít velmi rychlou odpověď! TROY BROUWER si počíhal před brankou Ullmarka na přihrávku Barbaševa od zadního hrazení a překonal domácího brankáře. Asistence: Ivan Barbašev, Robert Thomas.
    03:37 Troy BROUWER - 1:1

04:50
    Okposo se vymotal s pukem kolem zaklesnuté dvojice vedle branky a rychle střílel z bekhendu. Allen kotouč vyrazil.

05:08
    Hra je přerušena a vhazovat se bude před Allenem.

05:35
    Domácí Johansson pálil od modré čáry, puk orazítkoval pouze zadní mantinel.

06:56
    Obrovská šance Eichela, jenž tečoval před brankou Allena. Brankář hostí v akrobatické pozici vytěsnil puk mimo brankoviště.

07:02
    Komerční přestávka. Hra byla přerušena kvůli vyloučení.

07:04
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., podrážení).

07:17
    Hosté poslali puk mimo své pásmo.

07:46
    Buffalu trvalo poměrně dlouho, než se mu povedlo usadit v útoku. Už ale rozehrálo přesilovkovou kombinaci.

08:06
    Olofsson protečoval letící puk na Allena, který stihl nepříjemnou střelu vykopnout betonem.

08:24
    Dobře zahranou pasáž Sabres v přesilovce musel ukončit až Allen, který si počíhal na střelu Olofssona z pravého kruhu.

09:04

09:21
    Schenn se dostal s pukem do levého kruhu a při první příležitosti střílel na Ullmarka, který krotí puk na betonech.

10:27
    Domácí se dostali při návratu do útoku do ofsajdu. Komerční pauza.

10:41
    Pietrangelo po přechodu středího pásma nutí Ullmarka k zákroku, domácí brankář vyráží kotouč do ochranné sítě.

11:01
    Další Ullmarkův zákrok proti Pietrangelovi, tentokrát přerušuje hru svou lapačkou.

11:55
    Hra je pro změnu přerušena před Allenem, když hosté vyhození puku poslali na střídačku. První třetina je celkově dost rozkouskovaná.

13:08
    Skinner při svém útočném výpadu po levé straně nedokázal trefit branku Allena, o puk přišel a vysekl soupeři hokejku. St. Louis má výhodu.

13:20
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jeff Skinner – 2 min., sekání).

13:35
    Pietrangelova střela od modré byla tečována bránícím hráčem až do ochranné sítě.

14:25
    Sabres dvakrát za sebou vyčistili své pásmo.

14:44
    A Larsson vyhazuje potřetí přes všechny čáry.

15:11
    Ještě jedno vyhození. Buffalo se oslabení už ubrání.

15:20

16:02
    Hrubka hostů, Faulk neodehrál puk a pustil Sabres do šance. Štěstím St. Louis bylo, že šance byla tak neočekávaná i na straně Buffala a nepovedlo se Olofssonovi ani Eichelovi vystřelit na branku.

16:44
    Hra se přesunula před Ullmarka, který chytá střelu z levé strany a přerušuje hru.

16:44
    Komerční přestávka.

17:07
    Girgensons se dostal do šance v pravém kruhu, Allen se stihl přesunout, aby puk vyrazil.

18:08
    Buffalo chce vybojovat zpět vedení. Jokiharju ovšem od modré napálil jen bránícího Schenna.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. V útoku jsou nyní hosté.

19:56
    Blues se vrátili do útoku, Pietrangelova rána zaduněla o betony Ullmarka.

20:00

První třetina utkání mezi Buffalem a St. Louis nabídla dvě branky. Domácí otevřeli skóre zápasu už po 18 vteřinách, ale z vedení se nakonec dlouho neradovali. Ve čtvrté minutě svou první brankou v sezoně vyrovnal Brouwer.

Další třetina začne přibližně v 02:33.

20:01

20:32
    Pietrangelo je dnes hodně při chuti. Jeho další střela, tentokrát od modré. Ullmark vyráží.

21:25
    Tlak na branku domácích, Ullmark prostor u své pravé tyče uhájil s velkými problémy, ale úspěšně.

21:55
    Aktivita St. Louis neklesá, spíš naopak. Dunn byl zblokován zpoza levého kruhu.

22:20
    Barbašev z pravého kruhu pálil z voleje a nastřelil bližší tyč Ullmarkovy klece!

22:46
    Snaha o rychlý návrat Blues do útoku končí zakázaným uvolněním.

23:15
    McCabe z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Allena, od nějž se puk odrazil do ochranné sítě.

24:06
    Okposo zkusil štěstí zpoza pravého kruhu, trefil jen bránícího O'Reillyho.

25:14
    Schenn napálil puk do stejného místa na tyči jako Barbašev před několika minutami! Ullmark má i pořádnou porci štěstí.

25:22
    Schenn byl poté atakován (čistě) u mantinelu a pospíchá do kabiny, vypadá to, že má řeznou ránu za uchem od brusle soupeře.

