Zenit – Lyon 2:0 (kon.) | Valencia – Chelsea 2:2 (kon.) | Liverpool – Neapol 1:1 (kon.)
Genk – Salzburg 1:4 (kon.) | Barcelona – Dortmund 3:1 (kon.) | Slavia – Inter 1:3 (kon.)
Lipsko – Benfica 2:2 (kon.) | Lille – Amsterdam 0:2 (kon.)
FC Barcelona
3:1 (2:0)
Borussia Dortmund
Streda 27.11.2019, 21:00 • Camp Nou (Barcelona) • Liga majstrov • Skupina F

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Umtiti, Lenglet, Firpo – Rakitić, Busquets, F. de Jong – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé.
    Náhradníci: Neto – Arthur, Todibo, Wagué, Fati, Arturo Vidal, Griezmann.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, N. Schulz – Weigl, Witsel – Hakimí, Brandt, Guerreiro – Reus (C).
    Náhradníci: Hitz – Zagadou, Dahoud, Sancho, T. Hazard, M. Götze, Schmelzer..

1

1
    Úvodný výkop patrí futbalistom domácej Barcelony.

2
    Hneď v úvode zápasu chyba Rakitića, hostia sa dostali do útoku, ale strelu Hakimiho Ter Stegen vyrazil a Schulz z dorážky mieril do brániaceho Umtitiho.
    2. Nico Schulz (DOR)

3
    Prvý rohový kop domácich v tomto zápase, center však v šestnástke Dortmundu nenašiel adresáta.

5
    Dortmund sa snaží kombinovať na vlastnej polovici ihriska.

7
    Messi hľadal centrom Dembéleho, ten následne našiel Rakitića, no strela chorvátskeho hráča bola zblokovaná.

8
    Hosťom sa opäť nedarí v rozohrávke na vlastnej polovici trávnika.

9
    Messi faulovaný vo výbornej pozícii, toto bude ideálne pozícia pre kapitána Barcelony!

10
    Lionel Messi sa postavil k exekúcii priameho kopu, tentoraz mu však strela vôbec nesadla na kopačku.

11
    Dortmund sa snaží útočiť, futbalistom nemeckého tímu sa však nepodarilo nič zaujímavé vymyslieť.

13
    Dembelé potiahol puk po krídle, lopta však napokon končí v moci Bürkiho.

15
    Prvý vážnejší útok Dortmundu v zápase, Schulzovi ale prihrávka na Guerreiru nevyšla.

16
    Rakitić skúsil center z dobrej pozície, ale loptu odhlavičkoval brániaci Piszcek.

17
    Schulz tentoraz neuspel v súboji so Sergim Robertom, ktorý predviedol výborný obranný zákrok.

18
    Domáci sa snažili o rýchly útok, Rakitić však pri postrannej čiare neuspel.

19
    Tentoraz ťahal útok domácich Messi, center na Dembelého mu však nevyšiel.

20
    Dvadsať minút zápasu je za nami, Barcelona hrá sa Dortmundom nerozhodne 0:0.

22
    Barcelona dala gól, ale ten napokon neplatí! Messi krásne našiel Suaréza, ktorý dokázal prekonať brankára hostí, ale krátko predtým ešte fauloval hráča Dortmundu a gól teda neplatí!
    22. Luis Suárez (BAR)

23
    Ter Stegen musel byť v pozore, situáciu však bez problémov vyriešil a Hakimi bol navyše v postavení mimo hru.

25
    Dembelé dnes v zápase pre zranenie končí, ostáva sedieť za postrannou čiarou!

26
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Antoine Griezmann.

29
    Barcelona dala gól! Odrazená lopta sa dostala na kopačky Messiho, ktorý parádne vysunul LUISA SUARÉZA, ktorý zoči voči Bürkimu nezaváhal a Barcelona vedie 1:0!
    29. Luis Suárez (BAR) - 1:0

30
    Po polhodine hry vedie Barcelona nad Dortmundom 1:0.

31
    Lionel Messi je znovu ústrednou postavou svojho tímu a všetky útoky katalánskeho tímu idú práve cez tohto nevysokého Argentínčana.

33
    Barcelona dala gól! Nuž a LIONEL MESSI svoj výborný výkon korunuje aj gólom, pretože po narážačke so Suarézom obstrelil bez problémov brankára hostí a zvyšuje na 2:0!
    33. Lionel Messi (BAR) - 2:0

35
    V týchto momentoch je Barcelona jasne lepším tímom a fanúšikovia Dortmundu len neveriacky krútia hlavami.

36
    Sergi Robertom prihrával z pravej strany do šestnástky, táto jeho prihrávka však neslávila úspech.

38
    Luis Suaréz sa snažil prelobovať brankára hostí, minul však napokon aj bránku Dortmundu.

39
    Reus v tomto momente neprešiel cez domáceho obrancu, kapitán hostí je zjavne poriadne frustrovaný.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva menej ako 5 minút, Barcelona vedie nad Dortmundom 2:0.