26:23
    Skinner v obrovské šanci mezi kruhy zkusil tvrdou střelu, při níž zlomil hokejku a puk tak ani nevyletěl k Allenovi.

26:45

27:17
    Blues zastavilo postavení mimo hru.

28:23
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jack Eichel – 2 min., hákování).

28:27
    Sabres okamžitě po buly vyhazují puk.

29:01
    Perron vypálil od modré a trefil tyč! Třetí tyčka, která ve druhé třetině zachránila Buffalo!

29:11
    Další střela a tentokrát fantastický zákrok Ullmarka, který skočil po letícím puku a vyrazil ho před sebe.

29:32
    Sabres se osvobodili.

30:23

30:55
    Kotouč byl ve středním pásmu vystřelen do ochranné sítě. Komerční pauza.

31:30
    Ve druhé třetině zatím Blues vedou na střely 7-2.

32:10
    Ullmark si raději sáhl po odraženém puku a přerušil hru.

32:50
    Sabres vyhodili puk až k brankáři Allenovi, který neváhal a rychle jej rozehrál na spoluhráče. Blues se znovu řítí do útoku.

33:22
    Puk nyní s pravidelností střídá své majitele. Hraje se ze strany na stranu.

33:37
    Perron pronikl do útočného pásma a okamžitě střílel na Ullmarka, který puk zkrotil na své výstroji a sražený puk přikryl lapačkou.

34:22
    Asplund posunul na modrou čáru k Johanssonovi a dostal tím svůj tým do útoku. Byť to vypadalo, že Sabres o pásmo velmi rychle přijdou, nakonec se vrátili ke kotouči a dokonce přinutili Allena k zákroku. Komerční pauza.

35:02
    Sabres se sami vybruslili z útočného pásma, rychle se ale vrací před Allenovu branku.

35:30
    Reinhart nepříjemnou střelou vyzval hostujícího brankáře k zákroku. Allen čelil po chvilce ještě jedné střele z mezikruží, ale i s tou si poradil.

36:02
    Zatímco po většinu druhé třetiny byli domácí spíše zatažení a museli bránit, poslední minuty přináší jejich zvýšenou aktivitu, kterou převzali od soupeře.

36:16
    Brouwer zblokoval prudkou střelu Bogosiana zpoza levého kruhu.

36:52
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., podrážení).

37:17
    Ristolainen ránou od modré vyzval Allena k přerušení hry zákrokem lapačkou. Domácí se pomalu dotahují v počtu střel k soupeři.

37:42
    Allen zůstal při výpadu Reinharta klidný, nešel na led a vysoký puk odrazil za záda k mantinelu.

37:55
    Blues vyčistili své pásmo.

38:33
    Hostům se nadvakrát podařilo znovu vyhodit puk a toto oslabení už zvládnou.

38:52

38:55
    Po skončení přesilovky ještě vyslali domácí hodně jedovatou střelu zpoza pravého kruhu, při níž se snažil clonit a tečovat Eichel. Allen ramenem vyrazil puk do vzduchu, kde se o něj postaral jeden z bránících hráčů a odehrál jej do bezpečí.

39:37
    Larsson se sice odvážně vydal do útočného pásma, ale mezi kruhy prováhal šanci na střelu.

39:51
    Domácím se přeci jen povedlo vsítit gól do šatny! Střela od modré mířila do zadního mantinelu z pravé strany a odrazila se na levou stranu brankoviště, kam si sjel JOHAN LARRSON, jenž ze strany vypálil do Allena, o kterého dostal puk do branky! Asistence: Zach Bogosian, Jimmy Vesey.
    39:51 Johan LARSSON - 2:1

40:00

První polovina druhé třetiny sice patřila St. Louis, ale posledních zhruba sedm minut se naopak dařilo Buffalu přehrávat své soupeře. Domácí z toho vytěžili vedoucí gól, který pouhých 9 vteřin před sírénou docílil Johan Larsson.

Další třetina začne přibližně v 03:26.

40:01

40:28
    Útok St. Louis byl zastaven předčasně kvůli postavení mimo hru.

41:15
    Blues jsou na začátku třetí třetiny o něco aktivnější, Buffalo se snaží odvracet puk do neutrální zóny.

42:10
    Ullmark drží kotouč ve své lapačce a přerušuje hru. St. Louis vybojovalo vhazování po jeho pravici.

42:14
    Hned po buly vyletěla na Ullmarka další střela, domácí brankář ji chytá.

42:48
    Allen se stihl přesunout k levé tyči a zastavil rychlou střelu Skinnera, jenž se snažil kotouč protlačit právě kolem tyče!

43:52
    A je vyrovnáno! Perron posunul puk do levého kruhu, kam si sjel ALEX PIETRANGELO, který okamžitě vypálil na vzdálenější tyč a překonal Ullmarka. Asistence: David Perron, Tyler Bozak.
    43:52 Alex PIETRANGELO - 2:2

44:39
    Jokiharju vystřelil tvrdě od modré čáry, Allen jeho střelu vyráží před sebe.