41
    De Jong sa snažil o vysunutie Ivana Rakitića, tento center bol však nepresný.

42
    Chyba brankára hostí Bürkiho, ktorý zle rozohral, k lopte sa dostal Leo Messi, ale v rozhodujúcom momente mu lopta odskočila od kopačky.
    42. Lionel Messi (BAR)

44
    Rýchly útok domáceho tímu, hlavný rozhodca však inkasoval zásah loptou do tváre a ostáva otrasený.
    44.

45
    V prvom polčase sa bude nadstavovať minimálne 1 minúta.

45+1

Po prvom polčase vedie Barcelona nad Dortmundom 2:0. Druhý polčas sa začne približne o 22:00.

46
    46. Antoine Griezmann (BAR)

46
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Nico Schulz, prichádza Jadon Sancho.

47
    Obrovská šanca domácich krátko po začiatku zápasu! Griezmann však v jasnej pozícii proti Bürkimu neuspel!

48
    Griezmann tentoraz fauloval v strede poľa, dopredu tak pôjdu hostia z Nemecka.

50
    Pätdesiat minút zápasu je za nami, Barcelona stále vedie nad Dortmundom 2:0.

51
    Žltú kartu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).

53
    Hostia po dlhšom čase v útoku, ich kombinácia na strane Barcelony však nie je príliš presná a efektívna.

54
    Dortmund stále v kombinácii, je to však pomalé a veľmi statické.

56
    V týchto momentoch zápas nemá vysokú úroveň, Barcelona vedie a nikam na neponáhľa, hosťom sa zatiaľ príliš nedarí.

57
    Hakimi sa snažil o center do šestnástky súpera, tento pokus mu však vďaka obrannému zákroku súpera vôbec nevyšiel.

59
    Prihrávky hostí zatiaľ nie sú úplne presné, obrana Barcelony v týchto minútach naozaj nemá veľa práce.

60
    Po hodine hry máme na Camp Nou stav 2:0.
    60. Julian Brandt (DOR)

61
    Prvá vážnejšia akcia hostí! Brandt sa predral do šestnástky Barcelony, jeho strelu ale famózny Ter Stegen bravúrne vyrazil!

63
    Barcelona v týchto momentoch drží loptu na svojich kopačkách a postupným útokom sa snaží o tretie prelomenie obrany hostí.

65
    Po zisku lopty sa o rýchly útok posnažili hostia, ich snaha bola ale márna.

67
    Barcelona dala gól! O osude zápasu je rozhodnuté, pretože Lionel Messi znovu skvelou prihrávkou vysunul ANTOINA GRIEZMANNA, ktorý nedal Bürkimu šancu na úspešný zákrok!
    67. Antoine Griezmann (BAR) - 3:0

69
    Domáci sú znovu v útoku aktívni a tlačia sa dopredu.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva 20 minút, Barcelona vedie nad Dortmundom 3:0.

71
    Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

72
    Preťažená obrana hostí má plné ruky a nohy práce.

73
    Hostia sa po dlhšom čase dostali k lopte a snažia sa o upokojenie situácie.

74
    Žltú kartu dostáva Sergi Roberto (FC Barcelona).

75
    Fantastický Messi! Jeho bravúrna strela sa obtrela o spojnicu bránky hostí, fanúšikovia Borussie si tentoraz museli vydýchnuť.

76
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Łukasz Piszczek, prichádza Dan-Axel Zagadou.

77
    Dortmund dal gól! Brandt si skvele prebral prihrávku, našiel ideálne SANCHA, ktorý loptu upratal k tyči bránky bezmocného ter Stegena!
    77. Jadon Sancho (DOR) - 3:1

78
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza Arturo Vidal.

80
    Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 10 minút, Barcelona vedie nad Dortmundom 3:1.

82
    Hostia síce držia loptu vo svojej moci viac než Barcelona, ale v týchto momentoch im to nie je nič platné.

84
    Striedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Julian Weigl, prichádza Mario Götze.

86
    V týchto momentoch sa nehrá, domáci Firpo bude potrebovať ošetrenie lekára.

87
    Ale pozor! Sancho je dnes pri streleckej chuti, famózny ter Stegen však jeho strelu vyrazil na brvno!
    87. Jadon Sancho (DOR)

88
    Hostia sa nadýchli k útoku a snažia sa zo všetkých síl o kontaktný gól.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne tri minúty.

90+1
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Luis Suárez, prichádza Moussa Wagué.

90+2
    Brandtov center končí v moci ter Stegena.

90+3

S konštatovaním, že Barcelona na domácom trávniku porazila Borussiu Dortmund 3:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (22:55:30)