45:15
    Vhazovat se bude před Ullmarkem, kde byla hra přerušena.

45:46
    Domácí se vrací do vedení! JACK EICHEL se nejlépe zorientoval v tlačenici před brankou Allena, získal puk a usměrnil jej za záda hostujícího brankáře. Asistence: Sam Reinhart, Victor Olofsson.
    45:46 Jack EICHEL - 3:2

46:05
    Dělovku Parayka Ullmark krotí na své výstroji a přerušuje hru. Komerční pauza.

47:08
    Schwartz získal přihrávku po zakroužení do prostoru mezi kruhy a zkusil vystřelit k levé tyči. Ullmark si soupeře vybruslil a puk chytá.

47:20
    Hra je znovu přerušena před brankou Ullmarka, tentokrát hru zastavil rozhodčí kvůli zahrání vysokou holí.

48:29
    Parayko zkusil štěstí z bekhendu, ovšem z uctivé vzdálenosti zpoza kruhů. To nebyl pro Ullmarka problém.

49:10
    Hra je přerušena po zákroku brankářem hostů, který byl nucen přerušit hru před dorážejícími soupeři.

50:20
    Hrají se dlouhé úseky bez přerušení. To nejvíce vyhovuje Buffalu, které nepouští soupeře do nějakého souvislého tlaku.

51:50
    Bortuzzo v obraně zaváhal a pustil soupeře do šance. Situaci musil hasit Allen.

52:22
    Výpad Blues. Ullmark kryje střelu z levé strany a přerušuje hru. Komerční pauza.

52:30
    Bortuzzo tvrdě vypálil od pravého mantinelu, Ullmark jeho pokus likviduje.

52:53
    Hra je rychle přerušena, vhazovat se bude před brankou St. Louis.

54:35
    Hraje se další dlouhý úsek bez přerušení. Co je pro Buffalo důležité, tak také bez šancí, a tedy zatím v poklidu drží své vedení.

55:45
    Stále se hraje. St. Louis vybojovalo puk na zadním mantinelu v útočném pásmu.

55:55
    Jenže Sabres o puk zabojovali a dostali jej do neutrální zóny.

56:26
    Domácí Miller střílel z pravé strany, puk minul branku Allena.

57:11
    Hra stále nebyla přerušena. St. Louis se už dlouho nedostali do šance, ba ani ke střele. Dobrá obrana Sabres momentálně úřaduje.

57:29
    Naopak Allen čelil dalším nepříjemnostem, puk po ráně Olofssona zpoza pravého kruhu vyrazil betonem.

58:20
    Blues zkouší hru bez brankáře, ale nejsou v útočném pásmu!

58:33
    Hostům se povedlo usadit v útoku a rozjet kombinaci.

59:00
    Perron přijal křižný pas v levém kruhu, vypálil z první a Ullmark, který se stihl přesunout brankovištěm, vyrazil puk do ochranné sítě!

59:00
    Oddechový čas pro hosty.

59:09
    Domácí rozhodují o svém vítězství! Dostali puk do středního pásma, odkud se pokusil zakončit, ale trefil tyč. Dojíždějící ZEMGUS GIRGENSONS puk doklepl do branky. Asistence: Johan Larsson, Henri Jokiharju.
    59:09 Zemgus GIRGENSONS - 4:2

59:16
    St. Louis to zkouší ještě jednou bez brankáře.

59:50
    Střela Buffala přes celé kluziště se odráží od pravé tyče! Zakázané uvolnění.

59:58
    Nakonec ještě JACK EICHEL střílí gól do prázdné branky. Asistence: Zemgus Girgensons.
    59:58 Jack EICHEL - 5:2

Buffalo na svém ledě zdolalo nejlepší tým Západní konference, a vyhrálo nad St. Louis 5:2 po vyrovnaném zápase, jehož výsledek upravili během poslední minuty dvěma góly do prázdné branky.

St. Louis si připsali třetí porážku v řadě a marně hledají způsob, jak navázat na svou předchozí dlouhou vítěznou a úspěšnou sérii.

Tři hvězdy utkání
    1. Linus Ullmark (BUF) 28 zák, 93,3%
    2. Johan Larsson (BUF) 1+1
    3. Sam Reinhart (BUF) 1+1

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (04:06:03)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 1. Olofsson (S. Reinhart, Montour), 40. Jo. Larsson (Bogosian, Vesey), 46. Eichel (S. Reinhart, Olofsson), 60. Girgensons (Jo. Larsson, Jokiharju), 60. Eichel (Girgensons) – 4. Brouwer (Barbašev, Thomas), 44. Pietrangelo (Perron, Bozak)

Rozhodca: Hebert, Brenk – Cherrey, Devorski